Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 61
  1. #1
    Εγγραφή
    15-01-2015
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας Α.Ε.
    Angry
    Καλησπέρα σας,
    Αν και παρακολουθώ καιρό το adslgr.com σαν επισκέπτης, αποφάσισα σήμερα να γραφτώ σαν μέλος για να εκθέσω το πρόβλημα που έχω με τη HOL.

    Έχω κάνει αίτηση νέας σύνδεσης double play (σταθερή τηλεφωνία + Internet) εδώ και ένα μήνα στην περιοχή Πατησίων (Αθήνα) σε διαμέρισμα που υπάρχει ήδη καλωδίωση και βρόχος (λειτουργούσε γραμμή ΟΤΕ μέχρι πριν 6 μήνες, την οποία είχα διακόψει λόγω προσωρινής απουσίας από Αθήνα). Όταν έκανα την αίτηση μου είχαν πει ότι σε 15 μέρες θα είχε ενεργοποιηθεί.

    Με συνεχείς αναβολές η HOL ακόμα δεν μου έχει παραδώσει την υπηρεσία. Μια εβδομάδα μετά την αίτησή μου, παρέλαβα τον router και ως τότε ήμουν ευχαριστημένος γιατί σκέφτηκα ότι οι διαδικασίες έχουν πάρει το δρόμο τους. Έλα όμως που τώρα, ένα μήνα μετά, ο router είναι ακόμα διακοσμητικός, τον κοιτάζω και με κοιτάει χωρίς να μου χρησιμεύει σε τίποτα.

    Μέχρι στιγμής μου έχουν δοθεί από τη HOL 2 ημερομηνίες επίσκεψης τεχνικού για την ενεργοποίηση της γραμμής, οι οποίες δεν τηρήθηκαν. Η πρώτη ήταν την προηγούμενη εβδομάδα, περίμενα όλη την εβδομάδα, δεν πάτησε κανένας. Η δεύτερη ήταν η χθεσινή (14 Ιανουαρίου) που πάλι περίμενα όλη την ημέρα και δεν ήρθε κανένας. Τους πήρα τηλέφωνο χθες αργά το απόγευμα, αφού είχα βαρεθεί να περιμένω και με ενημέρωσαν (κατόπιν εορτής κι αφού έπρεπε να τους πάρω τηλέφωνο) ότι η επίσκεψη του τεχνικού αναβλήθηκε ξανά και θα έρθει αύριο, 16 Ιανουαρίου.

    Έχω αρχίσει πλέον να εξαγριώνομαι γιατί υποψιάζομαι ότι ούτε αύριο θα πατήσει το πόδι του κανένας. Γι' αυτό έκανα επώνυμη καταγγελία της HOL και του ΟΤΕ (γιατί από τα λεγόμενά τους κατάλαβα ότι ευθύνεται εν μέρει κι αυτός) σε:
    - ΕΕΤΤ
    - Γενική Γραμματεία Καταναλωτή
    Θα το φτάσω μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο γιατί έχω ξεφραγκιαστεί κυριολεκτικά να αγοράζω κάρτες για 3G (η δουλειά μου - web development/design - απαιτεί πολλές ώρες την ημέρα Internet και διακίνηση αρκετών δεδομένων)

    Η ερώτησή μου είναι:
    Μπορώ τώρα να ακυρώσω την αίτηση στη HOL ή θα μου πουν "κύριε υπογράψατε αίτηση και συμβόλαιο, τώρα είναι αργά";
    Θα ρωτήσω και τους ίδιους βέβαια, αν ούτε αύριο εμφανιστεί ο τεχνικός (που είναι και το πιθανότερο, γιατί ως γνωστόν, αν κάποιος σε κοροϊδέψει μια φορά, θα το ξανακάνει) αλλά θα με ενδιέφερε μια πρώτη γνώμη από όσους έχουν ανάλογη εμπειρία.

    ΥΓ: Αν όλη αυτή η ταλαιπωρία, το δούλεμα κι η καθυστέρηση 1 μήνα συμβαίνει στο κέντρο της Αθήνας, δεν θέλω ούτε καν να σκέφτομαι τι γίνεται στην επαρχία.

    - - - Updated - - -

    Ενημέρωση:

    Τα νεότερα, σήμερα 16 Ιανουαρίου είναι τα εξής;

    - Ούτε σήμερα ήρθε τεχνικός. Είναι η 3η φορά που μου έδωσαν ημερομηνία για επίσκεψη τεχνικού και δεν τηρήθηκε.

    - Η ΕΕΤΤ μου έστειλε μήνυμα ότι η καταγγελία εξετάστηκε, κοινοποιήθηκε στη HOL στην οποία έχει δώσει προθεσμία 30 ημερών για γραπτή απολογία

    Συμπεράσματα:

    Έκανα βλακεία που έκοψα την προηγούμενη γραμμή μου. Σ' αυτή τη χώρα άπαξ και καταφέρεις να αποκτήσεις γραμμή σταθερού και Internet με οποιονδήποτε πάροχο, δεν πρέπει ουδέποτε να την κόβεις για να πας σε άλλο πάροχο γιατί υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσεις να ξαναποκτήσεις τηλέφωνο και Internet ποτέ.

    Θα κάνω αίτηση ακύρωσης της σύνδεσης κι αν δεν δεχτούν να την ακυρώσουν λόγω συμβολαίου, υπογραφών κ.λπ. πρόβλημά τους. Αν ενεργοποιήσουν ποτέ τη σύνδεση, δεν θα τη χρησιμοποιήσω κι όσους λογαριασμούς κι αν στείλουν ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΚΑΡΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grnick : 15-01-15 στις 16:56.

  2. #2
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τη διευθέτηση της σύνδεσής σου αναλαμβανει ο ΟΤΕ. Εκεινος για κάποιο λόγο έχει καθυστερήσει.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-01-2015
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας Α.Ε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη διευθέτηση της σύνδεσής σου αναλαμβανει ο ΟΤΕ. Εκεινος για κάποιο λόγο έχει καθυστερήσει.
    Ευχαριστώ για την απάντηση, το φαντάστηκα ότι κάπου φταίει κι ο ΟΤΕ αλλά δεν πιστεύω ότι κι η HOL είναι αθώα. Σήμερα έκανα νέα καταγγελία του ΟΤΕ στην ΕΕΤΤ και τη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή κι ας τα βρουν κι οι δύο καταγγελόμενοι (ΟΤΕ-HOL) μεταξύ τους για το ποιος φταίει. Αφού με τον ΟΤΕ δεν θα βγάλω άκρη αν τους πάρω τηλέφωνο ο ίδιος (δεν είμαι πελάτης του ΟΤΕ και θα μου πει "συγγνώμη κύριε ποιος είστε, δεν σας έχουμε εσάς απευθείας πελάτη, εμάς πελάτης μας είναι η HOL").

    - - - Updated - - -

    Τους πήρα τηλέφωνο πριν λίγο ζητώντας να ακυρωθεί η αίτηση και μου είπαν το επικό "Ακύρωση δεν μπορείτε να κάνετε". Εντάξει, θα μας γράψουν στις εφημερίδες, θα πέσουν μηνύσεις και όλα τα απαραίτητα μέχρι να διακοπεί η διαδικασία και να ακυρωθεί η αίτηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grnick : 16-01-15 στις 15:53.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη διευθέτηση της σύνδεσής σου αναλαμβανει ο ΟΤΕ. Εκεινος για κάποιο λόγο έχει καθυστερήσει.
    δεν φταίει ο ΟΤΕ γιατί το κατάστημα που θα του έδινε τα 3μετρά καλώδια για να πατσάρει την γραμμή δεν τα έχει αυτή την στιγμή και περιμένει απο τον προμηθευτή του, ο όποιος περιμένει απο το χυτήριο να λιώσει τον χαλκό που περιμένει να βγει απο το ορυχείο


    Την διευθέτηση της σύνδεσης την έχει αναλάβει η hol, όλα τα άλλα είναι απλά δικαιολογίες

  5. #5
    Εγγραφή
    15-01-2015
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας Α.Ε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν φταίει ο ΟΤΕ γιατί το κατάστημα που θα του έδινε τα 3μετρά καλώδια για να πατσάρει την γραμμή δεν τα έχει αυτή την στιγμή και περιμένει απο τον προμηθευτή του, ο όποιος περιμένει απο το χυτήριο να λιώσει τον χαλκό που περιμένει να βγει απο το ορυχείο
    Ούτε το ορυχείο φταίει, γιατί τους έδωσαν μια παρτίδα κομπρεσέρ και εκσκαφείς που βγήκαν όλα σκάρτα και περιμένουν τους προμηθευτές των μηχανημάτων να τους δώσουν νέα. Όμως τα μεταλλικά εξαρτήματα από τα οποία φτιάχνονται τα κομπρεσέρ και οι εκσκαφείς φτιάχνονται από μέταλλο που βγαίνει από το ίδιο ορυχείο που παρέλαβε τα προβληματικά μηχανήματα, οπότε έχουν πέσει σε έναν φάυλο κύκλο.

    Έτσι εξηγούνται όλα, για την άθλια καθυστέρηση της ενεργοποίησης της σύνδεσης.

    - - - Updated - - -

    Νεότερα

    Αφού μου είχαν πει ότι δεν μπορούσα να κάνω ακύρωση της αίτησης (βλ. και προηγούμενο μήνυμα) και τους ενημέρωσα ότι γι' αυτό θα τους κάνω μήνυση, με πήραν τηλέφωνο και ξαφνικά... ήταν εφικτό να ακυρώσω την αίτηση. Μου είπαν να τους στείλω με mail ή fax φωτοτυπία ταυτότητας και ενυπόγραφο το αίτημα ακύρωσης για να το προχωρήσουν.

    Οπότε ξεκινάω τη διαδικασία ακύρωσης αίτησης στη HOL και από Δευτέρα επιστρέφω στον ΟΤΕ.

    Δεν ξέρω γιατί ο ΟΤΕ κάνει 3 εργάσιμες μέρες να παραδώσει γραμμή σε απευθείας δικό του πελάτη και πάνω από 1 μήνα σε εναλλακτικό πάροχο κι ούτε με αφορά πλέον, είναι μεταξύ τους πρόβλημα κι ας το λύσουν όπως νομίζουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grnick : 16-01-15 στις 18:46.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grnick Εμφάνιση μηνυμάτων

    Νεότερα

    Αφού μου είχαν πει ότι δεν μπορούσα να κάνω ακύρωση της αίτησης (βλ. και προηγούμενο μήνυμα) και τους ενημέρωσα ότι γι' αυτό θα τους κάνω μήνυση, με πήραν τηλέφωνο και ξαφνικά... ήταν εφικτό να ακυρώσω την αίτηση. Μου είπαν να τους στείλω με mail ή fax φωτοτυπία ταυτότητας και ενυπόγραφο το αίτημα ακύρωσης για να το προχωρήσουν.

    Οπότε ξεκινάω τη διαδικασία ακύρωσης αίτησης στη HOL και από Δευτέρα επιστρέφω στον ΟΤΕ.

    Δεν ξέρω γιατί ο ΟΤΕ κάνει 3 εργάσιμες μέρες να παραδώσει γραμμή σε απευθείας δικό του πελάτη και πάνω από 1 μήνα σε εναλλακτικό πάροχο κι ούτε με αφορά πλέον, είναι μεταξύ τους πρόβλημα κι ας το λύσουν όπως νομίζουν.

    Αν πήρες καινούργιο αριθμό από τη HOL, τότε λογικό είναι. Όλες οι εταιρίες αργούν με το νέο αριθμό. Ο ΟΤΕ τον ανοίγει. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αιτηθείς στον ΟΤΕ έναν νέο αριθμό (αν δεν υπάρχει τώρα) και μετά αφού σε μερικές μέρες στον ανοίξει, κάνεις αίτηση στη HOL για Double Play.

    Εκτός αν υπήρχε ήδη αριθμός ενεργοποιημένος και απλά έκανες φορητότητα στη HOL... Τότε όντως η καθυστέρηση είναι αδικαιολόγητη...

  7. #7
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σε κάθε περίπτωση η όλη κατάσταση είναι απαράδεκτη. Την ευθήνη για τον πελάτη σε αυτή τη περίπτωση φέρει αποκληστικά η HOL.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Εξάρχεια
    Μηνύματα
    922
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.864/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΩΛΛΕΤΗ
    Router
    Thomson TG789vn
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 13,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μην λέμε ότι θέλουμε ο καθένας. έχουμε πάει χιλιάδες στην hol και δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα!
    Το κρίσιμο σημείο είναι εδώ:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...σε διαμέρισμα που υπάρχει ήδη καλωδίωση και βρόχος (λειτουργούσε γραμμή ΟΤΕ μέχρι πριν 6 μήνες, την οποία είχα διακόψει λόγω προσωρινής απουσίας από Αθήνα). Όταν έκανα την αίτηση μου είχαν πει ότι σε 15 μέρες θα είχε ενεργοποιηθεί.
    Νομικά είναι όντως υπεύθυνη μόνο η Hol.. αλλά όταν συνεργάζονται δυο εταιρίες, αυτά γίνονται και θα γίνονται.

  9. #9
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αν ησουνα ΟΤΕ, σημαινει οτι πρεπει να ερθει ο ΟΤΕ να κανει μικτονομηση στον χωρο σου. 2 επισκεψεις τεχνικων δεν σου ειπαν οτι θα εχεις? αν ναι, ο 1ος τεχνικος ειναι του ΟΤΕ.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το θεμα ειναι οτι εκανε εξ ολοκληρου καινουργια γραμμη στην hol χωρις να ειναι στον ΟΤΕ.Μικτονομηση δεν κανει ο τεχνικος του ΟΤΕ στον χωρο του πελατη αλλης εταιρειας(μονο σε δικο του) απλα παραδιδει το ζευγος απο το Α/Κ εως την ραγκλετα του πελατη αφηνει χαρτακι στο ζευγος για να ξερει ο τεχνικος που θα ερθει, απο κει και περα την μικτονομηση και την ορθη λειτουργια της γραμμης την κοιταει ο τεχνικος της εκαστοτε εταιρειας!Το θεμα του φιλου ειναι οτι του αλλαξαν δυο φορες το ραντεβου χωρις να του πουνε τον λογο!
    Eπιτελους VDSL

  11. #11
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αυτο λεμε. το 1ο ραντεβου ειναι του ΟΤΕ για να δωσει τον βροχο, οποτε οποια αλλαγη εγινε, προφανως εγινε απο ΟΤΕ μερια. Και τυχερος ηταν που στο αλλαξανε, συνηθως οι οτετζηδες απλα δεν πατανε ποδι χωρις προειδοποιηση.

  12. #12
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν εχει δουλεια ο πελατης με την παραδοση του ζευγους απο τον ΟΤΕ ο ΟΤΕ ενημερωνει τον πελατη της (hol) και στελνει τον δικο της τεχνικο κανονιζοντας ραντεβου με τον πελατη ετσι ωστε να ειναι στον χωρο. Ο ΟΤΕ οτι εχει να κανει το κάνει με την εταιρεια που ζητησε τον βροχο δεν ενημερωνει τον πελατη αυτης.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  13. #13
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Tα έχουμε ξαναπεί... Για να μην μπλέξεις με νέο αριθμό, κάνεις αίτηση απευθείας στον ΟΤΕ να στον ανοίξει. Μετά από μερικές μέρες, αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία, κάνεις αίτηση για 2-3Play σε όποιον πάροχο θες...

  14. #14
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει δουλεια ο πελατης με την παραδοση του ζευγους απο τον ΟΤΕ ο ΟΤΕ ενημερωνει τον πελατη της (hol) και στελνει τον δικο της τεχνικο κανονιζοντας ραντεβου με τον πελατη ετσι ωστε να ειναι στον χωρο. Ο ΟΤΕ οτι εχει να κανει το κάνει με την εταιρεια που ζητησε τον βροχο δεν ενημερωνει τον πελατη αυτης.
    Ερχεται ο ΟΤΕ στο εσκαλιτ και σου φερνει τον βροχο. Πρεπει ο πελατης ειτε να ειναι εκει, ειτε να εχει κανονισει προσβαση στον χωρο - οπως γειτονας/διαχειριστης. Απο κει και περα κλεινεται 2ο ραντεβου με τεχνικο παροχου για μικτονομηση.
    Αν αλλαζουν καθε λιγο και λιγακι ραντεβου, λογικα μιλαμε για τεχνικο ΟΤΕ.

  15. #15
    Εγγραφή
    15-01-2015
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας Α.Ε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα έχουμε ξαναπεί... Για να μην μπλέξεις με νέο αριθμό, κάνεις αίτηση απευθείας στον ΟΤΕ να στον ανοίξει. Μετά από μερικές μέρες, αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία, κάνεις αίτηση για 2-3Play σε όποιον πάροχο θες...
    Το είχα διαβάσει αλλά βασίστηκα στα λεγόμενα της HOL ότι η σύνδεση θα λειτουργούσε σε 15 μέρες και τους πίστεψα. Μεγάλη βλακεία μου. Έπρεπε να ξαναπάω στον ΟΤΕ και να μείνω σ' αυτόν. Τελικά δεν αξίζει για να γλιτώνεις 3-5 ευρώ το μήνα να επιλέγεις άλλο πάροχο αντί για τον ΟΤΕ και να περιμένεις 1 μήνα κατά τον οποίο ρίχνουν το μπαλάκι των ευθυνών ο ένας στον άλλο. Δεν υπονοώ ότι φταίνε οι εναλλακτικοί πάροχοι, μπορεί να φταίει ο ΟΤΕ να τους έχει γειωμένους και να δίνει μεγαλύτερη προτεραιότητα στους απευθείας δικούς του πελάτες. Τέλος πάντων, το ποιος φταίει φαντάζομαι θα το διερευνήσει και η ΕΕΤΤ η οποία τους έχει καλέσει όλους σε γραπτή απολογία μετά την καταγγελία μου.

    Τα νεότερα είναι ότι τελικά ήρθε ο ΟΤΕ, μετά από 2 αναβολές λόγω δικής του υπαιτιότητας (εγώ ήμουν στο χώρο μου και περίμενα, το κουδούνι έχει το όνομά μου όπως ζητούσαν, αλλά αυτοί απλά δεν ήρθαν τις προηγούμενες φορές). Αλλά βέβαια η γραμμή δεν δουλεύει ακόμα γιατί οι τεχνικοί της HOL για τη μικτονόμηση δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο να κανονίσουμε ραντεβού. Μου είπαν ότι σήμερα ή αύριο το αργότερο, οπότε αναμένω.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-15, 12:27
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-14, 15:26
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 21:46
  4. Βοήθεια για αίτηση για νέα σύνδεση HOL
    Από tasn100 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-14, 23:00
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-14, 21:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας