Σελ. 34 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 496-510 από 566
  1. #496
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν χρειάζεται δεύτερο καλώδιο προς το plus.
    Οκ ευχαριστώ.
    Θα το παλέψω πάλι με τις οδηγίες σου και θα επανέλθω.

  2. #497
    Καλησπερα σας, εχω το MediaAccess TG788vn v2 με vdsl50 χωρίς voip και παει σφαιρα αλλα θελω να απενεργοποιήσω το ipv6 στο lan μου και να εχω αυτόνομο dhcp και αλλα καλουδια για θωρακιση του χωρου...
    το ερωτημα ειναι αν ενα Mikrotik ειναι συμβατο για PPPoE VDSL και αν ειναι 1gb lan?
    Θελω να μου προτείνεται κάποιο, δεν με ενδιαφερει το wifi... μέχρι 70€. ευχαριστώ

  3. #498
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.117
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από portalme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας, εχω το MediaAccess TG788vn v2 με vdsl50 χωρίς voip και παει σφαιρα αλλα θελω να απενεργοποιήσω το ipv6 στο lan μου και να εχω αυτόνομο dhcp και αλλα καλουδια για θωρακιση του χωρου...
    το ερωτημα ειναι αν ενα Mikrotik ειναι συμβατο για PPPoE VDSL και αν ειναι 1gb lan?
    Θελω να μου προτείνεται κάποιο, δεν με ενδιαφερει το wifi... μέχρι 70€. ευχαριστώ
    Καλημέρα, σε οποιοδήποτε μπορεις να κανεις pppoe client οποτε δεν τίθεται θεμα ασυμβατότητας, από εκει και περα είναι το θεμα τι να εχει για να είναι ποιο δυνατο.
    Εγω θα προτεινα αυτό εδώ https://mikrotik.com/product/RB750Gr3
    Δυστυχως όλα αυτά τα μοντελα εχουν ΜΟΝΟ 16MB εσωτερικη μνημη και προκαλουν πρόβλημα αν εχεις πολλα πακετα ή σωνεις κατι στην εσωτερικη.
    Δεν τα εχω ψαξει όλα αλλα οσα ειδα τοσο εχουν σε αυτά μεχρι καποια τιμη routers.

    Όλα τα HEX εχουν μονο 16MB!

    Αλλιως πας σε αυτό που εχω εξοχικο https://mikrotik.com/product/RB951G-2HnD και κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ (και εγω το δουλευω με pppoe client, Ipv6 και πολλα αλλα) με wifi 2,4 που δεν το θες, και εχει 128MB εσωτερικη!!!! κατωτερη cpu oμως αλλα λιγο παραπανω η τιμη από τα HEX ρουτερς μονο.

    Για τις τιμες δες στο www.skroutz.gr δεν χρονο τωρα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 13-11-19 στις 07:54. Αιτία: links

  4. #499
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.332
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από portalme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας, εχω το MediaAccess TG788vn v2 με vdsl50 χωρίς voip και παει σφαιρα αλλα θελω να απενεργοποιήσω το ipv6 στο lan μου και να εχω αυτόνομο dhcp και αλλα καλουδια για θωρακιση του χωρου...
    το ερωτημα ειναι αν ενα Mikrotik ειναι συμβατο για PPPoE VDSL και αν ειναι 1gb lan?
    Θελω να μου προτείνεται κάποιο, δεν με ενδιαφερει το wifi... μέχρι 70€. ευχαριστώ
    1. To pppoe δεν συνδέεται με το τύπο της γραμμής.
    2. Η ταχύτητα των ether εξαρτάται από το μοντέλο που θα επιλέξεις.
    3. Το ν6 θα μπορούσες να το κόψεις και το 788.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #500
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Αυτο με το v6...... μια επεξηγηση γιατι ακριβως θελει να το κοψει?
    Άλλα Ντάλλα....

  6. #501
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο με το v6...... μια επεξηγηση γιατι ακριβως θελει να το κοψει?
    να εχω αυτόνομο dhcp και αλλα καλουδια για θωρακιση.. δε γουσταρω να σερβιρει κανενας στην τραπεζαρια μου...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. To pppoe δεν συνδέεται με το τύπο της γραμμής.
    2. Η ταχύτητα των ether εξαρτάται από το μοντέλο που θα επιλέξεις.
    3. Το ν6 θα μπορούσες να το κόψεις και το 788.
    3. τα απενεργοποιω ολα και με αλλο dhcp apo mac server το ρουτερ σερβιρει ακομα ipv6..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. To pppoe δεν συνδέεται με το τύπο της γραμμής.
    2. Η ταχύτητα των ether εξαρτάται από το μοντέλο που θα επιλέξεις.
    3. Το ν6 θα μπορούσες να το κόψεις και το 788.
    1. To pppoe δεν συνδέεται με το τύπο της γραμμής. δλδ δεν μου κανει κανενα Mikrotik?

    - - - Updated - - -

    να προσθεσω οτι εκανα δοκιμη bridge το TG788vn v2 με ενα φριτζ 7640 αλλα δεν συνδεοταν. επισης το τεχνικο τμημα της forthnet δεν μπορουσε να βοηθησει..

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    1. Τελικά θα παίξει το MediaAccess TG788vn σε bridge με pppoe στο RB750Gr3 σε γραμμή VDSL2 50mbit της NOVA(forthnet)?
    2. Επίσης το RB750Gr3 τα 16 MB θα μπορεί να τα διαχειριστεί με 16 clients tvbox, androids, mac, windows, xbox + guest users?
    Πείτε μου σίγουρα χωρίς υποθέσεις για να πάω να το αγοράσω το MT..
    Ευχαριστώ

  7. #502
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από portalme Εμφάνιση μηνυμάτων
    να εχω αυτόνομο dhcp και αλλα καλουδια για θωρακιση.. δε γουσταρω να σερβιρει κανενας στην τραπεζαρια μου...

    - - - Updated - - -



    3. τα απενεργοποιω ολα και με αλλο dhcp apo mac server το ρουτερ σερβιρει ακομα ipv6..

    - - - Updated - - -



    1. To pppoe δεν συνδέεται με το τύπο της γραμμής. δλδ δεν μου κανει κανενα Mikrotik?

    - - - Updated - - -

    να προσθεσω οτι εκανα δοκιμη bridge το TG788vn v2 με ενα φριτζ 7640 αλλα δεν συνδεοταν. επισης το τεχνικο τμημα της forthnet δεν μπορουσε να βοηθησει..

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    1. Τελικά θα παίξει το MediaAccess TG788vn σε bridge με pppoe στο RB750Gr3 σε γραμμή VDSL2 50mbit της NOVA(forthnet)?
    2. Επίσης το RB750Gr3 τα 16 MB θα μπορεί να τα διαχειριστεί με 16 clients tvbox, androids, mac, windows, xbox + guest users?
    Πείτε μου σίγουρα χωρίς υποθέσεις για να πάω να το αγοράσω το MT..
    Ευχαριστώ
    Παρόμοιο σεταπ έχω με
    Κώδικας:
    https://mikrotik.com/product/hap_ac2
    χτυπάει μαξ 5% η cpu

    και wifi 2,4Ghz 7 συσκευές και στα 5Ghz άλλες 5 .....7 ενσύρματες συνδέσεις 1000αρες (switch 1000ari, 4 συνδεμενες στο hap ac2, τηλεφωνικό κεντρο με 4 ip

    τηλέφωνα 1 NAS που εκτελεί και pihole και φυσικα κάνει PPPOE με το SPeedport σαν Μοντεμ.

    Κανένα πρόβλημα εδώ και 2-3 μήνες που το ολοκλήρωσα.

    Εχω στην άκρη ένα 2011 που είχα για να βάλω αρχικά αλλά έπαιξαν ολα άριστα με το ac2.

  8. #503
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.117
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Τα 16MB ειναι εσωτερικη μνημη αποτελουν προβλημα ΜΟΝΟ στο να εχουμε πολλα πακετα αν ειναι μεγαλα, αν εχουμε πολλα δεν μπορουμε να κανουμε και αναβαθμισεις και στην εσωτερικη δεν μπορουμε να σωσουμε ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
    Οταν ομως το μηχανημα το θελουμε για router εννοειτε οτι θα εχουμε πολλα πακετα αρα θα εχουμε προβλημα προφανως αν θελουμε να κανουμε τα παντα, αν δεν θελουμε τα παντα βγαζουμε οτι πακετα δεν χρειαζονται, θελει δοκιμη αυτο ομως.
    Προτεινω μακρια απο μοντελα με εσωτερικη 16ΜΒ, τα ξερω και τα ειδα γιατι εχω παρει το hap ac2 που η χρηση που κανω ομως ειναι wireless ap, gigabit switch και dude server και εχω μονο τρια πακετα μεσα!!! και εξωτερικη καρτα CF σε ανταπτορα usb για την βαση δεδομενων.

  9. #504
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 16MB ειναι εσωτερικη μνημη αποτελουν προβλημα ΜΟΝΟ στο να εχουμε πολλα πακετα αν ειναι μεγαλα, αν εχουμε πολλα δεν μπορουμε να κανουμε και αναβαθμισεις και στην εσωτερικη δεν μπορουμε να σωσουμε ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
    Οταν ομως το μηχανημα το θελουμε για router εννοειτε οτι θα εχουμε πολλα πακετα αρα θα εχουμε προβλημα προφανως αν θελουμε να κανουμε τα παντα, αν δεν θελουμε τα παντα βγαζουμε οτι πακετα δεν χρειαζονται, θελει δοκιμη αυτο ομως.
    Προτεινω μακρια απο μοντελα με εσωτερικη 16ΜΒ, τα ξερω και τα ειδα γιατι εχω παρει το hap ac2 που η χρηση που κανω ομως ειναι wireless ap, gigabit switch και dude server και εχω μονο τρια πακετα μεσα!!! και εξωτερικη καρτα CF σε ανταπτορα usb για την βαση δεδομενων.
    Διαφωνώ αλλά δεν έχει τόση σημασία.

    Υπάρχουν Mikrotik για όλα τα γούστα, τις χρήσεις κλπ.

    To ac2 που έχω όπως το έχω δεν το λες και οικιακή χρήση αλλά παίζει άριστα.

    Υπάρχουν και οι ψυχολογικοί λόγοι που τους αναγνωρίζω δηλαδή και μένα δεν μου κάθεται καλά να έχω 16 Mbyte στην εποχή των Γιγα και των Τερα.

    Πάντως σε μένα και όπως τα περιγράφω παραπάνω τη δουλειά του την κάνει μια χαρά.

    Η εταιρεία έχει και αντίστοιχο κατάλογο και το περιλαμβάνει στα SOHO.

    Κώδικας:
    https://mikrotik.com/products/group/wireless-for-home-and-office
    Αν έβλεπα ότι δεν με κάλυπτε θα έβαζα το 2011 που έχει 128 αλλά πραγματικά το έχω στο ράφι.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1111.jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  28,6 KB 
ID: 208625

    Αν δεν είχα κανει την αναβάθμιση θα είχε 30+ μέρες uptime.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2222.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  33,3 KB 
ID: 208626

    Οσο για τα πακέτα έχω disable το ipv6 μόνο.

    Αλήθεια μπόρεσες κι έβγαλες απ το μαμα firmware πακέτο?

    Μήπως το έχεις disable μονο?

  10. #505
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.117
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Φυσικα και βγαινουν τα πακετα απλα πατας το uninstall!!!! Εγω εχω το 109 για τις αλλες δουλειες απλα δεν χρησιμοποιω το δικο του wifi γιατι στα 2,4ghz δεν καλυπτει την inalan που εχω η ταχυτητα...
    Τα αρχεια στο files ποιο ψηλα ειναι σε ενα usb to CF adaptor με μια καρτα 256ΜΒ μεσα για την βαση δεδομενων του dude server.

    - - - Updated - - -

    Eχεις περιττα πακετα πετατα απο μεσα! δες εδω τι ειναι το καθενα https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:System/Packages τι δεν σου χρειαζεται και τα κανεις uninstall, με το disable ΔΕΝ γλιτωνεις χωρο.

    Αυτα με την μνημη με τα προβληματα δεν τα λεω μονος μου, τα εχει πει παρα παρα πολυς κοσμος στο επισημο forum και εδω περα, και εγω οταν το πηρα τα ειχε ολα και δεν περνουσε ουτε αναβαθμισεις!
    Αλλα σαν μηχανακι τα σπαει το συγκεκριμενο! και θυρα WAN εχει αλλωστε! αλλα και το προγραμματιζομενο κουμπι που εγω το εχω κανει wifi on/off!

    Kαποια στιγμη ελεγα να το κανω pppoe client με την ADSL στην WAN θυρα του και να την ενωσω με το 109 με την FFTH inalan αλλα εχω ηδη 130+mbps τι να λενε τα + 10....ψυλους στα αχυρα δεν αξιζει καν η φασαρια και ο κοπος!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2019-11-13_18-39-13.png  


  11. #506
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.332
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από portalme Εμφάνιση μηνυμάτων
    3. τα απενεργοποιω ολα και με αλλο dhcp apo mac server το ρουτερ σερβιρει ακομα ipv6..
    1. To pppoe δεν συνδέεται με το τύπο της γραμμής. δλδ δεν μου κανει κανενα Mikrotik?
    3. Δεν μπορεί να γίνει αυτό που λες.
    Εκτός και αν παίρνεις τοπικά ν6 από τοπικό dhcpv6 server.
    1. Δηλαδή σου κάνουν όλα τα ΜΤ είτε έχεις xdsl είτε ftth κλπ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #507
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και βγαινουν τα πακετα απλα πατας το uninstall!!!! Εγω εχω το 109 για τις αλλες δουλειες απλα δεν χρησιμοποιω το δικο του wifi γιατι στα 2,4ghz δεν καλυπτει την inalan που εχω η ταχυτητα...
    Τα αρχεια στο files ποιο ψηλα ειναι σε ενα usb to CF adaptor με μια καρτα 256ΜΒ μεσα για την βαση δεδομενων του dude server.

    - - - Updated - - -

    Eχεις περιττα πακετα πετατα απο μεσα! δες εδω τι ειναι το καθενα https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:System/Packages τι δεν σου χρειαζεται και τα κανεις uninstall, με το disable ΔΕΝ γλιτωνεις χωρο.

    Αυτα με την μνημη με τα προβληματα δεν τα λεω μονος μου, τα εχει πει παρα παρα πολυς κοσμος στο επισημο forum και εδω περα, και εγω οταν το πηρα τα ειχε ολα και δεν περνουσε ουτε αναβαθμισεις!
    Αλλα σαν μηχανακι τα σπαει το συγκεκριμενο! και θυρα WAN εχει αλλωστε! αλλα και το προγραμματιζομενο κουμπι που εγω το εχω κανει wifi on/off!

    Kαποια στιγμη ελεγα να το κανω pppoe client με την ADSL στην WAN θυρα του και να την ενωσω με το 109 με την FFTH inalan αλλα εχω ηδη 130+mbps τι να λενε τα + 10....ψυλους στα αχυρα δεν αξιζει καν η φασαρια και ο κοπος!
    Επιμένω οτι δεν γινεται με τη διαδικασια που περιγράφεις αν έχει περαστεί το μαμα firmware και συγκεκριμένα το routeros-arm-6.45.7.npk

    Δεν μπορείς δηλαδη να ξηλώσεις παρα μόνο να κανεις disable.

    Αν κατεβάσεις όμως το all_packages-arm-6.45.7.zip και αρχίσεις να βάζεις αυτά που θες τότε μάλλον ναι.

    Το δε Dude που έχεις οπως καταλαβαίνεις δεν ειναι για τον μεσο χρήστη ή γραφείο.

    Αφου όμως κανεις τη δουλειά σου έτσι είσαι μια χαρά γιατι το συγκεκριμένο είναι και 4πύρηνο και καλό switch 1000αρι και ac και οικονομικότατο.

    Με αλλα λόγια VFM.

  13. #508
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.117
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    σου δειχνω οτι εχω βγαλει τα πακετα, διπλα εχει κουμπι uninstall και εσυ επιμενεις! θελει και reboot μετα ,το εχεις δοκιμασει ΠΟΤΕ? γιατι εγω απειρες φορες σε παρα πολλα μικροτικ και pc X86 https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...nstall_package
    και εδω εχει βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=eYIsNhk9jc4
    μπορεις να βγαλεις οτι θελεις, μετα αν θες να τα ξαναβαλεις πρεπει να το κανεις χειροκινητα, κατεβαζεις το zip που λες, πετας μεσα οτι θες και κανεις reboot απλα ειναι τα πραγματα.
    To .npk που λες απλα αναβαθμιζει οτι πακετα υπαρχουν μεσα, δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να βγαλεις οτι δεν σου χρειαζεται! https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...ading_RouterOS
    Ασχολουμε με mikrotik απο την εκδοση 2.9.6 σε X86 ετσι παντα γινοταν.

    Ειπα απλα οτι εχω το dude δεν ειπα τι ειναι και γιατι ειναι, εγω δεν ειμαι μεσος χρηστης ουτε ασχολουμε απλα με εφαρμογες γραφειου...ουτε ειπα σε καποιον να βαλει, απλα ανεφερα τι πακετα εχω εγω.
    Οταν το πηρα το ηθελα για wifi access point λογω 5ghz ac γιατι δεν μπορουν να καλυψουν τα 2,4ghz την ταχυτητα της inalan, επειδη ειναι σε αλλο σημειο με βολεψε και σαν gigabit switch, ετυχε ομως επειδη εχει ARM CPU να υποστηριζει dude server οποτε το εστησα εκει αντι να πρεπει να εχω ενα pc συνεχεια ανοιχτο ή να παρω αλλο μηχανημα. Αυτα.

    Φυσικα και ειναι VFM και δεν υπηρχε και αλλη επιλογη για wifi 5ghz N + gigabit με οσο το δυνατον χαμηλοτερο κοστος παντα.

    Επισης δεν ειναι το ιδιο πραγμα τα πακετα της ROS με το firmware, αλλο πραγμα το καθενα, γιαυτο κιολας οταν αναβαθμισουμε την εκδοση της ROS δλδ τα πακετα που εχουμε μεσα, παμε στο μενου routerboard και ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ κανουμε την αναβαθμιση του firmware, αν δεν την κανουμε θα μεινει στην παλιοτερη εκδοση. Αλλο τα πακετα, αλλο το FW.
    To firmware ειναι το routerboot περισσοτερα με λεπτομερειες εδω : https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:RouterBOOT


    Aν θες να πουμε κατι παραπανω για αυτο το θεμα, τοτε να τα πουμε στο γενικο του mikrotik γιατι εδω ειμαστε offtopic.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 13-11-19 στις 23:20. Αιτία: link for how to uninstall packages

  14. #509
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    Eastattica
    Μηνύματα
    474
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote, AWMN
    Router
    RB5009UG+S+IN
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως και εγώ που δοκίμασα άλλες φορές να ξηλώσω κάποιο πακέτο σε ένα hAP Lite, δεν με άφησε.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  45,9 KB 
ID: 208633

  15. #510
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.117
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RpMz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως και εγώ που δοκίμασα άλλες φορές να ξηλώσω κάποιο πακέτο σε ένα hAP Lite, δεν με άφησε.
    Σου απαντησα στο σωστο θεμα εδω https://www.adslgr.com/forum/threads...rBoard/page414 , βρηκα και γιατι δεν μπορειτε να ξηλωσετε πακετα.

    Θα γραφω σε εκεινο το θεμα απο δω και περα, δεν υπαρχει καποιος λογος να τα γραφουμε εδω και να λεμε OFFTOPIC συνεχεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 13-11-19 στις 23:50. Αιτία: link για το σωστο θεμα να μην ειμαστε OFFTOPIC

Σελ. 34 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 1424293233343536 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-17, 20:56
  2. speedport w 724V σε bridged mode
    Από mogsub στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 17:00
  3. Vigor 2710n σε Bridge Mode --Help Needed--
    Από dino_the_nino στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 23:02
  4. [Πρόβλημα] Δίκτυο με modem σε bridge mode και router
    Από manolog3 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-14, 21:23
  5. OTE Speedport W 724V Type Ci σε Bridge Mode με Mikrotik
    Από darkb0e στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-14, 17:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας