Σελ. 65 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 4555606364656667707585 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 961-975 από 2112
  1. #961
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Μωρε το θεμα ειναι να βρουμε πως δουλευει σωστα και ιδανικα ,μην αρπαζεστε. Το οτι δεν εχεις δει λουπα δεν λεει και τπτ γιατι μπορει να μην φαινεται η μπορει να γινει καποια στιγμη.
    Ακομα και ετσι να το βαλεις παλι θα δουλεψει

    [CODE]/ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat
    [/CODE

    Σκετο χωρις τιποτα.] Ειναι ομως σωστο και λειτουργικο?

  2. #962
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Ας έκανε λοιπόν η mikrotik υποχρεωτική τη δήλωση, το άφησε όμως ανοιχτό, γιατί ας μου πει κάποιος. Ας το πάρουμε λοιπόν αλλιώς το θέμα.
    Ας αναφέρουμε λοιπόν σε ποιες περιπτώσεις τα αφήνουμε κενά.
    Συζήτηση κάνουμε έτσι.........
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  3. #963
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το τεστ του Deni αποδεικνύει ότι δεν έχουμε άσκοπο ΝΑΤ και μόνο.

    Βέβαια, του Deni του αρέσει να γράφει συνήθως πολλούς κανόνες (βλέπε διπλούς για ένα απλό dst-nat) αλλά τώρα προτιμάει έναν γενικό. (Αυτό ήταν για να τον πειράξω )

    Απο εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του αφού ανάλογα το setup αλλάζουν πολλά πράγματα.
    Δεν υπάρχει σωστό και λάθος γενικό (όπως πχ, με τον κανόνα "drop all others" που κατα 99.99% χρειάζεται).

    Δε χρειάζεται να το συνεχίσουμε αφού δεν υπάρχει λύση.

    Για την ιστορία, προτιμώ να το κάνω συγκεκριμένο αφού έχω διαφορετικά subnets/interface και multi-wan και αλλού δίνω νετ αλλού δε δίνω.
    Είναι πιο εύκολο να λύσω ένα πρόβλημα όταν οι κανόνες είναι συγκεκριμένοι.

  4. #964
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ιστορία, προτιμώ να το κάνω συγκεκριμένο αφού έχω διαφορετικά subnets/interface και multi-wan και αλλού δίνω νετ αλλού δε δίνω.
    Είναι πιο εύκολο να λύσω ένα πρόβλημα όταν οι κανόνες είναι συγκεκριμένοι.
    Και καλά κάνεις αφού έχεις διάφορα interface και κρίνεις που και τι.
    Στη δική μου περίπτωση είναι ποιο απλά τα πράγματα.
    Συμφωνώ ότι δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Its up to you που λέμε....
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  5. #965
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και καλά κάνεις αφού έχεις διάφορα interface και κρίνεις που και τι.
    Στη δική μου περίπτωση είναι ποιο απλά τα πράγματα.
    Συμφωνώ ότι δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Its up to you που λέμε....
    Το μόνο θέμα είναι ότι αν κάποιος αντιγράφει τους κανόνες σου και αρχίσει και το κάνει πολυπλοκότερο μπορεί να έχει θέμα.
    Όπως αν και εσύ πχ. αργότερα αλλάξεις κάτι.

    (Δεν κάθομαι να σκεφτώ τί μπορεί να γίνει βέβαια. Αλλά για αυτό μου αρέσει να τους κάνω συγκεκριμένους τους κανόνες!)

  6. #966
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τεστ του Deni αποδεικνύει ότι δεν έχουμε άσκοπο ΝΑΤ και μόνο.

    Βέβαια, του Deni του αρέσει να γράφει συνήθως πολλούς κανόνες (βλέπε διπλούς για ένα απλό dst-nat) αλλά τώρα προτιμάει έναν γενικό. (Αυτό ήταν για να τον πειράξω )

    Απο εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του αφού ανάλογα το setup αλλάζουν πολλά πράγματα.
    Δεν υπάρχει σωστό και λάθος γενικό (όπως πχ, με τον κανόνα "drop all others" που κατα 99.99% χρειάζεται).

    Δε χρειάζεται να το συνεχίσουμε αφού δεν υπάρχει λύση.

    Για την ιστορία, προτιμώ να το κάνω συγκεκριμένο αφού έχω διαφορετικά subnets/interface και multi-wan και αλλού δίνω νετ αλλού δε δίνω.
    Είναι πιο εύκολο να λύσω ένα πρόβλημα όταν οι κανόνες είναι συγκεκριμένοι.

    Δεν επρεπε να το μαρτυρησεις, να τον πιει και να ψαχνετε τι μαλακια εχει κανει μετα.
    Άλλα Ντάλλα....

  7. #967
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα το hotspot και όλους τους κανόνες που το αφορούν θα τους βάλεις στο bridge2. Ούτε στο ether10 ούτε στο vlan100
    και σε αυτό (hotspot) όμως και στο vpn του αυτοκινήτου... το πρόβλημα είναι στα mangle που έχω για το multi-wan

    θα το δω τις επόμενες μέρες πάλι... και ίσως βάλω πάλι το tp-link για τις γραμμές του ιντερνετ και απο πίσω το 3011 για τα υπόλοιπα hotspot... vpn
    και όταν με το κάλο βάλουν την καμπίνα εδώ... ( απ ότι ξέρω θα μπει ανάμεσα σε μένα και στο γείτονα ) και δώσουν 100αρα ή και 200αρα ίσως... κρατάω μία γραμμή και βάζω το 3011 μόνο του πάλι και τέλος.
    Φτιάξε routes για το εσωτερικό δίκτυο και το VPN με όλα τα routing marks που έχεις
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  8. #968
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία ας υποθέσουμε λοιπόν ότι πρέπει να ορίζουμε τα in.interface και τα out.interface αντίστοιχα στους κανόνες dst-nat και scrnat.

    Παράδειγμα:
    Έχω κατάστημα με κάμερες και ορίζω στο ΝΑΤ τις αντίστοιχες πόρτες.
    Θέλω λοιπόν να έχω πρόσβαση στις κάμερες και από το εσωτερικό δίκτυο(LAN) αλλά και απ'έξω (Wan ή ppoe out).

    Λύσεις:
    Με την λογική του υποχρεωτικού ορισμού στα in.interface πρέπει να έχω διπλό κανόνα για κάθε κάμερα που θα ορίζω το in.interface στο LAN και στο WAN αντίστοιχα.
    Δηλ. 4 κάμερες 8 κανόνες σωστά;
    Εάν όμως αφήσω κενό το in.interface τότε με 1 κανόνα έχω πρόσβαση και από μέσα εσωτερικά αλλά και απ'έξω.
    Το θέμα είναι ότι με όλα αυτά ποιος ορισμός είναι ο ποιος σωστός ή εάν και τα 2 τελικά είναι σωστά.
    Στα tips αναφέρουν different kinds of problems, for example, loops, lost access to internet and etc εγώ προσωπικά τέτοιο θέμα δεν είχα ποτέ αφήνοντας κενά τα in.interface. Δεν σημαίνει βέβαια ότι με τα λεγόμενά τους είναι σωστό.

    Δηλ για το παραπάνω παράδειγμα:
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80 (χωρίς in.interface) έχουμε πρόσβαση και από το εσωτερικό δίκτυο(LAN) αλλά και απ'έξω.
    ή
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80 in-interface=WAN
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80 in-interface=LAN
    εδώ ξεχωρίζουμε τους κανόνες.
    Αν όμως έχεις πχ κι ένα υποκατάστημα που έχεις κι εκει μια κάμερα που έχει ίδια πόρτα με την τοπική τοτε έχοντας ένα κανονα χωρίς in interface όταν προσπαθείς από το εσωτερικό δίκτυο να δεις το υποκατάστημα θα σε κάνει ridect στην τοπική
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  9. #969
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν όμως έχεις πχ κι ένα υποκατάστημα που έχεις κι εκει μια κάμερα που έχει ίδια πόρτα με την τοπική τοτε έχοντας ένα κανονα χωρίς in interface όταν προσπαθείς από το εσωτερικό δίκτυο να δεις το υποκατάστημα θα σε κάνει ridect στην τοπική
    Είπαμε όλα εξαρτώνται από το τι θες να κάνεις και από το setup που έχεις.
    Δεν έχει σημασία που βρίσκονται οι κάμερες σε υποκατάστημα.
    Εγώ θα άλλαζα (dst-port) την πόρτα της κάμερας από το υποκατάστημα.
    Καταρχάς τις πόρτες τις κάνεις redirect και ορίζεις αυτές που θέλεις.
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80
    Δεν υπάρχει θέμα με το in interface πάλι κενό θα το άφηνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 19-02-18 στις 14:37.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  10. #970
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Σε ένα φόρουμ που έχουν γραφεί τόσα και τόσα ωραία πράγματα θεωρώ προσβλητικό να αναφερόμαστε σε λεπτομέρειες.
    Δεν νομίζω ότι ΚΑΝΕΙΣ εδώ μέσα θεώρησε ότι αυτό που γράφω είναι ένας γενικός κανόνας που απευθύνεται σε όλους.
    Επίσης δεν νομίζω ότι ΚΑΝΕΙΣ εδώ μέσα δεν κατάλαβε ότι το να δηλώσεις ξεχωριστούς κανόνες nat όταν έχεις πχ ξεχωριστά δίκτυα με διαφορετικούς κανόνες/προτεραιότητες είναι απαραίτητο.
    Οπότε μην παρουσιάζετε τα απολύτως αυτονόητα ως κάτι το φοβερό που οι άλλοι δεν καταλαβαίνουν.
    Προσωπικά το θεωρώ υποτιμητικό.

    Είναι σαν να λέω:
    "Ο γενικός κανόνας ΝΑΤ καλύπτει τις απαιτήσεις του δικού μου configuration για το οποίο γράφω και έχω ξεκινήσει τα ανάλογα θέματα"
    και το σχόλιο που γίνεται είναι:
    "Όχι δεν ισχύει ο κανόνας αυτός γιατί δημιουργεί προβλήματα. Γιατί εάν είχα πχ διαφορετικά sub και ήθελα να έχω διαφορετικού περιορισμούς και χίλια δύο άλλες περιπτώσεις ο γενικός κανόνας δεν θα δούλευε σωστά."
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #971
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν όμως έχεις πχ κι ένα υποκατάστημα που έχεις κι εκει μια κάμερα που έχει ίδια πόρτα με την τοπική τοτε έχοντας ένα κανονα χωρίς in interface όταν προσπαθείς από το εσωτερικό δίκτυο να δεις το υποκατάστημα θα σε κάνει ridect στην τοπική
    Είπαμε όλα εξαρτώνται από το τι θες να κάνεις και από το setup που έχεις.
    Δεν έχει σημασία που βρίσκονται οι κάμερες σε υποκατάστημα.
    Εγώ θα άλλαζα (dst-port) την πόρτα της κάμερας από το υποκατάστημα.
    Καταρχάς τις πόρτες τις κάνεις redirect και ορίζεις αυτές που θέλεις.
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80
    Δεν υπάρχει θέμα με το in interface πάλι κενό θα το άφηνα.
    Σαφώς και το κάθε setup ειναι διαφορετικό.
    Με τον κανόνα όμως που λες
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80
    Στην ουσία ότι ip και να βάλεις με πόρτα 1234 θα σε πάει στην 192.168.88.2:80.
    Σε ένα απλο setup σίγουρα δεν θα εχεις κάποιο πρόβλημα. Σε ένα όμως πιο σύνθετο ίσως σου βγουν μελλοντικά προβλήματα.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  12. #972
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Δεν διαφωνώ μαζί σου και με κανέναν ότι πρέπει να συγκεκριμενοποιείς τον κανόνα όπως πιστεύω ότι δεν θα υπάρξουν προβλήματα εάν δεν το δηλώσεις. Άποψή μου.
    Όταν θα φτάσω σε σύνθετα πράγματα και χρειαστεί να συγκεκριμενοποιήσω τον κανόνα σίγουρα θα το κάνω. Για αυτό υπάρχει το In και το out interface.
    Υπόψιν ότι τον παραπάνω κανόνα τον έχω σε 4 κάμερες στο σπίτι μου και δουλεύει άψογα. Από το να κάτσω να αλλάξω τις πόρτες σε κάθε κάμερα αυτή η λύση είναι η καλύτερη.

    Καλό θα είναι, δεν μιλάω για σένα kostas2911, να υπάρχει και σεβασμός σε ανθρώπους όπως είναι ο deni (τον άνθρωπο δεν το γνωρίζω) που έχουν προσφέρει πάρα πολλά εδώ μέσα. Φυσικά και όχι μόνο αυτός.
    Δεν μπορώ να καταλάβω κάθε φορά που γράφει κάτι υπάρχει μια ανεξήγητη "επίθεση" προς αυτά που γράφει και γεμίζουν οι σελίδες. Λάθος.
    Εγώ με όλα όσα έχει γράψει διακρίνω ότι ποτέ δεν προσπάθησε να αλλάξει τη γνώμη κάποιου για κάτι και πάντα είναι διακριτικός σε αυτά που λέει και με διαθέση.
    Δοκιμάζει-διαπιστώνει-διαβάζει και αμέσως κοινοποιεί τα συμπεράσματά του.
    Εάν δεν υπήρχαν άνθρωποι σαν τον deni σε forums όλοι οι υπόλοιποι ακόμη θα ψαχνόμασταν.
    Διαβάζουμε κάποιους, δοκιμάζουμε κρίνουμε από μόνοι μας τι πρέπει να κάνουμε και προχωράμε.
    Και κάτι ακόμη ουδείς αλάνθαστος σε αυτόν τον κόσμο. Όλοι μας από όλους μαθαίνουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 19-02-18 στις 16:38.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  13. #973
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Φυσικά και είναι λάθος οποιαδήποτε επίθεση. Εδώ μέσα συζητάμε και ο καθένας λέει την άποψη του και τις δοκιμές που έχει κάνει. Όποιος νομίζει ότι τα ξέρει όλα δεν έχει νόημα να παρακολουθεί και να γράφει εδώ.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  14. #974
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα φόρουμ που έχουν γραφεί τόσα και τόσα ωραία πράγματα θεωρώ προσβλητικό να αναφερόμαστε σε λεπτομέρειες.
    Δεν νομίζω ότι ΚΑΝΕΙΣ εδώ μέσα θεώρησε ότι αυτό που γράφω είναι ένας γενικός κανόνας που απευθύνεται σε όλους.
    Επίσης δεν νομίζω ότι ΚΑΝΕΙΣ εδώ μέσα δεν κατάλαβε ότι το να δηλώσεις ξεχωριστούς κανόνες nat όταν έχεις πχ ξεχωριστά δίκτυα με διαφορετικούς κανόνες/προτεραιότητες είναι απαραίτητο.
    Οπότε μην παρουσιάζετε τα απολύτως αυτονόητα ως κάτι το φοβερό που οι άλλοι δεν καταλαβαίνουν.
    Προσωπικά το θεωρώ υποτιμητικό.

    Είναι σαν να λέω:
    "Ο γενικός κανόνας ΝΑΤ καλύπτει τις απαιτήσεις του δικού μου configuration για το οποίο γράφω και έχω ξεκινήσει τα ανάλογα θέματα"
    και το σχόλιο που γίνεται είναι:
    "Όχι δεν ισχύει ο κανόνας αυτός γιατί δημιουργεί προβλήματα. Γιατί εάν είχα πχ διαφορετικά sub και ήθελα να έχω διαφορετικού περιορισμούς και χίλια δύο άλλες περιπτώσεις ο γενικός κανόνας δεν θα δούλευε σωστά."
    Τόσα και τόσα έχουν γραφτεί και όμως ακόμα αντιγράφουν οι νέοι τους κανόνες της πρώτης σελίδας όπως επίσης δε μπορούν να κάτσουν και να διαβάσουν 970 ποστ!
    ΠΡΕΠΕΙ να το αναφέρουμε.

    Υπάρχουν νέα άτομα με ΜΚ και με copy paste προσπαθούν να στήσουν πολύ πιο σύνθετα δίκτυα (multi-wan, load balance, vpn κλπ) που για αυτούς δεν είναι αυτονόητα.

    Ευχαριστούμε για τη δοκιμή και το συμπέρασμα που έβγαλες (για να σε γλυκάνω μετά το πείραγμα )

  15. #975
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Για να μην υπάρχει λοιπόν μπέρδεμα ας ανοίξει όποιος θέλει ξεχωριστό θέμα για configuration MT σε Multi WAN, ασύρματες ζεύξεις κλπ όπου εκεί θα συζητιούνται θέματα config, fw, qos κλπ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 65 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 4555606364656667707585 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mikrotik IPv6 σε PPPoE client με modem σε bridge mode
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-23, 22:17
  2. Μηνύματα: 493
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 17:35
  3. Mikrotik 2011 DHCP lease failed without success Point to Multipoint
    Από jvam στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-14, 21:56
  4. IPV6 + IPV4 SPEED TEST
    Από babis3g στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-14, 18:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας