Σελ. 64 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 4454596263646566697484 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 946-960 από 2110
  1. #946
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντώντας καθυστερημένα σε μια παλιά συζήτηση περί ΝΑΤ και κατά πόσο είναι σωστή η δήλωση:
    Κώδικας:
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat comment=NAT src-address=192.168.5.0/24
    χωρίς δηλαδή out-interface.
    Η παραπάνω δήλωση δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα στην λειτουργία της.
    Φαινομενικά θα μπορούσε να πει κάποιος ότι περνάει από ΝΑΤ όλη την κίνηση είτε εσωτερική είτε εξωτερική.
    Παρ όλα αυτά από αυτήν περνάει μόνο η εξερχόμενη κίνηση.
    Αν δηλαδή θέλει να επικοινωνήσει ο 5.10 με τον 5.20 δεν θα περάσει από τον συγκεκριμένο κανόνα.
    Επίσης δεν προσθέτει καμία καθυστέρηση.
    Ο κίνηση του 5.10 προς τον 5.20 θα περάσει έτσι και αλλιώς από έλεγχο ακόμα και αν στον παραπάνω κανόνα υπήρχε η δήλωση με το out interface.
    Όπως λοιπόν ο παραπάνω κανόνας απορρίπτει την κίνηση του 5.10 στον 5.20 λόγω του ότι είναι στο ίδιο subnet και δεν χρειάζονται ΝΑΤ, έτσι θα τον απέρριπτε και αν ακόμα υπήρχε το out interface αφού δεν θα απευθυνόταν σε αυτό.

    Ο παραπάνω (γενικός) κανόνας αντίθετα μας λύνει πολλά προβλήματα.
    1. την επικοινωνία με το bridge modem, αν αυτό βρίσκεται σε διαφορετικό subnet πχ 0.1
    2. την πρόσβαση προς τα έξω της Openvpn κίνησης.
    Χωρίς τον παραπάνω κανόνα θα έπρεπε για τις περιπτώσεις 1 και 2 να υπάρχουν ξεχωριστοί επιμέρους κανόνες.
    Σωστά deni καλά κάνεις και το ξεκαθαρίζεις, έτσι το είχα εξαρχής αλλά δεν γνώριζα το γιατί. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον κανόνα.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  2. #947
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.182
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά deni καλά κάνεις και το ξεκαθαρίζεις, έτσι το είχα εξαρχής αλλά δεν γνώριζα το γιατί. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον κανόνα.
    Και δεν θα έχεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #948
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Σα τεραστια τρυπα μου φαινεται εμενα. Με αυτο το κανονα λες σε οποιοδηποτε interface να βλεπει το εσωτερικο σου δικτυο.

    Ακριβως για αυτο το λογο πρεπει να δηλωνεται μονο το out interface.
    Άλλα Ντάλλα....

  4. #949
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.182
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σα τεραστια τρυπα μου φαινεται εμενα. Με αυτο το κανονα λες σε οποιοδηποτε interface να βλεπει το εσωτερικο σου δικτυο.

    Ακριβως για αυτο το λογο πρεπει να δηλωνεται μονο το out interface.
    Ο κανόνας αυτός λέει ότι οποιαδήποτε πακέτο από το εσωτερικό δίκτυο 5.0 θα γίνεται ΝΑΤ όταν θελήσει να έχει πρόσβαση προς οποιοδήποτε άλλο sub.
    Η τρύπα που είναι;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #950
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κανόνας αυτός λέει ότι οποιαδήποτε πακέτο από το εσωτερικό δίκτυο 5.0 θα γίνεται ΝΑΤ όταν θελήσει να έχει πρόσβαση προς οποιοδήποτε άλλο sub.
    Η τρύπα που είναι;
    Αυτο που γραφεις εδω ειναι αυτο που λεω και εγω πιο πανω. Αυτο που γραφεις ειναι η ιδια η τρυπα.

    Αυτο δε θα το εκανα για κανενα λογο ποτε.
    Άλλα Ντάλλα....

  6. #951
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.182
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που γραφεις εδω ειναι αυτο που λεω και εγω πιο πανω. Αυτο που γραφεις ειναι η ιδια η τρυπα.

    Αυτο δε θα το εκανα για κανενα λογο ποτε.
    Τρύπα να έχεις πρόσβαση από έξω προς τα έξω;
    Μάλλον τα έχεις μπερδέψει τα πράγματα.
    Βγάλε το από την πρίζα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #952
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα το hotspot και όλους τους κανόνες που το αφορούν θα τους βάλεις στο bridge2. Ούτε στο ether10 ούτε στο vlan100
    και σε αυτό (hotspot) όμως και στο vpn του αυτοκινήτου... το πρόβλημα είναι στα mangle που έχω για το multi-wan

    θα το δω τις επόμενες μέρες πάλι... και ίσως βάλω πάλι το tp-link για τις γραμμές του ιντερνετ και απο πίσω το 3011 για τα υπόλοιπα hotspot... vpn
    και όταν με το κάλο βάλουν την καμπίνα εδώ... ( απ ότι ξέρω θα μπει ανάμεσα σε μένα και στο γείτονα ) και δώσουν 100αρα ή και 200αρα ίσως... κρατάω μία γραμμή και βάζω το 3011 μόνο του πάλι και τέλος.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #953
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρύπα να έχεις πρόσβαση από έξω προς τα έξω;
    Μάλλον τα έχεις μπερδέψει τα πράγματα.
    Βγάλε το από την πρίζα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    Μια χαρα το δουλευω εγω με καμια 20ρια κανονες ΝΑΤ που με τη δικια σου λογικη, μονο που δε θα δουλευε.

    H αρχικη μου διατυπωση ως προς τη τρυπα ηταν λαθος και το διορθωνω.
    Οταν εννοω τρυπα δεν εννοω firewall τρυπα αλλα routing gap, που θα πεσεις μεσα κατω υπο τις αναλογες προυποθεσεις. Εσυ εισαι απο τις περιπτωσεις που δε σου δουλευει ενα routing μετα και δε ξερεις για πιο λογο.

    Κώδικας:
    Specify corresponding interface for firewall NAT rules
    Very often you can see configurations where many firewall NAT rules are being used. Once you make one rule the whole principle is clear and you can easily add many of them. Quite often RouterOS users forget about interface parameter on these rules. Rules can work correctly without them but they also can turn out to be a cause of many different kinds of problems, for example, loops, lost access to internet and etc.
    
    To avoid problems like these you have to always specify out-interface parameter for srcnat NAT rules and in-interface parameter for dstnat NAT rules. If you need to specify multiple interfaces, then you need to have multiple NAT rules. This all will also reduce load on CPU.

    Τωρα εσυ μετα απο αυτο κανε οτι θες...............
    Άλλα Ντάλλα....

  9. #954
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Κανω μια παραθεση απο εδω πιο πολυ για να ανοιξει η κουβεντα και να ωφεληθουμε ολοι μας

    https://wiki.mikrotik.com/wiki/Tips_...d_mangle_rules

    Κώδικας:
    Specify corresponding interface for firewall NAT rules
    Very often you can see configurations where many firewall NAT rules are being used. Once you make one rule the whole principle is clear and you can easily add many of them. Quite often RouterOS users forget about interface parameter on these rules. Rules can work correctly without them but they also can turn out to be a cause of many different kinds of problems, for example, loops, lost access to internet and etc.
    
    To avoid problems like these you have to always specify out-interface parameter for srcnat NAT rules and in-interface parameter for dstnat NAT rules. If you need to specify multiple interfaces, then you need to have multiple NAT rules. This all will also reduce load on CPU.
    
    Wrong example (written on 6.34.3 RouterOS):
    
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat src-address=192.168.88.0/24
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80
    Correct example (written on 6.34.3 RouterOS):
    
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat src-address=192.168.88.0/24 out-interface=WAN
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80 in-interface=WAN
    Διαβαζωντας αυτο καταλαβαινω πως η αληθεια ειναι καπου στην μεση (αν καταλαβα σωστα) και πως τα παντα εξαρτωνται απο το τι setup και αναγκες εχει ο καθενας.

    fewi
    Forum Guru

    Masquerade and src-nat (RouterOS calls it that rather than snat) are essentially the same thing, but src-nat translates to a static IP address and masquerade automatically picks an IP address on the interface traffic is leaving the router through. That makes it very useful for interfaces that receive addresses via DHCP or PPP.

    Destination NAT is something completely different: it also changes IP addresses in the IP header field, but it modifies the destination IP address (and therefore redirects the packet to a different host than the original source sent it to) and not the source IP address.

    Και τελος απο το https://wiki.mikrotik.com/wiki/How_t...ter#Source_NAT

    Source NAT
    Source NAT comes in two different flavors: 'masquerade' and 'src-nat'. Both change the source IP address in a packet header, but use different mechanisms to derive the new IP address. 'masquerade' dynamically looks at the primary IP address on the interface that the packet will leave the router through, and uses that as the new source IP address. This is perfect for interfaces that received their IP address via DHCP or PPPoE. 'src-nat' requires a parameter called 'to-addresses' that statically configures the source IP address to use. This is perfect for interfaces with static IP addresses. Source NAT should only ever be applied when absolutely needed at the border where private IP addresses can no longer be routed. In most small networks that means source NAT should only be applied on the WAN interface.

    Masquerade
    The below configures an interface for masquerade source NAT, and refers to the outbound interface to make sure only traffic leaving through the WAN interface is subject to source NAT:

    /ip firewall nat
    add chain=srcnat out-interface=outside action=masquerade

    ΥΓ: macro τωρα ειδα οτι καναμε ιδιο c/p.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος galotzas : 19-02-18 στις 11:12.

  10. #955
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    H αληθεια δεν ειναι στη μεση αλλα σε αυτο που λεμε εγω και εσυ και η καθε mikrotik. Τωρα αν εχεις ενα configuration με ενα pppoe και δε κανεις τπτ αλλο, σαφως και θα σου δουλεψει.

    Το θεμα ειναι οτι για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, θα πρεπει να κανεις σωστες δηλωσεις απο την αρχη, γιατι αργοτερα ενδεχεται να εχεις προβληματα με πιθανοτερο αιτια αυτη, που σιγουρα θα το εχεις ξεχασει οτι το εχεις κανει κιολας και θα ψαχνεσαι ματαια να βρεις λυσεις, επειδη δε θα σου δουλευει καποιο routing.

    Αυτες ειναι πατεντες χωρις καμια ουσια............
    Άλλα Ντάλλα....

  11. #956
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Κοιτα το setup μου ειναι απλο δεν εχει ιδιαιτερα πραγματα.
    Εχω το 941-2nD και εχω βαλει το μπρικι της cyta σε bridged mode.
    Eth1 pppoe και ολα τα αλλα bridge. Απλα εχω και το raspberry σαν local dns me addblock που το δηλωνω στο dhcp σαν dns.
    (Στην αρχη ειχα το setup του deniSun για να βλεπω και το μπρικι της cyta αλλα στην πορεια κρατησα το defconf του ΜΤ)

    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat out-interface=pppoe-out1

    Νομιζω ειμαι ενταξει αν κρινω απο αυτα που διαβαζω στο forum της MT

  12. #957
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Ωραία ας υποθέσουμε λοιπόν ότι πρέπει να ορίζουμε τα in.interface και τα out.interface αντίστοιχα στους κανόνες dst-nat και scrnat.

    Παράδειγμα:
    Έχω κατάστημα με κάμερες και ορίζω στο ΝΑΤ τις αντίστοιχες πόρτες.
    Θέλω λοιπόν να έχω πρόσβαση στις κάμερες και από το εσωτερικό δίκτυο(LAN) αλλά και απ'έξω (Wan ή ppoe out).

    Λύσεις:
    Με την λογική του υποχρεωτικού ορισμού στα in.interface πρέπει να έχω διπλό κανόνα για κάθε κάμερα που θα ορίζω το in.interface στο LAN και στο WAN αντίστοιχα.
    Δηλ. 4 κάμερες 8 κανόνες σωστά;
    Εάν όμως αφήσω κενό το in.interface τότε με 1 κανόνα έχω πρόσβαση και από μέσα εσωτερικά αλλά και απ'έξω.
    Το θέμα είναι ότι με όλα αυτά ποιος ορισμός είναι ο ποιος σωστός ή εάν και τα 2 τελικά είναι σωστά.
    Στα tips αναφέρουν different kinds of problems, for example, loops, lost access to internet and etc εγώ προσωπικά τέτοιο θέμα δεν είχα ποτέ αφήνοντας κενά τα in.interface. Δεν σημαίνει βέβαια ότι με τα λεγόμενά τους είναι σωστό.

    Δηλ για το παραπάνω παράδειγμα:
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80 (χωρίς in.interface) έχουμε πρόσβαση και από το εσωτερικό δίκτυο(LAN) αλλά και απ'έξω.
    ή
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80 in-interface=WAN
    add chain=dstnat dst-port=1234 action=dst-nat protocol=tcp to-address=192.168.88.2 to-port=80 in-interface=LAN
    εδώ ξεχωρίζουμε τους κανόνες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 19-02-18 στις 12:25.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  13. #958
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.182
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα το δουλευω εγω με καμια 20ρια κανονες ΝΑΤ που με τη δικια σου λογικη, μονο που δε θα δουλευε.

    H αρχικη μου διατυπωση ως προς τη τρυπα ηταν λαθος και το διορθωνω.
    Οταν εννοω τρυπα δεν εννοω firewall τρυπα αλλα routing gap, που θα πεσεις μεσα κατω υπο τις αναλογες προυποθεσεις. Εσυ εισαι απο τις περιπτωσεις που δε σου δουλευει ενα routing μετα και δε ξερεις για πιο λογο.

    Κώδικας:
    Specify corresponding interface for firewall NAT rules
    Very often you can see configurations where many firewall NAT rules are being used. Once you make one rule the whole principle is clear and you can easily add many of them. Quite often RouterOS users forget about interface parameter on these rules. Rules can work correctly without them but they also can turn out to be a cause of many different kinds of problems, for example, loops, lost access to internet and etc.
    
    To avoid problems like these you have to always specify out-interface parameter for srcnat NAT rules and in-interface parameter for dstnat NAT rules. If you need to specify multiple interfaces, then you need to have multiple NAT rules. This all will also reduce load on CPU.

    Τωρα εσυ μετα απο αυτο κανε οτι θες...............
    Απαντάω μόνο για μην μείνουν λανθασμένες εντυπώσεις.
    1. Πουθενά δεν έγραψα ότι δεν θα δουλέψει ο τρόπος σου.

    2. Έγραψα ότι έκανα δοκιμές και είδα ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα αυτό που αναφέρω.
    Αν εσύ έκανες άλλες δοκιμές και είδες προβλήματα πες μου και εμένα.
    Μπορεί να μου διαφεύγει κάτι.
    Κατά τα άλλα... σταμάτα εσύ και άλλοι να αναφέρεστε στο τι έγραψε ο Χ και Υ.
    Ο συγκεκριμένος, δεν με ενδιαφέρει καν αν γράφει στην ΜΤ, μιλάει για loops, χαμένα πακέτα ή πολύ περισσότερο σε απώλεια σύνδεσης.
    Εγώ έκανα τις δοκιμές μου και όπως είπα δεν είδα κανένα πρόβλημα.
    Πολύ περισσότερο αυτά που γράφει ο τύπος (δεν με ενδιαφέρει αν είναι και ένας από τους devs του ros).
    Τακτική μου είναι να εφαρμόζω μόνο ότι βλέπω εγώ ότι δουλεύει και ποτέ κάτι που διάβασα ή μου είπε κάποιος ότι δουλεύει σωστά.

    3. Ναι είμαι από αυτούς που κάνω κάτι στην τύχη και με δουλεύει.
    Από εκεί και πέρα δεν με ενδιαφέρει το πως και γιατί.
    Όπως ακριβώς δηλαδή με περιέγραψες.
    Δεν χρειαζότανε άλλωστε.
    Φαίνεται και από τα γραφώμενά μου.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #959
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Ωραια.... αφου το λυσαμε το θεμα, ας κανει ο καθενας οτι θελει τοτε.

    και εγω εχω κλεισει εντελως το firewall, γιατι δε μου την εχει πεσει κανενας μεχρι στιγμης και ολα δουλευουν μια χαρα..............................
    Άλλα Ντάλλα....

  15. #960
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Ειλικρινά μιλάμε για 2 τρόπους που δουλεύουν είτε έτσι είτε αλλιώς.
    Χρόνια τώρα δεν είχα ΠΟΤΕ κανένα πρόβλημα ούτε με loops ούτε με lost access internet. Και φυσικά θα τα αφήσω όπως είναι. Για αυτό και ανέφερα το παράδειγμα.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

Σελ. 64 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 4454596263646566697484 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mikrotik IPv6 σε PPPoE client με modem σε bridge mode
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-23, 22:17
  2. Μηνύματα: 493
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 17:35
  3. Mikrotik 2011 DHCP lease failed without success Point to Multipoint
    Από jvam στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-14, 21:56
  4. IPV6 + IPV4 SPEED TEST
    Από babis3g στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-14, 18:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας