Σελ. 8 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 36789101318 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 387
  1. #106
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkouskousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ Νικηφόρε για τις πληροφορίες!!!!! Κάπως πήγε να δουλέψει χθες με τις δικές σου ρυθμίσεις αλλά θέλει δουλίτσα ακόμα. Θα το δω το ΣΚ που θα έχω περισσότερο χρόνο.

    Στο κινητό TCP έχω επιλέξει και δουλεύει. Οι ρυθμίσεις που έκανα στο κινητό είναι από τον οδηγό του thread αυτού.


    Επίσης ένα άλλο πιο σημαντικό είναι ότι και από linux (ubuntu) και από Android κινητό η ταχύτητα που πιάνω με openvpn είναι 0,28mbps~ . Έτσι είναι και σε σένα ή θέλει κάποια ρύθμιση; Οι ρυθμίσεις που εχω κάνει σε client και server(mikrokit) είναι αυτού του thread. Επίσης έχω απενεργοποιήσει προς το παρόν τα firewall(σε mikrokit και adsl modem).
    Η ταχύτητα αυτή είναι up ή dw.
    Ο client μέσα ή έξω από το δίκτυο;
    Σε ποιον ISP ο ένας και σε ποιο ο άλλος;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #107
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ταχύτητα αυτή είναι up ή dw.
    Ο client μέσα ή έξω από το δίκτυο;
    Σε ποιον ISP ο ένας και σε ποιο ο άλλος;
    Άκυρο φταίει η γραμμή τελικά που είναι ο mikrokit server. Είναι πολύ μικρό το upload της γραμμής. Θα το δοκιμάσω σε άλλη γραμμή με vdsl.

  3. #108
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkouskousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ Νικηφόρε για τις πληροφορίες!!!!! Κάπως πήγε να δουλέψει χθες με τις δικές σου ρυθμίσεις αλλά θέλει δουλίτσα ακόμα. Θα το δω το ΣΚ που θα έχω περισσότερο χρόνο.

    Στο κινητό TCP έχω επιλέξει και δουλεύει. Οι ρυθμίσεις που έκανα στο κινητό είναι από τον οδηγό του thread αυτού.


    Επίσης ένα άλλο πιο σημαντικό είναι ότι και από linux (ubuntu) και από Android κινητό η ταχύτητα που πιάνω με openvpn είναι 0,28mbps~ . Έτσι είναι και σε σένα ή θέλει κάποια ρύθμιση; Οι ρυθμίσεις που εχω κάνει σε client και server(mikrokit) είναι αυτού του thread. Επίσης έχω απενεργοποιήσει προς το παρόν τα firewall(σε mikrokit και adsl modem).
    καλησπέρα! δοκιμασε και χωρις το route που εχω βαλει μηπως και το παρει αυτοματα. Αν το βαλεις προσεξε να δηλωσεις το σωστο για το δικτυο σου!
    τι λαθος σου βγαζει τωρα?
    για την ταχυτητα δεν εχω καποιο προβλημα στις χρησεις που κανω, αλλα φυσικα και εχει σημασια το upload του αλλου, αν μεταφερεις ογκο και το τερματιζεις τοτε θα εχεις μικρη ταχυτητα.
    Δεν χρειαζεται να απενεργοποιεις ολα τα firewalls, στο αντιστοιχο θεμα μπορεις να δεις τους κανονες που εχουμε πει για το openvpn.

  4. #109
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μου πρότειναν αυτό το android app
    https://play.google.com/store/apps/d...cciweb.openvpn

    το οποίο υπάρχει και free με limitations.
    Μου άρεσε η πληθώρα επιλογών τα οποία είναι χρησιμότατα...

    πχ κλήση vpn όταν ανοίγω το πρόγραμμα nextcloud
    ή κλήση όταν κάποιος ζητήσει πρόσβαση στην ΙΡ 192.168.1.2

    και δρομολόγηση μόνο της κίνησης 192.168.1.0/24 απο το vpn (αυτό μάλλον γίνεται και μέσω xxx.ovpn αρχείου αλλά δε το έχω ψάξει)

    όλα πανεύκολα με λίγα κλικ

    το δοκιμάζω 2-3 μέρες και μάλλον θα το αγοράσω (αν και είναι πανάκριβο για ότι έχω συνηθίσει να ξοδεύω μέχρι τώρα!)

  5. #110
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! δειχνει οντως πολυ ωραιο, προσωπικα δεν θεωρω οτι χρειαζομαι κατι απο αυτα που κανει παραπανω απο αυτο που δουλευω https://play.google.com/store/apps/d...penvpn.openvpn και οντως ειναι πανακριβο και εγω οτι εχω αγορασει ειναι με πολυ μικροτερο κοστος!
    ασε που μετα σιγουρα δεν θα μου συνδεεται και θα πεδευομαι και 10 χρονια παλι....
    τα limitations ποια ειναι ξερεις?

  6. #111
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! δειχνει οντως πολυ ωραιο, προσωπικα δεν θεωρω οτι χρειαζομαι κατι απο αυτα που κανει παραπανω απο αυτο που δουλευω https://play.google.com/store/apps/d...penvpn.openvpn και οντως ειναι πανακριβο και εγω οτι εχω αγορασει ειναι με πολυ μικροτερο κοστος!
    και εγώ αυτό χρησιμοποιώ αλλά δεν έχουν καμία σχέση!
    και στην εγκατάσταση και στις παραμετροποιήσεις

    εγώ θέλω να βγαίνω μέσω 4G wan για όλα τα site
    και όταν ζητάω συγχρονισμό με τους δικούς μου σερβερ (192.168.1.0/24) να περνάει απο το vpn
    και τότε να γίνεται αυτόματα και η κλήση vpn

    οπότε γλυτώνω κλικ και μπαταρία


    μπορώ να στήσω πολλαπλά vpn και να συνδέσω και άλλες τοποθεσίες και αυτόματα να καλούνται όταν ανοίγω είτε συγκεκριμένα apps είτε συγκεκριμένες ΙΡ

  7. #112
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    σε καταλαβαινω, απλα εγω δεν χρειαζομαι κατι απο αυτα γιατι αν εβαζα αυτο θα πρεπε να το αγορασω και γιατι να πληρωσω οταν κανω τσαμπε την δουλεια μου μια χαρα?
    φυσικα καλα κανεις και το αναφερεις για να το γνωριζουμε εφοσον κανει πραγματα παραπανω απο τα αλλα!

  8. #113
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά καλησπέρα,

    Με την βοήθεια του thread έστησα το Open VPN και παίζει με Iphone.

    Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να μπώ στη σελίδα του mikrotik 192.168.88.1.

    Στις υπόλοιπες συσκευές στο εσωτερικό δίκτυο μπορώ και συνδέομαι κανονικά.

    Καμια ιδέα?

  9. #114
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, αν ολες οι συσκευες ειναι στο ιδιο υποδικτυο με την ip που λες μπορει να εχει περιορισμους μεσα απο το mikrotik, ειτε εχεις καποια firewall rules και το κοβουν, ειτε στο ip-services στο www 80 ειναι δηλωμενο συγκεκριμενο subnet και εισαι εκτος αυτου και δεν μπαινεις, το εχω παθει αυτο και δεν εμπαινα μεσω openvpn γιατι ειχα δηλωσει το εσωτερικο μου subnet και δεν περιλαμβανε αυτα που δινει το openvpn απο το ip-pool το δηλωμενο οριο δλδ ips που ειχα εκει.
    Κατι απο αυτα πρεπει να συμβαινει.
    Δεν μπορω να σκεφτω αλλον λογο + οτι το εχω παθει και εγω.

    Ερωτηση : μεσω telnet μπαινεις? για να δουμε οτι δεν εχει να κανει με την ip.

    Επισης αν εχεις ΝΑΤ κανονα στον server (εγω εχω 2) γιατι με το τον ιδιο openvpn server στο 109, δινω και ιντερνετ μεσω awmn (για ιντερνετ στο αλλο σπιτι), αλλα και awmn μεσω ιντερνετ για τις φορητες μου συσκευες, δες τον κανονα ή κανε ενα export εδω να τον δουμε, μπορει και αυτο να φταιει, αν δεν ειναι κατι απο τα αλλα παραπανω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 01-06-17 στις 06:31.

  10. #115
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις κλείσω τους κανόνες του firewall μπαίνει κανονικά!

    Πρέπει να ψάξω εναν εναν να δώ ποιος απο τους κανόνες το επηρεάζει!

  11. #116
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, εγω εχω κανονα που να το επιτρεπει, δεν μπορω να δω τωρα στο 109, αλλα βρηκα τα παρακατω :
    Δες στο ποστ μου νουμερο #57 στο θεμα το ιδιο και δες και εδω https://wiki.mikrotik.com/wiki/OpenVPN

    Κώδικας:
    Firewall
    
    If you have a firewall defined, that denies access, you would want to allow access to OpenVPN:
    
    /ip firewall filter 
    add action=accept chain=input comment="OpenVPN" disabled=no dst-port=1194 protocol=tcp
    αυτο εχω, σε αλλη πορτα, εννοειτε οτι βαζεις οτι πορτα ειναι ο ovpn server.
    Δοκιμασε ετσι βαλτο ΠΡΙΝ απο τους κανονες που κοβουν οτιδηποτε αλλο, λογικα θα παιζει χωρις να χρειαστει να κανεις κατι αλλο disable ή να ψαχνεις εναν εναν κανονα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-06-17 στις 14:11.

  12. #117
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σωστά Nikiforos είναι στο input chain αρα ότι αφορά το ίδιο το ΜΚ.

    Λογικά έχει ήδη παρόμοιο κανόνα στο forward chain για αυτό βλέπει τους άλλους υπολογιστές (ή τον καλύπτει κάποιος άλλος γενικότερος κανόνας).

  13. #118
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, εχεις δικιο οριστε τι εχω εγω :

    Κώδικας:
    /ip firewall filter
    add action=accept chain=input comment=OpenVPN dst-port=1722 port="" protocol=tcp
    add action=accept chain=forward comment="from openvpn" in-interface=all-ppp src-address=10.X.XXX.248/29
    add action=accept chain=input comment="from openvpn" in-interface=all-ppp src-address=10.X.XXX.248/29
    και ΝΑΤ εχω

    Κώδικας:
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat comment="openvpn internet exoxiko" dst-address=!10.0.0.0/8 out-interface=pppoe-out1 src-address=10.Χ.ΧΧΧ.248/29
    add action=masquerade chain=srcnat comment="openvpn awmn apo internet" src-address=10.Χ.ΧΧΧ.248/29
    στο ΝΑΤ ο 1ος κανονας αφορα σε mikrotik ovpn client και μονο ο 2ος ειναι για τις φορητες συσκευες μου με android.

  14. #119
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! γραφω εδω επειδη το θεμα αφορα openvpn σε mikrotik.
    Οπως εγραψα στο αλλο θεμα κινητης ή firewall δεν θυμαμαι, ειχα πει οτι μου εφαγε γρηγορα δεδομενα κινητης το βραδυνο πακετο κυριως γιατι ειχα βαλει τις καμερες να στελνουν email.
    Τελικα το μονο που ειχε αλλαξει ηταν οτι ειχα 2 vpns ενα client και εναν server που ηταν PPTP και τα εκανα σε Openvpn.
    Απο τοτε τρωει πολλα δεδομενα! τις καμερες τις αλλαξα να εχουν gw το awmn 951 ωστε να παιρνουν απο το αλλο ovpn client ιντερνετ μεσω του awmn.
    Παλι τα δεδομενα φευγουν!!!
    τωρα που τσεκαρα τις κινησεις στο firewall-connections ειδα οτι τα 2 openvpn το κανουν!!!!
    το ενα ειναι για να παιρνει awmn subnet απο το 109 στην Aθηνα και εχω και server για να δινει απο το αλλο awmn subnet στο 109.
    Ο λογος ειναι ενας, για να μην περασω το VOIP (αστερισκ) απευθειας στο ιντερνετ πραγμα που δεν θελω.

    Τι γινεται με το openvpn γιατι τρωει τοσα δεδομενα? γιατι μετραει συνεχεια δεδομενα και μονο που ειναι συνδεδεμενος???
    κατι που φαινεται και στα γραφηματα. Με το PPTP δεν γινοταν αυτο!!!!
    Ξερει κανεις τπτ σχετικα με αυτο?
    γιαυτο κιολας το προβλημα προεκυψε μολις αντικατεστησα τα PPTP με OVPN!

    εχω την εντυπωση οτι οφειλεται στην γνωστη βλακεια της Mikrotik....
    να μην υποστηριζει απο τοτε που βγηκε το ovpn σε ROS, udp protocol αλλα και LZO compression!!!
    κατι που επειδη εχω δουλεψει πολυ με openwrt υποστηριζονται κανονικα!!!
    δλδ τα δεδομενα πρεπει να ειναι ασυμπιεστα μαλλον και τρωνε πολυ μεγαλο b/w!!!
    αν κλεινεις τον client πχ κινητο δεν πειραζει, αν ομως πρεπει να το εχεις συνεχεια ανοιχτο και εισαι απο κινητης τοτε αντε γεια!!!
    με PPTP δεν καταλαβαιναν τιποτα ομως!!!! και με OVPN μου τα σκισε!!!

    https://forum.mikrotik.com/viewtopic...77898&start=50
    https://wiki.mikrotik.com/wiki/OpenVPN

    πραγματικα κριμα, γιατι εκατσα και τα εφτιαξα τι ωραια και με σωστο πλεον firewall και ανακαλυψα τωρα το θεμα με τα δεδομενα κινητης....
    ειναι ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΟ δυσκολο για την mikrotik να κανει UDP και LZO compression κατι που ζηταμε ολοι απο τοτε που το ROS ηταν στην 3 κατι και πρωτοεμφανιστηκε το OVPN αν θυμαμαι καλα? ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!!!!

    https://en.wikipedia.org/wiki/OpenVPN

    OpenVPN has been implemented in some manufacturer router firmware, such as the D-Link DSR-250[35] and some MikroTik Routers.[36] MikroTik's implementation does not support the UDP protocol or LZO compression, which limits transfer speeds attainable. MikroTik said in 2010 that they would not continue developing OpenVPN in favor of SSTP.[37]

    μου φαινεται για μενα ηρθε η ωρα αλλαγης VPN.....παμε για SSTP ???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 11-07-17 στις 06:56.

  15. #120
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! γραφω εδω επειδη το θεμα αφορα openvpn σε mikrotik.
    Οπως εγραψα στο αλλο θεμα κινητης ή firewall δεν θυμαμαι, ειχα πει οτι μου εφαγε γρηγορα δεδομενα κινητης το βραδυνο πακετο κυριως γιατι ειχα βαλει τις καμερες να στελνουν email.
    Τελικα το μονο που ειχε αλλαξει ηταν οτι ειχα 2 vpns ενα client και εναν server που ηταν PPTP και τα εκανα σε Openvpn.
    Απο τοτε τρωει πολλα δεδομενα! τις καμερες τις αλλαξα να εχουν gw το awmn 951 ωστε να παιρνουν απο το αλλο ovpn client ιντερνετ μεσω του awmn.
    Παλι τα δεδομενα φευγουν!!!
    τωρα που τσεκαρα τις κινησεις στο firewall-connections ειδα οτι τα 2 openvpn το κανουν!!!!
    το ενα ειναι για να παιρνει awmn subnet απο το 109 στην Aθηνα και εχω και server για να δινει απο το αλλο awmn subnet στο 109.
    Ο λογος ειναι ενας, για να μην περασω το VOIP (αστερισκ) απευθειας στο ιντερνετ πραγμα που δεν θελω.

    Τι γινεται με το openvpn γιατι τρωει τοσα δεδομενα? γιατι μετραει συνεχεια δεδομενα και μονο που ειναι συνδεδεμενος???
    κατι που φαινεται και στα γραφηματα. Με το PPTP δεν γινοταν αυτο!!!!
    Ξερει κανεις τπτ σχετικα με αυτο?
    γιαυτο κιολας το προβλημα προεκυψε μολις αντικατεστησα τα PPTP με OVPN!

    εχω την εντυπωση οτι οφειλεται στην γνωστη βλακεια της Mikrotik....
    να μην υποστηριζει απο τοτε που βγηκε το ovpn σε ROS, udp protocol αλλα και LZO compression!!!
    κατι που επειδη εχω δουλεψει πολυ με openwrt υποστηριζονται κανονικα!!!
    δλδ τα δεδομενα πρεπει να ειναι ασυμπιεστα μαλλον και τρωνε πολυ μεγαλο b/w!!!
    αν κλεινεις τον client πχ κινητο δεν πειραζει, αν ομως πρεπει να το εχεις συνεχεια ανοιχτο και εισαι απο κινητης τοτε αντε γεια!!!
    με PPTP δεν καταλαβαιναν τιποτα ομως!!!! και με OVPN μου τα σκισε!!!

    https://forum.mikrotik.com/viewtopic...77898&start=50
    https://wiki.mikrotik.com/wiki/OpenVPN

    πραγματικα κριμα, γιατι εκατσα και τα εφτιαξα τι ωραια και με σωστο πλεον firewall και ανακαλυψα τωρα το θεμα με τα δεδομενα κινητης....
    ειναι ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΟ δυσκολο για την mikrotik να κανει UDP και LZO compression κατι που ζηταμε ολοι απο τοτε που το ROS ηταν στην 3 κατι και πρωτοεμφανιστηκε το OVPN αν θυμαμαι καλα? ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!!!!

    https://en.wikipedia.org/wiki/OpenVPN

    OpenVPN has been implemented in some manufacturer router firmware, such as the D-Link DSR-250[35] and some MikroTik Routers.[36] MikroTik's implementation does not support the UDP protocol or LZO compression, which limits transfer speeds attainable. MikroTik said in 2010 that they would not continue developing OpenVPN in favor of SSTP.[37]

    μου φαινεται για μενα ηρθε η ωρα αλλαγης VPN.....παμε για SSTP ???
    SSTP είναι μόνο για windows. οτιδήποτε άλλο λειτουργικό είναι εκτός.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


Σελ. 8 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 36789101318 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mikrotik Dual-Wan με PCC --> πρόβλημα με VPN
    Από tsatasos στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-18, 12:54
  2. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 01:43
  3. Openvpn server σύνδεση restart
    Από svizi στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-14, 13:53
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-14, 11:52
  5. Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-14, 13:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας