Καλησπερα στο φορουμ και καλες... εκλογες να εχουμε !

Αφου αναβαθμισα την γραμμη σε Vdsl 30 απο τον ΟΤΕ, αποφασισα να δοκιμασω την τυχη μου στο Game streaming, κυριως για φιλους, ετσι για χαβαλε.
Μετα την αναγνωση λοιπον καποιον οδηγων στο ιντερνετ και μετα απο καποιο πειραματισμο με το twitch και το OBS (Open Broadcaster Software) εχω κατασταλαξει στο συμπερασμα οτι με 30αρι VDSL , δηλαδη με θεωρητικο μαξιμουμ Upload ~2400kbps, streaming της προκοπης.. ΔΕΝ γινεται.
Μετα απο διαφορα πειραματα , ειδα οτι για να εχει μια αξιοπρεπη εικονα το στρεαμινγκ σου, πρεπει να εχεις προσαρμοσει την αναλυση τουλαχιστον στα 720p, αν οχι παραπανω. Πραγμα το οποιο σημαινει οτι θελεις τουλαχιστον ενα bitrate της ταξης των 2000-2200kbps τουλαχιστον. Στην περιπτωση αυτη λοιπον, που το Bitrate ειναι στα 2000+, το Latency στο gaming αρχιζει και κανει την εμφανιση του και δημιουργει προβληματα. Εχω λοιπον τις εξεις απορειες...

- Ειναι τελικα το 30αρι vdsl εκαρκες για ικανοποιητικο streaming? Αν οχι, ειναι το 50αρι?
- Ποια ειναι τα "optimal settings" για streaming σε 30αρι vdsl συμφωνα παντα με τα ελληνικα "Δεδομενα" ?
- Το latency στο gaming πως το αποφευγουμε οταν streamaroume?

Αυτα προς το παρον, οποιος θελει να κανει κουβεντα, παρακαλω... feel free