Σελ. 7 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 500
  1. #91
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KnightRiderXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαστε στην περιοχή της Νίκαιας και έχετε ταχύτητα 1-6Mbps ΜΗΝ κάνετε το λάθος να βάλετε π-ΟΤΕ!!
    Κράζεις τον από πάνω σου -δικαίως- αλλά δεν αιτιολογείς αυτό που γράφεις εσύ. Περισσότερες λεπτομέρειες please.
    hnesne

  2. #92
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Εγώ είμαι σε αρκετά μπερδεμένη φάση.. είμαι πάνω στα Σύνορα Νίκαια-Πειραιά-Κερατσίνι.. θεωρητικά ανήκω στην Νίκαια για μισό στενό και αν και οι περισσότερες (όχι όλες) οι δημόσιες υπηρεσίες με βλέπουν Νίκαια, χάρτες στο GPS με βλέπουν πχ Πειραιά κτλ...
    Παίρνω απ το κέντρο Αγίου Γεωργίου (Πειραιά) έστω και αν όπως είπα ανήκω (έστω στην θεωρία) σε Νίκαια. Το Καφάο δεν ξέρω που ακριβώς είναι πλέον, αλλά έχω την εντύπωση/ανάμνηση πως πριν κάποια χρόνια ήταν στην γωνία 20 μέτρα απ το σπίτι μου έξω απο ένα χαμόσπιτο (και πάλι Νίκαια) μέχρι που εκεί χτίστηκε νέα πολυκατοικία και δεν ξέρω που πήγε (έχουν ένα στενό χώρο στον τοίχο με ρολό μέσα στην "αυλή" της πολυκατοικίας αλλά μου φαίνεται περίεργο να έχει επιτραπεί να μπει μέσα στα όρια της πολυκατοικίας το ΚΑΦΑΟ)
    Ερώτηση λοιπόν... ΑΝ τελικά το Καφάο στο οποίο ανήκω είναι όντως μέσα στα όρια του δήμου Νίκαιας αλλά παίρνει απο κέντρο που βρίσκεται στον δήμο Πειραιά, ποιος δίνει την άδεια για σκάψιμο προς αυτό το ΚΑΦΑΟ?!? Η ερώτηση είναι απλά περιέργειας γιατί ούτε απ την μεριά της Νίκαιας ούτε απ την μεριά του Πειραιά βλέπω έτσι κιαλλιώς το οποιοδήποτε έργο/σκάψιμο.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  3. #93
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τα όρια των αστικών κέντρων δεν συμβαδίζουν απαραίτητα με τα όρια των δήμων, ειδικά στις μεγάλες πόλεις.
    Μπορεί κάποιο αστικό κέντρο να καλύπτει περιοχές 2 (ή περισσότερων) γειτονικών δήμων ή ακόμη 2 (ή περισσότερα) αστικά κέντρα να καλύπτουν περιοχές του ίδιου δήμου.

  4. #94
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα όρια των αστικών κέντρων δεν συμβαδίζουν απαραίτητα με τα όρια των δήμων, ειδικά στις μεγάλες πόλεις.
    Μπορεί κάποιο αστικό κέντρο να καλύπτει περιοχές 2 (ή περισσότερων) γειτονικών δήμων ή ακόμη 2 (ή περισσότερα) αστικά κέντρα να καλύπτουν περιοχές του ίδιου δήμου.
    Αυτό το γνωρίζω.. δεν ρώτησα εγώ όμως αυτό αλλά για το σκάψιμο.
    Δηλαδή έχεις τα καφάο που είναι σε έναν δήμο και ανήκουν σε κέντρο που είναι σε άλλο δήμο και παίρνει την απόφαση ο ΟΤΕ πως ήρθε η ώρα να αναβαθμίσει τα ΚΑΦΑΟ για αυτό το κέντρο. Παίρνει άδεια απ τον δήμο Νίκαιας για το σκάψιμο για το καφάο αυτό ή μήπως η απόφαση γενικά για αναβάθμιση ΚΑΦΑΟ δεν παίρνεται μόνο ανα κέντρο αλλά ανα δήμο/περιοχή? Ρωτάω για να καταλάβω να δω τι θα περιμένω και ποιον θα περιμένω να δώσει την άδεια όταν έρθει κάποτε η ώρα και όταν δω σκάψιμο απο ποιον απ τους 2 δήμους να χαρώ πχ
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  5. #95
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο ΟΤΕ αποφασίζει να κάνει αναβάθμιση των καμπίνων ενός αστικού κέντρου.
    Αν αυτές υπάρχουν στα διοικητικά όρια περισσότερων του ενός δήμου, είναι αυτονόητο ότι θα ζητήσει άδεια απ' όλους και μόνο για όσες καμπίνες ανοίγουν στο ίδιο αστικό κέντρο.
    Αν κάποιος φέρει προσκολλήματα, είναι αυτονόητο (κι έχει συμβεί στο παρελθόν), οι αναβάθμιση των συγκεκριμένων καμπίνων (του προβληματικού δήμου) να καθυστερήσει μέχρι να έρθουν σε συμφωνία.

  6. #96
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Ακριβώς αυτό που φοβόμουν γιαυτό και ρώτησα... φοβάμαι κάποια στιγμή θα δω το όμορφο 40-50 μέτρα απο εμένα VDSL και εμένα στα ίδια Α ρε Νίκαια..
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  7. #97
    Εγγραφή
    05-01-2013
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κράζεις τον από πάνω σου -δικαίως- αλλά δεν αιτιολογείς αυτό που γράφεις εσύ. Περισσότερες λεπτομέρειες please.

    Ναι θα σου πω φίλε...Ήμουν Forthnet 4/1 και 0 αποσυνδέσεις για 7 ολόκληρους μήνες μπορεί να λέω και λίγους.Γενικά από την ώρα που την είχα βάλει δεν θυμάμαι να είχε από-συγχρονιστεi το Router πάνω από 10-15 φορές συνολικά (για 4 χρόνια).Μόνο για 2 ημέρες που είχαν γενικό τεχνικό πρόβλημα με την Νίκαια...
    Πήγα λοιπόν ΟΤΕ λόγω του OTETV,μου έκαναν προσφορά για να μείνω Forthnet αλλά λόγω:
    α)OTETV
    β)Είχα την εντύπωση ότι επειδή ο ΟΤΕ δίνει-νοικιάζει γραμμές στους άλλους παρόχους,οι γραμμές του θα είναι καλύτερες (να προσέχει τους πελάτες του)
    αποφάσισα να δώσω άκυρο στην Forthnet.Γίνεται η αλλαγή και πρώτος συγχρονισμός 2/0.5 και με αποσυνδέσεις...Τηλέφωνο στο τεχνικό τμήμα.Μήνυμα στο κινητό μετά από λίγο μήνυμα ότι αποκαταστάθηκε η βλάβη...3.5/0.8 με αποσυνδέσεις...Και ακολούθησε η ίδια διαδικασία για 10 μέρες.Συνεχώς αποσυνδέσεις (μέσος όρος την ημέρα:10) και πιο μικρή ταχύτητα από την Forthnet...Μέχρι που τους πήρα την τελευταία φορά πριν από 4 μέρες και βγήκε η αλήθεια..."Έχει δηλώσει ο τεχνικός αδυναμία αποκατάστασης της βλάβης"."Δηλαδή μου λέτε ότι δεν θα έχω σταθερό ίντερνετ με 4/1 ή αν θέλω να μην έχω πολλές αποσυνδέσεις δηλαδή να έχω μόνο 5 την ημέρα θα πρέπει να είμαι στα 2/0.5."."Τεχνικά ναι,αυτό μπορούμε να προσφέρουμε."."Μα το παιδί που πούλησε το πακέτο είπε το πιο γρήγορο και αξιόπιστο ίντερνετ της αγοράς.Άσε το γρήγορο λόγω ότι είμαι μακριά από το κέντρο και ας πούμε για το αξιόπιστο-σταθερό.Δεν μπορείτε ούτε με 2/0.5 να σταθεροποιήσετε το ίντερνετ,(άσχετα κιόλας που καμία φορά όταν με παίρνουν τηλέφωνο πέφτει το SNR και με πετάει). Σύνδεσα ότι μου είπατε,δοκίμασα το δικό σας Router,έβαλα τα δικά σας φίλτρα,στο Router έβαλα και το Splitter παρόλο που το Router δεν συνδέεται στην ίδια πρίζα με το τηλέφωνο,απλώς για να φιλτράρει το σήμα που έρχεται.Δοκίμασα και χωρίς αυτά.Και πάλι τα ίδια.Γιατί λοιπόν μου πουλήσατε ένα πακέτο με γρήγορο και αξιόπιστο ίντερνετ και ουσιαστικά δεν μου παρέχεται την υπηρεσία."."Ναι έχετε δίκιο και βλέπω έχετε πολλές αποσυνδέσεις κτλπ.Δώστε μας 2-3 μέρες." 10+3=13 ...Καμία απολύτως διαφορά...Απλά...0 εξυπηρέτηση,0 επίλυση.Από εκεί που με την Forthnet επικοινώνησα με το τεχνικό τους τμήμα το πολύ 10 φορές σε 4 χρόνια κατάντησα να επικοινωνώ 3 φορές την ημέρα για 13 ημέρες...Ξέρω ότι μπορώ να γυρίσω Forthnet και να έχω θέμα γιατί ο ΟΤΕ μπορεί να τους δώσει και να με συνδέσουν με ελατωμματική γραμμή αλλά θα μιλήσω μαζί τους και το θέμα θα το επιλύσω...Απλώς δεν μπορώ την κοροϊδία.Να μου προσφέρουν μια υπηρεσία την οποία δεν μπορούν να την υποστηρίξουν και μετά να μην μου επιλύουν το τεχνικό θέμα απο την δικιά τους μεριά όσα τηλέφωνα και να πήρα...Για αυτό λοιπόν έφαγαν ένα αίτημα υπαναχώρησης και That's all Folks...Να τονίσω ότι τους είχα πει ότι δεν με νοιάζει να χάσω 50kbps ή να πέσει το Upload ΑΡΚΕΙ να έχω αξιόπιστο ίντερνετ.Όταν λέω αξιόπιστο μιλάω για μία-δύο αποσύνδεσεις το μήνα δεν μιλάω για το τρελό 0 αποσυνδέσεις για 6 μήνες,ξέρω τερματικά είναι σε υπερφόρτωση θα πέσει η σύνδεση,οκ αλλά όχι 10 την ημέρα...Ακόμα και με 2/0.5...
    Σόρρυ για το σπαμ διότι το Topic είναι για VDSL και για αυτό κιόλας φίλε δεν έγραψα από την αρχή το λόγο του κραξίματος του ΟΤΕ...

  8. #98
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δίκιο έχεις... το πρόβλημά σου λύνεται με καταγγελία, να δεις μετά πώς θα τρέξει ο OTE να σου λύσει τη βλάβη. Δεν το κάνουν από κακία, από ανικανότητα το κάνουν, η ατυχία πάντως είναι η προβληματική γραμμή, όχι ο OTE. Αν θες να σε παραπέμψω τι να γράψεις, PM.
    hnesne

  9. #99
    Εγγραφή
    24-03-2014
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8500/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    vigor 2710n
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αντε παιδιά να βάλουμε όλοι ένα χεράκι μήπως και καταφέρουμε κάτι....

    Ας μαζευτούμε όλοι εμείς και όσοι γνωρίζουμε, που είμαστε κάτοικοι του Δήμου Νικαίας-Ρέντη να βάλουμε μια υπογραφή στο παρακάτω link: http://www.ipetitions.com/petition/vdslnikaia

  10. #100
    Εγγραφή
    05-01-2013
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βάζεις και τι λες; Δεν συμφωνώ; Το γράφεις στα comments;

  11. #101
    Εγγραφή
    24-03-2014
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8500/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    vigor 2710n
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν εισαι ενάντια της απόφασης του Δήμου , υπογράφεις. Δεν χρειάζεται να γράψεις κάτι στα comments.

  12. #102
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχω ακούσει ότι σε έργα του Μετρό περνάνε και οπτικές ταυτόχρονα.
    Ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό ;
    Αν όντως ισχύει πιστεύω ότι θα πιάσει μεγάλο μέρος της Νίκαιας.

  13. #103
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ακούσει ότι σε έργα του Μετρό περνάνε και οπτικές ταυτόχρονα.
    Ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό ;
    Αν όντως ισχύει πιστεύω ότι θα πιάσει μεγάλο μέρος της Νίκαιας.
    καμια σχεσει

  14. #104
    Εγγραφή
    05-01-2013
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κατάλαβα...Πάλι έχουμε πολλά νέα... Να ευχηθούμε μιας και πιάσανε Περιστέρι,Κορυδαλλό (εδώ και πολύ καιρό) μπας και νοιαστούν και για εμάς...Αλλά με τέτοιο δήμαρχο δεν...

  15. #105
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Σήμερα μιλούσα στο Γαλάτσι με επιβλέπων του ΟΤΕ. Μου έλεγα για τα προβλήματα που είχαν με κάποιους δήμους. Να προτείνω να μαζευτείτε σιγά σιγά και να πρεσάρετε λίγο τον Δήμαρχο? Αλλιώς δεν σας βλέπω να αποκτάτε καμπίνες.

Σελ. 7 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στον Πειραια
    Από malawi στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 499
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-21, 23:45
  2. VDSL στον Κόκκινο Μύλο (Αχαρνές) ?
    Από Tolis77 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-17, 15:54
  3. Περί VDSL στον ΟΤΕ
    Από jimger στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-15, 21:19
  4. Προβλημα ταχυτητας με Forthnet/VDSL στον Βολο
    Από bakos1978 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-14, 01:21
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-14, 20:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας