Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-59 από 59
  1. #46
    Εγγραφή
    21-02-2010
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark Demis Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι δεν είσαι μόνο εσύ, ακόμη και να το κατεβάσω το video για να κάνω export το audio και το παίξω στο κλασσικό player η ποιότητα ήχου είναι ποιο χαμηλή και αυτό είναι κάπως ανισιχιτικο καθώς κατεβάζω αρκετά τραγούδια από το YouTube
    Τέλεια! Οπότε ή θα έχουμε χάλια ήχο ή τρελή χρήση πόρων συστήματος. Μάλλον θα προτιμήσω το flash....
    Δεν έχω δοκιμάσει να κατεβάσω HTML5 να το συγκρίνω με flash πάντως. Export πως κανεις; Να υποθέσω ότι μένει ο ήχος απείραχτος όπως είναι στο video και δε γίνεται convert όπως κάνουν τα περισσότερ προγράμματα ε;

    Αυτό με τον ήχο το είχα παρατηρήσει πάρα πολύ καιρό πριν αλλά έλεγα οκ μπορεί να το φτιάξουν μέχρι να βγει από το beta testing. Ήθελα να ξερα γιατί δεν το ανέφερε κανείς. Ή αν το αναφέρανε γιατί δεν διορθώθηκε;

  2. #47
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikospot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Export πως κανεις;
    Βάζεις ss μπροστά στο youtube, π.χ.
    https://www.ssyoutube.com/watch?v=6FugC4FkgoI

  3. #48
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Morx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιο λαθος κανεις.


    Στην περιπτωση μου, με το προσθετο "Download youtube videos as MP4" ... το αρχειο που κατεβαινει ειναι ΙΔΙΟ 100% σε καθε παραμετρο (ειτε video / audio specs).
    στο firefox ενα webm αρχείο με περίεργο ήχο μέσα , στο chrome κατεβαίνει όμως καλά (δεν ξέρω αν κάνω κάτι στραβό)
    chrome δεν βάζω πάντως που να πέσει ο ουρανός

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι τπτ άλλο.......... για άλλο λόγο το έλεγε (το iphone δεν τράβαγε ούτε για αστείο το flash) και να είχε δίκαιο........... αν δεν είχαμε flash μέχρι τώρα θα ήμασταν με άδεια χέρια..... αφού ακόμη και τώρα το html 5 είναι σε αρχικό στάδιο

  4. #49
    Εγγραφή
    21-02-2010
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζεις ss μπροστά στο youtube, π.χ.
    https://www.ssyoutube.com/watch?v=6FugC4FkgoI
    Ευχαριστώ! Είχα βρει ένα extension που έκανε κατι τετοιο αλλα αυτο φαινεται καλυτερο.

    Βρηκα που οφειλεται ο πιο φτωχος ηχος τουλάχιστον σε μένα και λογικά οφείλεται στον browser και οχι στο flash η στο html5. Έβαλα chrome καταρχήν για δοκιμή γιατι εδω και μηνες δεν τον ειχα (δοκιμαζα μια κινεζικη βλακεια και βαριόμουν να τον αλλάξω) Στον chrome είτε με flash είτε με html5 ο ήχος δεν είναι όπως ήταν στον αλλον browser με flash (όπως μου άρεσε δηλαδη). Η πλακα ειναι οτι στον αλλον μολις γυρναω σε html5 εμφανιζεται το "προβλημα". Το θεμα που προφανως δεν ειναι προβλημα ποιοτητας, ειναι οτι δε μου παιζει το woofer δυνατα αλλα ουτε το stereo surround απο την καρτα ηχου. Ισως λοιπον στελνει και καλά ηχο 5,1 και παρακαμπτει τις ρυθμισεις της καρτας ηχου. Ο λογος που γινεται αυτο δε ξερω αν ειναι λογω καποιου bug ή αν ειναι φυσιολογικό. Εγώ θα το θεωρήσω προβλημα ομως γιατι απο τι στιγμη που το βιντεο δεν ειναι 5,1 δεν επρεπε να το κανει... Θα βαλω και ff να δω τι κανει αυτος.

  5. #50
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikospot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ! Είχα βρει ένα extension που έκανε κατι τετοιο αλλα αυτο φαινεται καλυτερο.

    Βρηκα που οφειλεται ο πιο φτωχος ηχος τουλάχιστον σε μένα και λογικά οφείλεται στον browser και οχι στο flash η στο html5. Έβαλα chrome καταρχήν για δοκιμή γιατι εδω και μηνες δεν τον ειχα (δοκιμαζα μια κινεζικη βλακεια και βαριόμουν να τον αλλάξω) Στον chrome είτε με flash είτε με html5 ο ήχος δεν είναι όπως ήταν στον αλλον browser με flash (όπως μου άρεσε δηλαδη). Η πλακα ειναι οτι στον αλλον μολις γυρναω σε html5 εμφανιζεται το "προβλημα". Το θεμα που προφανως δεν ειναι προβλημα ποιοτητας, ειναι οτι δε μου παιζει το woofer δυνατα αλλα ουτε το stereo surround απο την καρτα ηχου. Ισως λοιπον στελνει και καλά ηχο 5,1 και παρακαμπτει τις ρυθμισεις της καρτας ηχου. Ο λογος που γινεται αυτο δε ξερω αν ειναι λογω καποιου bug ή αν ειναι φυσιολογικό. Εγώ θα το θεωρήσω προβλημα ομως γιατι απο τι στιγμη που το βιντεο δεν ειναι 5,1 δεν επρεπε να το κανει... Θα βαλω και ff να δω τι κανει αυτος.
    Αυτο δεν μου ακουγεται σαν προβλημα του εκαστοτε browser αλλα των ρυθμισεων του ηχου σου.
    Γιατι θεωρητικα μπορει να συμβει και σε μια απλη ταινια που θα κατεβασεις με 5.1 ηχο.

    Ειναι φυσιολογικοτατο που το αρχειο στο youtube που θες να δεις θα θελει να αναπαραχθει σε 5.1 αν αυτο ειναι διαθεσιμο

  6. #51
    Εγγραφή
    21-02-2010
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Είναι θέμα του κάθε Player συγκεκριμένα... Παράδειγμα: με Media player τα mp3 δεν το παίζουν 5.1 οπότε υπερισχύουν οι ρυθμίσεις της κάρτας ήχου. Από media player classic όμως αν ανοίξω το ίδιο αρχείο τότε με το ζόρι το θεωρεί 5.1 και ακυρώνει τις ρυθμίσεις μου από το control panel της κάρτας.

    Το youtube λοιπόν αποκλείεται να θέλει να παίξει 5.1 ηχο σε τραγούδια με 2 κανάλια. Και για να επιβεβαιώσω ότι είναι θέμα προγράμματος και player και το καθένα κάνει ο,τι θέλει έβαλα και ff. Στον ff λοιπόν είτε με html5 είτε με flash παίζει με τις ρυθμίσεις μου και όχι σαν να έχει 6 καναλο ηχο. Οποτε εχουμε και λεμε:

    chrome html5 και flash θεωρει οτι παιζει 6καναλια και παρακαμπτει τις ρυθμισεις μου.
    firefox html5 και flash παιζει με τις ρυθμισεις της καρτας
    360browser (china :P) μονο με html5 θεωρει 6καναλια

    Οπότε οκ δεν ειναι θεμα flash, αλλα ουτε θεμα δικων μου ρυθμίσεων. Ο καθένας κάνει του κεφαλιού του.

  7. #52
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    να 'ναι καλα ο Αγιος Steve Jobs! Ηταν ο πρωτος που κατεργησε το flash και ουσιαστικα οδηγησε το web σε HTML5

  8. #53
    Εγγραφή
    21-02-2010
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    να 'ναι καλα ο Αγιος Steve Jobs! Ηταν ο πρωτος που κατεργησε το flash και ουσιαστικα οδηγησε το web σε HTML5
    Και όταν και το ραδιόφωνο καταργηθει παλι άγιο θα τον βγάλουμε δηλαδή;

  9. #54
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikospot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όταν και το ραδιόφωνο καταργηθει παλι άγιο θα τον βγάλουμε δηλαδή;
    δεν εχει ηδη καταργηθει αυτο;;;

  10. #55
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    να 'ναι καλα ο Αγιος Steve Jobs! Ηταν ο πρωτος που κατεργησε το flash και ουσιαστικα οδηγησε το web σε HTML5
    Ναι ναι!!

    άλλα ο κόσμος θέλει να μάθει τί είναι αυτό που δοκίμασες

  11. #56
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Άρχισαν να κολλάνε videos σε 1080p, είναι φυσιολογικό με Intel Q9550; Ρωτάω γιατί το ξέρω πως είναι παλιός αλλά είναι τραγικό να σηκώνει bluray και βαρύ gaming και να κολλάει στο yt.

    Με το flash ήταν κομπλέ ενώ μάλιστα μου φόρτωνε από παλιά πολλά videos σε html5 (ούτε τότε είχα πρόβλημα).

  12. #57
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Αμα δεν γινεται hardware acceleration με την gpu λογικο ειναι να κολλαει.

  13. #58
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Μα μπορώ να δω ακόμα και ταινίες offline χρησιμοποιώντας μόνο την CPU. Δεν σου λέω πως το κάνω αφού δεν χρειάζεται, απλά αν το δοκιμάσω δεν κολλάει.

    Τι bitrate έχει ξαφνικά το yt, 120;

  14. #59
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Δοκίμασα χωρίς flash και το cpu utilisation πάει στον θεό, επίσης δεν έχει επιλογή μεγαλύτερη από 720, για το λαπτοπ είναι μια χαρά βέβαια, αλλά στο ντεσκτοπ μπορώ να παίξω 1080.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-14, 10:20
  2. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-14, 19:37
  3. Ελληνικες παρουσιασεις στο youtube
    Από manassis στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-14, 11:34
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-14, 17:19
  5. Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-14, 14:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας