Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 46
  1. #16
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Εννοείται πως δεν θα έγραφα κωδικό , το username το έγραψα υποψιαζόμενος ότι είναι κάποιο στάνταρτ της wind και το ίδιο και ο κωδικός (όπως πχ το admin/admin όταν είναι με ethernet ) και ίσως να τον ξέρατε . Οι κωδικοί πάντως που βάζω για το wifi δεν πιάνουν όταν πληκτρολογώ στον browser την ip στο πινακάκι που βγαίνει . Δεν ξέρω ποιους πρέπει να βάλω .

    Οι πόρτα που έχω ανοίξει (αν το έκανα σωστά) είναι η 81 , φαίνεται στην φωτό που ανέβασα . Στο λινκ όμως που έδωσε ο Simpleton μου την βγάζει κλειστή . Τι δεν έχω κάνει καλά ;

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Περιμενε δλδ οι κωδικοι σου ειναι οι default? δεν δινουν αλλους για τις συνδεσεις? μηπως ειναι δοκιμαστικοι τπτ αυτοι????
    ειπαμε στον browser βαζεις τους κωδικους για να μπεις στο web interface του router οχι του wifi!!!! δεν εχουν σχεση.
    Το 1.7 ειναι η καμερα σου? πως δινεις στατικα ονοματα με τι υπηρεσια το κανεις?

  3. #18
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Ναι δεν έχω αλλάξει κωδικούς αλλά και δεν ξέρω που χρειάζονται , μιας και το ρούτερ δούλεψε στην γραμμή του μαγαζιού μου σε άλλη τοποθεσία , όπως και άλλα τρία ρούτερ (δύο cyta και ένα δεκαετίας connx) που δοκίμασα στην γραμμή του σπιτιού έπαιξαν δίχως να βάλω κωδικούς .
    Η κάμερα μόνη της πήρε ip και τώρα που ξαναβλέπω τα settings της έχει αλλάξει σε 192.168.1.4

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, πραγματικά δεν καταλαβαινω τιποτα....
    οι κωδικοι συνδεσης αναλογα την εταιρια δεν ξερω αλλοι τι κανουν, ο ΟΤΕ πχ δινει δοκιμαστικους και μετα βαζεις αυτους που σου δινουν, αν εισαι με δοκιμαστικους δεν δουλευουν τα παντα καλα ειναι για δοκιμη και μονο.
    Στην forthnet δινουν δικους σου κωδικους, ο καθενας εχει τους δικους του δλδ, πως γινεται πχ στην wind να εχεις τους ιδιους???? αλλο και τουτο!!!! και μαλιστα να παιζουν χωρις κωδικους? δλδ δεν εβαζες κωδικους συνδεσης και τι ειχαν??? δλδ δοκιμασες παλια routers ΧΩΡΙΣ να βαλεις τους κωδικους συνδεσης της adsl σου και ειχες ιντερνετ με αυτα θες να πεις? αν ειναι ετσι τοτε η wind δεν κανει ελεγχο κωδικων και ειναι ξεφραγο αμπελι, δλδ μπειτε σκυλοι και αλεστε...
    Η καμερα δεν εχει στατικη ip? πως γινεται να αλλαζει? με dhcp πρεπει να ειναι, εμ δεν γινεται δουλεια ετσι....πρεπει να βαλεις σταθερη ip για να ανοιξεις πορτα στο router, οι πορτες δεν μπορουν να ανοιχτουν αν αλλαζει ip!
    μπες στην καμερα στα settings και βαλε να εχει σταθερη ip και οχι να παιρνει απο dhcp server, μαλλον γιαυτο εχεις προβληματα.

  5. #20
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Είναι φυσιολογικό αυτό στη Wind, εδώ και κάποια χρόνια δεν χρειάζεται όνομα χρήστη και κωδικός για να λειτουργήσει η σύνδεση.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  6. #21
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    αλλο και τουτο!!!! αν ειναι δυνατον.....δλδ οποιο ρουτερ βαλεις οτι και να γραφει σε κωδικους συνδεεται κανονικα?
    στον ΟΤΕ και στην Forthnet δεν ισχυει οπως ουτε οταν ειχα vivodi και netone.

  7. #22
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ουτε στην On χρειαζονται κωδικοι, το router μου μετα απο πεντε χρονια εχει ακομη τους κωδικους της Wind. Προφανως η αναγνωριση του χρηστη γινεται μεσω της πορτας, οποτε δεν χρειαζονται κωδικοι.

  8. #23
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν γνωρίζω τι κάνουν αυτές οι εταιρίες δεν είχα ποτέ, ναι δεν αποκλείεται να ελέγχουν από το νούμερο ίσως.
    Στο πρόβλημα του φίλου πάντως είπε πριν ότι η κάμερα έχει αλλάξει ip! άρα λογικά αυτό είναι το πρόβλημα, χωρίς static ip δεν μπορεί να ανοίξει πόρτα γιατί μετά θα την χάνει.

  9. #24
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπες στην καμερα στα settings και βαλε να εχει σταθερη ip και οχι να παιρνει απο dhcp server, μαλλον γιαυτο εχεις προβληματα.

    Βλέπω ρύθμιση για dhcp και dynamic , είχε dhcp , το γύρισα σε dynamic , αλλά και πάλι τίποτε .

    Όσο για την wind και τους κωδικούς , που ενέχει κίνδυνος από την στιγμή που πρέπει να συνδεθεί στην τηλεφωνική γραμμή μου κάποιος ;

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    dynamic? static ip να βαλεις εσυ ολες τις ρυθμισεις δεν εχει?

  11. #26
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Με έχει τρελάνει .........

    Η πόρτα :



    Dhcp απενεργοποιημένο :



    Αυτό και να το αποεπιλέξω μετά την επανεκκίνηση της κάμερας επιλέγεται μόνο του :



    Μετά την επανεκκίνηση :



    Και ένα λεπτό αργότερα :



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    dynamic? static ip να βαλεις εσυ ολες τις ρυθμισεις δεν εχει?
    Νικηφόρε σε άλλο πρόγραμμα άλλαξα σε dynamic , είναι αυτό που βρίσκει αυτόματα την ip της κάμερας και ανοίγει την σελίδα στον browser για να μπω στις ρυθμίσεις της , η ρύθμιση για dynamic/dhcp ήταν στο πλαίσιο network στην δεξιά στήλη δυστυχώς όμως μετά το aply για dynamic δεν την βλέπει πλέον :


  12. #27
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Αφου ρε συ η πορτα ειναι στην ip .4 και στην καμερα εχεις .8! βαλτες να ειναι ιδιες.

  13. #28
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Αν και νόμιζα πως το camera finder στην αριστερή στήλη είχε την ip του pc , παρόλα αυτά άνοιξα στο ρούτερ την 192.168.1.4 , αλλά και πάλι εικόνα δεν έχω , έχω απηυδήσει ....

  14. #29
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παντως το DDNS που δειχνεις στην πορτ 81 δεν μου ανοιγει και εμενα απο εδω.
    Χωρις να βαλω το :81 δειχνει το παρακατω που μοιαζει να ειναι απο ΙΕ.
    αυτη η υπηρεσια σιγουρα δουλευει? εχεις δοκιμασει κατι αλλο?

    Κώδικας:
    The page cannot be found
    The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
    
    Please try the following:
    
        Make sure that the Web site address displayed in the address bar of your browser is spelled and formatted correctly.
        If you reached this page by clicking a link, contact the Web site administrator to alert them that the link is incorrectly formatted.
        Click the Back button to try another link.
    
    HTTP Error 404 - File or directory not found.
    Internet Information Services (IIS)
    
    Technical Information (for support personnel)
    
        Go to Microsoft Product Support Services and perform a title search for the words HTTP and 404.
        Open IIS Help, which is accessible in IIS Manager (inetmgr), and search for topics titled Web Site Setup, Common Administrative Tasks, and About Custom Error Messages.

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και νόμιζα πως το camera finder στην αριστερή στήλη είχε την ip του pc , παρόλα αυτά άνοιξα στο ρούτερ την 192.168.1.4 , αλλά και πάλι εικόνα δεν έχω , έχω απηυδήσει ....
    Είπες οτι με το ίδιο ρουτερ - camera σε άλλη γραμμή σου δουλεύει, έτσι δεν είναι;

    Δοκίμασε λίγο να βγάλεις ότι ζητάει upnp και στην κάμερα και στο router, να βγάλεις το firewall στο ρουτερ και να ορίσεις σαν dns στην κάμερα το 8.8.8.8 αντί για το router.
    Κάτι άλλο που θα μπόρουσες να δοκιμάσεις είναι να αλλάξεις το mtu στο ρουτερ σου

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με Vodafone
    Από wouilli στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-15, 18:33
  2. Πρόβλημα με το Thunderbird...
    Από x69pr στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-15, 23:17
  3. Πρόβλημα με το ΖΤΕ ρούτερ του ΟΤΕ
    Από iwebdis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-14, 08:08
  4. Tablet με καλη καμερα
    Από firegarden στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-14, 23:53
  5. Πρόβλημα με ταχύτητα ιντερνετ 24
    Από Aris1 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-14, 06:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας