Helppp. Πραγματικά "τάχω παίξει" δοκιμάζοντας να συνδέσω το σταθερό αναλογικό ασύρματο τηλ. επάνω στο fritz.

Ειτε χρησιμοποιώντας τα wizard ειτε επεμβαίνοντας απευθείας σε κάθε υπομενού, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Στο τεστ μέσα απο το μενου του Fritz, το τηλέφωνο
χτυπάει κανονικά, ενω όταν σηκώνω το ακουστικό δεν έχω τον "κλασσικό " ήχο της αναλογικής γραμμής, παρα μόνο ένα συνεχόμενο
του τουτ τουττουτ, και όταν βεβαια καλέσω νούμερο φυσικά τίποτα δεν γινεται.

Επίσης όταν καλέσω τον αριθμό μου, απλά το τηλ. δεν χτυπάει. Εχω βάλει το τελευταίο firmware το 39.04.77, το οποίο προσωπικά
μου φαίνεται, ας το πούμε, εύκολα διαχειρίσιμο. Υπόψιν η συνδεσμολογία γραμμής και ρούτερ είναι κλασσική, με είσοδο απο κεντρική γραμμή
και έξοδο για τηλέφωνο και ρούτερ. Υπ΄'οψιν δεν έχω το Υ-cable που είχε το Fritz στην συσκευασία, αλλά δεν πιστεύω να παίζει ρόλο.
Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή, γιατι ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τις ρυθμίσεις των τηλεφωνικών κέντρων, και είμαι λίγο πολύ άσχετος με το αντικείμενο
.

- - - Updated - - -

Τελικά μετά απο ψαξιμο ωρών και τελείως τυχαία, ανακάλυψα ότι ενα τηλεφωνικό καλώδιο RJ11 ειχε ανεστραμμένα καλώδια στα 2 άκρα.
Τέλος καλό, όλα καλά.