Σελ. 10 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011121520 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 301
  1. #136
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Επαναφέρω το θέμα, λήγει σε λίγο καιρό η 24μηνη συνδρομή μου και φυσικά θέλω να το μεταφέρω.
    Χρησιμοποιώ τον αριθμό για αποστολή και λήψη φαξ γιατί μερικοί πελάτες μου και μερικές δημόσιες υπηρεσίες αγνοούν ότι υπάρχει και το μέιλ.
    Μπήκα Yotobo υποστηρίζει μόνο την λήψη, μίλησα με την Modulus το ίδιο εκτός αν χρησιμοποιήσω το μηχάνημα κάτι το οποίο θέλω να αποφύγω.
    Βρήκα και την easy.gr η οποία φαίνεται να το υποστηρίζει αλλα΄δεν την ξέρω σαν εταιρεία και δεν μπορώ να βρω αν τιμολογεί το φαξ σαν κλήση ή έχει υψηλότερες χρεώσεις, μην γλυτώσω τα τέλη και το πληρώνω στα φαξ.
    Αν κάποιος την ξέρει ή έχει άλλες εναλακτικές προτάσεις ας μου πει

  2. #137
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό με το fax της easy.gr με ενδιαφέρει και μένα.
    Βλέπω ότι υπάρχουν χρεώσεις έστω 0,1 λεπτά στις εισερχόμενες κλήσεις και fax και αυτό δεν μουυ αρέσει.

  3. #138
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το fax της easy.gr με ενδιαφέρει και μένα.
    Βλέπω ότι υπάρχουν χρεώσεις έστω 0,1 λεπτά στις εισερχόμενες κλήσεις και fax και αυτό δεν μουυ αρέσει.
    Που το είδες αυτό στις εισερχόμενες; Πάντως τώρα είδα ότι υπάρχει και μηνιαίο τέλος 5,1 ευρώ για τους αριθμούς http://easy.gr/el/telephony/pricelist#!numbers και τέλος φορητότητας 27 ευρώ http://easy.gr/el/telephony/pricelist#!portability
    Οπότε θα μου κοστίσουν τα 2 έτη 149,40, άμα είναι μένω και στην viva.

  4. #139
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Με 9,95€ τον μήνα σε λογαριασμό Premium ισχύουν άλλα.
    Μήπως σε βολεύει αυτό;

  5. #140
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το είδες αυτό στις εισερχόμενες; Πάντως τώρα είδα ότι υπάρχει και μηνιαίο τέλος 5,1 ευρώ για τους αριθμούς http://easy.gr/el/telephony/pricelist#!numbers και τέλος φορητότητας 27 ευρώ http://easy.gr/el/telephony/pricelist#!portability
    Οπότε θα μου κοστίσουν τα 2 έτη 149,40, άμα είναι μένω και στην viva.
    Από το site της easy.gr
    Κάθε τηλεφωνικός αριθμός μπορεί να χειριστεί 30 κλήσεις ταυτόχρονα
    Οι εισερχόμενες κλήσεις κοστίζουν 0,01 € ανά λεπτό (δωρεάν με το Premium)
    Αν η κλήση προωθηθεί σε κινητό/σταθερό τότε το κόστος είναι ίδιο με αυτός μιας διεθνούς κλήσης
    Κάθε εισερχόμενο φαξ κοστίζει €0,01 (αν ο αριθμός είναι ενεργοποιημένος για λήψη φαξ) (δωρεάν για πελάτες Premium)
    Κάθε εισερχόμενο SMS κοστίζει €0,01. (δωρεάν για πελάτες Premium)
    Μπορείτε να ακυρώσετε τον αριθμό ανά πάσα στιγμή
    Μπορείτε να μεταφέρετε τον αριθμό σας από τη Sonetel σε άλλο φορέα (φορητότητα αριθμών) στις υποστηριζόμενες χώρες
    Ευκολομνημόνευτοι αριθμοί είναι διαθέσιμοι με μεγαλύτερο αρχικό κόστος
    Μπορούμε να πραγματοποιήσουμε αναζήτηση για άλλους χρυσούς αριθμούς με κόστος €50 ανά αριθμό
    Υπάρχει η δυνατότητα έκπτωσης σε αγορά πακέτων αριθμών.
    Tο premium δεν με εξυπηρετεί.Τον αριθμό τον θέλω μόνο για λήψη και αποστολή ορισμένων fax γιατί ορισμένοι δεν γνωρίζουν την ύπαρξη του e-mail.

  6. #141
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το site της easy.gr


    Tο premium δεν με εξυπηρετεί.Τον αριθμό τον θέλω μόνο για λήψη και αποστολή ορισμένων fax γιατί ορισμένοι δεν γνωρίζουν την ύπαρξη του e-mail.
    Τόσο πλήρης υπηρεσία φαξ σαν της Viva δεν υπάρχει δυστυχώς. Το μεγάλο θέμα είναι η αποστολή μέσω υπολογιστή. Λήψη σε email έχουν όλες

  7. #142
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Με την omnivoice μπορείς να στείλει μέσω του site αλλά σε δική μου αποστολή πήγαινε μόνο η πρώτη σελίδα.

  8. #143
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ έκανα έναν δοκιμαστικό λογαριασμό σε μια πολωνέζικη εταιρεία για τις αποστολές, που δεν χρεώνει με το μήνα, μόνο με την κάθε αποστολή και είναι πολύ λίγα. Άνθρακες ο θησαυρός, δεν φεύγει τίποτα προς φαξ της viva, κόβεται η συνομιλία λέει. Αν θέλει κανείς να του στείλω δοκιμαστικά κάτι σε κανονικό σταθερό με φαξ, ας στείλει νούμερο με PM.
    hnesne

  9. #144
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Προσωπικά βαρέθηκα τις απαράδεκτα υψηλές τιμες τους και τις αρνητικές χρεώσεις και πήγα τα νούμερα μου στην YUBOTO με 10 ευρω τελος μεταφοράς και 1 ευρω τον μήνα πάγιο.
    Αν εχετε GOLD νουμερο συμφέρει δεν το συζητώ.
    Fax μονο λαμβάνει δεν μπορει να στείλει.
    To interface χρήσης δεν ειναι τοσο καλό οσο της viva και οι αλλαγές forwarding γίνονται μονο με email αλλα οκ τσαμπα ειναι το μηνιαίο πάγιο.
    Δεν εχω συγκρίνει τις χρεώσεις εξερχόμενων κλήσεων γιατι δεν κανω.
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  10. #145
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά βαρέθηκα τις απαράδεκτα υψηλές τιμες τους και τις αρνητικές χρεώσεις και πήγα τα νούμερα μου στην YUBOTO με 10 ευρω τελος μεταφοράς και 1 ευρω τον μήνα πάγιο.
    Αν εχετε GOLD νουμερο συμφέρει δεν το συζητώ.
    Fax μονο λαμβάνει δεν μπορει να στείλει.
    To interface χρήσης δεν ειναι τοσο καλό οσο της viva και οι αλλαγές forwarding γίνονται μονο με email αλλα οκ τσαμπα ειναι το μηνιαίο πάγιο.
    Δεν εχω συγκρίνει τις χρεώσεις εξερχόμενων κλήσεων γιατι δεν κανω.
    Δεν συμφέρει μόνο για gold νουμερο, ακόμα και τα απλά 54 ευρώ/χρόνο τα χρεώνει η Viva, χώρια το ότι απαιτεί 30 ευρώ ελάχιστη κατάθεση... Πάμε στις χρεώσεις κλήσεων τώρα... Η Viva για σταθερά Ελλάδας χρεώνει 0,019 ευρώ/λεπτο, το ίδιο και η yuboto. Για κινητα Ελλάδας 0,10 ευρώ/λεπτό η Viva, 0,066 η yuboto. Για σταθερά Αγγλίας 0,029 η Viva, 0,013 η yuboto. Για κινητα Αγγλίας 0,2399 η Viva, 0,0440 η yuboto... Νομίζω φαίνεται ποια είναι φθηνότερη Επίσης η Viva χρεώνει ανά λεπτό σε αντίθεση με την yuboto που χρεώνει ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρεωση!

  11. #146
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    To interface χρήσης δεν ειναι τοσο καλό οσο της viva και οι αλλαγές forwarding γίνονται μονο με email αλλα οκ τσαμπα ειναι το μηνιαίο πάγιο.
    Μπα, εγώ μόνος μου τις κάνω, είναι καλά κρυμμένο στο DID/Rules. Ήθελα να ζητήσω κάτι μια φορά, σε πέντε λεπτά στο τηλέφωνο μου εξήγησαν πώς να το κάνω μόνος μου. Θέλει λίγο ψάξιμο και όντως δεν είναι εύχρηστο, αλλά έχει πολλές δυνατότητες.

    Το μόνο που ζήτησα από το τηλέφωνο και δεν γίνεται από το interface είναι να έρχεται ειδοποίηση όταν τα χρήματα στον λογαριασμό πέσουν κάτω από ένα όριο για να συμπληρώσω.
    hnesne

  12. #147
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Εντάξει διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει κάτι ανάλογο της Viva για να στέλνω φαξ, οπότε από το να πληρώνω κερατιάτικα έκανα μια αίτηση φορητότητας στην Yoboto για να τα λαμβάνω και αυτά που θέλω θα τα στέλνω με το fax utility της Epson.

  13. #148
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ μιας και το συζητάμε γύρισα έναν γεωγραφικό αριθμό της omnivoice σε fax για τα εισερχόμενα. Για τα εξερχόμενα ή θα χρησιμοποιώ τηn ιστοσελίδα τους ή το canon utility του εκτυπωτή.


  14. #149
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Επανέρχομαι στο θέμα των υπερβολικών αυξήσεων της viva μιας και σήμερα πήρα την απάντηση της εταιρείας μέσω του συνήγορο του καταναλωτή.
    Είχα χρησιμοποιήσει την Ηλεκτρονική πλατφόρμα ΗΕΔ.
    Δεν ξέρω πόσοι άλλοι διαμαρτυρόμενοι ασχολήθηκαν με καταγγελίες, ίσως και κανένας άλλος με το σχετικό θέμα αλλά από την πείρα μου συμπεραίνω ότι οι περισσότεροι από μας είμαστε.
    Άστο δεν βαριέσαι, που να τρέχω τώρα, άσε θα το κάνει κάποιος άλλος και πάει λέγοντας. 'Όλο λόγια δηλαδή!

    Τέλος πάντων. Όπως έχω πει και παραπάνω η εταιρεία αυτή έχει τελειώσει για μένα με την τακτική που ακολουθεί. Θα δεχόμουν μια λογική αύξηση μιας και ομολογουμένως δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις υπηρεσίες voip ως προς την ποιότητα αλλά όχι αυτό το πράγμα. Όσο και νόμιμα να είναι αυτά που επικαλούνται θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά τους, την οποία ως τακτική θα ακολουθούν πιστεύω και στα να νέα προϊόντα ταξίδια, τραπεζικές υπηρεσίες που παρέχουν.
    Δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ ούτε με ηλεκτρονικά πορτοφόλια, ούτε με τις προσφορές ταξιδιών ακόμα και τζάμπα να είναι. Ούτε με συλλογή πόντων από καμία εταιρεία. Άλλωστε με πόντους δεν ασχολιόμουν ποτέ μόνο ίσως εδώ μετά την κατάρρευση της Icall που ήθελα έναν εναλλακτικό αριθμό τηλεφώνου τον οποίο τον χρυσοπλήρωσα κιόλα με τις ταυτοποίησεις κτλ.
    Είχα ήδη στείλει καταγγελία στη ΕΕΤΤ η οποία και αυτή μου έστειλε μια παρόμοια απάντηση και περίμενα μια εξέλιξη από εκεί στο θέμα αλλά έκτοτε τίποτε δεν έχω κάποια άλλη επικοινωνία. Αυτοί όπως φαίνεται έχουν τα δικά τους προβλήματα.

    Εδώ η σχετική απάντηση μέσω της ηλεκτρονικής ευρωπαϊκής πλατφόρμας.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva15_03_16.JPG 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  215,1 KB 
ID: 168280


  15. #150
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι στο θέμα των υπερβολικών αυξήσεων της viva μιας και σήμερα πήρα την απάντηση της εταιρείας μέσω του συνήγορο του καταναλωτή.
    Είχα χρησιμοποιήσει την Ηλεκτρονική πλατφόρμα ΗΕΔ.
    Δεν ξέρω πόσοι άλλοι διαμαρτυρόμενοι ασχολήθηκαν με καταγγελίες, ίσως και κανένας άλλος με το σχετικό θέμα αλλά από την πείρα μου συμπεραίνω ότι οι περισσότεροι από μας είμαστε.
    Άστο δεν βαριέσαι, που να τρέχω τώρα, άσε θα το κάνει κάποιος άλλος και πάει λέγοντας. 'Όλο λόγια δηλαδή!

    Τέλος πάντων. Όπως έχω πει και παραπάνω η εταιρεία αυτή έχει τελειώσει για μένα με την τακτική που ακολουθεί. Θα δεχόμουν μια λογική αύξηση μιας και ομολογουμένως δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις υπηρεσίες voip ως προς την ποιότητα αλλά όχι αυτό το πράγμα. Όσο και νόμιμα να είναι αυτά που επικαλούνται θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά τους, την οποία ως τακτική θα ακολουθούν πιστεύω και στα να νέα προϊόντα ταξίδια, τραπεζικές υπηρεσίες που παρέχουν.
    Δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ ούτε με ηλεκτρονικά πορτοφόλια, ούτε με τις προσφορές ταξιδιών ακόμα και τζάμπα να είναι. Ούτε με συλλογή πόντων από καμία εταιρεία. Άλλωστε με πόντους δεν ασχολιόμουν ποτέ μόνο ίσως εδώ μετά την κατάρρευση της Icall που ήθελα έναν εναλλακτικό αριθμό τηλεφώνου τον οποίο τον χρυσοπλήρωσα κιόλα με τις ταυτοποίησεις κτλ.
    Είχα ήδη στείλει καταγγελία στη ΕΕΤΤ η οποία και αυτή μου έστειλε μια παρόμοια απάντηση και περίμενα μια εξέλιξη από εκεί στο θέμα αλλά έκτοτε τίποτε δεν έχω κάποια άλλη επικοινωνία. Αυτοί όπως φαίνεται έχουν τα δικά τους προβλήματα.

    Εδώ η σχετική απάντηση μέσω της ηλεκτρονικής ευρωπαϊκής πλατφόρμας.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva15_03_16.JPG 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  215,1 KB 
ID: 168280

    Εγώ έχω πάψει να ασχολούμαι μαζί τους από τότε που άρχισαν να απαιτούν 30 ευρώ ελάχιστη κατάθεση. Πολύ πριν κάνουν τις αυξήσεις. Και ούτε πρόκειται, τουλάχιστον στο κομμάτι του VoIP.

Σελ. 10 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011121520 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva VoIP - SIP πάροχος με αριθμοδότηση
    Από apodem στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 239
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-15, 01:25
  2. Viva και Forthnet στην ίδια συσκευή VoIP (Yealink T22P)!
    Από vvazas στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-14, 23:35
  3. Asterisk & Viva + EPhone
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 09:26
  4. ρυθμιση voip viva.gr
    Από danths στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-14, 22:59
  5. vigor2700 ρυθμιση voip της viva?
    Από panos113 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 13:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας