Σελ. 15 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 510131415161720 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 301
  1. #211
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σήμερα σταμάτησε να λειτουργεί και η υπηρεσία viva smart card. Χωρίς προειδοποίηση.......

  2. #212
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Τι υπηρεσία ήταν αυτή; Κάτι μου λέει αλλά δεν θυμάμαι.

  3. #213
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι υπηρεσία ήταν αυτή; Κάτι μου λέει αλλά δεν θυμάμαι.
    Τηλεφωνική κάρτα, κλήση απο σταθερά τηλέφωνα. Μια περίοδο λειτούργησε και από κινητά (wind, cosmote)

  4. #214
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    θυμήθηκα. Την μοίραζαν και με τις εφημερίδες πριν κάποια χρόνια.

  5. #215
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οι άνθρωποι είναι απατεώνες ολκής.
    Προσέξτε τι έκαναν:

    1) Σταμάτησαν την υπηρεσία smart card που επέτρεπε τη χρήση των πόντων που είχε κάποιος στο πορτοφόλι του

    2) Σταματανε την υπηρεσία sms (από 1/8)

    3) Διπλασιάζουν τις τιμές για αγορά αριθμού και είναι οι ακριβότεροι στην Ελλάδα πλέον

    Αν κάποιος λοιπόν έχει ας πούμε 8000 πόντους στο πορτοφόλι του (δηλαδή κάπου 80 ευρω) και λήγει το νούμερο του τον Αύγουστο (ας πούμε), δε θα μπορεί να το ανανεώσει γιατί κοστίζει 108 ευρω, δε θα μπορεί να στελνει μηνύματα, ούτε να χρησιμοποιεί την υπηρεσία voip ούτε τη smart card. Η επιλογή να βάλει 100 ευρω είναι εκτός συζήτησης δεδομένου ότι του χρόνου πιθανά θα ξαναδιπλασιασουν το κόστος της υπηρεσίας.
    Αρα;
    Τα χρήματα μένουν στην εταιρία εφόσον έχουν φροντίσει να βάλουν όρο που λέει ότι οι πόντοι δε μετατρέπονται σε χρήματα!!!
    Δηλαδή κανονική κλοπή....

  6. #216
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι άνθρωποι είναι απατεώνες ολκής.
    Προσέξτε τι έκαναν:

    1) Σταμάτησαν την υπηρεσία smart card που επέτρεπε τη χρήση των πόντων που είχε κάποιος στο πορτοφόλι του

    2) Σταματανε την υπηρεσία sms (από 1/8)

    3) Διπλασιάζουν τις τιμές για αγορά αριθμού και είναι οι ακριβότεροι στην Ελλάδα πλέον

    Αν κάποιος λοιπόν έχει ας πούμε 8000 πόντους στο πορτοφόλι του (δηλαδή κάπου 80 ευρω) και λήγει το νούμερο του τον Αύγουστο (ας πούμε), δε θα μπορεί να το ανανεώσει γιατί κοστίζει 108 ευρω, δε θα μπορεί να στελνει μηνύματα, ούτε να χρησιμοποιεί την υπηρεσία voip ούτε τη smart card. Η επιλογή να βάλει 100 ευρω είναι εκτός συζήτησης δεδομένου ότι του χρόνου πιθανά θα ξαναδιπλασιασουν το κόστος της υπηρεσίας.
    Αρα;
    Τα χρήματα μένουν στην εταιρία εφόσον έχουν φροντίσει να βάλουν όρο που λέει ότι οι πόντοι δε μετατρέπονται σε χρήματα!!!
    Δηλαδή κανονική κλοπή....
    Δες λίγο παραπάνω. Μέσω του συνήγορου του καταναλωτή κατάφερα και πήρα τα χρήματά μου πίσω. Να επικαλεσθείς αυτό αν θες.

  7. #217
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες λίγο παραπάνω. Μέσω του συνήγορου του καταναλωτή κατάφερα και πήρα τα χρήματά μου πίσω. Να επικαλεσθείς αυτό αν θες.
    Και εγω θελω, ευχαριστω.

  8. #218
    Εγγραφή
    01-11-2012
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Γενικοτερα θεωρω οτι η συγκεκριμένη εταιρια ειναι η απατη η ιδια...

    Αλλα αυτο με το voip δεν εχει προηγουμενο

    Απορω πως ειχαν πελάτες αν και ειμαι νεος στον χωρο και δεν ξερω τι χρεωναν πριν 4 χρονια και τι γινοταν τοτε στον ανταγωνισμό

  9. #219
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από in2dark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικοτερα θεωρω οτι η συγκεκριμένη εταιρια ειναι η απατη η ιδια...

    Αλλα αυτο με το voip δεν εχει προηγουμενο

    Απορω πως ειχαν πελάτες αν και ειμαι νεος στον χωρο και δεν ξερω τι χρεωναν πριν 4 χρονια και τι γινοταν τοτε στον ανταγωνισμό
    Και στις υπηρεσίες πληρωμών δεν πάει πίσω. Ζητάνε πολλές φορές έγγραφα επιβεβαίωσης για πληρωμές με πιστωτική κάρτα και αν δεν τα στείλεις δεσμεύουν τα χρήματά σου... Δεν μιλάμε για περιπτώσεις όπου έχει γίνει αμφισβήτηση συναλλαγής, για οποιοδήποτε ποσό μπορεί να ζητήσουν...

    Στο VoIP οι τιμές τους ήταν στα επίπεδα των άλλων εταιριών από όσο θυμάμαι. Εγώ τους παράτησα όταν άρχισαν να ζητάνε 30 ευρώ ελάχιστη κατάθεση... Όσο είχαν και την υπηρεσία αποστολής FAX είχαν ένα πλεονέκτημα. Τώρα τίποτα.

  10. #220
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από in2dark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικοτερα θεωρω οτι η συγκεκριμένη εταιρια ειναι η απατη η ιδια...

    Αλλα αυτο με το voip δεν εχει προηγουμενο

    Απορω πως ειχαν πελάτες αν και ειμαι νεος στον χωρο και δεν ξερω τι χρεωναν πριν 4 χρονια και τι γινοταν τοτε στον ανταγωνισμό
    Διαφήμιση, υπηρεσίες σε καλές τιμές. Όταν είχα πάει σε αυτούς το 2014 αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν οι μόνοι που πρόσφεραν αποστολή και λήψη φαξ μέσω μέιλ και η τιμή του νούμερου ήταν πολύ ικανοποιητική. Τότε την θεωρούσα πρωτοπόρα εταιρεία. Τώρα τους θεωρώ απατεώνες.

  11. #221
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ΓΕΛΑΕΙΟΚΟΣΜΟΣ (μία λέξη).

    Τριτοκοσμικές καταστάσεις μπανανίας από τη Viva.

    Είχα βάλει Viva number το 2012 όταν πρωτοήρθα στην Ολλανδία. Είχε και ένα promo στην αρχή (2 μηνες δωρεάν και 2 ευρω στο λογαριασμο σου, κάτι τετοιο). Εμεινα πολύ ευχαριστημένος και πήρα εναν αριθμό (από νομό Δωδεκανησων) με 24 ευρώ για 24 μηνες στα τελη του 2012. Τέλη του 2014 ανανέωσα για 24 ακομα μήνες και πάλι με 24 ευρώ. Μπαίνω τωρα να δω τιμοκατάλογο μετά από σχετικό post του φίλτατου Sovjohn και τα 24 ευρω εχουν πλέον γίνει ... 144 . Απ'όσα διαβασα στο παρόν topic (είμαι ακόμα στην τριτη σελίδα, αλλά ηθελα να κάνω ενα post να τους σιχτιρισω και θα συνεχισω μετά την αναγνωση), τα 24 ευρω τα εκαναν αρχικά 72 και τώρα 144. Αυξηση 500% στην τιμή από τις αρχες του περσινού έτους μεχρι σημερα. Είναι τόσο γελοια μεγάλη η αυξηση που δεν έχω λόγια.

    Μία αυξηση 10 με 20 % είναι λογική και την περίμενα. Αν ηταν 50%, θα δυσανασχετουσα, αλλά όντας ευχαριστημενος με την ποιότητα και το όλο concept, θα ανανέωνα. Με αυξηση 500% φεύγω τρέχοντας. Κάνοντας μια αρχική έρενα, είμαι ανάμεσα σε Omnivoice και Modulus. Τρεχω το VoIP σε 2 Android συσκευές (Galaxy Note II & Galaxy Note Edge) και στο Cisco SPA 122, οπότε θέλω κάτι που να τρέχει και στα 3 αυτά interfaces. Τί προτείνετε ?
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  12. #222
    Εγγραφή
    21-08-2004
    Περιοχή
    UK
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/50
    ISP
    BT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ΓΕΛΑΕΙΟΚΟΣΜΟΣ (μία λέξη).

    Τριτοκοσμικές καταστάσεις μπανανίας από τη Viva.

    Είχα βάλει Viva number το 2012 όταν πρωτοήρθα στην Ολλανδία. Είχε και ένα promo στην αρχή (2 μηνες δωρεάν και 2 ευρω στο λογαριασμο σου, κάτι τετοιο). Εμεινα πολύ ευχαριστημένος και πήρα εναν αριθμό (από νομό Δωδεκανησων) με 24 ευρώ για 24 μηνες στα τελη του 2012. Τέλη του 2014 ανανέωσα για 24 ακομα μήνες και πάλι με 24 ευρώ. Μπαίνω τωρα να δω τιμοκατάλογο μετά από σχετικό post του φίλτατου Sovjohn και τα 24 ευρω εχουν πλέον γίνει ... 144 . Απ'όσα διαβασα στο παρόν topic (είμαι ακόμα στην τριτη σελίδα, αλλά ηθελα να κάνω ενα post να τους σιχτιρισω και θα συνεχισω μετά την αναγνωση), τα 24 ευρω τα εκαναν αρχικά 72 και τώρα 144. Αυξηση 500% στην τιμή από τις αρχες του περσινού έτους μεχρι σημερα. Είναι τόσο γελοια μεγάλη η αυξηση που δεν έχω λόγια.

    Μία αυξηση 10 με 20 % είναι λογική και την περίμενα. Αν ηταν 50%, θα δυσανασχετουσα, αλλά όντας ευχαριστημενος με την ποιότητα και το όλο concept, θα ανανέωνα. Με αυξηση 500% φεύγω τρέχοντας. Κάνοντας μια αρχική έρενα, είμαι ανάμεσα σε Omnivoice και Modulus. Τρεχω το VoIP σε 2 Android συσκευές (Galaxy Note II & Galaxy Note Edge) και στο Cisco SPA 122, οπότε θέλω κάτι που να τρέχει και στα 3 αυτά interfaces. Τί προτείνετε ?
    Εγώ είχα παλιά omnivoice μετά πήγα το νούμερο στην viva και τέλος έφτασα στη modulus.
    Η modulus εχει virtual-PBX λειτουργία (δωρεάν για 3 extension), το οποίο μπορείς να βάλεις να χτυπάει στις συσκευές σου σε εισερχόμενη κλήση. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά φαντάζομαι γίνεται έτσι. Να έχεις 1 extension και στις 3 συσκευές ταυτόχρονα όμως δε νομίζω να δουλέψει.
    Επίσης νομίζω και η Omnivoice δίνει μέχρι 5 extension δωρεάν, αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να τα βάλεις (τουλάχιστον από το interface τους) να χτυπάνε ταυτόχρονα στην εισερχόμενη κλήση.

  13. #223
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στη Viva αρκούσε να είμαι signed in στο voice server τους και από τα 3 "μηχανηματα" μου και πράγματι χτυπούσαν και τα 3 ταυτόχρονα. Τί αλλάζει στους άλλους providers ?

    (φυσικά,μπορούσα να απαντησω σε μία μονο συσκευη και οι άλλες 2 σταματουσαν να χτυπάνε)
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  14. #224
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Και η omnivoice καλή είναι. Βρίσκομαι επαρχία και έχω κάνει εκτροπή σε εσωτερικό δικό τους που έχω «μαζί μου» μέσα από το interface τους.
    Τους έχω από την αρχή μετά το κανόνι της Altec. Υπήρξαν προβλήματα αλλά τώρα έχει στρώσει. Έχω και yuboto επειδή είχα πάρει ένα εύκολο νούμερο από 210. Μια χαρά και με αυτήν. Τώρα με android δεν έχω δοκιμάσει καμία να δω τι παίζει.
    Ζήτα κάνα δοκιμαστικό. Δεν ξέρω αν δίνουν τώρα πάντως.

  15. #225
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ΓΕΛΑΕΙΟΚΟΣΜΟΣ (μία λέξη).

    Τριτοκοσμικές καταστάσεις μπανανίας από τη Viva.

    Είχα βάλει Viva number το 2012 όταν πρωτοήρθα στην Ολλανδία. Είχε και ένα promo στην αρχή (2 μηνες δωρεάν και 2 ευρω στο λογαριασμο σου, κάτι τετοιο). Εμεινα πολύ ευχαριστημένος και πήρα εναν αριθμό (από νομό Δωδεκανησων) με 24 ευρώ για 24 μηνες στα τελη του 2012. Τέλη του 2014 ανανέωσα για 24 ακομα μήνες και πάλι με 24 ευρώ. Μπαίνω τωρα να δω τιμοκατάλογο μετά από σχετικό post του φίλτατου Sovjohn και τα 24 ευρω εχουν πλέον γίνει ... 144 . Απ'όσα διαβασα στο παρόν topic (είμαι ακόμα στην τριτη σελίδα, αλλά ηθελα να κάνω ενα post να τους σιχτιρισω και θα συνεχισω μετά την αναγνωση), τα 24 ευρω τα εκαναν αρχικά 72 και τώρα 144. Αυξηση 500% στην τιμή από τις αρχες του περσινού έτους μεχρι σημερα. Είναι τόσο γελοια μεγάλη η αυξηση που δεν έχω λόγια.

    Μία αυξηση 10 με 20 % είναι λογική και την περίμενα. Αν ηταν 50%, θα δυσανασχετουσα, αλλά όντας ευχαριστημενος με την ποιότητα και το όλο concept, θα ανανέωνα. Με αυξηση 500% φεύγω τρέχοντας. Κάνοντας μια αρχική έρενα, είμαι ανάμεσα σε Omnivoice και Modulus. Τρεχω το VoIP σε 2 Android συσκευές (Galaxy Note II & Galaxy Note Edge) και στο Cisco SPA 122, οπότε θέλω κάτι που να τρέχει και στα 3 αυτά interfaces. Τί προτείνετε ?
    Επειδή η αύξηση ήταν τόσο αστρονομική, θα σου πω εγώ τι έγινε. Η Viva, κάποτε, ήταν γνωστή για το voip της. Με τον καιρό, έγινε στην ουσία πλατφόρμα μεταπώλησης (εισιτηρίων, θεαμάτων, κτλ) και το voip ως low margin low volume υπηρεσία το είχε γραμμένο. Καλά, πάντα το είχε γραμμένο (τραγική υποστήριξη) αλλά τέλοσπάντων πιο γραμμένο. Οπότε σου λέει - Θα τα πάμε όλα στο +500%. ΑΝ κάποιο / κάποια ζώα κάτσουν, δεν πειράζει, πληρώνεται ο μισθός του 1 :P που απασχολούμε για το VOIP. Αν φύγουν, no problem το 1 πρόβλημα το μήνα το δίνουμε εξωτερικά και τα άλλα τα αγνοούμε

    Οπότε ναι...αστειότητες.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

Σελ. 15 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 510131415161720 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva VoIP - SIP πάροχος με αριθμοδότηση
    Από apodem στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 239
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-15, 01:25
  2. Viva και Forthnet στην ίδια συσκευή VoIP (Yealink T22P)!
    Από vvazas στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-14, 23:35
  3. Asterisk & Viva + EPhone
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 09:26
  4. ρυθμιση voip viva.gr
    Από danths στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-14, 22:59
  5. vigor2700 ρυθμιση voip της viva?
    Από panos113 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 13:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας