Σελ. 2 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 301
  1. #16
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.646
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κόστος της φορητότητας στην Omni πόσο είναι;
    https://www.omnivoice.eu/index.cfm/doc/348/cat/5

    - - - Updated - - -

    Επειδή λογικά θα πάνε αρκετοί με φορητότητα στην Omnivoice, να πω ότι σχεδόν τον τελευταίο χρόνο έχει βελτιωθεί πολύ στην αξιοπιστία. Δεν βλέπω αποσυνδέσεις, χαμένες κλήσεις κλπ όπως γινόταν συχνά-πυκνά. Το μεγάλο τους μειονέκτημα για εμένα, είναι ότι έχει χειρότερη ποιότητα κλήσεων από την Viva, ειδικά στις εισερχόμενες. Ειλικρινά αυτό το πράγμα να μην μπορώ να βρω ελληνικό πάροχο με full G711 με εκνευρίζει. Μέχρι και δωρεάν αμερικάνικο νούμερο είχα και όλες οι εισερχόμενες από Ελλάδα (μόνο από σταθερό Forthnet δεν είχα δοκιμάσει) ήταν με G711...

  2. #17
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.245
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Τι το είπες; Μόλς τώρα αρχίσαν οι αποσυνδέσεις!!

    Άλλαξε η κατάστασή του
    από Registered(UDP-NAT) (28/01/2015 23:15:13)
    σε Unregistered (05/02/2015 18:45:07)


    Αν έφτιαχναν πάντως και λίγο τηις υπηρεσίες FAX θα ήταν μια χαρά!

  3. #18
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.646
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι το είπες; Μόλς τώρα αρχίσαν οι αποσυνδέσεις!!





    Αν έφτιαχναν πάντως και λίγο τηις υπηρεσίες FAX θα ήταν μια χαρά!
    Χαχαχαχαα, τυχαίο ήταν :P Σε εμένα παίζει μια χαρά πάντως. Εκτός του fax, πρέπει να βελτιώσουν αρκετά το site τους γιατί για να βρεις κάτι εκεί πρέπει να ψάχνεις... Και να αλλάξουν λίγο και την τακτική τους προς τους πελάτες. Δεν είναι δυνατόν να μην σου δίνουν ενδεικτικές ρυθμίσεις για Asterisk επικαλούμενοι και καλά λόγους ασφαλείας (!!!!!!!) ή να υποστηρίζουν T.38 και να μην σου προτείνουν καμία εφαρμογή για να κάνεις την δουλειά σου. Και όλα αυτά τα έχουν πει στο τηλέφωνο και σε εμένα και σε δικό μου άνθρωπο... Αν προτίστως βελτιώσουν την ποιότητα επικοινωνίας τους (εννοώντας full G711...), έστω και αυξάνοντας λίγο τις τιμές (αντί 6 ευρώ τον χρόνο, 10 π.χ.) δεν το κουνάω από εκεί

  4. #19
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.245
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ναι στιγμιαίο ήταν. Επανήλθε.


    Δεν πρέπει να έχουμε όμως και υπερβολικές απαιτήσεις μιας και οι χρήστες τέτοιων υπηρεσιών πρέπει να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα.

  5. #20
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.646
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι στιγμιαίο ήταν. Επανήλθε.


    Δεν πρέπει να έχουμε όμως και υπερβολικές απαιτήσεις μιας και οι χρήστες τέτοιων υπηρεσιών πρέπει να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα.
    Δεν νομίζω να είναι υπερβολικό να ζητάει κάποιος χρήστης καλή ποιότητα επικοινωνίας Σίγουρα θα ήμουν υπερβολικός αν ζητούσα να παρέχουν απεριόριστες κλήσεις σε εθνικά σταθερά

  6. #21
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mετα τα νεα δεδομενα με την viva εκανα αιτημα φορητοτητας 3 αριθμων στην omnivoice προχτες!
    ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΣΤΗΝ OMNI. XΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!
    ΑΡΑ, ΠΡΟΧΩΡΕΙΣΤΕ ΑΝΕΤΑ ΣΕ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΕΣ!
    Τα νούμερα που μετεφερες δεν ήταν ταυτοποιημένα στη Viva? Ρωτω γιατί ισχυρίζονται ότι θα πρέπει να είναι ταυτοποιημένα για να τα μεταφέρεις

  7. #22
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα νούμερα που μετεφερες δεν ήταν ταυτοποιημένα στη Viva? Ρωτω γιατί ισχυρίζονται ότι θα πρέπει να είναι ταυτοποιημένα για να τα μεταφέρεις
    Ο ενας αριθμος ηταν απο φορητοτητα απο σταθερο της cosmote, οποτε ειχε αυτοματα ταυτοποιηση!
    Οι αλλοι δυο ηταν απο την viva, και ηταν χωρις ταυτοποιηση.
    Παντως δεν μου ζητηθηκε καθολου εγγραφα ταυτοποιησης, και η μεταφορα στην omni ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 24 ΩΡΕΣ.
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  8. #23
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.245
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Για δείτε και αυτό με κάθε επιφύλαξη.
    Νέα εταιρεία Voip στην Ελλάδα. Αριθμός με 12 Ευρώ τον χρόνο.Τυχαίο δεν νομίζω.

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...ας-yuboto-gr



  9. #24
    Εγγραφή
    07-01-2004
    Περιοχή
    Νικήτη Χαλκιδικής
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47.199/5.000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    MediaAccess TG589vn v3
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 17,6(dB)
    Τι σύμπτωση, αυτό κοιτούσα το πρωί και αναρωτιόμουν αν είναι αυτοματοποιημένες οι διαδικασίες;;; Παρόλα αυτά προς το παρόν σήμερα ξαναδοκιμάζω την omnivoice μετά απο 4 χρόνια!!!
    Θα κάνω και εγω εκεί ένα account.

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω πάψει χρόνια να ασχολούμαι με την Viva για 3 λόγους:
    1) Χωρίς να έχω Viva Points χρέωνε με αρνητικό υπόλοιπο, χωρίς να το γνωρίζω
    .
    Να σε ρωτήσω λίγο για αυτό, γιατί απο ότι είδα το κάνανε και σε εμένα, τι έκανες μετά;

  11. #26
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.646
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε ρωτήσω λίγο για αυτό, γιατί απο ότι είδα το κάνανε και σε εμένα, τι έκανες μετά;
    Τίποτα απολύτως, άφησα έτσι την καρτέλα και δεν ξανασχολήθηκα μαζί τους από τότε.

  12. #27
    Εγγραφή
    15-10-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    cisco 876
    Τις τελευταίες 3 μέρες είμαι και εγώ στην αναζήτηση VoIP παρόχου, εναλλακτικό της Viva. Oι περισσότεροι πελάτες μας που χρησιμοποιούν Viva άρχισαν να δείχνουν ενδιαφέρον να προχωρήσουν σε φορητότητα των αριθμών τους λόγο των νέων χρεώσεων για τις ανανεώσεις. Να διευκρινίσω ότι στις σειρές ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα 850) η αύξηση είναι πολύ μεγαλύτερη απο 300%.

    Παλιές χρεώσεις
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  RZDr8N.jpg 
Εμφανίσεις:  104 
Μέγεθος:  149,5 KB 
ID: 152046

    Νέες χρεώσεις
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WZ42EJ.jpg 
Εμφανίσεις:  90 
Μέγεθος:  146,5 KB 
ID: 152047

    Κριτήρια επιλογής είναι η ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών, αξιοπιστία, τεχνική υποστήριξη, υποστήριξη φορητότητας αριθμών απο άλλους παρόχους και υποστήριξη φαξ.

    Επειδή δεν έχω εμπειρία με άλλους Ελληνικούς VoIP παρόχους εκτός απο την Viva θα ήθελα να μάθω τις εντυπώσεις μελών που τις χρησιμοποιούν. Προς το παρόν έχω τις εξής πληροφορίες που παραθέτω πιο κάτω προς ενημέρωση (και όχι διαφήμιση).

    Omni voice - Υποστηρίζουν φορητότητα, οι server δεν είναι στην Ελλάδα (κατά κύριο λόγο Γερμανία), δεν υπάρχει περιορισμός στα κανάλια φωνής ανά αριθμό, το πάγιο των αριθμών είναι πολύ φθηνό (3 ευρώ τους 6 μήνες), υποστηρίζονται βασικές λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site, προσφέρουν υπηρεσία φαξ σε email.

    Yuboto - Υποστηρίζουν φορητότητα, οι server είναι στην Ελλάδα, δίνουν 2 ταυτόχρονα εισερχόμενα ή εξερχόμενα κανάλια φωνής ανά αριθμό (δυνατότητα να αυξηθούν με 19 ευρώ/ έτος ανά κανάλι), χαμηλό πάγιο (12 ευρώ ανα έτος), υπάρχει δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site (εφάμιλλες με Viva), προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email, δεν υποστηρίζουν αριθμούς ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα σειράς 850).

    Modulus - Υποστηρίζουν φορητότητα, οι server είναι στην Ελλάδα, παρέχουν 2 τύπους υπηρεσίας - στην πρώτη επιλογή είναι αριθμός μαζί με κανάλια φωνής και στον δεύτερο ξεχωριστά οι αριθμοί με τα κανάλια φωνής - αναλυτικός τιμοκατάλογος εδώ, δεν υπάρχει δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site, προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email.

    Springtel - Δεν υποστηρίζουν φορητότητα, κατά κύριο λόγο έχουν διεθνείς πελάτες, οι server είναι στην Ελλάδα, δίνουν έως 20 εισερχόμενα / εξερχόμενα κανάλια φωνής ανά αριθμό, σε περίπτωση μεγάλης κίνησης λογαριασμού δεν υπάρχει χρέωση παγίου για τους αριθμούς, δεν υπάρχει η δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site (αλλά κάποιες απο αυτές μπορούν να ρυθμιστούν απο αυτούς), προς το παρόν δεν προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email, δεν υποστηρίζουν αριθμούς ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα σειράς 850).

    Voiceland - Υποστηρίζουν φορητότητα, κατά κύριο λόγο έχουν εταιρικού και μεγάλους πελάτες, οι server είναι στην Ελλάδα, δίνουν 10 εισερχόμενα / απεριόριστα εξερχόμενα κανάλια φωνής ανά αριθμό, δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου με χρέωση 25 ευρώ ανα μήνα - δεν υπάρχει interface στην σελίδα τους, προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email, υποστηρίζουν αριθμούς ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα σειράς 850).

    Εphone - Δεν έχω μιλήσει ακόμα μαζί τους - όποιος γνωρίζει ας απαντήσει στα βασικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ors_86 : 07-03-15 στις 00:30. Αιτία: Διευκρινήσεις

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα απολύτως, άφησα έτσι την καρτέλα και δεν ξανασχολήθηκα μαζί τους από τότε.
    Τώρα το είδα, Σε ευχαριστώ!!

  14. #29
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.646
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ors_86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες 3 μέρες είμαι και εγώ στην αναζήτηση VoIP παρόχου, εναλλακτικό της Viva. Oι περισσότεροι πελάτες μας που χρησιμοποιούν Viva άρχισαν να δείχνουν ενδιαφέρον να προχωρήσουν σε φορητότητα των αριθμών τους λόγο των νέων χρεώσεων για τις ανανεώσεις. Να διευκρινίσω ότι στις σειρές ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα 850) η αύξηση είναι πολύ μεγαλύτερη απο 300%.

    Παλιές χρεώσεις
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  RZDr8N.jpg 
Εμφανίσεις:  104 
Μέγεθος:  149,5 KB 
ID: 152046

    Νέες χρεώσεις
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WZ42EJ.jpg 
Εμφανίσεις:  90 
Μέγεθος:  146,5 KB 
ID: 152047

    Κριτήρια επιλογής είναι η ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών, αξιοπιστία, τεχνική υποστήριξη, υποστήριξη φορητότητας αριθμών απο άλλους παρόχους και υποστήριξη φαξ.

    Επειδή δεν έχω εμπειρία με άλλους Ελληνικούς VoIP παρόχους εκτός απο την Viva θα ήθελα να μάθω τις εντυπώσεις μελών που τις χρησιμοποιούν. Προς το παρόν έχω τις εξής πληροφορίες που παραθέτω πιο κάτω προς ενημέρωση (και όχι διαφήμιση).

    Omni voice - Υποστηρίζουν φορητότητα, οι server δεν είναι στην Ελλάδα (κατά κύριο λόγο Γερμανία), δεν υπάρχει περιορισμός στα κανάλια φωνής ανά αριθμό, το πάγιο των αριθμών είναι πολύ φθηνό (3 ευρώ τους 6 μήνες), υποστηρίζονται βασικές λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site, προσφέρουν υπηρεσία φαξ σε email.

    Yuboto - Υποστηρίζουν φορητότητα, οι server είναι στην Ελλάδα, δίνουν 2 ταυτόχρονα εισερχόμενα ή εξερχόμενα κανάλια φωνής ανά αριθμό (δυνατότητα να αυξηθούν με 19 ευρώ/ έτος ανά κανάλι), χαμηλό πάγιο (12 ευρώ ανα έτος), υπάρχει δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site (εφάμιλλες με Viva), προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email, δεν υποστηρίζουν αριθμούς ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα σειράς 850).

    Modulus - Υποστηρίζουν φορητότητα, οι server είναι στην Ελλάδα, παρέχουν 2 τύπους υπηρεσίας - στην πρώτη επιλογή είναι αριθμός μαζί με κανάλια φωνής και στον δεύτερο ξεχωριστά οι αριθμοί με τα κανάλια φωνής - αναλυτικός τιμοκατάλογος εδώ, δεν υπάρχει δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site, προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email.

    Springtel - Δεν υποστηρίζουν φορητότητα, κατά κύριο λόγο έχουν διεθνείς πελάτες, οι server είναι στην Ελλάδα, δίνουν έως 20 εισερχόμενα / εξερχόμενα κανάλια φωνής ανά αριθμό, σε περίπτωση μεγάλης κίνησης λογαριασμού δεν υπάρχει χρέωση παγίου για τους αριθμούς, δεν υπάρχει η δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site (αλλά κάποιες απο αυτές μπορούν να ρυθμιστούν απο αυτούς), προς το παρόν δεν προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email, δεν υποστηρίζουν αριθμούς ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα σειράς 850).

    Voiceland - Υποστηρίζουν φορητότητα, κατά κύριο λόγο έχουν εταιρικού και μεγάλους πελάτες, οι server είναι στην Ελλάδα, δίνουν 10 εισερχόμενα / απεριόριστα εξερχόμενα κανάλια φωνής ανά αριθμό, δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου με χρέωση 25 ευρώ ανα μήνα - δεν υπάρχει interface στην σελίδα τους, προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email, υποστηρίζουν αριθμούς ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα σειράς 850).

    Εphone - Δεν έχω μιλήσει ακόμα μαζί τους - όποιος γνωρίζει ας απαντήσει στα βασικά.
    Ominvoice: Πολύ καλή ποιότητα στις εξερχόμενες κλήσεις προς Ελλάδα. Στα κινητά Ελλάδας στις περισσότερες περιπτώσεις είναι με G711. Με κινητά Γερμανίας που μιλάω είναι πάντα με G711. Στις εισερχόμενες είναι απλά αποδεκτή, σίγουρα κατώτερη της Viva.

    Yuboto: Δεν την έχω δοκιμάσει.

    Modulus: Στις εξερχόμενες προς Ελλάδα στις περισσότερες περιπτώσεις καθαρό G711. Στις εισερχόμενες στα ίδια επίπεδα με Viva

    Springtel: Δεν την έχω δοκιμάσει

    Voiceland: Τα ίδια με Modulus και νομίζω ότι έχει την καλύτερη ποιότητα σε εισερχόμενες (όχι G711 πάντως...)

    Ephone: Δεν την έχω δοκιμάσει



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα το είδα, Σε ευχαριστώ!!
    Παρακαλώ

  15. #30
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ors_86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yuboto - Υποστηρίζουν φορητότητα, οι server είναι στην Ελλάδα, δίνουν 2 ταυτόχρονα εισερχόμενα ή εξερχόμενα κανάλια φωνής ανά αριθμό (δυνατότητα να αυξηθούν με 19 ευρώ/ έτος ανά κανάλι), χαμηλό πάγιο (12 ευρώ ανα έτος), υπάρχει δυνατότητα για λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου απο interface μέσω του site (εφάμιλλες με Viva), προσφέρει υπηρεσία φαξ σε email, δεν υποστηρίζουν αριθμούς ειδικής χρέωσης (για παράδειγμα σειράς 850).
    Για το λόγο που έκανα bold, συν τις θετικές αρχικές εντυπώσεις, με βλέπω να την κάνω προς τα εκεί όταν λήγουν ένας-ένας οι αριθμοί μου. Σύντομα θα φτιάξω έναν δοκιμαστικό λογαριασμό. Είναι και ο λόγος που με κάνει να μην επιλέγω την omnivoice, αν και τη χρησιμοποιώ χρόνια τώρα παράλληλα, για νούμερα που νο. 1 προτεραιότητα είναι η οικονομία.

    ephone είχα δοκιμάσει τότε που έδιναν δωρεάν νούμερα, ελάχιστες δυνατότητες ρυθμίσεων από συγκεκριμένα σημεία 2 διαφορετικών site, απροβλημάτιστη επικοινωνία αν και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, ούτε το έψαξα περισσότερο.
    hnesne

Σελ. 2 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva VoIP - SIP πάροχος με αριθμοδότηση
    Από apodem στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 239
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-15, 01:25
  2. Viva και Forthnet στην ίδια συσκευή VoIP (Yealink T22P)!
    Από vvazas στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-14, 23:35
  3. Asterisk & Viva + EPhone
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 09:26
  4. ρυθμιση voip viva.gr
    Από danths στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-14, 22:59
  5. vigor2700 ρυθμιση voip της viva?
    Από panos113 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 13:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας