Σελ. 3 από 21 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 301
  1. #31
    Εγγραφή
    03-02-2004
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Στο τηλέφωνο με ενημέρωσαν ότι οι αλλαγές τιμοκαταλόγου για τα Viva Numbers έγιναν 1η του 2015, σήμερα έχουμε 9 Μαρτίου 2015 και το black hat (πλέον) "SEO" καλά κρατεί..

    3 εικόνες... 300% αυξήσεις


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva.png 
Εμφανίσεις:  69 
Μέγεθος:  202,2 KB 
ID: 152150
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva2.png 
Εμφανίσεις:  104 
Μέγεθος:  422,0 KB 
ID: 152152
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva3.png 
Εμφανίσεις:  86 
Μέγεθος:  113,9 KB 
ID: 152154
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The King : 09-03-15 στις 14:45.

  2. #32
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.245
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Έχουμε κάποια απάντηση από την ΕΕΤΤ. τσι αυθαίρετα μπορούν να αλλάζουν τις τιμές; Του χρόνου μπορούν να πούνε άλλα 200% επάνω.

  3. #33
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σαν τι να πει δηλαδή; Ελεύθερη αγορά έχουμε και κανείς τιμολογεί όσο νομίζει (ή κοστολογεί) την υπηρεσίας του.
    Να έλεγα ότι υπάρχει θέμα αθέμιτου ανταγωνισμού ή πρακτικές από κοινού διαμόρφωσης των τιμών, να υπήρχε έρεισμα.

  4. #34
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείστε ακόμα με αυτή την εταιρεία!!!!
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  5. #35
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @trd64: Τα θυμάσαι, τα είχαμε πει και την πρώτη φορά που την έκαναν την κουτσουκέλα. Κάποιοι έχουμε μείνει για διάφορους λόγους:
    - για τις ρυθμίσεις τηλεφωνικού κέντρου μέσω εύχρηστου interface
    - για το απροβλημάτιστο fax σε σύγκριση με την τότε μοναδική ανταγωνίστρια
    - για άλλους λόγους που εμένα μου διαφεύγουν

    Μεσολάβησε και το φάουλ των 30 ευρώ ενδιάμεσα...

    Τώρα η συζήτηση είναι ποιος ανταγωνιστής καλύπτει τις απαιτήσεις του καθενός, το κομμάτι του VOIP με όλα αυτά προφανώς θέλουν να το κλείσουν πλέον, δεν νομίζω εχέφρων άνθρωπος να θέλει να 'ασχοληθεί' με το κομμάτι VOIP της VIVA.

    - - - Updated - - -

    Τι έγινε ένα post από έναν φίλο ενθουσιώδη με την ephone? Γιατί το διαγράψατε; Ήθελα να ρωτήσω πώς τα κάνει όλα αυτά γιατί εγώ ξαναμπήκα στο interface και το μόνο που βρήκα ήταν αράχνες.
    hnesne

  6. #36
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)

  7. #37
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    To panel που έγραφε στο μήνυμα που σβήστηκε, με όλες τις ρυθμίσεις. Έλεγε και για συγχρονισμό με επαφές google, το οποίο το βρήκα, αλλά δεν το εμπιστεύομαι σε κανένα site κι έτσι δεν το δοκίμασα.
    hnesne

  8. #38
    Δοκιμασε Yuboto.
    Ιδιο σοκ επαθα και εγω.

    Το καλο ειναι οτι ΔΕΝ χρεωνουν GOLD/SILVER/BRONZE βασει αριθμου. Θα συνεχισεις να πληρωνεις 12Ευρω/χρονο.

    Η ποιοτητα ως τωρα - μια χαρα (περιπου 25 μερες).

  9. #39
    Εγγραφή
    03-02-2004
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The King Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τηλέφωνο με ενημέρωσαν ότι οι αλλαγές τιμοκαταλόγου για τα Viva Numbers έγιναν 1η του 2015, σήμερα έχουμε 9 Μαρτίου 2015 και το black hat (πλέον) "SEO" καλά κρατεί..

    3 εικόνες... 300% αυξήσεις


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva.png 
Εμφανίσεις:  69 
Μέγεθος:  202,2 KB 
ID: 152150
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva2.png 
Εμφανίσεις:  104 
Μέγεθος:  422,0 KB 
ID: 152152
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva3.png 
Εμφανίσεις:  86 
Μέγεθος:  113,9 KB 
ID: 152154
    Σήμερα κάνανε ελαφρό redesign και upgrade το website τους αλλά τo παραπλανητικό Title & keywords παραμείνανε (http://www.viva.gr/numbers & αναζήτηση στο Google με "Voip αριθμος"). Στους υπάρχοντες χρήστες ζητείται υποχρεωτικά μέχρι 10/04/2015 να συνδέσουν το Viva numbers account τους με την υπηρεσία Viva Wallet.

    <title>Πάρε τηλεφωνικό νούμερο από €1 και κάντο VoIP, Fax2mail, FollowMe, Voicemail</title><meta name="keywords" content="viva numbers, voip, fax2mail, voicemail, followme, τηλεφωνικό νούμερο, τηλεφωνία μέσω internet" />

    <meta name="description" content="Πάρε τηλεφωνικό νούμερο σε ένα λεπτό, με €1/μήνα, και ρύθμισε το όπως εσύ θες! Μπορείς να το κάνεις VoIP για να δέχεσαι και να πραγματοποιείς κλήσεις, Fax2mail για να παίρνεις τα fax στο email σου και να στέλνεις fax από τον υπολογιστή σου, Followme για ν" /><meta property="og:title" content="Πάρε τηλεφωνικό νούμερο από €1 και κάντο VoIP, Fax2mail, FollowMe, Voicemail" />

    <meta property="og:description" content="Πάρε τηλεφωνικό νούμερο σε ένα λεπτό, με €1/μήνα, και ρύθμισε το όπως εσύ θες! Μπορείς να το κάνεις VoIP για να δέχεσαι και να πραγματοποιείς κλήσεις, Fax2mail για να παίρνεις τα fax στο email σου και να στέλνεις fax από τον υπολογιστή σου, Followme για ν" />

  10. #40
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έλεος πια, και καλά να προωθήσουν τις υπηρεσίες πληρωμών τους, μέχρι να τις βαρεθούν κι αυτές...

    Απαράδεκτο, απαράδεκτο, απαράδεκτο. Τους έστειλα μια σειρά ερωτήσεις, αν απαντήσουν κάτι σοβαρό θα ενημερώσω.
    hnesne

  11. #41
    Εγγραφή
    16-12-2004
    Περιοχή
    Xalandri
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    175
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν δυο εβδομαδες ηθελα καποια νουμερα με IVR δυναοτοτητες. Σκαλισα κατι "viva" που ειχα αλλα δεν πολυχρησιμοποιουσα, το ενα ηταν και silver Και επαθα σοκ απο τα χρηματα που ηθελαν.

    Πηρα 6 νουμερα στη σειρα απο yuboto, σε IVR τιμολογιακο πακετο και ξεκινησαμε να τα δουλευουμε.

    Εχει πολυ λιγες δυναοτοτητες παραμετροποιησης για τα τηλεφωνα σαν νουμερα αυτονομα και καμια δυνατοτητα για το IVR( μεσω self service φορμων)
    Το ηχητικο για το IVR στο βαζουν αυτοι στελνωντας ενα email αλλα ακομα και ο χρονος που κανει timeout για να πεσει στην "γραμματεια" ειναι default και δεν αλλαζει

    Αρα σαν λειτουργικοτητα, πρακτικα καμια σχεση με αυτα που ειχαμε στη Viva.

    Εχω την αισθηση παραυτα οτι ακομα το στηνουν και ισως να δουμε προσθηκες/βελτιωσεις.
    Κατα τα αλλα ποιοτητα κλησεων δεν υπαρχει παραπονο, ομως ακομα ειμαστε στις δοκιμες.

    Νεωτερα οταν αρχισουν και βαρανε

    Υγ. Moυ απαντησαν απο Viva σε email που εστειλα σχετικο με την παραλογη αυξηση τους. Για να μην το παραφρασω καλυτερα να το παραθεσω

    "Σε απάντηση του μηνύματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι πρόκειται για την πρώτη αλλαγή τιμοκαταλόγου μετά από 6 χρόνια και κρίθηκε αναγκαία προκειμένου να συνεχίσουμε να προσφέρουμε το πολύ υψηλό επίπεδο υπηρεσιών των Viva Numbers αναβαθμίζοντας τις υποδομές μας.
    Ακόμη και με το τον νέο τιμοκατάλογο, τα Viva Numbers φτάνουν να είναι κατά πολύ φθηνότερα από οποιαδήποτε άλλη εναλλακτική, αντίστοιχου επιπέδου υπηρεσία με παρεμφερείς λειτουργίες & δυνατότητες των Viva Numbers.
    Οι αυξήσεις αφορούν μόνο στα πακέτα των συνδρομών των αριθμών και όχι στις τιμές των κλήσεων, ούτε έχουν προστεθεί χρεώσεις σε υπηρεσίες που μέχρι σήμερα περιλαμβάνονται στις πρόσθετες λειτουργίες των Viva Numbers (fax2mail, IVR, voicemail, queue, κλπ)."

    Καλα κρασια

  12. #42
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κι εμένα μου απάντησαν για το viva wallet. Γίνεται υποχρεωτική η απόκτηση λογαριασμού και το login στο viva wallet για διαχείριση των νούμερων, ενώ οι πόντοι παραμένουν ως έχουν, όπως και οι τρόποι προσθήκης πόντων, αλλά και οι περιορισμοί (βλ. 30άρικα). Η χρήση του wallet δεν είναι υποχρεωτική. Προς το παρόν.
    hnesne

  13. #43
    Εγγραφή
    15-10-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    cisco 876
    Σε ερώτηση που τους έκανα εγώ σε γραπτό αίτημα, σχετικά με το εάν υπάρχει η δυνατότητα να επιστραφεί το υπόλοιπο του ποσού που υπάρχει στο εικονικό πορτοφόλι πελατών μας (απο λεφτά που έχει εισάγει ο χρήστης και δεν έχουν αποδοθεί απο αριθμό ειδικής χρέωσης), μου απάντησαν ότι πρέπει ο κάθε ενδιαφερόμενος να στείλε ένα αίτημα, ώστε να το ερευνήσουν και να απαντήσουν ξεχωριστά και αποκλειστικά στο καθένα ξεχωριστά.

    Επίσης ρώτησα εάν υπάρχει δυνατότητα επιστροφής προπληρωμένων παγίων αριθμών σε περίπτωση φορητοτητας, και με ενημέρωσαν ότι αρχικά θα πρέπει να μην έχει χρησιμοποιηθεί ο αριθμός, όπως επίσης ότι θα πρέπει ο κάθε ενδιαφερόμενος να στείλε ένα αίτημα, ώστε να το ερευνήσουν και να απαντήσουν ξεχωριστά στην κάθε περίπτωση.

  14. #44
    Εγγραφή
    15-03-2015
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    fdion
    Αγαπητοι φιλοι , πανω στο ιδιο θεμα θα ηθελα την συμβουλη σας
    Εχοντας μια επιχειρηση που εδω κ χρονια λειτουργει κανοντας χρηση 3 νουμερων Viva για εισερχομενες - εξερχομενες κλησεις αλλα και φαξ, με εκπληξη διαπιστωσα εχτες οτι στο control panel της viva , τα 2 εκ των τριων νουμερων που εχω στην ιδιοκτησια μου , τα παρουσιαζει ως ληγμενα εδω και μηνες (και κατα συνεπεια δεν μπορω πλεον να τα επεξεργαστω πχ να τα προωθησω)
    Η εκπληξη μου οφειλεται στο γεγονος, οτι 5 μερες πριν που επισκεφτηκα παλι το control panel, τα νουμερα φαινονταν κανονικα σε λειτουργια και φυσικα η εταιρεια δεν μου εχει στειλει κανενα email (οπως εκανε στο παρελθον) , ενημερωνοντας με οτι τα νουμερα πλησιαζουν προς την ληξη τους κ χρειαζονται ανανεωση.
    Φυσικα η εξωφρενικη αυξηση στην τιμη και τα παραπανω γεγονοτα με κανουν να θελω να παψω να ειμαι πελατης τους αμεσα (απο ολα τα προιοντα τους καθως ημουν και πελατης τους ως επιχειρηση στην πλατφορμα τους viva payment)

    Το ερωτημα μου ειναι αν βλεπετε στην περιπτωση μου καποιον τροπο να μπορω να απεγκλωβιστω απο αυτους και να μην αναγκαστω να ανανεωσω τα νουμερα καθως δεν μπορω να τα επεξεργαστω αλλα ουτε προφανως και να τα μεταφερω αλλου εξ αιτιας της ληξης τους ?

  15. #45
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Μπορεις να τα κανεις ανετα φορητοτητα!
    Εγω το εκανα για 3 αριθμους που ητα στην ιδια φαση! Η φορητοτητα εγινε βτην επομενη μερα, χωρις κανενα προβλημα!Με την viva δεν μιλησα καθολου!!!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

Σελ. 3 από 21 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva VoIP - SIP πάροχος με αριθμοδότηση
    Από apodem στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 239
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-15, 01:25
  2. Viva και Forthnet στην ίδια συσκευή VoIP (Yealink T22P)!
    Από vvazas στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-14, 23:35
  3. Asterisk & Viva + EPhone
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 09:26
  4. ρυθμιση voip viva.gr
    Από danths στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-14, 22:59
  5. vigor2700 ρυθμιση voip της viva?
    Από panos113 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 13:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας