Σελ. 9 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 478910111419 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 301
  1. #121
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πιστεύω ότι η απάντηση που θα πάρω θα λέει ότι αρμόδια για την επίλυση της διαφοράς είναι τα Ελληνικά δικαστήρια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 09-01-16 στις 00:45.

  2. #122
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πιστεύω ότι επειδή δεν είναι θέμα υπηρεσιών αλλά χρημάτων θα πρέπει να γίνει καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή. Τόσο το 30άρι ως ελάχιστη πληρωμή όσο και το ότι δεν τα επιστρέφουν πίσω αν δεν ξοδευτούν είναι αθέμιτες πρακτικές, είτε ο κάνει ο κουλουράς της γωνίας είτε η κάθε viva το ίδιο είναι, δεν είναι θέμα τηλεπικοινωνιακό.
    hnesne

  3. #123
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Θα δεχόμουνα ένα 10 άντε ως 15 % αύξηση αλλά 300% και βάλε πάει πολύ! Αν θέλουν να σταματήσουν την υπηρεσία ας το πουν ξεκάθαρα και ας επιστρέψουν σαν κύριοι τα χρήματα των πελατών τους.
    Συμπέρασμα μακριά από κουπόνια, πόντους, εξαργυρώσεις κτλ και παρδαλά πορτοφόλια..
    Τέλος η συνεργασία με την εταιρεία αυτή με αυτές τις συνθήκες, αριθμοί gold, silver και πως αλλιώς τους λένε!
    Μας κοροϊδεύουν από πάνω λέγοντας μας ότι μπορούμε να «εξαργυρώσουμε» τους «πόντους» μόνο σε αριθμούς 806, 812, 850, και 875 με ειδικούς όρους.

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 16-01-16 στις 00:09. Αιτία: ορθογραφφία

  4. #124
    Εγγραφή
    12-09-2014
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το κοίταζα και εγώ το θέμα με δεδομένο ότι έχω 13 € υπόλοιπο σε πόντους. Αν παρατηρήσετε το τιμολόγιο που έστειλαν κατά την αγορά των πόντων αναφέρει «Κάρτα τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών ΧΧΧΧ viva points». Προφανώς οδεύουν προς διακοπή της υπηρεσίας και για αυτό και αυτή η αύξηση στην τιμή. Όσο πιο πολλοί δεν ανανεώσουν τόσο σε λιγότερους θα αναγκαστούν να διακόψουν και να επιστρέψουν χρήματα.
    Με δεδομένο ότι τα υπόλοιπα πόντων είναι μικρά βασίζονται στο γεγονός ότι προφανώς κάποιος δεν αξίζει να ασχοληθεί να τα διεκδικήσει. Η εταιρεία επικαλείται τους όρους χρήσης στους οποίους αναφέρει την μη εξαργύρωση πόντων. Θεωρώ ότι η εταιρεία που πούλησε «πόντους» μπορεί να επικαλείται τον παραπάνω όρο όσο προσφέρει υπηρεσίες στις οποίες αυτοί μπορούν να καταναλωθούν. Από τους όρους χρήσης αξίζει προσοχής εκτός από αυτόν που επικαλείται η εταιρεία, αυτός σχετικά με την διαγραφή τους.
    «Το Viva! έχει το δικαίωμα να κλείσει το λογαριασμό του χρήστη αν δεν κάνει καμιά κατανάλωση πόντων (Viva! Points) για 180 συνεχόμενες ημέρες (περίπου 6 μήνες). Σ’ αυτή την περίπτωση, οι πόντοι που τυχόν έχει θα χαθούν.»
    Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 υπηρεσίες που κάποιος χωρίς viva number μπορεί να καταναλώσει τους πόντους του (έστω και αν τους αγόρασε για άλλη υπηρεσία) . Είναι η υπηρεσία SMS και η υπηρεσία WebVoice, δύσχρηστες και οι δύο. Όσο καιρό οι πόντοι μας είναι ενεργοί , η εταιρεία δεν μπορεί να διακόψει την λειτουργία των τηλεπικοινωνιών. Ας μας δώσει κάποια υπηρεσία να τους καταναλώσουμε, διαφορετικά θα τους σέρνει ως «υποχρέωση» στα βιβλία της για όσο καιρό υπάρχει.

  5. #125
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Πάνο, οι κύριοι της Viva παρακολουθούν το forum, οπότε μην τους δίνεις ιδέες. Θα αυξήσουν κι αυτές τις δύο υπηρεσίες στο 4πλάσιο για να καταναλωθούν γρήγορα οι πόντοι.
    hnesne

  6. #126
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνο, οι κύριοι της Viva παρακολουθούν το forum, οπότε μην τους δίνεις ιδέες. Θα αυξήσουν κι αυτές τις δύο υπηρεσίες στο 4πλάσιο για να καταναλωθούν γρήγορα οι πόντοι.
    Αααα ναι; Μας κάνουν τέτοια τιμή;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #127
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έχουν λογαριασμούς εδώ μέσα, ένας εκ των ιδιοκτητών και ο δντής μάρκετινγκ της εταιρείας. Είχαμε ανταλλάξει κάποιες κουβέντες στο αρχικό thread για την viva. Αν τώρα συνεχίζουν να μπαίνουν δεν το ξέρω, post τους έχω να δω καιρό. Αν ήμουν εγώ ιδιοκτήτης οποιασδήποτε συναφούς εταιρείας θα έμπαινα καθημερινά να βλέπω τι σκέφτεται ο κόσμος για την εταιρεία μου.
    hnesne

  8. #128
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν λογαριασμούς εδώ μέσα, ένας εκ των ιδιοκτητών και ο δντής μάρκετινγκ της εταιρείας. Είχαμε ανταλλάξει κάποιες κουβέντες στο αρχικό thread για την viva. Αν τώρα συνεχίζουν να μπαίνουν δεν το ξέρω, post τους έχω να δω καιρό. Αν ήμουν εγώ ιδιοκτήτης οποιασδήποτε συναφούς εταιρείας θα έμπαινα καθημερινά να βλέπω τι σκέφτεται ο κόσμος για την εταιρεία μου.
    Θυμάσαι τα ψευδώνυμά τους; Πάντως και να συνεχίζουν να μπαίνουν, δεν νομίζω να μπαίνουν με λογαριασμό, σαν guests μια χαρά διαβάζουν Πάντως όντως είναι πολύ κακό ιδιοκτήτες ή υπεύθυνοι τέτοιων εταιριών να μην συμμετέχουν στα forums. Δεν μιλάμε για μεγάλες εταιρίες τύπου ΟΤΕ, η Omnivoice και η Yuboto π.χ. άνετα θα μπορούσαν να έχουν εκπροσώπηση στο forum και θα ήταν πολύ καλό για την γενικότερη εικόνα τους...

  9. #129
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμάσαι τα ψευδώνυμά τους; Πάντως και να συνεχίζουν να μπαίνουν, δεν νομίζω να μπαίνουν με λογαριασμό, σαν guests μια χαρά διαβάζουν Πάντως όντως είναι πολύ κακό ιδιοκτήτες ή υπεύθυνοι τέτοιων εταιριών να μην συμμετέχουν στα forums. Δεν μιλάμε για μεγάλες εταιρίες τύπου ΟΤΕ, η Omnivoice και η Yuboto π.χ. άνετα θα μπορούσαν να έχουν εκπροσώπηση στο forum και θα ήταν πολύ καλό για την γενικότερη εικόνα τους...
    Έχεις pm. Όπως τα λες ακριβώς, και τα συγκεκριμένα άτομα δεν είναι αυτό που θα χαρακτήριζα μανατζαρέοι παλαιάς κοπής και αντίληψης.
    hnesne

  10. #130
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις pm. Όπως τα λες ακριβώς, και τα συγκεκριμένα άτομα δεν είναι αυτό που θα χαρακτήριζα μανατζαρέοι παλαιάς κοπής και αντίληψης.
    Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι κακό για αυτούς που δεν συμμετέχουν στο forum, ειδικά οι μικρότερες εταιρίες που έχουν και μεγαλύτερη ευελιξία από ότι πιστεύω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι διαβάζουν αλλά δεν κάνουν τίποτα από όλα όσα προτείνουν εδώ μέσα κατά καιρούς διάφορα μέλη.

  11. #131
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξει, το θέμα είναι πως, όπως έγραψε κι ο Πάνος παραπάνω και έχουμε επισημάνει επανειλημμένως, ο κλάδος της τηλεφωνίας στην εν λόγω εταιρεία πάει για κλείσιμο, έχουν επικεντρωθεί αλλού. Πίστευα πως λόγος ήταν ότι βρήκαν αξεπέραστα εμπόδια να βγουν ως MVNO που φιλοδοξούσαν, αλλά μια χαρά τα κατάφερε η Cyta. Οπότε ο λόγος είναι ότι οι άλλοι κλάδοι τους φέρνουν περισσότερο χρήμα. Είναι κρίμα για όσους πήραμε νούμερα και πιστέψαμε αρχικά στην υπηρεσία, αλλά c' est la vie.
    hnesne

  12. #132
    Εγγραφή
    12-09-2014
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα σε όλους. Μακάρι να μας διαβάζουν. Το σχόλιο μου δεν ήταν για να τους «ανοίξω τα μάτια» και να αυξήσουν τις εναπομείναντες υπηρεσίες. Από τους όρους τους και την στρατηγική που ακολουθούν είναι ξεκάθαρο ότι «ξέρουν τι κάνουν». Θεωρώ ότι είναι μια πρωτοπόρα εταιρεία στους τομείς δράσης της (βλέπε voip όταν το έφερε σαν προϊόν, pos καρτών όταν οι τράπεζες δεν έδιναν σε «μαυρισμένους» κλπ). Σαν πελάτης όμως νιώθω ότι το «μαγαζί» δεν μου φέρθηκε καλά – με κορόιδεψε. ΑΝ θέλει να κλείσει τις τηλεπικοινωνίες γιατί να το κάνει τρώγοντας τα θεωρητικά ασήμαντα υπόλοιπα των λογαριασμών μας και δημιουργώντας αντιπάθεια. Υπάρχουν τρόποι να μας δείξει ότι «το μαγαζί κλείνει, πιείτε το υπόλοιπο ποτό σας και σπίτι σας». Αφού «δεν ανάβουν τα φώτα» εγώ θα καθίσω «να πιω το ποτό μου» έστω και χωρίς «ορχήστρα».

  13. #133
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Εγώ δεν θα διάβαζα στη θέση τους. Δεν θα με ένοιαζε.

    Όταν, εν γνώση σου, κάνεις κουτοπονηριές, φεσώνεις τους πελάτες σου και κοιτάζεις να τους κρατήσεις όσο πιο πολύ γίνεται με αλχημείες τότε πάνω κάτω ξέρεις τι θα ακούσεις και τι να περιμένεις. Γιατί να χάσεις χρόνο διαβάζοντας απόψεις; Αυτό το κάνεις όταν εξαντλείς το τι μπορείς να κάνεις και προσπαθείς για το παραπάνω.

    Τέσπα. Και πολύ που ασχοληθήκαμε με το μαγαζάκι τους.

    Καλό είναι να κρατήσουμε αυτή τη συμπεριφορά ως προηγούμενο για το μέλλον (για τις άλλες ""υπηρεσίες" που προσφέρουν).
    Αυτό είναι το μόνο θετικό.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  14. #134
    Εγγραφή
    15-10-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    cisco 876
    Από σήμερα το πρωί, παρατήρησα σε κάποιες εγκαταστάσεις unregistered trunks της Viva τόσο στον server voip.viva.gr όσο και στον viva.gr

    Αντιμετωπίζει άλλος πρόβλημα;

    - - - Updated - - -

    Μετά απο επανεκκίνηση των router, τα trunk της Viva έγιναν registered με επιτυχία, σε όλες τις εγκαταστάσεις.

  15. #135
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μιας και συζητάμε πάλι για το θέμα. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση από την ΕΕΤΤ έστω να μου πουν ότι είναι αναρμόδιοι και να με παραπέμψουν αλλού σχετικά με τα παράπονα που εξέφρασα για τα 30 ευροπουλάκια που μου έφαγαν λόγο μη ανανέωσης.
    Ούτε αριθμό πρωτοκόλλου δεν μου έχουν δώσει.

Σελ. 9 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 478910111419 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva VoIP - SIP πάροχος με αριθμοδότηση
    Από apodem στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 239
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-15, 01:25
  2. Viva και Forthnet στην ίδια συσκευή VoIP (Yealink T22P)!
    Από vvazas στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-14, 23:35
  3. Asterisk & Viva + EPhone
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-14, 09:26
  4. ρυθμιση voip viva.gr
    Από danths στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-14, 22:59
  5. vigor2700 ρυθμιση voip της viva?
    Από panos113 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-14, 13:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας