Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    05-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα παιδια μπαινω στην διαδικασια να γραψω αυτο το μηνυμα γιατι εχω απογοητευτει πληρως απο την φορθνετ.

    Το 2014 εκανα διακοπη της υπηρεσιας 2play της φορθνετ μετα απο παρα πολλα χρονια που ημουν συνδρομητης της εταιριας (με αναβαθμισεις των υπηρεσιων κλπ)
    Εφυγα λοιπον επειδη μου κανανε καλυτερη προσφορα απο τον οτε οποτε μολις περασε ενας-δυο μηνες απο την διακοπη,
    αρχισαν να με περνουν τηλεφωνα εισπρακτικες εταιριες και να μου λενε οτι πρεπει να καταβαλω το ποσο των 39,01 ευρω στην φορθνετ.

    Σε αυτο το σημειο να σας αναφερω πως ποτε δεν αφησα απληρωτο λογαριασμο ουτε καν λογαριασμο να ληξει στα τοσα χρονια που ειμαι συνδρομητης της φορθνετ
    και ποτε δεν ελαβα κανεναν λογαριασμο που να γραφει πως υπαρχει καποιο υπολοιπο. (επισυναπτω και αντιγραφα των λογαριασμων μου απο τα ετη 2012-2013-2014
    για να δειτε οτι παρολο που αυτοι ισχυριζονται πως η οφειλη υπαρχει απο το 2009 πρακτικα στους λογαριασμους δεν φαινοταν ποτε οτι υπαρχει καποια χρεωση)
    επισης ποτε κανεις δεν με πηρε τηλεφωνο να με ενημερωσει πως υπαρχει απληρωτος λογαριασμος και φυσικα ποτε δεν μου διακοψανε την υπηρεσια οπως κανουν οταν
    καποιος δεν πληρωνει λογαριασμο για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα.

    πηρα λοιπον αμεσως τηλεφωνο στην φορθνετ να μαθω τι ακριβως γινεται γιατι ημουν παντα τυπικος με τις πληρωμες μου οπως σας ειπα προηγουμενος και αρχικα δεν μπορουσαν να βρουν το χρεος.
    μετα το βρηκαν και ειπαν πως δεν μπορουσαν να το βρουν γιατι ειναι παρα πολυ παλιο και ηθελε να κανουν εξτρα ενεργειες για να εμφανιστει.

    το χρεος μου ειπαν ειναι απο τελη αλλαγης κατοχου γραμμης που εγινε το 2009 τα οποια ποτε δεν πληρώθηκαν.

    εγω λοιπον αρνηθηκα να αποδεχτω το χρεος αυτο καθως θεωρω πως απο το 2009 μεχρι τα μεσα του 2014 θα επρεπε να ειχα ενημερωθει για την υπαρξη αυτου του χρεους.
    τους ζητησα επισης τον λογο που δεν ενημερωθηκα και μου ειπαν πως ο λογος ηταν επειδη εγινε η αλλαγη κατοχου γραμμης οποτε ο κανουριος κατοχος ειναι αλλος.
    οπου τους απαντησα οτι εφοσον ισχυει αυτο πρωτον γιατι δεν ενημερωθηκε ο παλιος κατοχος και δευτερον εφοσον ο καινουριος κατοχος (εγω δηλαδη) ειναι διαφορετικος απο τον παλιο (την μανα μου)
    τοτε πως ξαφνικα μολις διεκοψα την συνδεση με βρηκαν αμεσως ποιος ειμαι (ο καινουριο κατοχος) και μου φορτωσαν εναν μη πληρωμενο λογαριασμο και οσο ημουν συνδρομητης τους δεν μπορουσαν να με βρουν γιατι ειχε αλλαξει το ονομα της γραμμης?
    και εφοσον τοσα χρονια ο αριθμος τηλεφωνου ηταν ο ιδιος και δεν αλλαξε ποσο δυσκολο ηταν να βρουν εξαρχης ποιος ειναι ο παλιος πιος ο καινουριος συνδρομητης και να κανουν την συσχετιση?

    επισης τους ρωτουσα συνεχως για ποιον λογο περιμεναν να περασουν 4,5-5 χρονια για να με ενημερωσουν οτι υπαρχει καποιο χρεος, γιατι νταξει μπορει να εχει γινει καποιο λαθος
    μπορει να χαθηκε καποιος λογαριασμος, να μην εφτασε ποτε στο σπιτι μου και με την αλλαγη ονοματος γραμμης μπορει οντως να περιπλεχτηκαν τα πραγματα ομως γιατι δεν ενημερωθηκα εγκαιρως?

    πως λοιπον εγω να αποδεχτω ενα χρεος που μου φορτωνουν 4,5 χρονια μετα χωρις να εχω πλεον στα χερια μου τα απαραιτητα αποδεικτηκα στοιχεια για να τους αποδειξω πχ οτι ο λογαριασμος ειναι οντως πληρωμενος?
    ποιος κραταει πληρωμενους λογαριασμους για 4-5 χρονια πισω?
    και αν χαθει καποιος λογαριασμος και μεινει απληρωτος πως θα μπορω να ξερω εγω οτι υπαρχει απληρωτος λογαριασμος εφοσον δεν με ενημερωσουν μεσα σε 1 μηνα ωστε να καταλαβουμε οτι οντως επρεπε να λαβω εναν λογαριασμο που δεν ελαβα.

    φυσικα σε αυτες τις ερωτησης ουσιαστικη απαντηση δεν πηρα ποτε απλα μου τα μασουσαν...

    οι εισπρακτικες εταιριες συνεχισαν να περνουν τηλεφωνα, μαλιστα μια φορα αντι να μου πουν πως περνουν απο εισπρακτικη εταιρια μου ειπαν πως περνουν
    απο το δικηγορικο γραφειο μιας κυριας δικηγορου απο την αθηνα...

    προσπαθησα πολλες φορες να μιλησω με καποιον υπευθυνο, ποτε δεν υπηρχε υπευθυνος στην τηλεφωνικη υποστηριξη η δεν μπορουσαν να με συνδεσουν...
    αφησα τα στοιχεια μου για να με καλεσει ο υπευθυνος αλλα ακομα περιμενω την κληση...

    ετσι λοιπον με τα πολλα αφου δεν εβγαζα ακρη και συνεχιζανε να με ενοχλουν οι εισπρακτικες αναγκαστηκα και εκανα καταγγελια στην ΕΕΤΤ.
    σημερα ηρθε η απαντηση της φορθνετ στην καταγγελια μου οπου λεει πως η οφειλη προκυπτει απο το παγιο ευρυζωνικης υπηρεσιας κατα την περιοδο 28/09/2009-27/11/2009 (προσεξτε οτι τωρα λενε πως η χρεωση ειναι απο παγιο και οχι απο τελη αλλαγης κατοχου γραμμης)
    και πως για να μου λυσουν το θεμα συμφωνα με την πελατοκεντρικη πολιτικη της εταιριας θα μου πιστωσουν το ποσο στην καρτελα μου!

    γραφω το μηνυμα για να δουν οι πιθανοι πελατες της φορθνετ τι πραγματα ειναι ικανη η εταιρια να κανει
    και επισης θα ηθελα να με βοηθησουν τα μελη του φορουμ να βρω μια λυση στο προβλημα μου.
    πως πρεπει να κινηθω, τι μπορω να κανω? υπαρχει καποια νομοθεσια σχετικα με οφειλες που υπαρχουν τοσα χρονια πισω? οτι πληροφορια εχετε ειναι ευπροσδεκτη.

    οριστε και τα αντιγραφα των λογαριασμων για να δειτε και εσεις με τα ματια σας οτι δεν εμφανιζεται πουθενα η χρεωση που με κυνηγανε για να τους πληρωσω

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  logariasmos_2012.jpg 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  575,2 KB 
ID: 150562Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  logariasmos_2013.jpg 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  337,4 KB 
ID: 150563Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  logariasmos_2014.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  348,7 KB 
ID: 150564

  2. #2
    Εγγραφή
    08-08-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Καλησπερα!!!απο την στιγμη που το υπολοιπο σε εκρεμοτητα ειναι παντου μηδεν αστους να κουρευονται!!!δεν νομιζω οτι θα παρουν ποτε αυτα τα λεφτα!!!απλα ειναι μεγαλη ξεφτιλα για μια εταιρια να ζηταει και μαλιστα μεσω εισπρακτικων τοσο ασημαντα ποσα!!!
    οοο παοκαρα εχω τρελα μες το μυαλοοοο
    οπου και να παιζεις παντα θα σ"ακολουθω
    για σενα θα πεθανω και για σενα μονο ζωω!!!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έψαξες και τα βρήκες θηρίο ?


    Παλιά και τραγική ιστορία το λογιστήριο της Forthnet δυστυχώς.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έψαξες και τα βρήκες θηρίο ?


    Παλιά και τραγική ιστορία το λογιστήριο της Forthnet δυστυχώς.
    Αμα έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο ψάχνεις και βρίσκεις!!!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο ψάχνεις και βρίσκεις!!!!!
    Ζηλευω.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #7
    Εγγραφή
    05-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα!!!απο την στιγμη που το υπολοιπο σε εκρεμοτητα ειναι παντου μηδεν αστους να κουρευονται!!!δεν νομιζω οτι θα παρουν ποτε αυτα τα λεφτα!!!απλα ειναι μεγαλη ξεφτιλα για μια εταιρια να ζηταει και μαλιστα μεσω εισπρακτικων τοσο ασημαντα ποσα!!!
    να τους αφησω να κουρευονται...
    ναι αυτο κανω εδω και καμια 5αρα+ μηνες που με πριζουν με τηλεφωνα απο εισπρακτικες και δηθεν δικηγορικα γραφεια,
    το θεμα ομως ειναι οτι απο την απαντηση που ελαβα μετα την καταγγελια στην ΕΕΤΤ
    μου λενε πως θα μου πιστωσουν το ποσο που τους χρωσταω.

    παγμα που σημαινει πως δεν μου το χαριζουν, δεν το διαγραφουν, αλλα το αφηνουν στην καρτελα μου με σκοπο να μου το παρουν εαν ξανα γινω πελατης τους...

    Φυσικα εγω αυτο δεν μπορω να το δεχτω και που ξερω κιολλας οτι σε αλλα 5 χρονια δεν θα μου ερχοντε παλι χαρτια οτι περασαν 10 χρονια και δεν το πληρωσα...


    η φαση με τους παροχους ιντερνετ ειναι περιεγη, σε καθε περιοχη καθε παροχος εχει τα προβληματα του, στην δικια μου περιοχη η φορθνετ ηταν αποδεκτη,
    ειδικα τωρα με την πανακριβη vdsl του οτε θα ηθελα να επιστρεψω στην φορθνετ εαν δεν ειχε συμβει το συγκεκριμενο περιστατικο,
    αν ομως αργοτερα στο μελλον ξεχασω το περιστατικο η αποφασισω εγω ή η μανα μου να ξανα βαλει φορθνετ τι θα κανω σε αυτην την περιπτωση θα με κηνυγανε για τα 39 ευρω?


    κατι αλλο που με προβληματιζει ειναι το εξης:
    λεγετε γενικα (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει) πως με την παροδο 5ετιας παραγραφετε το οφειλουμενο ποσο.
    τι γινετε ομως στην περιπτωση που η εταιρια σε 4,5 χρονια με την φασαρια που εγινε στην περιπτωση μου, σε εχει ενημερωσει πλεον πως προχωραει σε πιστωση του ποσου?
    μηπως θεωρειτε πως πλεον εχεις δωσει την συγκαταθεση σου να πιστωθει το ποσο εφοσον δεν προσπαθησεις να ακυρωσεις αυτην την ενεργεια τους οποτε
    σε αυτην την περιπτωση το ποσο δεν παραγραφετε και απλα σε κυνηγαει για παντα μεχρι να το πληρωσεις?

    επισης να αναφερω πως εχω προσπαθησει 2 φορες να επικοινωνησω μεσω email με την φορθνετ στο κεντρικο τους email info@forthnet.gr
    ωστε να εκφρασω τις διαφωνιες μου σχετικα
    με το οφειλουμενο ποσο και τους λογους που δεν εχω ενημερωθει τοσα χρονια.
    την πρωτη φορα το email το εστειλα 23/7/14 και την δευτερη φορα 14/8/14
    ομως αν εχετε τον θεο σας δεν μπηκε ποτε κανεις στον κοπο να απαντησει.

    και μετα μιλαμε για σοβαρες εταιριες.
    εχεις πρώην πελατη που τον κυνηγας για να του παρεις λεφτα και εφοσον δεν επιτρεπεις σε κανεναν να μιλησει τηλεφωνικα
    με καποιον υπευθυνο, σου στελνει ο πελατης σου αυτος email στο κεντρικο σου email να σου ζηταει να λυσετε την διαφορα σας και τον γραφεις κανονικοτατα?
    δεν μπαινεις καν στην διαδικασια να πεις λαβαμε το ετημα σας και θα το εξετασουμε?
    ειμαστε σοβαροι?



    για τα υπολοιπα threads τι να πω? δεν ηξερα οτι υπηρχε τοσο μεγαλο προβλημα με το συγκεκριμενο θεμα, δεν το ειχα ξανακουσει ποτε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimacid : 08-02-15 στις 01:02.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    λοιπον σημερα με πηραν τηλεφωνο απο το τμημα καταγγελιων της φορθνετ για να μου απαντησουν στην νεα καταγγελια που τους εκανα και να μου διευκρινισουν πως με τον ορο πιστωση του ποσου εννοούν την διαγραφη του ποσου απο την καρτελα μου και οχι την πιστωση του στην καρτελα με σκοπο να αποπληρωθει αργοτερα...

    τους ζητησα να λαβω και γραπτη ειδοποιηση για το παραπανω και μου ειπανε πως σε λιγες μερες θα μου ερθει στο σπιτι η αφαιρεση του ποσου.

    οποτε απο οτι φαινεται τελος καλο ολα καλα αλλα δυστηχως μονο απο καταγγελιες καταλαβαινουν αυτοι...
    προσπαθουσα τοσους μηνες να μιλησω με καποιον υπευθυνο η οποιονδηποτε τελος παντων σχετικα με το προβλημα αυτο και ειτε τηλεφωνα επαιρνα ειτε email εστελνα ακρη δεν εβγαινε...
    στα τηλεφωνα δεν υπαρχει κανεις υπευθυνος στα email το mail σου παει κατευθειαν στα διεγραμενα χωρις την παραμικρη απαντηση...

    οποτε οποιος την πατησει σαν κιεμενα, καταγγελια στην ε.ε.τ.τ και αγιος ο θεος.

    καλο σας βραδυ

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 119
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-15, 14:42
  2. Κλήσεις από Cosmote
    Από CoOliO1987 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-14, 14:18
  3. Ερώτηση πού δέν έγινε ποτέ
    Από rimike στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-14, 00:49
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-14, 15:12
  5. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-14, 22:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας