Σελ. 34 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 14242932333435363944 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 496-510 από 742

Θέμα: Yuboto telephony

  1. #496
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα!
    επειδή η Inalan μου ερχεται μετα το καλοκαιρι και τους ειχα πει ότι θελω yuboto, κατι ακουσα που δεν μου αρεσε….
    επειδή στο σπιτι είναι και αλλα ατομα θελω να παιζει στο μηχανημα της.
    Όμως ακουσα ότι αμα θελουμε να παιζει και αλλου πχ αστερισκ δεν γινεται μαζι ή το ένα ή το άλλο.
    αυτό αληθευει?
    πχ δεν γινεται να εχω το app στο κινητο μου, να είναι σεταρισμενη σε ένα linksys pap2 και να παιζει στο στο μηχανημα της INALAN μαζι?

    Γινεται να σεταριστει απευθειας στο linksys pap2 ή πρεπει να περασει μεσω αστερισκ?
    Δεν εχω ξανασχοληθει με VOIP παροχους με απευθειας συνδεση (ειχα καποτε μονο vivodi και netone που ειχαν voip το σταθερο μου).

    Παιζω με έναν Linux nas server τυπου Qnap είναι της Futsitsu και εχω αστερισκ κονσολα μονο.
    Η διαχειριση της τωρα pstn γραμμης γινεται με ένα linksys SPA 3102 και εχω και ένα linksys pap2 στο εξοχικο και δινω και εκει μεσω ιντερνετ κινητης σε ρουτερ.
    Και για να συνδεομαι από το κινητο πχ το κανω με OpenVPN client + Zoiper.

    Mπορω βεβαια να δωσω την εξοδο τηλεφωνου από το μηχανημα της inalan στο spa 3102 αλλα να κανεις το voip αναλογικο και ξανα voip είναι καπως!
    Αυτό το τελευταιο το εκανα όμως με vivodi, netone (με το speedtouch 780WL) καθως και με Isdn από τις εξοδους του τηλεφωνων του netmod και ηταν παντα μια χαρα!

  2. #497
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    θα βαλεις την yuboto κανονικα ΟΠΟΥ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ και οπως θελεις.... (οπως εκανες μεχρι τωρα δηλαδη) και θα φτιαξεις ενα επιπλεον extension
    για το σπιτι. θα το βαλεις αυτο σε ενα GRANDSTREAM HT801 (εκτος αν εχεις ηδη κατι ή αν βρεις κατι φτηνοτερο) και εισαι αρχοντας.

    Αν θες να ειναι πανω στο ρουτερ της ΙΝΑΛΑΝ τοτε θα ειναι ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ.
    The gr81 .

  3. #498
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Αν έχεις τους κωδικούς το βάζεις όπου θέλεις
    Δεν ξέρω τι ισχύει αν πάρεις την τηλεφωνία της yuboto μαζί με την Inalan τι γίνεται, δηλαδη αν σου δίνουν κωδικούς, αλλά εγώ που είχα νουμεράκι yuboto πριν πάρω Inalan απλά τους ζήτησα να το βάλουν στο router τους και αυτό δεν με εμποδίζει σε τίποτα να το βάλω όπου αλλού θέλω.

  4. #499
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα, ευχαριστω για τις απαντησεις.
    Εξοπλισμο σχετικο ειπα τι εχω, δεν ξερω τι είναι αυτό το GRANDSTREAM HT801 θα το ψαξω. Δεν θελω να παρω κατι άλλο όμως.
    Αν δεν γινεται να παιζω και με το μηχανημα της Inalan και να παιζουν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ αλλου θα είναι θεμα αυτό.

    Παντως ειχα δοκιμασει παλια και με Netone γιατι ειχα ολες τις ρυθμισεις και όταν ΜΑΖΙ επαιζαν αλλου ειτε αστερισκ, ειτε σε άλλο sip client android πχ ειχε πολλες εμπλοκες.
    Γιαυτο και εκει πηρα από την εξοδο τηλεφωνου του τοτε Speedtouch 780WL στο Linksys SPA 3102 (voip router) και εκανα την δουλεια μου αψογα μια χαρα!
    Αν δεν μπορουν να παιζουν ΜΑΖΙ θα τα αφήσω όπως εχουν και δεν θελω και αλλαγες στο setup μου.
    Θα ρωτησω και την INALAN και την Yuboto αμα είναι.

    Θελω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να παιζουν επανω στο μηχανημα της INALAN, να εχω στο κινητο (android) και να πηγαινει και εξοχικο μεσω κινητης που εχω εκει μονο ιντερνετ σε linksys pap2, ετσι παιζουν πολλα χρονια, ειτε με ISDN, ειτε με PSTN, ειτε με VOIP τηλεφωνια από vivodi και netone, αλλα ΠΑΝΤΑ επαιζα και παιζω με το linksys SPA 3102.

  5. #500
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Δεν ξέρω τι γινόταν με την Netone πάντως με Yuboto δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Παίζει παντού ταυτόχρονα και σε κινητό με SIP client και στο σταθερό από το router της INALAN και σε softphone σε υπολογιστή. Χτυπάνε όλα και από όποιο θέλεις απαντάς/καλείς

  6. #501
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το θέμα είναι ότι ανέβασαν απότομα τα πάγια υπερβολικά με μια ανακοίνωση στο site τους και τα σποίο ποιος μου λέει ότι δεν θα το κάνουν πάλι του χρόνου.
    Οπότε μακριά και αλάργα.

  7. #502
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Αν πάρεις το νουμεράκι απο την INALAN δεν έχεις καμιά αύξηση. Εξακολουθεί να το δίνει με 2€ το μήνα επιπλέον Δεν ξέρω όμως αν σε αυτή τη περίπτωση μπορείς να έχεις τους κωδικούς.
    Γνωρίζει να μας πει κάποιος που έβαλε το πακέτο της INALAN με την τηλεφωνία;

  8. #503
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι γινόταν με την Netone πάντως με Yuboto δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Παίζει παντού ταυτόχρονα και σε κινητό με SIP client και στο σταθερό από το router της INALAN και σε softphone σε υπολογιστή. Χτυπάνε όλα και από όποιο θέλεις απαντάς/καλείς
    Απλα ειπε ο νικηφορος οτι εχει asterisko. Οποτε αν το κανει ετσι δεν θα μπορει να ρυθμισει το ring group.

    Αν δεν τον πειραζει αυτο τοτε συμφωνω μαζι σου. Χτυπανε ολα μαζι και οποιο θελει σηκωνει.

    Αλλα χανει τα πλεονεκτηματα που εχει ενα extension.
    The gr81 .

  9. #504
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι γινόταν με την Netone πάντως με Yuboto δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Παίζει παντού ταυτόχρονα και σε κινητό με SIP client και στο σταθερό από το router της INALAN και σε softphone σε υπολογιστή. Χτυπάνε όλα και από όποιο θέλεις απαντάς/καλείς
    Ωραια αυτό θελω και εγω! γιατι καποιος άλλος σε άλλο θεμα εκει με τα Mikrotik μου ειπε ότι αν εχω στο μηχανημα της INALAN δεν παιζει αλλου!
    και ότι στην αρχη σε ρωτάνε γιατι θες να είναι και πρεπει να κανουν διαδικασιες αλλαγης αν το θες αλλιως!
    παντως όπως τα καταλαβαίνω αυτά δειχνει να παιζει παντου http://www.yuboto-telephony.gr/syskeves-voip

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πάρεις το νουμεράκι απο την INALAN δεν έχεις καμιά αύξηση. Εξακολουθεί να το δίνει με 2€ το μήνα επιπλέον Δεν ξέρω όμως αν σε αυτή τη περίπτωση μπορείς να έχεις τους κωδικούς.
    Γνωρίζει να μας πει κάποιος που έβαλε το πακέτο της INALAN με την τηλεφωνία;
    εχω νουμερο pstn τωρα που είμαι στη NOVA και απλα μετα θα παει στην Yuboto όταν θα βαλω INALAN, δεν θα παρω άλλο νουμερο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα ειπε ο νικηφορος οτι εχει asterisko. Οποτε αν το κανει ετσι δεν θα μπορει να ρυθμισει το ring group.
    Αν δεν τον πειραζει αυτο τοτε συμφωνω μαζι σου. Χτυπανε ολα μαζι και οποιο θελει σηκωνει.
    Αλλα χανει τα πλεονεκτηματα που εχει ενα extension.
    Τι εννοεις δλδ ότι όλα τα extensions απλα θα χτυπάνε όλα μαζι? και τωρα αυτό γινεται, οσα είναι συνδεδεμένα πανω στον αστερισκ χτυπάνε όλα μαζι.
    Δλδ αν εχω ανοιχτο το OpenVPN client στο κινητο μου (δεν τον βγαζω ΠΟΤΕ στο ιντερνετ απευθειας) και είμαι συνδεδεμένος με το Zoiper αν με καλουν στο σταθερο εκτος ότι χτυπάει και σπιτι και εξοχικο, χτυπάει ΚΑΙ στο κινητο μου! οποτε δεν με πειραζει αυτό αν εννοεις αυτό δλδ το να χτυπάνε όλα τα συνδεδεμένα extentions μαζι.

    - - - Updated - - -

    Ρε παιδια που πηγε το android app της Yuboto???? δεν το βρισκω πλεον στο google play!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 28-06-18 στις 13:07.

  10. #505
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω νουμερο pstn τωρα που είμαι στη NOVA και απλα μετα θα παει στην Yuboto όταν θα βαλω INALAN, δεν θα παρω άλλο νουμερο.
    Ε θα κάνεις αυτό που έκανα και εγώ τότε. Θα τους πεις ότι έχεις ήδη νούμερο Yuboto για να στο βάλουν στο router τους.
    Σε αυτή τη περίπτωση όμως θα είσαι συνδρομητής Yuboto όχι INALAN οπότε θα επωμιστείς τις αυξήσεις τους
    Μήπως να κοίταζες και την modulus που συνεργάζεται μαζί τους; Βασικά και μένα λήγει η συνδρομή της Yuboto και δεν έχω ακόμη αποφασίσει τι θα κάνω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια που πηγε το android app της Yuboto???? δεν το βρισκω πλεον στο google play!
    Γιατί θέλεις το δικό τους app και δεν βάζεις κάποιο άλλο client ή ακόμη και και το native SIP του Android;

  11. #506
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Απλά ήθελα να το δω, δουλεύω το zoiper και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Για την modulus δε ξέρω, θέλω πακέτο που έχει χρόνους ομιλίας και η ιναλαν έχει ποιο καλά σε yuboto.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  12. #507
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά ήθελα να το δω, δουλεύω το zoiper και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Για την modulus δε ξέρω, θέλω πακέτο που έχει χρόνους ομιλίας και η ιναλαν έχει ποιο καλά σε yuboto.
    Νομίζω πως μπερδεύεις όμως κάποια θέματα, άλλο πράγμα το να πάρεις εσύ μόνος απο την Yuboto νούμερο το όποιο θα έχει και πιο αυξημένες χρεώσεις και άλλο να πάρεις το πακέτο της inalan.

    Στην μια περίπτωση σίγουρα θα έχεις κωδικούς κλπ να το κάνεις ότι θέλεις, στην άλλη δεν είμαι τόσο σίγουρος και είναι θέμα που αφορά την Inalan πιο πολύ.

  13. #508
    Εγγραφή
    06-05-2010
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    δείτε και αυτο: https://www.intertelecom.gr/fixed/bundles

  14. #509
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Με βήμα χρέωσης το λεπτό;

  15. #510
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    έχει κανείς θέμα? δεν μου κάνει reg ούτε μετά απο ρεσταρτ του *
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

Σελ. 34 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 14242932333435363944 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva Telephony νέος τιμοκατάλογος... :( 300% αύξηση! Πάνε καλά;
    Από lakis στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 300
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-22, 18:38
  2. top telephony Θεσσαλονίκη?
    Από Raiden5 στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-19, 15:01
  3. Top Telephony Double Play
    Από pufne στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-19, 19:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας