Σελ. 37 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 17273235363738394247 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 541-555 από 742

Θέμα: Yuboto telephony

  1. #541
    Εγγραφή
    19-01-2004
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα πας στη yuboto στο πεδιο "οι συνδεσεις μου" οπου εκει αναγραφεται ο τηλεφωνικος αριθμος καθως και τα στοιχεια σου. μετα θα πας στο πεδιο "οι αγορες μου" και θα παρεις απο εκει την απόδειξη αγορας της υπηρεσιας.
    αυτη επανω δεν γραφει τον τηλεφωνικο αριθμο, αλλα μολις η omnivoice θα παει να παρει τον αριθμο σου και θα κανει ταυτοποιηση στοιχειων, θα δει οτι ανήκει σε σενα αυτος ο αριθμος
    Ευχαριστω.Γραφει και τον αριθμο κατω κατω αριστερα.

  2. #542
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    835
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω.Γραφει και τον αριθμο κατω κατω αριστερα.
    σωστα!!
    δεν το ειχα προσεξει!

  3. #543
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Περιοχή
    Cyprus
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    60/5mbps
    ISP
    CABLENET
    Router
    ARRIS EuroDOCSIS 3.0 TG24
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  o.jpg 
Εμφανίσεις:  341 
Μέγεθος:  6,5 KB 
ID: 195609
    Μαθηματικα Yuboto!

  4. #544
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ηρθε και επιστολή (email) σχετική με τις πρόσφατες αυξήσεις

    Spoiler:
    Αφορά στη σειρά αριθμοδότησης του πελάτη: ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧΧ.
    Αγαπητέ Πελάτη,
    Η Yuboto εγκαινιάζει την 2η εποχή της VoIP τηλεφωνίας με πλήθος νέων υπηρεσιών, προϊόντων και υποδομών που έχουν σκοπό την ακόμη καλύτερη εμπειρία VoIP με τη γνωστή ποιότητα που χαρακτηρίζει την εταιρεία μας. Οι νέες υπηρεσίες αναμένεται να ανακοινωθούν μέσα στο 4ο τρίμηνο του έτους.
    H μεγάλη αυτή αλλαγή, όπως ήδη έχετε διαπιστώσει, επηρέασε αποκλειστικά το κόστος της ελληνικής αριθμοδότησης, το οποίο παρέμενε σταθερό στα 12,00€ από το 2012 έως και τον Ιούνιο 2018, και σήμερα ανέρχεται στο ποσό των 36,00€. Είναι εξαιρετικά σημαντικό να τονιστεί ότι η νέα τιμολογιακή πολιτική ΔΕΝ επηρεάζει καθόλου το κόστος του χρόνου ομιλίας σε Ελλάδα και Εξωτερικό, καθώς επίσης και τις τιμές των διεθνών αριθμών.
    Για εμάς στη Yuboto, η απόφαση να είμαστε ο πλέον αξιόπιστος τηλεπικοινωνιακός πάροχος της Β2Β αγοράς και όχι απαραίτητα ο οικονομικότερος, αποτελεί μία στρατηγική επιλογή, η οποία έχει ληφθεί με βάση τις δικές σας παρατηρήσεις κατά την ετήσια έρευνα - αξιολόγηση των υπηρεσιών μας.
    Σε πλήρη αντίθεση ακόμη και με τους μεγαλύτερους παρόχους της ελληνικής αγοράς, η παροχή τεχνικής υποστήριξης 24/7/365, η κοινοποίηση των στοιχείων του τεχνικού και του εμπορικού υπεύθυνου σε κάθε επιχείρηση που χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες μας, καθώς και η εξασφάλιση της ανταγωνιστικότερης τιμής αγοράς χρόνου ομιλίας, αποτελούν για εμάς σταθερές και αδιαπραγμάτευτες αξίες.
    Με όχημα αυτές τις αξίες, καταφέραμε πρόσφατα να αποσπάσουμε το διεθνές βραβείο “Customer Experience Excellence”, με το οποίο η εταιρεία μας αναδείχθηκε ως η κορυφαία στους τομείς της Εξυπηρέτησης και της Εμπειρίας Πελάτη ανάμεσα στους σημαντικότερους παρόχους παγκοσμίως.

    Αγαπητέ Πελάτη,
    Έχουμε απόλυτη συνείδηση και συναίσθηση της σπουδαιότητας που έχει η θεμελιώδης αξία της εμπιστοσύνης στο πλαίσιο μιας μακροχρόνιας συνεργασίας όπως η δική μας. Ακριβώς αυτή η εμπιστοσύνη που μας δείχνετε όλο αυτό το διάστημα μας έδωσε τη δυνατότητα να γίνουμε ο αξιόπιστος πάροχος που είμαστε σήμερα.
    Για όλους τους παραπάνω λόγους, τόσο εγώ προσωπικά όσο και ο συνεργάτης μου ΧΧΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧΧΧ (ΧΧΧΧΧΧΧ@yuboto.com), σας προσκαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας οποιαδήποτε στιγμή επιθυμείτε, έως και ένα μήνα πριν την ανανέωση των τηλεφωνικών σας αριθμών. Εμείς θα εξετάσουμε τις ανάγκες επικοινωνίας της δικής σας επιχείρησης και θα σας αποστείλουμε τη δική σας εξατομικευμένη προσφορά. Μια προσφορά ειδικά διαμορφωμένη ώστε να αντανακλά την εκτίμησή μας στην πιστότητά σας.
    Κλείνοντας, σας ευχαριστούμε θερμά για την εμπιστοσύνη σας στην Yuboto και στις υπηρεσίες της και παραμένουμε στην διάθεσή σας για κάθε πρόσθετη διευκρίνηση ή πληροφορία.
    Στο επανιδείν λοιπόν... και σύντομα!
    Με Φιλικούς Χαιρετισμούς

    χχχχχχ χχχχχχχ
    Εμπορικός Διευθυντής Yuboto Ltd.
    Τηλέφωνο επικοινωνίας:
    211 11 χχχχχ


    Δεν μας τα λένε καθόλου καλά. Εγώ καταλαβαίνω τα εξής
    - Είχαν μεγάλες αντιδράσεις, όχι μόνο στα επίπεδα αυτών που συζητάμε στο forum αλλά και από επαγγελματίες πελάτες. Πιθανό να είχαν και κύμα αποχωρήσεων.
    - Οι αυξήσεις είναι συζητήσιμες
    - Σε όποιον θέλουν να κρατήσουν, με δικά τους κριτήρια, μπορεί και να τις αναιρέσουν
    - Για την ταμπακιέρα (για ποιο λόγο τόσο μεγάλες αυξήσεις τόσο ξαφνικά) ούτε κουβέντα
    - Η όλη επικοινωνία είναι after the fact
    hnesne

  5. #545
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    same here. πριν καμμια ωρα ηρθε το ιδιο email.

    Εγω ευτυχως τα ανανεωσα τα νουμερα με την παλια τιμη.

    Θα περιμενω το Q4 να δω τι ειναι αυτες οι αλλαγες που λενε. αν δεν ειναι κατι "καλο" .... τα λεμεεεεεε....
    The gr81 .

  6. #546
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.123
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    200% αύξηση πάνε καλά ωρε???
    Τους έκραξα και μου απάντησαν τρία-πουλάκια
    Spoiler:

    "Η νέα τιμολογιακή πολιτική έχει οριστεί στο ποσό των 3 ευρώ ανά μήνα, ποσό που σύμφωνα με τους δικούς μας δείκτες συνάδει την ποιότητα των υπηρεσιών, την ποιότητα της φωνής και την αξιοπιστία του δικτύου.
    Φυσικά κάθε πελάτης είναι ελεύθερος να κρίνει αν αυτό τον ενδιαφέρει και να επιλέξει την αλλαγή του παρόχου εύκολα και άμεσα.
    Κάθε πελάτης είναι ελεύθερος να κρίνει ανάλογα με τις δικές του ανάγκες. Και αυτό που θα επιλέξει για εμάς στην Yuboto είναι απόλυτα σεβαστό και αυτό αποδεικνύεται εφόσον η Yuboto δεν υποχρεώνει τους συνδρομητές της να παρμείνουν στο δίκτυό της με ψιλά γράμματα, ούτε έχει κρυφές χρεώσεις ως "πρόστιμο" αλλαγής παρόχου"

    Είμαι ήδη OMNIVOICE με νέα φρέσκο νούμερο (ελάχιστη χρήση) απλά έχω αφήσει και ενα στη Yuboto για φαξ που ήθελα κάποτε
    Αντε γεια τώρα... θα το αφήσω να λήξει ή θα το μεταφέρω κι αυτό για σπάσιμο !!!
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  7. #547
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Δεν έχει πολύ... που μετέφερα τον κύριο αριθμό μου στην ομνι... Δεν μπορώ να πω ότι έχω διαφορά στην ποιότητα... Μια χαρά παίζει... Μην πω και καλύτερα... οπότε... Ο καθένας κάνει την πολιτική του... Και εμείς την επιλογή μας...

    - - - Updated - - -

    ...στο μαιλ που έλαβα και εγώ... η απάντηση μου ήταν αυτή...


    Φίλε Αντρέα, κάθε εταιρεία έχει το δικαίωμα να ακολουθήσει την πολιτική που νομίζει, μια αύξηση της τάξεως του 200% όμως ναι είναι κάπως, και θυμίζει τακτικές αλά βίβα, όσο για της υπηρεσίες, όταν βγούνε στον αέρα τότε θα τις δούμε, προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι νέο.

    προσωπικά τον 1ο αριθμό που είχα σε σας το μετέφερα σε άλλη εταιρεία αν και είχα ακόμα 11 μήνες περιθώριο, ο 2ος και μοναδικός που έχω, θα δω τι θα κάνω όταν τελειώσει ο χρόνος ομιλίας μου.

    τόσο καιρό όμως θα έπρεπε να είχατε φτιάξει μια υπηρεσία του στιλ print2fax...


    Φιλικά

    Χρήστος
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #548
    Εγγραφή
    19-01-2004
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει πολύ... που μετέφερα τον κύριο αριθμό μου στην ομνι... Δεν μπορώ να πω ότι έχω διαφορά στην ποιότητα... Μια χαρά παίζει... Μην πω και καλύτερα... οπότε... Ο καθένας κάνει την πολιτική του... Και εμείς την επιλογή μας...

    - - - Updated - - -

    ...στο μαιλ που έλαβα και εγώ... η απάντηση μου ήταν αυτή...


    Φίλε Αντρέα, κάθε εταιρεία έχει το δικαίωμα να ακολουθήσει την πολιτική που νομίζει, μια αύξηση της τάξεως του 200% όμως ναι είναι κάπως, και θυμίζει τακτικές αλά βίβα, όσο για της υπηρεσίες, όταν βγούνε στον αέρα τότε θα τις δούμε, προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι νέο.

    προσωπικά τον 1ο αριθμό που είχα σε σας το μετέφερα σε άλλη εταιρεία αν και είχα ακόμα 11 μήνες περιθώριο, ο 2ος και μοναδικός που έχω, θα δω τι θα κάνω όταν τελειώσει ο χρόνος ομιλίας μου.

    τόσο καιρό όμως θα έπρεπε να είχατε φτιάξει μια υπηρεσία του στιλ print2fax...


    Φιλικά

    Χρήστος
    Να δουμε αν θα παρεις απαντηση !!!

  9. #549
    Εγγραφή
    20-10-2006
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Έχει κανένας πρόβλημα στο trunk για τις εξερχομενες κλησεις με χρηση pjsip? Οι εισερχομενες δουλευουν κανονικα.

  10. #550
    Εγγραφή
    09-12-2003
    Περιοχή
    Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    και εγω μολις μετεφερα 3 νουμερα που ειχα στην Yuboto, στην Omnivoice.
    Το support μου φάνηκε συμπαθητικό και κάθε νούμερο που μεταφερθηκε μου στοιχισε 14€ (10€ η φορητοτητα, 1€ η δημιουργια νεου, 3€ το εξάμηνο).
    Σε μιά μέρα είχα σετάρει και το κέντρο μου, και ειμαι τζέτ..
    χώρια που πιστευω πως η Omnivoice ειναι φτηνοτερη στην ομιλία, κλπ..

    υποψιν πως επειδή έχω το κέντρο μου στο cloud, με τον sip server της omnivoice απέχω 5ms...
    Zbutsam.net - Playlist-Free Internet Radio
    http://zbutsam.net


  11. #551
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.110
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Εχει κανείς πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες με την ποιότητα κλήσεων μέσω yuboto.
    Εχω αρχίσει και ακούω την φωνή μου ή κάποιες φορες ακούω τον άλλο σαν "ελατήριο".
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  12. #552
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.123
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Είναι οι "νέες υπηρεσίες" που ετοιμάζουν!!!
    Μάντεψε ποιος καλεί, ενα συναρπαστικό παιχνίδι !!!
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  13. #553
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει κανείς πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες με την ποιότητα κλήσεων μέσω yuboto.
    Εχω αρχίσει και ακούω την φωνή μου ή κάποιες φορες ακούω τον άλλο σαν "ελατήριο".
    Είναι οι δείκτες ποιότητας

    Να υποθέσω πως δεν υπάρχει κάτι που να μπουκώνει την γραμμή σου εκείνη την στιγμή

  14. #554
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.110
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι οι δείκτες ποιότητας

    Να υποθέσω πως δεν υπάρχει κάτι που να μπουκώνει την γραμμή σου εκείνη την στιγμή
    οχι απολύτως τίποτα. Μου το κάνει συνέχεια, δεν είναι να πεις ότι έτυχε μια φορά.
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  15. #555
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω παντως με 2 νουμερακια που μιλαω σχεδον καθημερινα 2-3 ωρες συνολικα .... κανενα προβλημα απολυτως.

    Μηπως ειναι θεma hardware ?
    The gr81 .

Σελ. 37 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 17273235363738394247 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva Telephony νέος τιμοκατάλογος... :( 300% αύξηση! Πάνε καλά;
    Από lakis στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 300
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-22, 18:38
  2. top telephony Θεσσαλονίκη?
    Από Raiden5 στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-19, 15:01
  3. Top Telephony Double Play
    Από pufne στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-19, 19:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας