Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 87
  1. #31
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει αν και εγώ σε αυτές τις περιπτώσεις με τα πνευματικά δικαιώματα σχεδόν πάντα είμαι κατά του κράτους νομίζω οτι τα παραλές και είσαι αρκετά υπερβολικός. Καταρχήν για ποιόν λόγο να ντραπούν δηλαδή; Υπάρχει κανένας νόμος που να λέει οτι αν κάποιος είναι μεγάλης ηλικίας και κάνει κάτι παράνομο θα πρέπει να του συμπεριφερθούν με μεγαλύτερη επιείκεια; Δεν ενδιαφέρει την αστυνομία και το κράτος αυτό. Παραβίασες κάτι που αναφέρεται ρητά στον νόμο; Κάποιος σου έκανε μήνυση και σε εντόπισαν; Θα υποστείς τις συνέπειες είτε είσαι 18 είτε είσαι 100.
    Επίσης το παράδειγμα με την κασσέτα εντελώς άκυρο, μιλάμε για κάποιον που διακίνησε βιβλία χωρίς την άδεια του συγγραφέα τους μέσω διαδικτύου, δεν ενδιαφέρει το κράτος αν το βιβλίο είναι τωρινού συγγραφέα ή πριν 50 χρόνια διότι προφανώς ο νόμος δεν κάνει διακρίσεις στο θέμα της "παλαιότητας".

    Καλύτερα πιστεύω θα είναι να πιέσουμε τις αρμόδιες κρατικές αρχές για να τροποποιηθεί η νομοθεσία προς το καλύτερο και να αλλάξει κάτι παρά να μιλάμε για ντροπές έλεος ηλικιωμένους και άκυρα παραδείγματα με κασσέτες των 80's. Εννοείται φυσικά πως είναι γελοίο να πανηγυρίζει η αστυνομία επειδή συνέλαβε τον άνθρωπο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα έπρεπε να κάνουν και τίποτα.
    Στα δικά μου χρόνια που δεν υπήρχε internet, usb sticks, κτλ. συνηθιζόταν να δανείζουμε ο ένας στον άλλο χέρι με χέρι έναν δίσκο ή μια κασέτα για να την αντιγράψει. Αυτός ήταν ο "διαμοιρασμός" της δικής μου εποχής.
    Οπότε δεν είναι άκυρο το παράδειγμα μου όπως λες.

    Όσο για την ηλικία μπορεί να μην είναι πολλά τα 62 χρόνια αλλά σε μεγαλύτερες ηλικίες υπάρχουν "εκπτώσεις" λόγω ηλικίας αλλά καλύτερα θα μας διαφώτιζε ένας νομικός παρά εγώ. Αλλά νομίζω ότι υπάρχει ελαφρυντικό νομικό πλαίσιο λόγω ηλικίας όπως υπάρχει και για τους ανήλικους

  2. #32
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Λέτε να 'ναι ο κρασοπατέρας; Εφόσον δεν το έκανε για κέρδος δεν υπάρχει οικονομικό έγκλημα.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  3. #33
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλώς ή κακώς, η γνώση δεν προωθείται από τον "τζάμπα"

    στον τομέα που ασχολούμαι επαγγελματικά, τα βιβλία κοστίζουν από 100 έως και 400 ευρώ. Πολλοί έχουν βολευτεί με τα pdf που κυκλοφορούν ευρέως και η αλήθεια είναι ότι έχουν σχεδόν σταματήσει να πωλούνται τέτοια βιβλία πλέον στη χώρα μας.

    Αυτό βέβαια δεν είναι δικό μας προνόμιο και γίνεται και αλλού σε μικρότερο βέβαια βαθμό (άλλωστε όλα αυτά τα σκαναρισμένα έρχονται από έξω, ποιος θα καθίσει να σκανάρει εδώ, όταν σύντομα θα το βρει κάπου; και καμιά φορά και το σκανάρισμα μπορεί να κοστίζει περισσότερο από το βιβλίο).
    Το θέμα είναι όταν ελάχιστοι θα αγοράζουν βιβλία, ποιος θα καθίσει να τα γράψει;

    Και σίγουρα οι νόμοι για τα πνευματικά δικαιώματα είναι υπερβολικοί και θα έπρεπε να μειωθούν τα χρόνια κλπ , ούτε θα έπρεπε να υπάρχουν αυτοί οι φόροι σε dvd, χαρτί κλπ , αλλά το να πάμε στο άλλο άκρο και να τα θέλουμε ΟΛΑ τζάμπα, σημαίνει ότι αδιαφορούμε για τη δουλειά του άλλου.

  4. #34
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά τα πράγματα δεν είναι φίλε μου.
    Αγοράζω ένα βιβλίο, το πληρώνω και το κάνω ότι θέλω ή κάνω λάθος;
    Δεν μου ανήκει;
    Δεν είναι πια δικό μου;
    Μπορώ να το σκίσω, να το κάψω, να το φάω ωμό, να το δανείσω σε ένα φίλο, να το κάνω δώρο, να αντιγράψω σημειώσεις, να κάνω αντίτυπα για να τα έχω μαζί μου στη σχολή μου, στην δουλειά μου.

    Έτσι λοιπόν αφού το έχω ήδη πληρώσει μπορώ να κάνω αντίτυπα φωτοτυπώντας και να τα δώσω σε φίλους ΧΩΡΙΣ σκοπός μου να είναι το κέρδος.

    Τέλος πάντων επειδή σε βλέπω να έχεις αντίθετη άποψη και επειδή δεν είμαι και νομικός, εγώ το μόνο που θα πω επειδή είμαι και άνω των 40 πλέον, ότι αυτά δεν υπήρχαν στην δική μου εποχή.

    Τώρα έχει γίνει αυτή η μπούρδα λόγω του internet και επειδή είναι πολλά τα χρήματα που είναι στην μέση.

    Εδώ όπως αναφέρει ένας φίλος παραπάνω προπληρώνουμαι φόρο πνευ. δικ. όταν αγοράζουμε A4, CD, DVD άδεια, κτλ.
    Αλήθεια υπάρχει κάτι νόμιμο σε αυτό;
    Nα πληρώνω φόρο για dvd που θα αποθηκεύσω τις ΔΙΚΕΣ μου φωτογραφίες που εγώ έχω τραβήξει με την οικογένεια μου.

    Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν αλλάζει και ότι είπα πρωτύτερα το υποστηρίζω ακόμα.

    Αν είχα μπροστά μου τον κ. Σφακιανάκη της ηλ. δίωξης θα του έλεγα ότι είναι ντροπή.


    υ.γ ααα και να μην ξεχάσω, ότι είπα και πριν. Σύμφωνα με το γράμμα του νόμου, τα παιδάκια τα Χριστούγεννα που λένε τα κάλαντα είναι φοροφυγάδες και θα πρέπει να επιληφθεί άμεσα το ΣΔΟΕ.

    Οι νόμοι έγιναν για τους ανθρώπους και όχι οι άνθρωποι για τους νόμους.
    Του τελείωσαν, για την ώρα οι παιδεραστές και οι υποψήφιοι αυτόχειρες του κ. Σφακιανάκη και με κάποιο τρόπο έπρεπε να βγάλει το θέμα της εβδομάδας για να διατηρήσει την υπερεσία στην δημοσιότητα.

    Κρίσεις έρχονται τον Μάρτιο και ο άνθρωπος θέλει να φορέσει και τα "παράσημα" του υποστράτηγου. Άραγε μετά απο τόσα χρόνια στο τιμόνι της ΔΗΕ έμαθε τουλάχιστον κώδικα html ? Γιατί αν δεν έμαθε μπορεί να απευθυνθεί στον "φίλο" του το Μάνο Φαναριώτη που εξιχνίασε το Indymedia...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι επιχειρηματολογούν υπέρ των «πνευματικών δικαιωμάτων» στη συγκεκριμένη περίπτωση ας μας γράψουν λίγο την άποψή τους για τις δημόσιες βιβλιοθήκες, εδώ στην Ελλάδα και σε όλο τον κόσμο.
    Μήπως να τις κλείσουμε;

    ΥΓ. Εντελώς δευτερεύον θέμα για μένα, αλλά και ο Σφακιανάκης θα έπρεπε όχι μόνο να ντρέπεται αλλά να πάει να κρυφτεί στην πιο βαθιά σπηλιά.
    Διότι μπορώ να δεχθώ ότι ήταν υποχρεωμένος (πιθανότατα μετά από καταγγελία) να εφαρμόσει το νόμο και να στείλει τον άνθρωπο στα δικαστήρια, όπου εκεί θα κριθεί αν διέπραξε ή όχι αδίκημα.
    Ωστόσο ο Σφακιανάκης δεν έκανε μόνο αυτό που ήταν υποχρεωμένος να κάνει. Έβγαλε και ανακοίνωση να πανηγυρίσει το κατόρθωμά του!
    Είναι γνωστό ότι η αστυνομία δεν ανακοινώνει τα πάντα. Το συγκεκριμένο το θεώρησε «μεγάλη επιτυχία» ο Σφακιανάκης και μας το ανακοίνωσε. Κατόρθωσε να πιάσει ένα τύπο που μοίραζε βιβλία και δεν ήταν υπάλληλος βιβλιοθήκης (απαραίτητη η τελευταία διευκρίνιση).
    QUIZ ποια υπερεσία έχει καταδικαστεί απο το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο με πρόστιμο 50 000 ευρώ επειδή έστειλε ανθρωπο κατηγορούμενο για κακούργημα που όταν κλήθηκε να το τεκμηριώσει στο δικαστήριο οι εκπρόσωποι της υπηρεσίας είπαν "εμας αυτα μας ειπαν απο το φβι και κάναμε αυτό που έπρεπε να κάνουμε"????

  5. #35
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Πλέον φαίνεται οτι τα κυνηγάνε πολύ τα βιβλία. Όταν έκανα το μεταπτυχιακό στα φωτοτυπάδικα σου τύπωναν ότι ήθελες (χωρίς καν να έχεις το αυθεντικό). Τώρα πλέον πολύ δύσκολα θα βγάλουν κάτι.

  6. #36
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Ολα ωραια και καλά, πιάσαν έναν ακόμα φουκαρά που τους έκλεβε και τους ζημίωσε με €500 δισεκατομμυρια ευρά, μπορεί και παραπάνω.
    Αυτός ο οργανισμός και τα μέλη του πληρώνουν φόρους ή οι αστυνομίες και διώξεις ηλεκτρονικών εγκλημάτων κλπ κλπ δουλεύουν για δαύτους τζάμπα?

    Πάει πολύ να έχουν την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος σαν υπαλλήλους τους για να κυνηγάει κακομοίρηδες.
    Τώρα κάποιος θα μου πει Dura Lex sed lex και τέτοια, αλλά όλοι ξέρουμε πως φτιάχνονται οι νόμοι...

    ΣΔΟΕ έχει πάει ποτέ σε δαύτους και στα μέλη τους? ας λειτουργήσει ο νόμος και προς τις ΔΥΟ κατευθύνσεις, ΟΧΙ μόνον εναντίον μας.
    i-pad, i-pod, i-phone και i-σιχτίρ με τα καμώματά σας.

    Edit_1:
    Rookie, spit it out m8, έστω και με pm αν δεν κάνει να το πείς δημόσια και τους προσβάλλεις και σε τρέχουν και σένα.
    Οποιος φυλάει τα ρούχα του έχει τα διπλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eyw : 11-02-15 στις 01:34. Αιτία: προσθήκη στο σχόλιο

  7. #37
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    Ομολογώ δημόσια τα παρακάτω αδικήματά μου
    - Τα περισσότερα βιβλία που έχω στο σπίτι μου τα έχω δανείσει σε φίλους μου να τα διαβάσουν.
    - Κάθε βιβλίο που μου αρέσει επιδιώκω να το δίνω και σε άλλους να το διαβάσουν.
    - Έχω χαρίσει και μερικά βιβλία στο σχολείο της γειτονιάς μου, όπου χωρίς καμία άδεια λειτουργούν δανειστική βιβλιοθήκη για τους μαθητές και ο καθένας μπορεί να πάρει και να διαβάσει δωρεάν βιβλία.
    - Έχω δώσει βιβλία και σε ένα στέκι που πηγαίνω, όπου επίσης όποιος γουστάρει δανείζετε βιβλία
    - Μου αρέσει να πίνω τον καφέ μου σε καφετέρια της Θεσσαλονίκης όπου λειτουργεί δανειστική βιβλιοθήκη και καθημερινά διαθέτουν εφημερίδες για τους πελάτες τους.

    Ας ψάξει ο Σφακιανάκης να βρει τα ηλεκτρονικά μου ίχνη και να έρθει να με συλλάβει. Επίσης να μη ξεχάσει να βγάλει ανακοίνωση, στην οποία του δίνω το ελεύθερο να δημοσιοποιήσει και το όνομά μου

    ΥΓ. Τα φωτοτυπάδικα και οι αντιγραφές βιβλίων εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία, διότι εκεί κάποιοι βγάζουν χρήμα από την αντιγραφή

  8. #38
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν σε ξέρουν στο φωτοτυπείο, σου βγάζουν ότι θέλεις.

    Μάλιστα σου το σκανάρουν κι όλας και το έχεις και ηλεκτρονικά.
    Φωτυπούν έγχρωμα και τα εξώφυλλα, αν μάλιστα είναι μερακλής ο φωτυπάς και ξέρει λίγο από γραφιστική
    του δίνεις κάτι παραπάνω και σου κάνει ένα δέσιμο που ελάχιστα διαφέρει από το πρωτότυπο.
    Για βιβλία μέχρι περίπου 20e δεν συμφέρει η φωτοτυπία τους (εξαρτάται και από το πλήθος των σελίδων).
    Αλλά για πιο ακριβά, η φωτοτυπία με καλό δέσιμο και τα έγχρωμα φωτοτυπημένα εξώφυλλα είναι ασυγκρίτως φθηνότερα.
    Ξέρω άτομα που έβγαλαν έτσι μια ολόκληρη βιβλιοθήκη.
    Πολλά τα σκανάρισαν οι ίδιοι στο φωτοτυπείο (περίπου 1 ώρα για ένα βιβλίο 400 σελίδων).

    Ότι και να κάνει ο κάθε Σφακιανάκης, δεν μπορεί να το σταματήσει αυτό διότι δεν μπορεί να ελέγξει τα όλα φωτοτυπεία,
    ειδικά αν το βγάζει ο πελάτης τμηματικά και ηλεκτρονικά.


    Κάποτε πήγα σε μια έκθεση βιβλίου. Πωλούσαν ένα γνωστό βιβλίο για κεραίες 100e.
    Λέω στον υπεύθυνο "Κερδοσκοπείτε, 30e έπρεπε να κοστίζει.
    Ακριβώς επειδή το περιεχόμενό του δεν απαξιώνεται χρονικά, μπορείτε σίγουρα να κάνετε απόσβεση,
    απλώς θα είναι σε μεγαλύτερο βάθος χρόνου.
    Τώρα απλώς θα το δανειστώ απο μια βιβλιοθήκη, θα το φωτοτυπήσω, θα το δέσω,
    θα το σκανάρω και ηλεκτρονικά και θα μου κοστίσει περίπου 20.
    Και αν μπορείτε κλείστε τη βιβλιοθήκη που το δανείζει".
    Να δείτε πως ξίνισε ο τύπος....
    Αυτό τους χρειάζεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος A.N.T. : 11-02-15 στις 05:05.

  9. #39
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    περιεργο θεμα.το νομιμο δεν ειναι παντα και ηθικο..
    VAMOS ARIS

  10. #40
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι επιχειρηματολογούν υπέρ των «πνευματικών δικαιωμάτων» στη συγκεκριμένη περίπτωση ας μας γράψουν λίγο την άποψή τους για τις δημόσιες βιβλιοθήκες, εδώ στην Ελλάδα και σε όλο τον κόσμο.
    Μήπως να τις κλείσουμε;
    Πάντως θυμάμαι πριν ένα-δύο χρόνια γνωστή ελληνίδα συγγραφέα που υποστήριζε ότι αυτή γράφει για να βγάλει κέρδος και κακώς οι δανειστικές βιβλιοθήκες έχουν τα βιβλία της αφού αυτό την ζημιώνει...
    Είχε γίνει και ο σχετικός ντόρος τότε...

  11. #41
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    9999/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 21(dB)
    Σαν ο μοναδικός απόγονος του πρώτου ανθρώπου που ανακάλυψε την φωτιά θα κάνω μύνηση να συλλάβουν και να καταδικάσουν όλους αυτούς που χρησιμοποίουν την φωτία χωρίς την αδειά μου.

  12. #42
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν θυμαμαι καλα (που θυμαμαι ) σε παλαιοτερη αναρτηση , ο επικεφαλης της διωξης ηλεκτρονικου εγκληματος ειχε γραψει (???) και βιβλιο για τον εθισμο στο διαδικτυο. (πολυ cool και συνχρονο !!! )

    ελπιζω μου επιτρεπεται να επεκταθω σε δυο υποθεσεις :

    η μια ειναι οτι δεν το ειχε το βιβλιο ο 62 χρονος στην συλλογη του ,πραγμα που μπορει να απαξιωνει τις φιλοδοξιες του συγγραφεα .

    η αλλη ειναι οτι το ειχε ο 62 χρονος στην συλλογη του , και επειδη δεν το αγορασε κανενας , θεωρηθηκε υπαιτιος .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #43
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    Με την Χρυσηίδα Δημουλίδου διαφωνώ. Εξάλλου σε όλο τον πλανήτη είναι μετρημένοι στα δάχτυλα οι άνθρωποι που θα μπορούσαν να συμφωνούσαν μαζί της.

    Υπάρχει ωστόσο ένα σημείο στο οποίο συμφωνώ απόλυτα μαζί της: κακώς οι δανειστικές βιβλιοθήκες έχουν τα βιβλία της.

    ΥΓ. Τι έγινε ρε παιδιά; Δεν θα υπερασπιστεί κανείς τα πνευματικά δικαιώματα;

  14. #44
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την Χρυσηίδα Δημουλίδου διαφωνώ. Εξάλλου σε όλο τον πλανήτη είναι μετρημένοι στα δάχτυλα οι άνθρωποι που θα μπορούσαν να συμφωνούσαν μαζί της.

    Υπάρχει ωστόσο ένα σημείο στο οποίο συμφωνώ απόλυτα μαζί της: κακώς οι δανειστικές βιβλιοθήκες έχουν τα βιβλία της.

    ΥΓ. Τι έγινε ρε παιδιά; Δεν θα υπερασπιστεί κανείς τα πνευματικά δικαιώματα;
    Έλα ντε, δεν θέλεις εσύ μία δεν θέλουμε εμείς δέκα. Η συγκεκριμένη πάντως όχι μόνο είχε πει για τις δανειστικές βιβλιοθήκες αλλά το είχε προχωρήσει ένα βήμα παραπέρα και ήθελε όσοι/ες την διαβάζουν να αγοράζουν το βιβλίο της και όχι να το δανείζονται από άλλους...

  15. #45
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Αν δεν συμφωνείτε με τα πνευματικά δικαιώματα, μπορείτε να γράψετε εσείς ένα βιβλίο και να το δώσετε ελεύθερα.
    Αν δεν μπορείτε να γράψετε ένα βιβλίο, μπορείτε να στηρίξετε ένα συγγραφέα που διαθέτει τα βιβλία του ελεύθερα.

    Αν κάποιος ζητά χρήματα για την δουλειά του και αυτό δεν σας αρέσει, το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε είναι να την αγνοήσετε.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-15, 14:00
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-14, 17:32
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-14, 23:05
  4. Μηνύματα: 145
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-14, 18:29
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-14, 00:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας