Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΚΟΠΕΤΡΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό μόλις είπα και το ξανατσέκαρα με την τυ της nova μήπως έκανα κάτι λάθος. ΔΕΝ.
    Καλά για κινητό το καταλαβαίνω, για σταθερό πώς το καταλαβαίνουν? Ποια διαφορά έχει ένα laptop από ένα pc??? Ηλιθιότητες. Θα τσεκαριστεί την Κυριακή, αν και έχω και laptop με hdmi.

  2. #32
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katakouzina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά για κινητό το καταλαβαίνω, για σταθερό πώς το καταλαβαίνουν? Ποια διαφορά έχει ένα laptop από ένα pc??? Ηλιθιότητες. Θα τσεκαριστεί την Κυριακή, αν και έχω και laptop με hdmi.
    Κάτι πρέπει να παίζει με το καλώδιο/έξοδο που πάει προς την οθόνη.
    Πάει να ξεκινήσει να δώσει σήμα (βλέπεις εικόνα για 1 δευτ. ) και μετά σου βγάζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή.)
    Με τον ίδιο προφανώς τρόπο δεν μπορεί να δώσει με έξοδο hdmi, vga σε οθόνη tv.
    Aν και δεν είμαι προγραμματιστής κάτι μέσα στο προγραμματάκι που κατεβάζεις νομίζω ότι είναι.

  3. #33
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioutotrelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ και 2 μέρες με καλούν από την NOVA για να μου προσφέρουν τα Cinema με 10E αλλά και ανανέωση συμβολαίου για 12 μήνες !!!! τώρα αυτό....

    λογικά πάνε να κρατήσουν τους πελάτες του 3play start pack που πάνε προς ΟΤΕ λόγο καλύτερου προγράμματος και χαμηλότερου συνολικού κόστους.
    ΟΤΕ= αθλητικα, NOva= ταινιες. Για εμενα που δεν βλεπω αθλητικα, περα απο κανενα του Ελληνικου πρωταθληματος, ο OTE εχει πολυ φτωχο πακετο. Και τα πακετα τους συνολικα ειναι πανω κατω τα ιδια σε τιμη. Μονο πλεονεκτημα του ΟΤΕ το 4play με την κινητη.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  4. #34
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΤΕ= αθλητικα, NOva= ταινιες. Για εμενα που δεν βλεπω αθλητικα, περα απο κανενα του Ελληνικου πρωταθληματος, ο OTE εχει πολυ φτωχο πακετο. Και τα πακετα τους συνολικα ειναι πανω κατω τα ιδια σε τιμη. Μονο πλεονεκτημα του ΟΤΕ το 4play με την κινητη.
    Το 'ΠΑΚΕΤΟ' δεν κρίνεται από 3 κανάλια. Κρίνεται επί του συνόλου. Εκεί μιλώντας αποκλειστικά για μια δορυφορική υπηρεσία και όχι για συνδυαστική η Forthnet παρέχει ένα πανάκριβο πακέτο με λιγότερα κανάλια συμπεριλαμβανομένου και των HD. Αυτός είναι και ο λόγος που το OTE TV έχει τρομακτικά υψηλές πωλήσεις τα τελευταία 3 χρόνια.

  5. #35
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Τα HD του ΟΤΕ ειναι χειροτερα σε ποιοτητα απο της Nova , αλλα ειναι περισσοτερα, το περιεχομενο των ντοκιμαντερ και των παιδικων ειναι πανω κατω στα ιδια, δεν θα τα χαλασουμε για 3 καναλια , οπως λες αρα στην επιλογη πακετου, ΟΤΕ= αθλητικα, Nova= ταινιες. Και ως τιμες ειναι ιδια τα πακετα. Αυτη τη στιγμη δεν ξερω καποιον που να δινει για nova περισσοτερο απο 55€ με τηλεφωνια internet και multiview.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  6. #36
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    20.9(dB) / 50.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα HD του ΟΤΕ ειναι χειροτερα σε ποιοτητα απο της Nova , αλλα ειναι περισσοτερα, το περιεχομενο των ντοκιμαντερ και των παιδικων ειναι πανω κατω στα ιδια, δεν θα τα χαλασουμε για 3 καναλια , οπως λες αρα στην επιλογη πακετου, ΟΤΕ= αθλητικα, Nova= ταινιες. Και ως τιμες ειναι ιδια τα πακετα. Αυτη τη στιγμη δεν ξερω καποιον που να δινει για nova περισσοτερο απο 55€ με τηλεφωνια internet και multiview.
    Πολλα λες , 49,90 ειναι η τελικη τιμη με full nova+hd+multiview + 24αρι + αστικα-υπεραστικα-720 κινητα-400 διεθνη.
    Δεν ξερω τιμη απο οτε ( δεν το εχω ψαξει ποτε), αλλα πιστευω κι εγω οτι πανω κατω τα ιδια ειναι. Αλλου υπερεχει ο ενας και αλλου ο αλλος.

  7. #37
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα HD του ΟΤΕ ειναι χειροτερα σε ποιοτητα απο της Nova , αλλα ειναι περισσοτερα, το περιεχομενο των ντοκιμαντερ και των παιδικων ειναι πανω κατω στα ιδια, δεν θα τα χαλασουμε για 3 καναλια , οπως λες αρα στην επιλογη πακετου, ΟΤΕ= αθλητικα, Nova= ταινιες. Και ως τιμες ειναι ιδια τα πακετα. Αυτη τη στιγμη δεν ξερω καποιον που να δινει για nova περισσοτερο απο 55€ με τηλεφωνια internet και multiview.
    HD επί πληρωμή δίνει η Nova. Κοινώς άρμεγμα. Οι περισσότεροι συνδρομητές χωρίς προσφορά δεν δίνουν € παραπάνω κι έτσι απολαμβάνουν θολούρα SD. Ο ΟΤΕ έχει δώσει νέο αναμεταδότη (νο6) κι έχει καλύτερη εικόνα. Αυτό θα βελτιωθεί ακόμη περισσότερο με τον Eutelsat 9B. Προσωπικά δεν ξέρω κανέναν να βάζει Nova για ταινίες. Ταινίες που παίζονται με μήνες καθυστέρηση σε σχέση με την διάθεση τους σε οπτικά μέσα δεν έχουν τύχη σε αυτή την εποχή να παιχτούν στην TV. Οι περισσότεροι σινεφίλ έχουν άλλους τρόπους να βλέπουν 'φρέσκες' ταινίες.

  8. #38
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    20.9(dB) / 50.8(dB)
    Αφου εισαι οτε και δεν εχεις "αρμεγμα" , τι σε νιαζει;

  9. #39
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    εχει παρατηρησει κανεις ταινιες blockbuster να μην εχουν 5.1???

  10. #40
    Εγγραφή
    27-01-2006
    Περιοχή
    ΤΡΙΛΟΦΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    CONN-X TALK
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    THOMSON TG585V7
    SNR / Attn
    (dB) / 22,O(dB)
    Τι "δικαιολογητικά" ζητάει γιά να σε συνδέσει;;

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-14, 11:16
  2. Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-14, 22:58
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-14, 18:51
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-14, 11:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας