Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    FiberHyperspaceΧ3 900/90
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF611-TV
    Χαιρετώ την κοινότητα και θέτω κατ' ευθείαν το ερώτημα μου.

    Δεδομένου πως είμαι εντελώς άσχετος από tablets και android και πως δεν τίθεται ζήτημα μεγέθους διότι θεωρώ εξαιρετικές τις 8in.

    Τι ξέρουμε για το συγκεκριμένο tablet; και πως το αξιολογούμε σε σχέση με τον ανταγωνισμό γενικά; Συγκρίνοντας απλά τα χαρακτηριστικά του, το βρίσκω πολύ πιο καλό από αρκετά Samsung Π.χ. που θεωρούνται καλές και δοκιμασμένες επιλογές. Υπάρχει κάποια λεπτομέρεια που πρέπει να λάβω υπ' όψιν μου; Μπορεί να κάνει οτιδήποτε κάνουν όλα τα γνωστά πιο επώνυμα tablet? Η οθόνη του π.χ. αποκρίνεται όπως ενός ipad? Οι εφαρμογές της MLS ανταποκρίνονται στους ισχυρισμούς της εταιρίας; Το έχει κάποιος και μπορεί να μας πει τις εντυπώσεις του;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά όλους όσοι κάνουν τον κόπο να με συμβουλέψουν.
    Υ.Γ. Όταν το πρόβλημα δεν είναι R.T.F.M. τότε σίγουρα είναι P.E.B.K.A.C.
    Μην πετάτε συσκευασίες και manual τουλάχιστον όχι πριν βεβαιωθείτε ότι είστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρέχει κάποια συσκευή.

    Katsoulinos...

  2. #2
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    FiberHyperspaceΧ3 900/90
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF611-TV
    Ahh, guys?
    Υ.Γ. Όταν το πρόβλημα δεν είναι R.T.F.M. τότε σίγουρα είναι P.E.B.K.A.C.
    Μην πετάτε συσκευασίες και manual τουλάχιστον όχι πριν βεβαιωθείτε ότι είστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρέχει κάποια συσκευή.

    Katsoulinos...

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον δεν το έχει κανένας μας

    Ευχαριστημένος χρήστης του iQTab 3G 1,5 χρόνο τώρα πάντως.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν μπορείς να το πείς samsung ή ipad, κινέζικο είναι, απλά έχεις την υποστήριξη της Mls και το software της που δουλεύει σωστά με τις συσκευές της.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-03-2015
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το συγκεκριμενο tablet το εχω εδω και μια εβδομαδα.Ωραιο tablet γρηγορο αλλα σχετικα με τις εφαρμογες τις MLS (του μιλας και σε καταλαβαινει) εκει υπαρχει ενα θεματακι.Πρεπει να υπαρχει απολυτη ησυχια οταν μιλας,να εισαι πολυ κοντα και παλι δεν τα καταλαβαινει ολα.Επισης με την καμερα του δεν εχω μεινει και πολυ ευχαριστημενος.

  6. #6
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    FiberHyperspaceΧ3 900/90
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF611-TV
    Καταλαβαίνω πως ξεκινώ συζήτηση γύρω από ένα παλιό θέμα και για ένα tablet το οποίο δεν είναι από τα best seller της αγοράς, αλλά θα ήθελα να ανεβάσω αυτό το σχόλιο και την ερώτηση μου σχετικά, για να δώσω μια ώθηση σε όσους το ψάχνουν και θέλουν να σχοληθούν λίγο παραπάνω όπως εγώ.

    Οι μισές αναφορές στο συγκεκριμένο tablet (MLS iQtab premium 3g) θέτουν το ερώτημα σχετικά με τον αρχικό κατασκευαστή κτλ. μετά από λίγη υπομονή και αναζήτηση βρήκα πως το συγκεκριμένο tablet, είναι το μοντέλο P80 3G της Teclast (υποθέτω πως το φτιάχνει η teclast, γιατί δεν το βρίσκω πουθενά αλλού)

    Ελπίζω με αυτήν μου την ανάρτηση, να δώσω λίγο ζωή στο νήμα και να μου απαντήσει κάποιος εμπειρότερος στα ανδροϊδή. Τι δυνατότητες υπάρχουν για αναβάθμιση του ROM της συσκευής πέραν της πολιτικής της MLS η οποία το υποστηρίζει μόνο στις minor εκδόσεις του Android™ 4.4.2 (KitKat). Θα με ενδιέφερε να κρατήσω τις προεγκατεστημένες εφαρμογές, να αναβαθμίσω το ROM, καθώς και να το ρουτάρω για μεγαλύτερη απόλαυση.

    Παρακαλώ όλους όσοι γνωρίζουν και θέλουν να συμβάλουν στο εγχείρημα, να μου ανεβάσουν υλικό για μελέτη, οδηγούς, συμβουλές, κατευθύνσεις, καθώς και τις εκτιμήσεις τους για την πιθανή έκβαση της απόπειρας. Τουλάχιστον είναι λεπτό και αν το κάνουμε τούβλο, θα το χρησημοποιήσω κάτω από ένα πόδι ενώς τραπεζιού που δεν πατάει καλά στο σαλόνι... :-)
    Υ.Γ. Όταν το πρόβλημα δεν είναι R.T.F.M. τότε σίγουρα είναι P.E.B.K.A.C.
    Μην πετάτε συσκευασίες και manual τουλάχιστον όχι πριν βεβαιωθείτε ότι είστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρέχει κάποια συσκευή.

    Katsoulinos...

  7. #7
    Χρησιμοποιώ MLS Tablets περίπου 2 χρόνια.

    Μπορώ να σχολιάσω τα εξής

    Όσο αφορά το softaware "του μιλάς και καταλαβαίνει" εάν δεν έχεις καλή και καθαρή άρθρωση στην ομιλία σου και δεν έχεις ησυχία δεν σε καταλαβαίνει.
    Για το Talk & drive ίσχύει το ίδιο για την ομιλία και για την ακρίβεια υπάρχουν περιπτώσεις που είναι τουλάχιστον ένα τετράγωνο μακριά.

    Παρόλα αυτα δεν είναι κακό.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    FiberHyperspaceΧ3 900/90
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF611-TV
    Καλησπέρα ψηφιακά συντρόφια,

    Αφού είδα κι απόειδα με το συγκεκριμένο tablet, αποφάσισα πως μπορώ να ζήσω και χωρίς τις εφαρμογές της MLS. Η ερώτηση... Πως μπορώ να εγκαταστήσω την τελευταία έκδοση android στο tablet? Δεν βρήκα ακριβώς κάποιο Link για να κατεβάσω το λειτουργικό android στην τελευταία του έκδοση. Υποθέτω πως η φάση δεν είναι κάτι σαν εγκαθιστώ windows στο PC.
    Παρακαλώ για την παράθεση κάποιου Αξιόπιστου link ώστε να ξεκινήσω την μελέτη.
    Υ.Γ. Όταν το πρόβλημα δεν είναι R.T.F.M. τότε σίγουρα είναι P.E.B.K.A.C.
    Μην πετάτε συσκευασίες και manual τουλάχιστον όχι πριν βεβαιωθείτε ότι είστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρέχει κάποια συσκευή.

    Katsoulinos...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-14, 21:12
  2. Σχετικά με την κλήρωση του MLS iQTab Astro 3G
    Από nnn στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-14, 22:40
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-14, 12:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας