Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 32
  1. #16
    Εγγραφή
    25-07-2011
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Η επιπλέον χρέωση σε κάποιες ψηφιακές ευκολίες θα ισχύσουν σε μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα. Μπορεί κάποιος να τηλεφωνήσει και να ζητήσει προσφορά σε εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα. Επίσης μπορεί κάποιος να κάνει καταγγελία σύμβασης αλλά να προσέξει τους όρους της σύμβασης, π.χ. χρέωση της έκπτωσης για όσο χρονικό διάστημα έχει αυτή την έκπτωση.
    Θεωρώ τη μηνιαία χρέωση της υπηρεσίας e-mail απαράδεκτη, αλλά ευτυχώς χρησιμοποιώ δωρεάν e-mail από τα τόσα που υπάρχουν.

  2. #17
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η επιπλέον χρέωση σε κάποιες ψηφιακές ευκολίες θα ισχύσουν σε μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα. Μπορεί κάποιος να τηλεφωνήσει και να ζητήσει προσφορά σε εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα. Επίσης μπορεί κάποιος να κάνει καταγγελία σύμβασης αλλά να προσέξει τους όρους της σύμβασης, π.χ. χρέωση της έκπτωσης για όσο χρονικό διάστημα έχει αυτή την έκπτωση.
    Θεωρώ τη μηνιαία χρέωση της υπηρεσίας e-mail απαράδεκτη, αλλά ευτυχώς χρησιμοποιώ δωρεάν e-mail από τα τόσα που υπάρχουν.
    Αυτή τη δουλειά θα κάνουμε, θα παρακαλάμε για προσφορές κάθε τρεις και λίγο επειδή οι άσχετοι της Wind προσπαθούν να βγάλουν απο τη μύγα ξύγκι. Και εντάξει, εγώ να κάνω καταγγελία σύμβασης. Μέχρι να βγει η απόφαση τι θα γίνει; Θα είμαι δεμένος στο μαγαζάκι των απατεώνων;

    Το email @windtools δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα βάλουν τα €2 στο λογαριασμό του Απριλίου.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ASUS DSL-N14U
    SNR / Attn
    8,9(dB) / 13,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η επιπλέον χρέωση σε κάποιες ψηφιακές ευκολίες θα ισχύσουν σε μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα. Μπορεί κάποιος να τηλεφωνήσει και να ζητήσει προσφορά σε εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα. Επίσης μπορεί κάποιος να κάνει καταγγελία σύμβασης αλλά να προσέξει τους όρους της σύμβασης, π.χ. χρέωση της έκπτωσης για όσο χρονικό διάστημα έχει αυτή την έκπτωση.
    Θεωρώ τη μηνιαία χρέωση της υπηρεσίας e-mail απαράδεκτη, αλλά ευτυχώς χρησιμοποιώ δωρεάν e-mail από τα τόσα που υπάρχουν.
    Είμαι στο Small, τηλεφώνησα (0,25€) και μου είπαν μόνο από 18 μήνες και άνω δέσμευση για τα νέα προγράμματα.
    Επίσης, αν καταγγείλω τη σύμβαση δεν θα είναι αζημίως; Δηλ. αλλάζουν μονομερώς τη σύμβαση και αν δε συμφωνώ θα πληρώσω τις εκπτώσεις σαν να μην είχα ποτέ πρόγραμμα (=έκπτωση) και δέσμευση;
    Η λέξη αζημίως νομίζω οτι απουσιάζει από την ανακοίνωση και δυστυχώς οι όροι των συμβολαίων δεν την αναφέρουν. Αυτό, αν ισχύει, αποτελεί από μόνο του αιτία "πολέμου".

  4. #19
    Εγγραφή
    29-10-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmy956 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι στο Small, τηλεφώνησα (0,25€) και μου είπαν μόνο από 18 μήνες και άνω δέσμευση για τα νέα προγράμματα.
    Επίσης, αν καταγγείλω τη σύμβαση δεν θα είναι αζημίως; Δηλ. αλλάζουν μονομερώς τη σύμβαση και αν δε συμφωνώ θα πληρώσω τις εκπτώσεις σαν να μην είχα ποτέ πρόγραμμα (=έκπτωση) και δέσμευση;
    Η λέξη αζημίως νομίζω οτι απουσιάζει από την ανακοίνωση και δυστυχώς οι όροι των συμβολαίων δεν την αναφέρουν. Αυτό, αν ισχύει, αποτελεί από μόνο του αιτία "πολέμου".

    Εχω κι εγω μπερδευτει. Ας πουμε καταγγελω την συμβαση (για την ακριβεια η εταιρεια εχει ηδη καταγγειλει την συμβαση μονομερως), τι σημαινει αυτο στην πραξη? Κρατω την τιμη που πληρωνω για τις υπηρεσιες που ειχα το συμβολαιο ή αλλάζει η τιμή αυτή?
    Εχω την εντυπωση πως το πχ

    "Έκπτωση παγίου λόγω προσφοράς -16,26 €"

    που βλεπω στον λογαριασμο μου θα φυγει με την καταγγελια... Αν ειναι ετσι η καταγγελια συμφερει μονο οποιον θελει να αλλαξει παροχο.

  5. #20
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Χρεώνουν την αναγνώριση κλήσεων ; Ωραία...άντε καλά να πάθουμε...

  6. #21
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειμαι στο προγραμμα wind double play και επικοινωνησα με wind και μου ειπανε οτι δεν υπαρχει καμια αλλαγη τιμης στα προαναφερομενα σε συνδεσεις πενταετιας και μετα.

  7. #22
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι στο προγραμμα wind double play και επικοινωνησα με wind και μου ειπανε οτι δεν υπαρχει καμια αλλαγη τιμης στα προαναφερομενα σε συνδεσεις πενταετιας και μετα.
    Μακάρι να είναι έτσι. Απο την Tellas έχω έρθει.

    Το θέμα είναι γιατί δεν το αναφέρουν στο κείμενο που μας έστειλαν με τον λογαριασμό.

  8. #23
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    E-mail windtools --> 2 ευρώ χρέωση

    ΜΠΟΥΑΑΑΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ

    Πέρα από τη πλάκα, φαίνεται ότι η wind προσπαθεί να αποσύρει μερικά μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα και ορισμένες άχρηστες υπηρεσίες (windtools) αλλά το κάνει με τρόπο άκομψο. Ο τρόπος που διαλέγει είναι να προγκάει (πιστεύω είναι ο πιό δόκιμος όρος) τους πελάτες για να μπουν στα νέα προγραμματα (wind DP και wind broadband) με ό,τι αυτό συνεπάγεται, δηλαδή κλήση στο 13800 (0,25 ευρώ χρέωση) και δεσμευση στο νεο πρόγραμμα που θα προταθεί.

  9. #24
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Μην ξεχνάτε και το εφάπαξ τελος αποδοσης προσφορας. 5 ευρω με χρεωσανε για να ανανεωσω το dp S για ενα χρονο. Αν πηγαινα στο νεο 2play θα με χρεωναν αποτι ειπαν 11 ! Εχω την εντύπωση οτι αυτο ειναι στην ουσια το μπόνους αποδοτικότητας του υπαλληλου που η καλή εταιρεία αποφάσισε να το μετακυλησει σε εμας...
    Επισης μην μπερδευομαστε με τα προγράμματα. Τα μη εμπορικά διαθεσιμα ειναι αυτα που επηρεάζονται απο τις αλλαγές σε αναγνώριση και ψηφιακές ευκολιες. Ειχαν ξεκινησει με τα πιο μεγαλα σε παγιο,τωρα επεκταθηκαν και στα υπολοιπα. Αυτο με την 5ετια που γράφτηκε παραπανω δεν το καταλαβα. Αν είναι καποιος στα προγραμματα που λέει η ανακοινωση επηρεάζεται. Αλλο το wind 2play το τωρινό,άλλα τα wind 2play S,Μ,L.

  10. #25
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο το wind 2play το τωρινό,άλλα τα wind 2play S,Μ,L.
    Αυτά που κάνουν είναι βλακείες. Το DoublePlay S που έχω από το 2008, είναι το Wind Broadband. Καμιά διαφορά δεν έχουν αλλά πιάνονται απο το διαφορετικό όνομα μπας και βγάλουν κανένα ευρώ, οι κακομοίρηδες. Άντε, σε λίγο να βγουν και στο μετρό με το χέρι απλωμένο, μήπως τους ελεήσει κανένας τους φτωχούς...

    Η όλη ιστορία μου θυμίζει τις κυβερνήσεις μας: τόσα χρόνια παροχές και δώρα και, τώρα που έσφιξαν τα γάλατα, βάζουν παράλογους "φόρους"

  11. #26
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    725
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Δεν ξερω τι συμβαινει αλλα και εγω εχω προβλημα με αυτους! http://www.adslgr.com/forum/threads/...14#post5618614 Θα γραψω αναλυτικοτερα ισως και με νεο θεμα αργοτερα...

  12. #27
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Μεγάλη ευκαιρία για όλους όσους επηρεάζεστε από τις αυξήσεις, να πάρτε πάγιο σε αστεία τιμή!! Εγώ το Καλοκαίρι με τα αυξήσεις που έκανε η κυρά-WIND, κατάφερα στο σπίτι των γονιών μου να ρίξω το πάγιο από 25€ σε 17€ έχοντας 24αρι ίντερνετ, Απεριόριστα Σταθερά, 300' κινητά + Απεριόριστα Διεθνή προς 47 χώρες! Ναι, με 17€!!

    Μετά την καταγγελία όμως έκανα αίτηση στη HOL για το Double Play των 23€ (τότε έκανε 22). Μετά παιρνεις προσφορά από τη WIND, στέλνεις μια Υπαναχώρηση στον άλλο παροχο με FAX (γίνεται κι από κατάστημα WIND) και κρατάς την προσφορά!

    Όσο για τη WIND, αν οι περισσότεροι καταγγείλουν τη σύμβαση και κάνει προσφορες, δε μπορώ να καταλάβω τι θα κερδίσει...

  13. #28
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    14311/1.021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ π.χ. έχω double play M , μπορώ να καταγγείλω σύμβαση και να την κάνω με ελαφρά ?

  14. #29
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Η Κοπελα μου δινει 24,75 για 24αρα γραμμη απεριοριστα σταθερα και 60 σε κινητα νομιζω η 90 ειναι δε θυμαμαι. μπορω να κανω καταγγελια συμβασης? γιατι βρηκα μια καλη προσφορα στη cyta με 22 το μηνα χωρις τελος ενεργοποιησης με ολα τα παραπανω συν 160 σε κινητα 22 το μηνα
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  15. #30
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    εγώ μίλησα μαζί τους στο fb και μου είπαν ότι πρόωθησαν το αίτημά μου για ακύρωση του email.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-14, 00:16
  2. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-14, 23:35
  3. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-14, 15:36
  4. Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-14, 12:30
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-14, 11:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας