Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 55
  1. #31
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πω πω πω κάτι πρωτιές
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  2. #32
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρωτη στο ψεμα...... οπως λεω σε προηγουμενο post και σε πολη με βαση τον χαρτη τους που λενε οτι εχει 4G δεν υπαρχει πραγματικα .... και ζητουν και παραπανω λεφτα... για πιο λογο για αερα κοπανιστο... λιγη σοβαροτητα εκει στην cosmote εχει ξυπνηση ο κοσμος πλεον...

  3. #33
    Το avatar του μέλους a5a6b8b9g3h5w6a9
    a5a6b8b9g3h5w6a9 Guest
    Μόνο εμένα μου φαίνεται παράξενο ότι έχουμε πιο γρήγορο κινητό ίντερνετ παρά σταθερό?

  4. #34
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως συνδρομητής συμβολαίου της Cosmote δεν ήξερα γιατί κανένας δεν με ενημέρωσε οτι πρέπει να πληρώσω παραπάνω απο το κόστος του μηνιαίου προγράμματος που έχω (35 ευρώ) για να μπορώ να έχω data plan 4G όταν πρόσφατα απόκτησα μια συσκευή LTE...
    Να υποθέσω λοιπόν οτι για το 4G+ θα χρειαστεί να βάλω ακόμα πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη ???
    Στη σελίδα τους πάντως το συμβόλαιο με τα 35 ευρώ, φαίνεται πως έχει πρόγραμμα 4G

  5. #35
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49996/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    31(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ξέρουμε σε ποιες συχνότητες θα παίζει το LTE-advanced ;

    Γιατί αν παίζει στις συχνότητες πέριξ των 800MHz που πήραν από την τηλεόραση, τότε θα πιάνει καλύτερα και από 2G !!!
    Ταυτίσου με τ' αυτί σου

  6. #36
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stud1118 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέρουμε σε ποιες συχνότητες θα παίζει το LTE-advanced ;

    Γιατί αν παίζει στις συχνότητες πέριξ των 800MHz που πήραν από την τηλεόραση, τότε θα πιάνει καλύτερα και από 2G !!!
    Ναι. Όταν με το καλό αρχίσουν οι εκπομπές στην ζώνη των 800Mhz η κάλυψη του LTE θα είναι καλύτερη από το δίκτυο 3G και 2G.Αλλά θα αφορά μόνο διακίνηση DATA και όχι κλήσεις φωνής που θα γίνονται κανονικά με το δίκτυο 2G.To LTE advanced ή LTE+ υλοποιείται καλύτερα στις ζώνες των 2600Mhz καθώς λόγω μεγαλύτερης συχνότητας και μικρότερου μήκους κύματος μπορεί να υποστηρίξει πολύ μεγαλύτερο όγκο πληροφορίας ανά δεπτερόλεπτο σε σχέση με τα 800 που το κύριο πλεονέκτημα που θα προσφέρουν είναι η κάλυψη mobile internet σε εσωτερικούς χώρους, σήραγγες, υπόγεια, αγροτικές περιοχές με έντονη μορφολογία εδάφους.Άρα στα 800Mhz δεν ευνοείται η χρήση LTE advanced αλλά μόνο LTE.

  7. #37
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ οτι όταν έβαλα την κάρτα στο νέο κινητό κι ενω το πρόγραμμα μου περιλαμβάνει 200MB data διαπίστωσα στην πλατεία Συντάγματος, οτι δεν είχα δυνατότητα πρόσβασης στο 4G Επικοινωνησα με την Cosmote-Evalue όπου με ενημέρωσαν με τον πιο φυσικό τρόπο οτι "φυσικά και δεν είναι 4G το data plan που έχετε. Είναι απλά 3G! Αν θέλετε 4G τότε πρέπει να πάτε σε άλλο πρόγραμμα που δίνει data plan 4G και η τιμή του ξεκινάει απο 35 ευρώ το μήνα+ ΦΠΑ και τέλη συνδρομτων κινητης τηλεφωνίας.
    Περίεργο... Αυτό που λέω εγώ είναι ότι η Vodafone δίνει μέχρι και σε CU δωρεάν 4G...
    Απαράδεκτη τακτική να προσφέρεται σε ειδικά προγράμματα το 4G.

  8. #38
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη σελίδα τους πάντως το συμβόλαιο με τα 35 ευρώ, φαίνεται πως έχει πρόγραμμα 4G
    Μόνο που το δικό μου πρόγραμμα είναι αυτο

    - - - Updated - - -

    Η ασύρματη τεχνολογία βρετανών ερευνητών αγγίζει το 1Tbps και θα επιτρέπει το «κατέβασμα» ...30 ταινιών ανά δευτερόλεπτο!
    Ομάδα ερευνητών από το Πανεπιστήμιο του Σάρει στη Βρετανία, ανέπτυξε τεχνολογία διασυνδεσιμότητας 5G, η οποία είναι 65.000 φορές ταχύτερη από το 4G!

    Η ταχύτητα της... αστραπιαίας τεχνολογίας, όπως περιγράφουν οι ειδικοί του Κέντρου Καινοτομίας 5G (5G Innovation Centre - 5GIC), άγγιξε το ένα terabit ανά δευτερόλεπτο – γεγονός που μεταφράζεται στο «κατέβασμα» 30 ταινιών μέσα σε ένα μόλις δευτερόλεπτο.

    Παρά το γεγονός ότι αντίστοιχες ταχύτητες έχουν παρατηρηθεί στην περίπτωση των οπτικών ινών, πρόκειται για την πρώτη φορά που κάτι τέτοιο επιτυγχάνεται ασύρματα. Οι βρετανοί επιστήμονες κατασκεύασαν δικούς τους πομπούς και δέκτες και πραγματοποίησαν δοκιμές σε αποστάσεις 100 μέτρων.

    Οι ταχύτητες που «έπιασαν» οι ερευνητές ξεπέρασαν κατά πολύ ό,τι είχε καταγραφεί μέχρι σήμερα σε επίπεδο 5G, συμπεριλαμβανομένων των 7,5 gigabits των δοκιμών της Samsung τον περασμένο Οκτώβριο.

    Στόχος των επιστημόνων είναι να ξεκινήσουν τις δοκιμές της αστραπιαίας τεχνολογίας τους σε δημόσιους χώρους μέχρι το 2018, ενώ το λανσάρισμα του 5G για τη βρετανική αγορά υπολογίζεται να γίνει μέσα στο 2020 από τη βρετανική αρχή τηλεπικοινωνιών και τηλεόρασης Ofcom.

    «Θέλουμε να είμαστε οι πρώτοι στον κόσμο ως προς την παρουσίαση τέτοιων υψηλών ταχυτήτων» εξηγεί ο καθηγητής Ραχίμ Ταφαζόλι. «Εχουμε αναπτύξει άλλες 10 καινοτομίες και μια από αυτές απεδείχθη ότι μπορεί να μας οδηγήσει σε ταχύτητες άνω του 1Tbps ασύρματα. Πρόκειται για ταχύτητα μετάδοσης δεδομένων αντίστοιχη με εκείνη των οπτικών ινών, με τη διαφορά ότι στη δική μας περίπτωση η όλη διαδικασία πραγματοποιείται ασύρματα».

    ΠΗΓΗ: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

  9. #39
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που το δικό μου πρόγραμμα είναι αυτο
    Άσχετο, αλλά προσωπικά πιστεύω πως δίνεις πάρα πολλά γι' αυτό το πρόγραμμα... Απλά δες τι δίνει η WIND με Καρτοσύνδεση στα 19,90€... Τώρα θα μου πεις άλλο η μία, άλλο η άλλη...

  10. #40
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Τελικα θα μου απαντησει καποιος εμπεριστατωμενα......ποιος εφερε πρωτος το 4G+ στην Ελλαδα ?????? Απλα απαραδεκτοι τοσο η vodafone οσο και η cosmote

  11. #41
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δηλαδη για να καταλαβω εγω που εχω συνδεση cosmote με 4g και εχω και συμβολαιο με 1,5Gb τον μηνα και το πιανω κυριως περιοχη αγιο δημητριο-κολωνακι κλπ για να εχω 4g+ πληρωνω παραπανω?η απλα πρεπει να ζητησω να ενεργοποιηθει?

  12. #42
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη για να καταλαβω εγω που εχω συνδεση cosmote με 4g και εχω και συμβολαιο με 1,5Gb τον μηνα και το πιανω κυριως περιοχη αγιο δημητριο-κολωνακι κλπ για να εχω 4g+ πληρωνω παραπανω?η απλα πρεπει να ζητησω να ενεργοποιηθει?
    Σύμφωνα με την τελευταία (χθεσινή) ενημέρωση που είχα απο την Cosmote για να ενεργοποιήσουν το 4G σε συνδρομητές συμβολαίου πρέπει να επιλέξεις πρόγραμμα με τουλάχιστον 400 ΜΒ το μήνα. Δηλαδή ακόμα και στο αμέσως ανώτερο πρόγραμμα να πήγαινα που χρεώνεται 35 ευρώ το μήνα και δίνει 300 ΜΒ δεν θα μπορούσα να έχω 4G!!! Εν ολίγοις για να έχω 4G πρέπει είτε να τους πληρώνω κανα 50ρικο το μήνα ή να έχω καρτοκινητό 'οπου εκεί δίνουν 500 ΜΒ 4G με την ανανέωση της κάρτας των 5 ευρώ... Αυτά μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν....

  13. #43
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με την τελευταία (χθεσινή) ενημέρωση που είχα απο την Cosmote για να ενεργοποιήσουν το 4G σε συνδρομητές συμβολαίου πρέπει να επιλέξεις πρόγραμμα με τουλάχιστον 400 ΜΒ το μήνα. Δηλαδή ακόμα και στο αμέσως ανώτερο πρόγραμμα να πήγαινα που χρεώνεται 35 ευρώ το μήνα και δίνει 300 ΜΒ δεν θα μπορούσα να έχω 4G!!! Εν ολίγοις για να έχω 4G πρέπει είτε να τους πληρώνω κανα 50ρικο το μήνα ή να έχω καρτοκινητό 'οπου εκεί δίνουν 500 ΜΒ 4G με την ανανέωση της κάρτας των 5 ευρώ... Αυτά μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν....
    Ετσι την πατησα και εγω που πηγα απο wind στην cosmote.Στο μεταξυ και απο σημα που εχει βγαλει κακο ονομα η wind εχω τα ιδια ακριβως ποιοτητα με cosmote.Σημα καμπανα κατα τα αλλα

  14. #44
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι την πατησα και εγω που πηγα απο wind στην cosmote.Στο μεταξυ και απο σημα που εχει βγαλει κακο ονομα η wind εχω τα ιδια ακριβως ποιοτητα με cosmote.Σημα καμπανα κατα τα αλλα
    Εμείς που κάποτε είχαμε οικογενειακώς Cosmote και όποτε πηγαίναμε διακοπές στη Νότια Λακωνία, έπρεπε να βγούμε στο μπαλκόνι του δωματίου για να πιάσει 1 σκάλα σήμα και να μιλήσουμε, τι να πούμε... Μιλάμε για παραθαλάσσια περιοχή με αρκετό κόσμο... (τώρα δεν ξέρω αν έφτιαξε)

    1 χρόνο είχα Cosmote με Vodafone δίπλα-δίπλα σε Dual SIM κινητό και παρατήρησα πως η δεύτερη παίζει να έχει καλύτερο σήμα... Τώρα πέταξα την Cosmote κι έβαλα WIND...

  15. #45
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγώ με vodafone δεν έχω θέμα με σήμα ακόμα και μεσοπέλαγα στο καράβι έχω σήμα. Μέχρι να με πάρει ο ύπνος βασικά μετά δεν ξέρω

    - - - Updated - - -



    Παίζει μεγάλο ρόλο και η συσκευή βασικά.. Πχ της γυναίκας μου σε ορισμένα σημεία δεν πιάνει και εγώ είμαι φουλ.. Vodafone και οι 2
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-15, 19:15
  2. Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-14, 17:44
  3. Το νέο 4G Smartphone LG G3 από την COSMOTE
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-14, 15:47
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-14, 20:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας