Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    καλησπερα σε ολους..
    εχει κανει ο αδερφος μου αιτηση στην On απο 11/02(περιοχη γκυζη,διαθεσιμοτητα απο την αρχη...)κ συμφωνα με το site της On,ακομα η αιτηση εχει κολλησει στο 1ο σταδιο(απο τα 7 συνολικα)!!!!!
    Του ειπα να παρει τηλ. κ του ειπαν οτι ολα προχωραν κανονικα....
    εχουν περασει 44μερες κ ουτε φωνη ουτε ακροαση.....
    Βλεπω κ ολα αυτα που γραφονται(port forwarding,κωδικους στο modem)k του προτεινα να κανει ακυρωση.....Εξαλλου η στην περιοχη του υποστηριζεται το ιδιοκτητο της forthnet kvivodi...
    Ti προτεινετε??
    Ευχαριστω...

  2. #2
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    thomson kati
    πες του αδερφου σου να έρθει μαζί μου,για forthnet......
    αστα με την ΟΝ,το είδε πολύ νταβαντζης τωρα τελευταια,την προηγουμενη βδομαδα έλεγαν πάρτε μας τηλ. και θα σας τις ανοίξουμε....τωρα λένε θα στειλω μαιλ,θα δουν ποια πόρτα είναι οι τεχνικοι και γενικά σου δίνουν την α'ίσθηση οτι δεν ανοίγουν πόρτες.....
    Στο χωριο μου όσοι σου λένε μισές αλήθειες τους λένε απατεώνες......δεν είναι τυχαίο μαλλόν!!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    Λενε πως το σαιτ δεν τα παρουσιαζει σωστα τα σφυρακια και τα ν...

  4. #4
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    253
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    SpeedTouch
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gio7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους..
    εχει κανει ο αδερφος μου αιτηση στην On απο 11/02(περιοχη γκυζη,διαθεσιμοτητα απο την αρχη...)κ συμφωνα με το site της On,ακομα η αιτηση εχει κολλησει στο 1ο σταδιο(απο τα 7 συνολικα)!!!!!
    Του ειπα να παρει τηλ. κ του ειπαν οτι ολα προχωραν κανονικα....
    εχουν περασει 44μερες κ ουτε φωνη ουτε ακροαση.....
    Βλεπω κ ολα αυτα που γραφονται(port forwarding,κωδικους στο modem)k του προτεινα να κανει ακυρωση.....Εξαλλου η στην περιοχη του υποστηριζεται το ιδιοκτητο της forthnet kvivodi...
    Ti προτεινετε??
    Ευχαριστω...
    Φίλε, είναι εύκολο να σου πούμε να ακυρώσεις ή όχι. Εγώ σου λέω να ακυρώσεις.
    Το δύσκολο είναι να σου πούμε που να πας. Εγώ σου λέω να πας στην Γερμανία, ο άλλος θα σου πει Αγγλία κτλ. Αν τώρα περιμένεις να σου πούμε να πας σε άλλη Ελληνική εταιρεία, εγώ δεν σε παίρνω στον λαιμό μου, και δεν νομίζω και κανείς άλλος....

  5. #5
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    εγω παλι λεω να τους στειλεις ενα email προειδοποιητικο ακυρωσης και αν θες καντους κι ενα τηλεφωνο και αν σε μια εβδομαδα δεν εχεις ενεργοποιηθει μεινε στον ΟΤΕ με connx 1mbit για 6 μηνες μεχρι να στρωσουν σε ολους τα πραγματα.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IrmaRules Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δύσκολο είναι να σου πούμε που να πας. Εγώ σου λέω να πας στην Γερμανία, ο άλλος θα σου πει Αγγλία κτλ. Αν τώρα περιμένεις να σου πούμε να πας σε άλλη Ελληνική εταιρεία, εγώ δεν σε παίρνω στον λαιμό μου, και δεν νομίζω και κανείς άλλος....
    !!!!
    παιδια σας ευχαριστω ολους...
    Θα στειλω ενα mail προειδοποιητικο κ βλεπουμε...
    Αν και νομιζω πως στην παρουσα χρονικη περιοδο,το καλυτερο θα ηταν να ακυρωσει κ να παραμεινει με (π)οτε μεχρι αρχες καλοκαιριου(ειναι φοιτητης κ φευγει για καλοκαιρι)κ απο σεπτεμβρη,που θα εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα,να πραξει αναλογα...

  7. #7
    Εγγραφή
    31-10-2006
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576(?)/512
    ISP
    Forthnet
    Router
    ΤP-LINK TL-R470T+
    παιδια και εγώ τον ιδιο προβληματισμό σχετικά με το να ακυρώσω η όχι την on έχω.βλέπω τα παράπονα βλέπω και κάποιους που ειναι ευχαριστημένοι. πολύ μπέρδεμα.στο φίλο θα πρότεινα αναμονή και μετά αν δεν σου κάνει ακυρώνεις σε 10 μέρες όπως αναφέρει το συμβόλαιο απο τη μέρα ενεργοποίησης (http://www.adslgr.com/forum/showthre...=85679&page=2).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος flasatos : 28-03-07 στις 18:28.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gio7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    !!!!
    Θα στειλω ενα mail προειδοποιητικο κ βλεπουμε...
    Αν και νομιζω πως στην παρουσα χρονικη περιοδο,το καλυτερο θα ηταν να ακυρωσει κ να παραμεινει με (π)οτε μεχρι αρχες καλοκαιριου(ειναι φοιτητης κ φευγει για καλοκαιρι)κ απο σεπτεμβρη,που θα εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα,να πραξει αναλογα...

    Να στείλεις προειδοποιήτικό e-mail είπες?????????

    Η εταιρία αυτή είναι εντελώς ανοργάνωτη...μιλάμε για μαύρο χάλι!!!

    Γνωρίζεις ότι δεν υπάρχει αρμόδιο τμήμα??? Γνωρίζεις ότι κανένας, μα κανένας, δεν πρόκειται ποτέ να σου απαντήσει??? Ξέρεις που θα πάει το e-mail σου???...Στο cc (και μετά στο "Recycle Bin")!!! Ναι, σωστά κατάλαβες...στις τηλεφωνήτριες που σηκώνουν τα τηλέφωνα. Και δεν το έβγαλα από το μυαλό μου. Η κοπέλα απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μου το είπε όταν πήρα κι εγώ να μάθω εάν έλαβαν το e-mail που τους έστειλα εκφράζοντας εκεί την δυσαρέσκειά μου για την πολυήμερη καθυστέρηση ενεργοποίησης, την δυσαρέσκειά μου για το γνωστό θέμα των κλειδομένων router/modem και ζητώντας μία επίσημη και γραπτή ενημέρωση. Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Ενδεικτικά σου αναφέρω 29/01 έκανα αίτηση και μέχρι σήμερα ΤΙΠΟΤΑ!!!

    Το καλύτερο λοπόν που έχεις να κάνεις είναι να στείλεις e-mail στην ΕΕΤΤ, με κοινοποίηση στην ΟΝ και να κάνεις αίτηση διακοπής!!!

    Σκέτη κοροΐδία είναι η ON φίλε μου!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mion_15 : 28-03-07 στις 00:53.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-09-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.041
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9388/861
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zte
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 33,9(dB)
    προφανως η ΟΝ (και με τη δικια μας πιεση) θα στρωσει... Το θεμα ειναι ποσα μηνιατικα θα εχουν πεσει ως τοτε...

    my lost prince!

  10. #10
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Ειμαι κι εγω στην αναμονη για ΟΝ στους Αμπελοκηπους κι ενω εχω κανει αιτηση απο τις αρχες Φλεβαρη, ακομη τιποτε.

    Σε μια ομιλια με εναν απαραδεκτο εχτες δε, μου ειπε βεβαιως κυριε βλεπω πως ολα προχωρανε κανονικα........!!!!!!!!!!!!!!!
    Τωρα τι ακριβως καταλαβαινει αυτος με αυτα που ειπε μονο αυτος ξερει.

    Διαβαζοντας τοσες μερες ολα αυτα τα προβληματα, ειμαι κι εγω ενα βημα απο την ακυρωση.

    τα θεματα που μ' εχουν προβληματισει σοβαρα, οπως και ολους εδω μεσα ειναι πως:
    Α. Εχει σοβαρο προβλημα ασφαλειας με το ρουτερ που δινει.
    Β. Δεν ανοιγει πορτες (ανεξηγητα για ποιον λογο) κατοπιν υποδειξεως του χρηστη, ασχετα αν υποσχοντουσαν πως θα το εκαναν. Αποτελεσμα αυτης της πολιτικης ειναι η περιορισμενη χρηση της υπηρεσιας τους και σε καμια περιπτωση δεν συνιστα απεριοριστη χρηση ιντερνετ οπως διαφημιζουν. Αυτο απλα σημαινει ΟΧΙ p2p, voip, remote access κτλπ
    Γ. Η τηλεφωνια τους δεν ειναι αξιοπιστη, με πολλα παρασιτα (οπως αναφερουν αλλοι φιλοι εδω), διακοπες και μη προσβασημοτητα απο αλλα τηλεφωνα και φισικα δεν ειναι υπηρεσια για την οποια θα επρεπε καποιος να πληρωνει ενα αντιτιμο, αφου δεν δουλευει σωστα.
    Δ. Η υπηρεσια τηλεορασης υπολειτουργει και αυτη και σε καμια περιπτωση δεν ειναι αναλογη μιας υπηρεσιας για την οποια πληρωνεις ενα αντιτιμο.
    Ε. Δεν εχει συνδεση με ΑΙΧ και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να συνδεεσαι με αλλες ελληνικες σελιδες σε μεγαλα χρονικα διαστηματα, με οτι αυτο συνεπαγεται σε ping κτλπ

    Ολα τα παραπανω με εχουν οπως ειπα προβληματισει πολυ και ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω, αν και μαλλον κλινω προς την ακυρωση εντος της εβδομαδος.

    Περιμενω να διαβασω λιγα ακομη πραγματα εδω για να αποφασισω.

  11. #11
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    και εγώ μία από τα ίδια. Αν και δεν καίγομαι μιας και έχω νετ από forthnet όπου έχω κάνει αίτηση για 2play soho όπου θα πάει στα 10. Αν μέχρι να με ενεργοποιήσουν δεν αλλάξει η κατάσταση θα ακυρώσω και εγώ.

  12. #12
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Λοιπόν…Ας παίξουμε λίγο το δικηγόρο του «Εξ’από ‘δω».
    Είναι αλήθεια ότι τα προβλήματα που υπάρχουν είναι δεδομένα και αναμφισβήτητα.
    Είναι αλήθεια ότι η ΟΝ στην προσπάθεια της να μαζέψει πελάτες υποσχέθηκε πράγματα τα οποία για ένα απλό χρήστη φάνηκαν «διαστημικά» αλλά για ένα Ultra Power User και πάνω μετά τις πρώτες ενεργοποιήσεις αποκάλυψαν πολλές αδυναμίες της εν’λόγω εταιρίας.
    Ερωτώ όμως…Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα αλλά και εκτός forum που αποδεδειγμένα έχει να πει κάτι καλό για όλους τους πάροχους στην Ελλάδα; Υπάρχει κανείς που να είναι ευχαριστημένος με όλους τους άλλους συμπεριλαμβανομένου και μάλιστα 1ο στη λίστα τον κρατικό πάροχο ΟΤΕ; Πόση κοροϊδία έχουμε φάει χρόνια ολόκληρα από όλους αυτούς;
    Και τώρα έχουμε πέσει (και με το δίκιο μας ίσως οι περισσότεροι) να κατασπαράξουμε μια εταιρία με 3 εμπορικούς μήνες ζωής τη στιγμή που δεκαετίες (με ΟΤΕ αρχικά) και την τελευταία δεκαετία με τους υπόλοιπους πέφτει η κοροϊδία σύννεφο και εμείς αγρό αγοράζουμε…
    Όχι…Δεν είμαι υπάλληλος της ΟΝ.
    Ναι…Έχω κι εγώ κάποια προβλήματα.
    Αλλά…Τουλάχιστον έχω το δικαίωμα της επιλογής.
    Αν δε γουστάρω κάτι αποχωρώ και συμβιβάζομαι με κάτι άλλο ή δε συμβιβάζομαι με τίποτα και αν δε αρέσει αυτή ρε παιδία είναι δυστυχώς Η ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΖΩ. Αυτή είναι η χώρα που όλοι βρίζουμε γιατί όλα πάνε ΣΚ…Α αλλά δε λέμε να την αποχωριστούμε γιατί τα γουστάρουμε κι εμείς κατά βάθος αυτά τα ΣΚ…Α!
    Είχα την τύχη ή την ατυχία (όπως το πάρει κανείς) να ζήσω για ένα σεβαστό χρονικό διάστημα σε χώρα της Ε.Ε. και εκεί διδάχθηκα πολλά πράγματα. Αν ήμουν εκεί, ΟΧΙ δε θα έμπαινα στη διαδικασία ούτε να γράφω τώρα, ούτε φωνάζω από δω κι από κει γιατί δε θα χρειαζόταν να μπω σε αυτή τη διαδικασία…Αλλά εκεί θα έπρεπε κι εγώ να είμαι σωστός σε πολλά πράγματα για να έχω απαίτηση να μου φερθούν κι εμένα σωστά.
    Για να μη μακρηγορώ…Συνειδητοποιήστε που βρίσκεστε τι θέλετε και γιατί το θέλετε. Χρησιμοποιήστε ότι είναι νόμιμο και πιστεύετε ότι έτσι θα δικαιωθείτε και δείτε την πραγματικότητα που ζούμε σε αυτή τη χώρα και δυστυχώς (ή ευτυχώς θα έλεγαν κάποιοι ίσως και πολλοί) δε ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ποτέ. Αυτή είναι η πικρή αλήθεια και δεν έχει να κάνει μόνο με το συγκεκριμένο θέμα που μιλάμε αλλά με τα πάντα σε αυτή τη χώρα.

    Ευχαριστώ

Παρόμοια Θέματα

  1. Να ακυρώσω την αίτηση:
    Από manos rom στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 08:06
  2. Να ακυρώσω την αίτηση μου ???
    Από gacp στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-08, 14:01
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-07, 09:18
  4. Να ακυρώσω τη Forthnet και να πάω HOL?
    Από gregorisvas στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-07, 13:30
  5. Βοήθεια: Να ακυρώσω το ζίστο;;
    Από my8os στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-07, 12:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας