Σελ. 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 168
  1. #31
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το πρακάτω είναι η απάντηση της cyta σε ερωτησή μου για ποιο λόγο υπάρχει ακόμα στην σελίδα τους η προσφορά των 22 ευρώ για 24 μηνη σύνδεση αφου πλέον ουσιαστικά δεν ισχυει και θα πρέπει να ανγραφεται 23 ευρω και όχι 22.

    Αγαπητέ κύριε,

    Σας ενημερώνουμε ότι οι τιμές στην επίσημη ιστοσελίδα μας είναι οι τρέχουσες, καθώς πρόκειται για τον τιμοκατάλογο από τον οποίο ενημερώνονται και υφιστάμενοι πελάτες.
    Οι τιμές θα μεταβληθούν από 01/04, καθώς από εκείνη την ημερομηνία θα ισχύουν οι τιμολογιακές τροποποιήσεις, όπως αναφέρεται και στην σχετική ανακοίνωση.

    Τέλος, σε όλους τους νέους Πελάτες γίνεται σχετική ενημέρωση από τους επίσημους εκπροσώπους της Cyta, για τις επικείμενες τροποποιήσεις.

    Βρισκόμαστε στη διάθεσή σας

    ****δηλ με λίγα λόγια όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω ας κάνουμε καμια σύνδεση ακόμα και όταν έρθει η ωρα του ριχνουμε το ευρώ στο κεφαλι.....άλλωστε που θα παει;;;θα φυγει για 1 ευρω απο την στιγμη που είναι πελάτης 1 μηνα.....;;;τι να ας πω ρε παιδια...εγώ έτσι το καταλαβαινω

  2. #32
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παιδιά, συνολικά, για κάποιον που τώρα κάνει εγγραφή για double play και που κάνει κλήσεις προς κινητά από το σταθερό, δεν τον συμφέρει αυτή η αλλαγή από 160' σε 300'?
    Κάνω λάθος?

  3. #33
    Εγγραφή
    17-03-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21233/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    η συντριπτικη πλεινοτητα εχει απεριόριστα λεπτα σε πακετο ή αντε μεγαλο πακετο χρονου ομιλιας..
    σου δινουν 300 αντι για 160 σε κινητα , σου κανουν εκπτωση μισο ευρω για ηλ λογαριασμο ,μισο αν πληρωνεται μεσω καρτας και 1 αν εισαι σε συνδυαστικο απκετο και αντίθετα στο αυξανουν ένα ευρω!!!για καποιον όπως εγω που εχω σταθερη και κινητη στη cyta , ερχεται ο λογ στο Mail μου είναι μια χαρα αυτό που εγινε γιατι κερδισα και ένα ευρω..πολύ γκρινια με το παραμικρο , ο άλλος λεει ότι γινεται αυτό για να πωληθει ...ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!το ξαναλεω η αυξηση αντισταθμίζεται με τις άλλες επιλογες που δινει...ότι είναι αδικαιολογητη η αυξηση και ισως επρεπε να ισχυει σε νεους συνδρομητες η με τη ληξη του συμβολαιου να το συζητήσουμε αυτο
    Του απάντησα γιατί δεν έχουν αλλάξει την προσφορά στο site...όχι γιατί αυξάνουν τις τιμές...Κοίτα καλύτερα τα post την επόμενη φορά.

  4. #34
    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12000/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    TP-LINK
    Η Cyta σκέφτεται να πουλήσει τη θυγατρική Cyta Hellas

    http://www.stockwatch.com.cy/nqconte...&ann_id=218047

  5. #35
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, συνολικά, για κάποιον που τώρα κάνει εγγραφή για double play και που κάνει κλήσεις προς κινητά από το σταθερό, δεν τον συμφέρει αυτή η αλλαγή από 160' σε 300'?
    Κάνω λάθος?
    σε κάποιους συμφέρει σε κ΄ποιους άλλους όχι....επιπλέον το έλαχιστο χρέωσης από 40 δευτερολεπτα πηγε στο 1 λεπτο.

  6. #36
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πρακάτω είναι η απάντηση της cyta σε ερωτησή μου για ποιο λόγο υπάρχει ακόμα στην σελίδα τους η προσφορά των 22 ευρώ για 24 μηνη σύνδεση αφου πλέον ουσιαστικά δεν ισχυει και θα πρέπει να ανγραφεται 23 ευρω και όχι 22.

    Αγαπητέ κύριε,

    Σας ενημερώνουμε ότι οι τιμές στην επίσημη ιστοσελίδα μας είναι οι τρέχουσες, καθώς πρόκειται για τον τιμοκατάλογο από τον οποίο ενημερώνονται και υφιστάμενοι πελάτες.
    Οι τιμές θα μεταβληθούν από 01/04, καθώς από εκείνη την ημερομηνία θα ισχύουν οι τιμολογιακές τροποποιήσεις, όπως αναφέρεται και στην σχετική ανακοίνωση.

    Τέλος, σε όλους τους νέους Πελάτες γίνεται σχετική ενημέρωση από τους επίσημους εκπροσώπους της Cyta, για τις επικείμενες τροποποιήσεις.

    Βρισκόμαστε στη διάθεσή σας

    ****δηλ με λίγα λόγια όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω ας κάνουμε καμια σύνδεση ακόμα και όταν έρθει η ωρα του ριχνουμε το ευρώ στο κεφαλι.....άλλωστε που θα παει;;;θα φυγει για 1 ευρω απο την στιγμη που είναι πελάτης 1 μηνα.....;;;τι να ας πω ρε παιδια...εγώ έτσι το καταλαβαινω
    αυτο ομως που κανουν ειναι παρανομο και καλο θα ηταν να τους απαντησεις οτι ειναι παραπλανηση καταναλωτων, απο την στιγμη που σε 25 μερες οχι μονο δεν θα ισχυει αυτη η τιμη, αλλα ακομα και αυτοι που εκαναν συνδεση νεα τωρα θα εχουν αυξημενες τιμες και απο την στιγμη που αυτο εχει ηδη αποφασιστει ειναι παραλογο και θα επρεπε να επεμβει η ΕΕΤΕ (τι ειπα τωρα.... φταιει που αρχισα να πειναω , ποια ΕΕΤΕ?)

  7. #37
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ότι να ναι.....

    - - - Updated - - -

    ναι με 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση

  8. #38
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ομως που κανουν ειναι παρανομο και καλο θα ηταν να τους απαντησεις οτι ειναι παραπλανηση καταναλωτων, απο την στιγμη που σε 25 μερες οχι μονο δεν θα ισχυει αυτη η τιμη, αλλα ακομα και αυτοι που εκαναν συνδεση νεα τωρα θα εχουν αυξημενες τιμες και απο την στιγμη που αυτο εχει ηδη αποφασιστει ειναι παραλογο και θα επρεπε να επεμβει η ΕΕΤΕ (τι ειπα τωρα.... φταιει που αρχισα να πειναω , ποια ΕΕΤΕ?)
    έχεις απόλυτο δίκιο και στην παραπλάνηση αλλά και στην ερωτηση ''ποια ΕΕΤΕ''...αυτοί αναφέρουν πως ενημερώνουν τους πελατες για τις επικείμενες τροποποιησεις αν και δεν μπορει να ελγχθεί....και μ αυτόν τον τρόπο θεωρούν πως καλύπτονται...

  9. #39
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν πρέπει να συνδυάσω με το παρόν άρθρο και το άλλο που διάβασα πριν 2-3 μέρες.
    Η Cyta απαιτεί από τους εργαζόμενους της να υπογράψουν νέες συμβάσεις με χαμηλότερους μισθούς αλλιώς απαιτεί να ... παραιτηθούν!!!!.....
    το πέρασα για αστείο και ελπίζω να είναι, αν όχι και μετά από την ανακοίνωση αυτή, όχι μαύρο από μένα, αλλά θα πείσω και όσους γνωρίζω ότι έχουν Cyta να αλλάξουν.
    Απαιτει να παραιτηθουν? αχαχαχαχα αν ισχυει βλεπω την cyta να μην προλαβαινει να κανει ουτε τις αυξησεις.....

  10. #40
    Εγγραφή
    25-03-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    αρχιιισααααααμεεεεεεε , τα ελεγα εγω σε καποιους οτι οι παροχοι εχουν ριξει πολυ τις τιμες τα τελευταια χρονια και καποια στιγμη θα αρχισουν να ανεβενουν οι τιμες και με κοροιδευαν.

  11. #41
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ γκρινια με το παραμικρο , ο άλλος λεει ότι γινεται αυτό για να πωληθει ...ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!
    Αγαπητέ Συμφορουμίτα, αυτός ο ....άλλος δεν είναι παπαγάλος αλλά γνωρίζει πολύ καλά τι λέει.....

  12. #42
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σε ότι αφορά την πώληση της cyta δεν θεωρώ απίθανο να έχει έρθει ηδη σε συμφωνία και κάνει αυξήσεις ώστε να μην φανεί κακή και στρίγγλα η επόμενη εταιρεία.είναι κατι που συνηθίζεται στις αγοραπωλησίες εταιρειών όπως και το οτι προσπαθει να αλλάξει τις συμβάσεις των εργαζομένων να είναι επίσης όρος της επόμενης εταιρείας ......συνηθισμένες συμφωνίες τα τελευταία χρόνια μεταξυ εταιρειών που πρόκειται να αλλάξουν χέρια

  13. #43
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    η συντριπτικη πλεινοτητα εχει απεριόριστα λεπτα σε πακετο ή αντε μεγαλο πακετο χρονου ομιλιας..
    σου δινουν 300 αντι για 160 σε κινητα , σου κανουν εκπτωση μισο ευρω για ηλ λογαριασμο ,μισο αν πληρωνεται μεσω καρτας και 1 αν εισαι σε συνδυαστικο απκετο και αντίθετα στο αυξανουν ένα ευρω!!!για καποιον όπως εγω που εχω σταθερη και κινητη στη cyta , ερχεται ο λογ στο Mail μου είναι μια χαρα αυτό που εγινε γιατι κερδισα και ένα ευρω..πολύ γκρινια με το παραμικρο , ο άλλος λεει ότι γινεται αυτό για να πωληθει ...ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!το ξαναλεω η αυξηση αντισταθμίζεται με τις άλλες επιλογες που δινει...ότι είναι αδικαιολογητη η αυξηση και ισως επρεπε να ισχυει σε νεους συνδρομητες η με τη ληξη του συμβολαιου να το συζητήσουμε αυτο
    Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια αγαπητέ συνομιλητή. Σέβομαι την άποψή σου αλλά εδώ δεν έχει να κάνει με το μισαδάκι και το 1 ευρώ, αν και πολλοί συνάνθρωποί μας το έχουν ανάγκη και αυτό και κανονικά θα έπρεπε να το μετράμε όλοι μας. Εσένα μπορεί να σε συμφέρει γιατί είσαι η υποπερίπτωση της υποπερίπτωσης που έχει σταθερή και κινητή, έχεις κάρτα και το πληρώνεις και το βλέπεις και μέσω μέηλ στο σπίτι ή στο smartphone σου. Ωραίος και μπράβο σου. Συγχαρητήρια κέρδισες ένα ευρώ. Όλοι οι υπόλοιποι όμως θα το φάμε στην καρκάλα.

    Θα μου πεις γιατί δεν κάνεις κι εσυ τα ίδια για να το γλυτώσεις; Για τον ίδιο λόγο που δεν παντρεύομαι στα 31 μου όταν άλλοι έχουν παιδιά από τα 25 τους. Γιατί δε θέλω να δεσμεύομαι χειροπόδαρα, σταθερό κινητό όλα στο ίδιο καλάθι, όπως δε θα έδινε κανείς σώφρων όλα του τα πιν και τα κλειδιά στη γυναίκα του για να τα ελέγχει όλα. Γιατί θέλω να το παίρνω σε χαρτί και να μην εξαρτώμαι από την κάθε σύνδεση άμα γκρεμοτσακιστεί για να χω μέηλ και για να ξέρω τι θα πληρώσω, όπως ακριβώς μαθαίνεις καλά τη γυναίκα πριν την παντρευτείς και δεν πας με κλειστά τα μάτια επειδή κάνει καλό κρεβάτι. Και τέλος γιατί δε γουστάρω μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει να μου τα τραβάει πάγια η Cyta ή με πιστωτική, όπως κανείς σώφρων δε θα έδινε σε μια σύζυγο την gold κάρτα δίχως όριο για shopping therapy στις εκπτώσεις.

    Και ξέρεις για να στο κάνω και πιό επιστημονικό τι ζητάει αυτή η σύζυγος; Όχι να σε ανταμείψει ως πελάτη, αλλά:

    Να κόψει κόστη (ηλεκτρονικός λογαριασμός). Αν είχε οικολογικές ανησυχίες ας το τύπωνε σε βιοδιασπώμενο φύλλο συκής.
    Να παίρνει τα λεφτά της στην ώρα της βρέξει χιονίσει γιατί έστω και μια μέρα να τα καθυστερήσει ο πελάτης αυτή χάνει (πιστωτική/πάγια εντολή).
    Να κρατήσει κόσμο σε συνδυαστικό για προφανείς λόγους.

    Και το χειρότερο; Η νοοτροπία! What I want, that I get αφού σου χρυσώσω πρωτα το χάπι στην ανακοίνωση με μικρομειώσεις.

    Καλά κάνεις λοιπόν και κοιτάς το όφελός σου, αλλά κοίτα και το σύνολο τι χάνει και μάθε να βγάζεις αντικειμενικά συμπεράσματα. Μη γίνεσαι "Ο Σαμαράς έδωσε δουλειά στην κόρη μου, άρα έλυσε το εργασιακό κι ας είναι άνεργοι οι άλλοι".


    Και για να μη γκρινιάζουμε, εμένα δε με δεσμεύει συμβόλαιο, αλλά έστω και για το γαμώτο I am considering my next move. Συνείδηση κύριοι.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  14. #44
    Εγγραφή
    10-01-2009
    Περιοχή
    ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Μου ειπε γνωστος μου που ειναι διυθυντης στον οτε και δεν το πιστεψα οτι η cyta εχει ηδη πουληθει και πιθανον θα απορροφηθει απο τον οτε...μηπως γιαυτο αρχισαν τα οργανα? Παντως αν υπηρχαν αλλοι παροχοι ατην περιοχη μου θα ειχα φυγει προ πολλου...

  15. #45
    Εγγραφή
    17-03-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21233/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα λήγει το συμβόλαιο στις 21/3.Θα τους πάρω τηλ για ανανέωση,λογικά θα μου πούνε 17.10? ή πάνε και αυτά τα πακέτα? 17.10 τα δίνω αλλά άμα δεν γίνεται έφυγα με την μία

Σελ. 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-15, 18:51
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-14, 17:36
  3. Moνομερεις αυξησεις απο wind
    Από Stefan_ στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-14, 20:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας