Σελ. 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 611141516
Εμφάνιση 226-228 από 228
  1. #226
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    παντως στην κυψελη που μουν χθες κεντρο αθηνα δεν επιανε μια βεβαια 5 μπαρες σημα ειχα αλλα αμα τραβανε ολοι μπουκουνει .... οταν ημουν στην νεα μακρη επιανε φουλ καλα κατεβαζε και αλλα ... εχω προσεξει σε κοσμικα σημεια λαγκαρει αγρια ενω σε μερη με λιγο κοσμο παει φουλ καλα .

  2. #227
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kι εγώ άκουσα καλά λόγια για Κρήτη τις τελευταίες μέρες και ειδικότερα το νομό Χανιών, που μετά την αναβάθμιση "πετάει". Έχει δοκιμάσει κανείς speedtest με 4G?
    Speedtest δεν έχω κάνει προσωπικά αλλά το δίκτυο πάει πολύ καλά. Σε σημεία που παλιότερα δεν είχε καν 3G,τώρα φορτώνουν οι σελίδες σφαίρα

  3. #228
    Εγγραφή
    10-07-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Greece
    Γειά σας,

    Είμαι κάτοχος smartphone LG Nexus 5x (κάνω πάντα τις αναβαθμίσεις του Android όταν μου τις προτείνει η συσκευή) και μέχρι πρόσφατα είχα σύνδεση κινητής τηλεφωνίας με την COSMOTE. Δεν είχα κανένα πρόβλημα στην πρόσβαση στο internet, το σήμα ήταν πολύ σταθερό και έπιανα σε πάρα πολλά σημεία δίκτυο 4G. Λόγω κακής συμπεριφοράς των υπαλλήλων της COSMOTE αλλά και κατά τη γνώμη μου παράλογων χρηματικών απαιτήσεων εκ μέρους της εταιρίας αυτής για να διατηρήσω το ίδιο πρόγραμμα σύνδεσης, αποφάσισα να αλλάξω πάροχο. Έτσι απέκτησα σύνδεση κινητής τηλεφωνίας με τη WIND. Έκτοτε, δεν έχω ποτέ σταθερό σήμα, σε πάρα πολλά σημεία το κινητό μου δεν έχει καθόλου σήμα, ενώ μονοψήφιο αριθμό φορών έπιασε το κινητό μου για 1-2 δευτερόλεπτα δίκτυο 4G και αμέσως μετά χάνει το σήμα εντελώς (τα ίδια κάνει και σε λειτουργία safe mode, αλλά και με το wifi κλειστό). Έχω ήδη αλλάξει μια φορά κάρτα sim από το κατάστημα της WIND, αλλά η κατάσταση δεν έχει βελτιωθεί. Δεν έχω επέμβει καθόλου στις ρυθμίσεις του κινητού και από ότι έχω δει, είναι ίδιες με τις προτεινόμενες από τη WIND.
    Μήπως κάποιος είχε παρόμοια εμπειρία και μπόρεσε, διατηρώντας την ίδια συσκευή κινητής τηλεφωνίας, να λύσει το πρόβλημα του;
    Θέλω να σημειώσω πως μόνιμα κατοικώ στην Πάτρα, αλλά και 2 φορές που βρέθηκα στην Αθήνα και την Κόρινθο τον τελευταίο μήνα είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
    Σας ευχαριστώ,

    Μιχάλης

Σελ. 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 611141516

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-15, 18:33
  2. VDSL από τη Wind και ZTE ZXDSL 931 WII
    Από stavrosa2 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-14, 20:11
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-14, 00:33
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-14, 17:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας