Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-59 από 59
  1. #46
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω, πάντως έτσι είναι.
    Στο είπα εγώ, στο είπε ο zoxir, το λένε και άλλοι
    δεν λέω προς θεού ότι λέτε ψέμματα

    απλά κάτι βρωμάει στην υπόθεση

    δεν μπορεί να το λένε στην ιστοσελίδα τους για την χρέωση και να μην το κάνουν....

  2. #47
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    είναι γνωστό φαινόμενο, το έχω ακούσει από πολύ κόσμο. Ίσως θέλουν να είναι καλυμμένοι για την συνδρομή στο μέλλον αλλά δεν την έχουν ενεργοποιήσει ακόμα

  3. #48
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλά χρησιμοποιώ εφαρμογές κυρίως "δωρεάν" που κάνω την δουλεία μου και άλλες επί πληρωμή (αυτές που επιλέγω εγώ όμως όχι αυτές που απαιτούν από εμένα να πληρώσω
    Κάπου την έχασες και εσύ την μπάλα, όπως λίγο παραπάνω.

    Τι εννοείς ότι δεν πληρώνεις τις εφαρμογές που το "απαιτούν", αλλά πληρώνεις άλλες που επιλέγεις. Αυτές οι άλλες δεν το "απαιτούν"? Με δωρεές παίζεις?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #49
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου την έχασες και εσύ την μπάλα, όπως λίγο παραπάνω.

    Τι εννοείς ότι δεν πληρώνεις τις εφαρμογές που το "απαιτούν", αλλά πληρώνεις άλλες που επιλέγεις. Αυτές οι άλλες δεν το "απαιτούν"? Με δωρεές παίζεις?
    δεν έχασα την μπάλα καθόλου

    είπα χρησιμοποιώ δωρεάν εφαρμογές που κάνω μια χαρά την δουλειά μου

    αλλά παράλληλα πληρώνω και εφαρμογές που κατά την προσωπική μου άποψη αξίζουν τα λεφτά τους και κάνουν για την δουλειά που τις θέλω

    δεν πληρώνω για εφαρμογές που απαιτούν πληρωμή για να δουλέψουν

    ξέρω λέω "μικρά γράμματα" τώρα αλλά κάποια στιγμή θα καταλάβετε τι λέω και τι εννοώ

    δεν κάνω δωρεές ούτε πληρώνω συνδρομές (δεν μου περισσεύουν πλέον για αυτά που έκανα παλιά)

  5. #50
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχασα την μπάλα καθόλου

    είπα χρησιμοποιώ δωρεάν εφαρμογές που κάνω μια χαρά την δουλειά μου

    αλλά παράλληλα πληρώνω και εφαρμογές που κατά την προσωπική μου άποψη αξίζουν τα λεφτά τους και κάνουν για την δουλειά που τις θέλω

    δεν πληρώνω για εφαρμογές που απαιτούν πληρωμή για να δουλέψουν

    ξέρω λέω "μικρά γράμματα" τώρα αλλά κάποια στιγμή θα καταλάβετε τι λέω και τι εννοώ

    δεν κάνω δωρεές ούτε πληρώνω συνδρομές (δεν μου περισσεύουν πλέον για αυτά που έκανα παλιά)
    Οι εφαρμογές αυτές, που κατά την προσωπική σου άποψη αξίζουν τα λεφτά τους, δεν απαιτούν λεφτά για να δουλέψουν?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #51
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ζητώ συγνώμη "αδερφέ" αν σε έσκασα

    μην σου έρθει απότομα ο λογαριασμός για την χρήση του αν και είναι χαμηλός 0.99 δολλάρια το χρόνο τουλάχιστον με αυτά που λένε στην σελίδα τους.
    Σίγουρα κάτι τέτοιο θα ήταν εξοργιστικό ακόμα και για 1 λεπτό αλλά που θα με χρεώσουν αφού μόνο το τηλέφωνό μου έχουν
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  7. #52
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εφαρμογές αυτές, που κατά την προσωπική σου άποψη αξίζουν τα λεφτά τους, δεν απαιτούν λεφτά για να δουλέψουν?
    ακριβώς (τώρα καταλαβαινόμαστε) δεν απαιτούν λεφτά (να πληρώσεις) για να δουλέψουν

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα κάτι τέτοιο θα ήταν εξοργιστικό ακόμα και για 1 λεπτό αλλά που θα με χρεώσουν αφού μόνο το τηλέφωνό μου έχουν
    είχα ακριβώς αυτή την συζήτηση με γνωστό που την έχει την εφαρμογή για να ανταλλάζει μηνύματα με την κοπέλα του που σπουδάζει στην επαρχία (καθώς του εξηγούσα ότι μπορεί να κάνει περισσότερα πράγματα με το viber αντί αυτού εδώ.

    δεν ξέρω πως μπορούν να σε χρεώσουν (μελλοντικά) ή να ζητήσουν τα αναδρομικά για την χρήση (στοιχεία πάντως ζητάνε αρκετά από ότι είδα)

    στην ιστοσελίδα τους λένε δεν έχουν διαφημίσεις , πρώτος χρόνος χρήσης της εφαρμογής δωρεάν μετά έχει χρέωση 0.99 USD

    για αυτό σου είπα ότι κάτι βρωμάει στην όλη την υπόθεση

  8. #53
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα κάτι τέτοιο θα ήταν εξοργιστικό ακόμα και για 1 λεπτό αλλά που θα με χρεώσουν αφού μόνο το τηλέφωνό μου έχουν
    Κοίτα, και εγώ έχω το WU πάνω από χρόνο και ποτέ δεν έχω πάρει ειδοποίηση, οποιασδήποτε μορφής, ότι ο χρόνος έληξε κτλ. Προφανώς δεν μπορούν να σε χρεώσουν, αλλά (υποθέτω), θα μπορούσαν να απενεργοποιήσουν/μπλοκάρουν τη χρήση του WU από τον συγκεκριμένο αριθμό τηλεφώνου

  9. #54
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ το έχω σε Android περίπου 2μιση χρόνια, δε με χρέωσε ποτέ, αντίθετα ανανεώσε μονο του για άλλους 12 μήνες όταν έληξε.

  10. #55
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, και εγώ έχω το WU πάνω από χρόνο και ποτέ δεν έχω πάρει ειδοποίηση, οποιασδήποτε μορφής, ότι ο χρόνος έληξε κτλ. Προφανώς δεν μπορούν να σε χρεώσουν, αλλά (υποθέτω), θα μπορούσαν να απενεργοποιήσουν/μπλοκάρουν τη χρήση του WU από τον συγκεκριμένο αριθμό τηλεφώνου
    αυτός ο γνωστός που αναφέρω το έχει στα 4 χρόνια τώρα

    και λέει ακριβώς το ίδιο ότι δεν μπορούν να τον χρεώσουν την χρήση που έχει κάνει (γιατί δεν έχουν στοιχεία) αλλά μπορούν ή να πουν τέλος η περίοδος "χάριτος" τώρα πρέπει να πληρώσετε ή να σου κάνουν μόνιμο αποκλεισμό

    και αυτός έχει την ίδια νοοτροπία με εμένα όταν κάνεις την δουλεία σου με κάτι δωρεάν γιατί πρέπει να πληρώσεις.

    θα δείξει τι θα γίνει (στην σελίδα τους το αναφέρουν πάντως για την χρέωση)

    στον γνωστό του στέλνουν μήνυμα ότι έληξε ο χρόνος αλλά του το ανανεώνουν

  11. #56
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αυτός έχει την ίδια νοοτροπία με εμένα όταν κάνεις την δουλεία σου με κάτι δωρεάν γιατί πρέπει να πληρώσεις.
    Εξαρτάτε πως ορίζεις το "κάνεις την δουλειά σου".
    Εγώ δοκίμασα viber και το έβγαλα αμέσως. Το wa μου φαίνεται πολύ καλύτερο (προσωπική άποψη). Άσε που τρέχει παντού (ακόμα και σε Nokia asha των 30€) χωρίς να γονατίζει τηλέφωνο και μπαταρία. Πλέον έχει και κλήσεις, ενώ όπως σου είπα δεν ξέρω ούτε έναν να το έχει πληρώσει, αν και χρησιμοποιούν οι περισσότερες επαφές μου.
    Άρα πως ακριβώς μπορείς να κάνεις περισσότερα με το viber, εκτός του "τσάμπα";
    Το χρησιμοποιείς γιατί σε βολεύει και το έχουν όλες οι επαφές σου, αλλά μέχρι εκεί.

  12. #57
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάτε πως ορίζεις το "κάνεις την δουλειά σου".
    Εγώ δοκίμασα viber και το έβγαλα αμέσως. Το wa μου φαίνεται πολύ καλύτερο (προσωπική άποψη). Άσε που τρέχει παντού (ακόμα και σε Nokia asha των 30€) χωρίς να γονατίζει τηλέφωνο και μπαταρία. Πλέον έχει και κλήσεις, ενώ όπως σου είπα δεν ξέρω ούτε έναν να το έχει πληρώσει, αν και χρησιμοποιούν οι περισσότερες επαφές μου.
    Άρα πως ακριβώς μπορείς να κάνεις περισσότερα με το viber, εκτός του "τσάμπα";
    Το χρησιμοποιείς γιατί σε βολεύει και το έχουν όλες οι επαφές σου, αλλά μέχρι εκεί.
    συμφωνώ μαζί σου είναι προσωπική άποψη του καθένα τι του αρέσει και τι όχι

    αυτό που λες το κάνει και το viber (έχω την εντύπωση ότι έχει περισσότερες δυνατότητες από το whatsapp)

    ούτε γονατίζει τηλέφωνο και μπαταρία (το πρόβλημα αυτό το έχω μόνο με το facebook app ή με το facebook messenger)

    ότι αφορά το whatsapp με πείσατε να το εγκαταστήσω στο motorola moto g (2014) να δω συμπεριφορά του άλλωστε το έχουν παράλληλα με αυτά που έχουμε όλοι 15 επαφές μου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 18-03-15 στις 13:11.

  13. #58
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάτε πως ορίζεις το "κάνεις την δουλειά σου".
    Εγώ δοκίμασα viber και το έβγαλα αμέσως. Το wa μου φαίνεται πολύ καλύτερο (προσωπική άποψη). Άσε που τρέχει παντού (ακόμα και σε Nokia asha των 30€) χωρίς να γονατίζει τηλέφωνο και μπαταρία. Πλέον έχει και κλήσεις, ενώ όπως σου είπα δεν ξέρω ούτε έναν να το έχει πληρώσει, αν και χρησιμοποιούν οι περισσότερες επαφές μου.
    Άρα πως ακριβώς μπορείς να κάνεις περισσότερα με το viber, εκτός του "τσάμπα";
    Το χρησιμοποιείς γιατί σε βολεύει και το έχουν όλες οι επαφές σου, αλλά μέχρι εκεί.
    Το μόνο που κάνει το viber πιο χρήσιμο είναι ότι παίζει παντού και ταυτόχρονα, και στο tablet και στο desktop win/mac/linux
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  14. #59
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβώς (τώρα καταλαβαινόμαστε) δεν απαιτούν λεφτά (να πληρώσεις) για να δουλέψουν
    Ακόμα δεν καταλαβαινόμαστε αλλά δεν πειράζει. Δεν θα το αντέξω ακόμα ένα deja vu με πρωταγωνιστή εσένα
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Restart του pc που είναι εγκατεστημένο το Elastix μέσω τηλεφώνου
    Από dimangelid στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-19, 16:27
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-14, 00:47
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-14, 17:43
  4. Μηνύματα: 106
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-14, 01:38
  5. Το UPS πρέπει να φορτίζεται ανοιχτό ή κλειστό;
    Από Ice-Blade στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-14, 18:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας