Σελ. 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 81316171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 273

Θέμα: Ote wifi fon.

  1. #256
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα σημερα το 13888 για να απενεργοποιησω το wifi fon και το κανανε αμεσως στο συστημα τους. Ημουν εκτος του χωρου μου και τους ρωτησα αν χρειαζεται καποιο reset για να παψει να εκμπεμπει το fon. Μου ειπαν οχι και οτι απο τωρα δεν εκπεμπει πλεον. Ηρθα στο σπιτι ομως και αυτο εκπεμπει κανονικα. Με restart το ιδιο. Τι χρειαζεται για να κοψει?
    Τι προβλήμα σου δημιουργουσε και το εκοψες;

  2. #257
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που ενεργοποιήθηκε (δεν με ενημέρωσε κάνεις). Έβλεπα ένα ισχυρό δίκτυο πάνω στο κανάλι μου αρκετό καιρό και δεν ήξερα τι ειναι. Επίσης δεν κάνω χρήση της υπηρεσίας έξω εγώ (από άλλους χρήστες) οπότε και το έκοψα.

  3. #258
    Εγγραφή
    29-11-2011
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που ενεργοποιήθηκε (δεν με ενημέρωσε κάνεις). Έβλεπα ένα ισχυρό δίκτυο πάνω στο κανάλι μου αρκετό καιρό και δεν ήξερα τι ειναι.
    Το mywifi fon είναι ενεργοποιημενο by default σε κάθε νέα σύνδεση;

    το ίδιο παρατήρησα και εγώ, και από ότι βλέπω μόνο με τηλέφωνο στο 13888 απενεργοποιειται;

    (στο my Cosmote δεν έχω ακόμα πρόσβαση στις ρυθμίσεις εφόσον ζητάει κατά την εγγραφή μια λεπτομέρεια που θα τη βρω στον πρώτο λογαριασμό..)

  4. #259
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.972
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν έχεις πρόσβαση στο My Cosmote, τότε μόνο με κλήση στο 13788 (χρειάζεσαι το τεχνικό τμήμα, μπορείς να καλείς το 13788 δωρεάν από όλα τα δίκτυα).

    Για την εγγραφή στο my cosmote χρειάζεσαι τον αριθμό λογαριασμού, ή αν έχεις κινητό Cosmote στα ίδια στοιχεία μπορείς να κανεις εγγραφή με αυτο (ή να συνδεθείς στο cosmote ID με το οποίο είναι συνδεδεμένο) και θα εμφανιστεί.

  5. #260
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    to mywifi fon ειναι υπηρεσια που μπορει να χρησιμοποίηση οποιος εχε cosmote
    Aυτο σημαινει οτι την πληρωνες θες δε θες (τιποτα δεν ειναι δωρεαν. Ειναι μεσα στο πακετο υπηρεσιών θες δε θες)
    Αν την απενεργοποιήσεις για τους αλλους την απενεργοποιεί και για σενα αλλα εξακολουθείς και την πληρώνεις σαν υπηρεσια αφου δεν προσφέρετε σαν ξεχωριστή υπηρεσια

  6. #261
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    to mywifi fon ειναι υπηρεσια που μπορει να χρησιμοποίηση οποιος εχε cosmote
    Aυτο σημαινει οτι την πληρωνες θες δε θες (τιποτα δεν ειναι δωρεαν. Ειναι μεσα στο πακετο υπηρεσιών θες δε θες)
    Αν την απενεργοποιήσεις για τους αλλους την απενεργοποιεί και για σενα αλλα εξακολουθείς και την πληρώνεις σαν υπηρεσια αφου δεν προσφέρετε σαν ξεχωριστή υπηρεσια
    Δεν ισχύει αυτό που λες, δεν πληρώνεις κάτι, άσχετα αν την έχεις ενεργή ή όχι.
    Οι χρεώσεις για το fon υπάρχουν στην σελίδα του fon, δεν είναι κάτι σημερινό το fon καθώς και το business model του

  7. #262
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό που λες, δεν πληρώνεις κάτι, άσχετα αν την έχεις ενεργή ή όχι.
    Οι χρεώσεις για το fon υπάρχουν στην σελίδα του fon, δεν είναι κάτι σημερινό το fon καθώς και το business model του
    οπως ειπα δεν προσφερετε σαν ξεχωριστη υπηρεσια αρα δεν μπορουμε να πουμε ποσο και αν κοστιζει
    Ειναι ομως μια υπηρεσια που την δινουν μονο οταν εχεις συμβολαιο
    Εσυ λες οτι μας την χαριζουν την υπηρεσια και την υποστηριξη της οταν εχω προβλημα και μου το λυνουν τσαμπα, δωρο ξεχωριστη εφαρμογη για κινητα κτλ ενω εγω λεω οτι μεσα στα παγια εχει υπολογιση το κοστος της και το βαζουν χωρις να φαίνεται καπου

  8. #263
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως ειπα δεν προσφερετε σαν ξεχωριστη υπηρεσια αρα δεν μπορουμε να πουμε ποσο και αν κοστιζει
    Ειναι ομως μια υπηρεσια που την δινουν μονο οταν εχεις συμβολαιο
    Εσυ λες οτι μας την χαριζουν την υπηρεσια και την υποστηριξη της οταν εχω προβλημα και μου το λυνουν τσαμπα, δωρο ξεχωριστη εφαρμογη για κινητα κτλ ενω εγω λεω οτι μεσα στα παγια εχει υπολογιση το κοστος της και το βαζουν χωρις να φαίνεται καπου
    Ξαναλέω το business model του fon είναι αυτό, παρέχουν υποστήριξη, τεχνογνωσία στους παρόχους και μετά μοιράζονται τα κέρδη απο αυτούς που δεν έχουν fon και πληρώνουν για πρόσβαση.

    Όταν δώσανε την υπηρεσία δεν ανεβάσανε το πάγιο των συνδέσεων, τώρα θα μου πεις, το ανεβάσανε πιο πριν ή πιο μετά για να μην φαίνεται οτι το κάνανε για το fon.

    Φυσικά και προσφέρεται σαν ξεχωριστή υπηρεσία δοκίμασε να μην βάλεις τα στοιχεία σου και θα δεις τιμές για τους non fon users

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  182,0 KB 
ID: 221282

  9. #264
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναλέω το business model του fon είναι αυτό, παρέχουν υποστήριξη, τεχνογνωσία στους παρόχους και μετά μοιράζονται τα κέρδη απο αυτούς που δεν έχουν fon και πληρώνουν για πρόσβαση.

    Όταν δώσανε την υπηρεσία δεν ανεβάσανε το πάγιο των συνδέσεων, τώρα θα μου πεις, το ανεβάσανε πιο πριν ή πιο μετά για να μην φαίνεται οτι το κάνανε για το fon.

    Φυσικά και προσφέρεται σαν ξεχωριστή υπηρεσία δοκίμασε να μην βάλεις τα στοιχεία σου και θα δεις τιμές για τους non fon users

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  182,0 KB 
ID: 221282
    δεν αναφέρομε σε τιποτα business
    αρα το firmware, η κατασκευη app για κινητα και η συντήρησή τους κτλ που χρησημοποιω εσυ λες οτι μου τα χαρίζει η εταιρα cosmote.
    ok

  10. #265
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αναφέρομε σε τιποτα business
    αρα το firmware, η κατασκευη app για κινητα και η συντήρησή τους κτλ που χρησημοποιω εσυ λες οτι μου τα χαρίζει η εταιρα cosmote.
    ok
    Νομίζω οτι δεν διαβάζεις τι γράφω, καλή συνέχεια

  11. #266
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Το απενεργοποιήσα και εγώ από το mycosmote. Παίρνει κάποιο χρόνο για να σταματήσει να εκπέμπει ή πρέπει να τους καλέσω (κάτι που απεύχομαι με την εξυπηρέτηση που έχουν);
    Ευχαριστώ.

  12. #267
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εντός 24ωρου απενεργοποιείται από το router σου

  13. #268
    Εγγραφή
    08-02-2018
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    Να ρωτήσω ξέρει κανείς πως να λύσω το σφάλμα: "it is currently not possible to login, please try again later. (Code 302)".

    Μέρες τωρα συνδέομαι στο ίδιο access point αλλα τις τελευταίες 2 όλο μου βγάζει αυτο το σφάλμα και δεν με αφήνει να συνδεθώ. Εχω προσπαθήσει και σε αλλα hotspot και συμβαίνει το ιδιο.

    Εχω αλλάξει το κωδικό στο λογαριασμό μηπως έφτεγε αυτό αλλα δεν έκανε διαφορά. Επίσης έχω δοκιμάσει όλες ώρες της μέρας και έχω δοκιμάσει να αφήσω ώρες μεταξύ προσπαθειών μήπως παίζει ρόλο. Δοκίμασα να κάνω τίκετ στο site της FON και ζητάει captcha επιβεβαίωση αλλα δεν εμφανίζει καν τα captcha...

    Δέν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω ακομα 1 εβδομάδα στο πάσο και θα πάει χαμένη φοβάμαι

    Όποια βοήθεια θα την εκτιμούσα πολύ.
    καλησπέρα, εχω το ιδιο προβλημα. το διορθωσες?

  14. #269
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Μερικές φορές κολλάει και βγάζει αυτό το error message ενώ αποδεδειγμένα δεν είναι κάποια συσκευή συνδεδεμένη. Το έχω βιώσει και εγώ.

  15. #270
    Εγγραφή
    15-02-2016
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω μόνιμα το wifi fon (σενάριο εξοχικού που είπατε πιο πάνω), χωρίς να με πετάει κάθε 24 ώρες (π.χ. για να επιτηρώ τον χώρο από απόσταση; )
    Οπότε υπάρχει ένα catch ότι δεν είναι ΜΟΝΙΜΗ αναμετάδοση. Τι μπορούμε να κάνουμε γι' αυτό;
    Επαναφέρω παλιό πόστ του φίλου μας μήπως έχει κάποιος άλλος φίλος κάποια πηγή για ψάξιμο ή λύση για να βλέπουμε κανένα θερμοστάτη στο εξοχικό. Οποιαδήποτε βοήθεια σημαντική...

Σελ. 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 81316171819 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04
  2. OTE WIFI HOTSPOTS
    Από telemaxos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-14, 21:53
  3. TIPS: Το κολπατζίδικο Fritz Box Fon και πώς να το "εκπαιδεύσετε"
    Από cosmos στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 264
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-14, 08:42
  4. My Ote Free Wifi
    Από amoramor στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-14, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας