Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 74
  1. #31
    Εγγραφή
    25-11-2007
    Περιοχή
    Νέα Κηφισιά
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Ε βέβαια! Αφου πουλάνε κάτω του κόστους στα φοιτητικά πακέτα, την πληρώνουν μετά οι άλλοι που δεν είναι φοιτητές με χρέωση ανά λεπτό! Πως βγαίνουν οικονομικά όταν πουλάνε σε μια σημαντική μερίδα πελατών 1200'+1200sms προς όλους +1200ΜΒ μόνο με 7 ευρώ; Κοστίζουν όλα αυτά 7 ευρώ;; Και το κέρδος; Οι μισθοί; Τα σταθερά έξοδα; Αλλά δεν είδα κανέναν από δω, να κάνει καμιά καταγγελία στην ΕΕΤΤ να κοπεί μαχαίρι η ασυδοσία στα φοιτητικά καρτοκινητά! Μόνο να γκρινιάζουμε ξέρουμε! Εγω βαρέθηκα να είμαι ο συνήθης ύποπτος της καταγγελίας. Και βγαίναν τα στελέχη της vodafone και κατηγορούσαν τη wind ότι πουλάει κάτω του κόστους δίνοντας on-net κλήσεις με 1 ευρώ που στην ουσία δεν της κοστίζουν τίποτα. Αλλά το 1200' που ξεκίνησε η Vodafone δεν είναι κάτω του κόστους, ε;

  2. #32
    Εγγραφή
    30-03-2008
    Περιοχή
    Munich
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    100Mbps / 6Mbps
    ISP
    Kabel Deutschland
    Router
    Hitron CVE-30360
    Πραγματικά τραγική ανακοίνωση από την Cosmote (λογικά θα ακολουθήσουν και οι άλλες).

    Εγώ εδώ στη Γερμανία πληρώνω για το καρτοκινητό μου 20 Ευρώ το μήνα και έχω απεριόριστη ομιλία και SMS (πραγματικά απεριόριστη όμως χωρίς ψηλά γράμματα) , 500ΜΒ mobile internet και όταν ξεπεράσω αυτό το όριο δε μου κόβει την πρόσβαση ή με χρεώνει περισσότερο αλλά μου περιορίζε τη ταχύτητα στα 56kbps : link και έτσι πληρώνω πάντα τόσο κάθε μήνα.

  3. #33
    Εγγραφή
    08-03-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.994
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    HUAWEI™
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οταν δεν εχουμε ενεργοποιησει πακετο ιντερνετ πχ απο την Cosmote και ζητουμε να δουμε ιστοσελιδα με συνδεση δεδομενων τι γινεται σε αυτην την περιπτωσε? (με κλeιστο το Wi-fi)
    What is now proved was at first only imagined!

  4. #34
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nik_Gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν δεν εχουμε ενεργοποιησει πακετο ιντερνετ πχ απο την Cosmote και ζητουμε να δουμε ιστοσελιδα με συνδεση δεδομενων τι γινεται σε αυτην την περιπτωσε? (με κλeιστο το Wi-fi)
    στη frog σου χρεώνει daily pass 1€/ημέρα με 20ΜΒ σε full ταχύτητα αλλά μετά τα 20 σε ρίχνει σε χάλια ταχύτητες.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #35
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    μαλιστα..κριμα απλα για τους πελατες της.οι περισσοτεροι δε θα το αντιληφθουν καν..
    VAMOS ARIS

  6. #36
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από swind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε βέβαια! Αφου πουλάνε κάτω του κόστους στα φοιτητικά πακέτα, την πληρώνουν μετά οι άλλοι που δεν είναι φοιτητές με χρέωση ανά λεπτό! Πως βγαίνουν οικονομικά όταν πουλάνε σε μια σημαντική μερίδα πελατών 1200'+1200sms προς όλους +1200ΜΒ μόνο με 7 ευρώ; Κοστίζουν όλα αυτά 7 ευρώ;; Και το κέρδος; Οι μισθοί; Τα σταθερά έξοδα; Αλλά δεν είδα κανέναν από δω, να κάνει καμιά καταγγελία στην ΕΕΤΤ να κοπεί μαχαίρι η ασυδοσία στα φοιτητικά καρτοκινητά! Μόνο να γκρινιάζουμε ξέρουμε! Εγω βαρέθηκα να είμαι ο συνήθης ύποπτος της καταγγελίας. Και βγαίναν τα στελέχη της vodafone και κατηγορούσαν τη wind ότι πουλάει κάτω του κόστους δίνοντας on-net κλήσεις με 1 ευρώ που στην ουσία δεν της κοστίζουν τίποτα. Αλλά το 1200' που ξεκίνησε η Vodafone δεν είναι κάτω του κόστους, ε;
    και τι σημαίνει αυτό? εμείς που είμαστε φοιτητές το έχεις σκεφτεί ότι είμαστε σε χειρότερη κατάσταση? νοικιάζουμε σπίτι... έχουμε τόσα έξοδα με λίγα λόγια... θα πληρώνουμε και extra το κινητό? όχι δεν το δέχομαι εγώ αυτό.....! αν δεν σε συμφέρει εσένα μπορείς να αλλάξεις εταιρία...! γιατί είσαι ακόμα στην cosmote λοιπόν?

  7. #37
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν βγαίνουν οι φουκαριαρικες οι εταιρίες ας σταματήσουν τον καταιγισμο ανοητων διαφημισεων για το ποιά έχει μακρύτερο το δίκτυο.

    Κοστιζουν εκατομμύρια.

  8. #38
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Αργυρουπολη-Athens -Greece
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    214900/23907kbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Sercomm H300-s
    Path Level
    Interleaved
    Σκέψου να μην υπήρχε και κρίση ...
    Προγραμματισμός Εγκεφάλων http://www.chiptronic.gr

  9. #39
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από swind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε βέβαια! Αφου πουλάνε κάτω του κόστους στα φοιτητικά πακέτα, την πληρώνουν μετά οι άλλοι που δεν είναι φοιτητές με χρέωση ανά λεπτό! Πως βγαίνουν οικονομικά όταν πουλάνε σε μια σημαντική μερίδα πελατών 1200'+1200sms προς όλους +1200ΜΒ μόνο με 7 ευρώ; Κοστίζουν όλα αυτά 7 ευρώ;; Και το κέρδος; Οι μισθοί; Τα σταθερά έξοδα; Αλλά δεν είδα κανέναν από δω, να κάνει καμιά καταγγελία στην ΕΕΤΤ να κοπεί μαχαίρι η ασυδοσία στα φοιτητικά καρτοκινητά! Μόνο να γκρινιάζουμε ξέρουμε! Εγω βαρέθηκα να είμαι ο συνήθης ύποπτος της καταγγελίας. Και βγαίναν τα στελέχη της vodafone και κατηγορούσαν τη wind ότι πουλάει κάτω του κόστους δίνοντας on-net κλήσεις με 1 ευρώ που στην ουσία δεν της κοστίζουν τίποτα. Αλλά το 1200' που ξεκίνησε η Vodafone δεν είναι κάτω του κόστους, ε;

    Τι φταίνε τα φοιτητικά σε αυτή την περίπτωση? Μια χαρά €€€ βγάζουν οι εταιρίες από τα συμβόλαια, απλά απ' ό,τι φαίνεται δεν τους είναι αρκετά... Η Vodafone με το CU ξεκίνησε αυτό με τα τεράστια φοιτητικά πακέτα και μετά η Cosmote (What's Up) σε μια νύχτα τ' αντέγραψε, γιατί έχασε πολλούς πελάτες! Και ποιος νομίζεις χρησιμοποιεί όλα τα 1200 λεπτά? Πολύ λίγοι... Εγώ πάνω από 300'/μήνα δε θυμάμαι να έχω φάει ποτέ και είχα φτάσει να έχω στο CU υπολειπόμενα ~4000 λεπτά ομιλίας προς όλους, γιατί κάθε μήνα προσθέτονταν αυτά που δεν είχα φάει (αν έπαιρνα το ίδιο πακέτο ξανά)...

  10. #40
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν βγαίνουν οι φουκαριαρικες οι εταιρίες ας σταματήσουν τον καταιγισμο ανοητων διαφημισεων για το ποιά έχει μακρύτερο το δίκτυο.

    Κοστιζουν εκατομμύρια.
    στοθέμα με τις διαφημίσεις έχεις απόλυτο δίκιο..ειτε κινητή είτε σταθερή τηλεφωνία.αντί να κοιτάξουν να επενδύσουν στον εξοπλισμό και το δύκτιο ρίχνουν εκατομύρια σε διαφημιστικές εταιρείες περιοδικά τηλεοραση κτλ που πραγματικά κοστίζουν ΤΑ εκατομυρια....στην συνέχεια απο κάπου πρέπει να βγουν και αυτά τα χρήματα όποτε οι αυξησεις πολλές φορές είναι μονόδρομος. και όταν γκρινιάξεις για τις αυξησεις ακους και τις φωνές που σου λένε πως καλά κάνουνε και γίνονται οι αυξησεις γιατί ήδη είναι πολύ χαμηλά η τιμολόγηση και δεν μπορουν να βγουν οι εταιρείες....

  11. #41
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απατεώνες!!! Μόνο να μας πρήζουν από το πρωΐ μέχρι το βράδυ με ανόητες διαφημίσεις ότι εμείς φέραμε πρώτοι το 4G+ αγγούρι που θέλουμε να σας το βάλουμε βαθύτερα στην ντσέπη και να σας τα ρουφήξουμε.......

  12. #42
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απατεώνες!!! Μόνο να μας πρήζουν από το πρωΐ μέχρι το βράδυ με ανόητες διαφημίσεις ότι εμείς φέραμε πρώτοι το 4G+ αγγούρι που θέλουμε να σας το βάλουμε βαθύτερα στην ντσέπη και να σας τα ρουφήξουμε.......

  13. #43
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δουλέψτε με Data και VoIP όποτε είναι δυνατό, που πλέον είναι στις περισσότερες περιπτώσεις (Βλ. και Wifi)
    Και η γνώμη μου φύγετε πια από την συγκεκριμένη εταιρία την οποία θεωρώ άνετε την χειρότερη όλων από το '95 που ασχολούμαι με την τεχνολογία της κινητής τηλεφωνίας... (Έχω κουραστεί να τα λέω...)
    Δεν είμαι Funboy γενικά σε κανένα τομέα της τεχνολογίας, αλλά η γνώμη μου είναι οτι η Vodafone έδινε, δίνει και ευελπιστώ να συνεχίσει να δίνει τα καλύτερα πακέτα Data - Ομιλίας - Δώρα - Προσφορές (Marketing) σε συνδυασμό με ένα αξιόπιστο σήμα δικτύου... (και αναφέρομαι πάντα περισσότερο στο Prepaid κομμάτι)
    Η COTE πάντα ήταν, είναι και απ'όσο δείχνει θα συνεχίσει να είναι η χειρότερη... (Marketing)

  14. #44
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konstantinos77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλέψτε με Data και VoIP όποτε είναι δυνατό, που πλέον είναι στις περισσότερες περιπτώσεις (Βλ. και Wifi)
    Και η γνώμη μου φύγετε πια από την συγκεκριμένη εταιρία την οποία θεωρώ άνετε την χειρότερη όλων από το '95 που ασχολούμαι με την τεχνολογία της κινητής τηλεφωνίας... (Έχω κουραστεί να τα λέω...)
    Δεν είμαι Funboy γενικά σε κανένα τομέα της τεχνολογίας, αλλά η γνώμη μου είναι οτι η Vodafone έδινε, δίνει και ευελπιστώ να συνεχίσει να δίνει τα καλύτερα πακέτα Data - Ομιλίας - Δώρα - Προσφορές (Marketing) σε συνδυασμό με ένα αξιόπιστο σήμα δικτύου... (και αναφέρομαι πάντα περισσότερο στο Prepaid κομμάτι)
    Η COTE πάντα ήταν, είναι και απ'όσο δείχνει θα συνεχίσει να είναι η χειρότερη... (Marketing)
    Επιτέλους, κάποιος που συμφωνούμε... Την COTE προσωπικά τη θεωρώ ως τη χειρότερη εταιρία. Σε πολλά σημεία που κυκλοφορώ δεν έχει καθόλου σήμα αυτή και έχουν οι άλλες 2! Μόνο διαφημίσεις του στυλ "σήμα καμπάνα" και κάλυψη 99,8% ξέρουν να έχουν... Είναι πανάκριβη και δυστυχώς θεωρώ πως έχει πιάσει "κότσο" πολύ κόσμο που την εμπιστεύεται, επειδή αυτοαποκαλείται "αξιόπιστη"... Και μιλάω σαν πρώην πελάτης...

    Όσοι με άκουσαν και άλλαξαν εταιρία, δεν έχασαν... Όμως υπάρχουν αρκετοί κολλημένοι που συνεχίζουν να τη θεωρούν ως την καλύτερη...

  15. #45
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους, κάποιος που συμφωνούμε... Την COTE προσωπικά τη θεωρώ ως τη χειρότερη εταιρία. Σε πολλά σημεία που κυκλοφορώ δεν έχει καθόλου σήμα αυτή και έχουν οι άλλες 2! Μόνο διαφημίσεις του στυλ "σήμα καμπάνα" και κάλυψη 99,8% ξέρουν να έχουν... Είναι πανάκριβη και δυστυχώς θεωρώ πως έχει πιάσει "κότσο" πολύ κόσμο που την εμπιστεύεται, επειδή αυτοαποκαλείται "αξιόπιστη"... Και μιλάω σαν πρώην πελάτης...

    Όσοι με άκουσαν και άλλαξαν εταιρία, δεν έχασαν... Όμως υπάρχουν αρκετοί κολλημένοι που συνεχίζουν να τη θεωρούν ως την καλύτερη...
    Είμαστε λίγο Off Topic, αλλά πιστεύω οτι είναι "καλό" προς ενημέρωση όλων μας...
    Ακριβώς ίδια φάση φίλε MitsosDaBest13, όσοι με άκουσαν με χίλια ζόρια βέβαια και δυσπιστία στην αρχή, ούτε καν ξανά κοίταξαν προς COTE μεριά...

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Android App για διαχείριση What's Up
    Από hypest στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-14, 02:06
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 17:05
  3. Wi-Fi tethering σε καρτοκινητό what's up?
    Από fuorigioco1981 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-14, 15:10
  4. απο κοσμοκαρτα σε what's up
    Από theodora. στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-14, 15:57
  5. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-14, 23:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας