Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 74
  1. #46
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Μηνύματα
    291
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pgge3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά τραγική ανακοίνωση από την Cosmote (λογικά θα ακολουθήσουν και οι άλλες).

    Εγώ εδώ στη Γερμανία πληρώνω για το καρτοκινητό μου 20 Ευρώ το μήνα και έχω απεριόριστη ομιλία και SMS (πραγματικά απεριόριστη όμως χωρίς ψηλά γράμματα) , 500ΜΒ mobile internet και όταν ξεπεράσω αυτό το όριο δε μου κόβει την πρόσβαση ή με χρεώνει περισσότερο αλλά μου περιορίζε τη ταχύτητα στα 56kbps : link και έτσι πληρώνω πάντα τόσο κάθε μήνα.
    Aldi Talk forever, και εγώ μια από τα ίδια εδώ Γερμανία. Και να προσθέσω ότι οι κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο είναι απεριόριστες στο πακέτο που αναφέρεις, σε roaming εντός ΕΕ δεν χρεώνεσαι για τις εισερχόμενες και οι εξερχόμενες κοστίζουν 3 σεντ/λεπτό προς το ίδιο δίκτυο ή 11 λεπτά το λεπτό προς όλα τα υπόλοιπα δίκτυα εντός ΕΕ. Και το μήνυμα, εντός roaming πάντα, αν και σπάνια χρειάζεται, χρεώνεται 7 σεντ. Προσωπικά με συμφέρει να έχω το γερμανικό νούμερο ενεργοποιημένο όταν έρχομαι Ελλάδα, παρότι έχω δίκαρτο κινητό με 2η ελληνική SIM What's up μέσα.

  2. #47
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.519
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    άσχετο. πως μπορουμε να δουμε τι ισχυει στις υπολοιπες χωρες ΕΕ σε ότι αφορά χρεωσεις σταθερης κινητης; είχα άποψη πριν 1 μιση χρόνο αλλά θα ηθελα να ξαναδω τι παιζει προς τα κει
    Από φίλο που δουλείει Γερμανία αρκετά φτηνότερα εκεί.

  3. #48
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από φίλο που δουλείει Γερμανία αρκετά φτηνότερα εκεί.
    και στα 2?σταθερη και κινητη?

  4. #49
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.519
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Δεν έχει σταθερή, μόνο κινητή και στο σπίτι μόνο Internet.

  5. #50
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις φορητότητα και τους παίρνεις και τον αριθμό!! Αυτό όμως θα σημάνει και την πυροδότηση καλύτερων προσφορών από άλλες εταιρείες(Βλέπε f2g,q) που θα δίνουν 2GB χρήση δεδομένων με κάθε ανανέωση.....
    Συμφωνώ απόλυτα

  6. #51
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.209
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Μακαρι να μπορουσα να εκανα και εγω τραμπα με αλλες εταιριες αλλα για μενα ειναι μονοδρομος η cosmote! στην δουλεια μου δεν εχει καθολου σημα η voda απολυτως τιποτα, και η wind προβληματικο σημα σε δουλεια και σπιτι, ειχα παγιο και το εκοψα.....με την cosmote οπου παω εχω σημα, δεν εχει τυχει εκτος ενα μικρο χωριο στην Ευβοια που δεν ειχε ουτε 3G, δεν μου εχει τυχει πουθενα αλλου οπου εχω παει να μην εχω εστω Η. Γιαυτο δουλευω και με VOIP οπως ειπα στο προηγουμενο ποστ μου χρησιμοποιωντας το σταθερο μου απο παντου.....ευτυχως δλδ!

  7. #52
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν είναι τόσο ..τραγικό το συμβόλαιο ειδικά με την Cosmote και θα σας αναφέρω την προσωπική μου περίπτωση μετά απο δύο "εκβιασμούς" φορητότητας Εχω το πρόγραμμα 35 προς όλους που μου δίνει 400 λεπτά ομιλία το μήνα πρός όλα τα δίκτυα , 40 sms και 400 ΜΒ δεδομένα, το οποίο τους το έχω φτάσει τελική τιμή 11 ευρώ. Μόλις ένα ευρώ δηλαδή παραπάνω απο μια κάρτα των 10 ευρώ σε καρτοκινητό.

    Και εκείνο που κατά την ταπεινη μου αποψη αποτελει για εμενα πλεονέκτημα ειναι οτι με το συμβόλαιο ακόμα και αν καταναλώσω όλο το χρόνο μου δεν θα πρέπει να τρέχω να βρω κάρτα να βάλω. Ωστόσο συμφωνώ απολύτως οτι αυτή η πρακτική του στυλ "αποφασισαμε και αν σας αρεσει αν δεν σας αρεσει παντου το ιδιο θα ισχύει" ειναι φασιστικη και μονοπωλιακή.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  8. #53
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    δεν θα κανω εγω την διαφορα στο σχολιο, απλα θα προσθεσω μια ακομα φωνη και να πω το καρτελ καλα κραττει αναμενουμε τις ανακοινωσεις και των αλλων εταιρειων
    επισης βρισκομαστε υποτιθεται σε κριση και θα επρεπε (χαχαχαχα)οι εταιρειες να ειναι πιο ανεκτικες αυτο το διαστημα με τετοιες ανακοινωσεις
    αλλα αφου λεφτα υπαρχουν και εμεις δινουμε τετοιο δικαιωμα δηλαδη δειχνουμε στις εταιρειες οτι ριχτε ριχτε αντεχουμε και δεν το πεταμε το κινητο στο καδο απορριματων γιατι κανει 700 ευρω μην ξεχνιομαστε
    αχχχχχχχ ποτε μα ποτε θα τους πουμε γεια οεο??

  9. #54
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.209
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τόσο ..τραγικό το συμβόλαιο ειδικά με την Cosmote και θα σας αναφέρω την προσωπική μου περίπτωση μετά απο δύο "εκβιασμούς" φορητότητας Εχω το πρόγραμμα 35 προς όλους που μου δίνει 400 λεπτά ομιλία το μήνα πρός όλα τα δίκτυα , 40 sms και 400 ΜΒ δεδομένα, το οποίο τους το έχω φτάσει τελική τιμή 11 ευρώ. Μόλις ένα ευρώ δηλαδή παραπάνω απο μια κάρτα των 10 ευρώ σε καρτοκινητό.

    Και εκείνο που κατά την ταπεινη μου αποψη αποτελει για εμενα πλεονέκτημα ειναι οτι με το συμβόλαιο ακόμα και αν καταναλώσω όλο το χρόνο μου δεν θα πρέπει να τρέχω να βρω κάρτα να βάλω. Ωστόσο συμφωνώ απολύτως οτι αυτή η πρακτική του στυλ "αποφασισαμε και αν σας αρεσει αν δεν σας αρεσει παντου το ιδιο θα ισχύει" ειναι φασιστικη και μονοπωλιακή.
    Σωστο αυτο που λες και πετυχες και καλη τιμη! αλλα εμενα οσα μου ειχαν πει ηταν τουλαχιστον 22 ευρω τον μηνα αρα πολυ παραπανω, και το ποιο σημαντικο οτι επειδη μιλαω λιγο στο κινητο θα πηγαινει χαμενος ο χρονος ομιλιας και ειναι κριμα! τα ΜΒ οσα μενουν πανε στον επομενο μηνα ή χανονται?

  10. #55
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.286
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Απο τοτε που εγιναν τοσο δημοφιλη τα προπληρωμενα πακετα ομιλιας και data και σε συνδυασμο με τα φοιτητικα πακετα, το μοντελο pay as you go αρχισε να πεθαινει, τι κι αν τα τελη τερματισμου μειωθηκαν δραστικα!

    Μια ειναι η λυση, οπως εγινε και στα σταθερα δικτυα επικοινωνιας με τον ΟΤΕ, ετσι και οι 3 εταιριες κινητης να υποχρεωθουν να ανοιξουν με πιο ευνοικους ορους τα δικτυα τους σε mvno παροχους. Ειδικα τωρα που δημοπρατηθηκαν οι νεες συχνοτητες και υπαρχει το καταλληλο timing.

    Πως για παραδειγμα να ανταγωνιστει η Cyta τη Vodafone στο θεμα της κινητης τηλεφωνιας;
    Το οτι η ΕΕΤΤ δεν επεμβαινει στις εξοφθαλμες προσυμφωνημενες πρακτικες ειναι εγκλημα.

    Μιας και αναφερθηκε, πραγματικα οι εταιριες στα φοιτητικα πακετα ειναι οτι να ναι. 1,5 χρονο τωρα και το φοιτητικο μου πακετο ειναι ακομα ενεργο! Ωρες ωρες πιστευω οτι νιωθουν πιο σιγουρες οι εταιριες να τους δινεις ακομα κι ενα μικρο χαρτζιλικι παρα μια pay as you go καταναλωση.

  11. #56
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστο αυτο που λες και πετυχες και καλη τιμη! αλλα εμενα οσα μου ειχαν πει ηταν τουλαχιστον 22 ευρω τον μηνα αρα πολυ παραπανω, και το ποιο σημαντικο οτι επειδη μιλαω λιγο στο κινητο θα πηγαινει χαμενος ο χρονος ομιλιας και ειναι κριμα! τα ΜΒ οσα μενουν πανε στον επομενο μηνα ή χανονται?
    Δυστυχως τα ΜΒ πρέπει να τα ξοδέψεις τον ίδιο μήνα δεν μεταφερονται και η αληθεια ειναι οτι επειδη χρησιμοποιω Backberry κάθε μηνα ...περισσευουν τουλάχιστον τα μισα...
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  12. #57
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.209
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως τα ΜΒ πρέπει να τα ξοδέψεις τον ίδιο μήνα δεν μεταφερονται και η αληθεια ειναι οτι επειδη χρησιμοποιω Backberry κάθε μηνα ...περισσευουν τουλάχιστον τα μισα...
    πωπω τεραστιο μειονεκτημα!!!! αν ειναι δυνατον....στο W.U (δεν ξερω αλλοι τι κανουν) παντως μεταφερονται.

  13. #58
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν διαμαρτυρομαι... με 11 ευρουλάκια το μηνα ολα καλα για τα δικα μου δεδομενα!!!
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  14. #59
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.209
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαμαρτυρομαι... με 11 ευρουλάκια το μηνα ολα καλα για τα δικα μου δεδομενα!!!
    Αμα σου πω επι χρονια που ειχα wind πληρωνα 50 τον μηνα για πολυ λιγοτερα πραγματα? και 250MB μονο.....που επισης δεν τα χαλαγα! μα και τωρα με το W.U απο τα 500 ζητημα αν χαλαω 50 ολο μαζευονται και μετα εχω πανω απο 2GB, μια φορα ξεχασα να ανανεωσω και τα κλεγα....

  15. #60
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πωπω τεραστιο μειονεκτημα!!!! αν ειναι δυνατον....στο W.U (δεν ξερω αλλοι τι κανουν) παντως μεταφερονται.
    Μεταφερονται;; Για ποιο πακετο δεδομενων μιλας;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Android App για διαχείριση What's Up
    Από hypest στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-14, 02:06
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 17:05
  3. Wi-Fi tethering σε καρτοκινητό what's up?
    Από fuorigioco1981 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-14, 15:10
  4. απο κοσμοκαρτα σε what's up
    Από theodora. στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-14, 15:57
  5. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-14, 23:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας