Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 67
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Η ψηφιακή αλληλεγγύη ξεκινά από τα καταστήματα WIND
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WIND - Ψηφιακή Αλληλεγ&#94.jpg 
Εμφανίσεις:  373 
Μέγεθος:  193,8 KB 
ID: 150452Αν είσαι δικαιούχος μπες πρώτα στα καταστήματα WIND και βρες πλήρη γκάμα από Tablets και Netbooks

    Αθήνα 4 Φεβρουαρίου 2015. Τα καταστήματα WIND συμμετέχουν στη δράση «Ψηφιακές Υπηρεσίες Αλληλεγγύης στις 8 Περιφέρειες Αμιγούς Σύγκλισης». Οι δικαιούχοι που θα επισκεφτούν ένα από τα εγκεκριμένα καταστήματα WIND που συμμετέχουν στη δράση, προσκομίζοντας το κουπόνι (Επιταγή Ψηφιακής Αλληλεγγύης), μπορούν να αποκτήσουν ευρυζωνική διαδικτυακή σύνδεση (σταθερή ή κινητή), υπηρεσίες κατ’ οίκον συμβουλευτικής υποστήριξης και ενημέρωσης, καθώς και Tablet ή Netbook σε Android, Windows και iOS ώστε να ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες τους.


    Η WIND προσφέρει μεταξύ άλλων:
    • Σύνδεση στο πρόγραμμα WIND Double Play, που προσφέρει απεριόριστο internet έως 24 Mbps, απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις, δωρεάν 300’/μήνα προς όλα τα ελληνικά κινητά μόνο με 8€/μήνα*.
    • Δωρεάν σύνδεση στο πρόγραμμα WIND Mobile broadband Control Ψηφιακή Αλληλεγγύη 5GB με 5GB Δωρεάν μηνιαία χρήση Mobile Broadband*.
    • Σύνδεση στο πρόγραμμα WIND Mobile broadband Control Ψηφιακή Αλληλεγγύη 20GB με 20GB μηνιαία χρήση Mobile Broadband με 7,90€/μήνα*.
    • Μεγάλη γκάμα από δωρεάν tablets όπως τα LENOVO TAB A8-50, Huawei Media pad T1, SAMSUNG T311-Galaxy Tab 3 8.0 κ.α καθώς και φορητούς υπολογιστές όπως το Lenovo G50-45.
    • Ποικιλία από tablets σε προνομιακή τιμή όπως το APPLE IPAD MINI RETΙΝΑ CEL 16GB, το Samsung Tab 4 10'' και το Sony Z3 Tablet 8'' 4G.
    • Δωρεάν υπηρεσία κατ’ οίκον συμβουλευτικής υποστήριξης και ενημέρωσης που καλύπτει βασικές δεξιότητες χρήσης συσκευών tablet & laptop, εκπαίδευση στη χρήση εφαρμογών ηλεκτρονικής διακυβέρνησης και πληρωμών, καθώς και άλλες εκπαιδευτικές ενότητες.



    Τα καταστήματα WIND ενισχύουν την ψηφιακή εποχή με στόχο τη μείωση του ψηφιακού χάσματος και την παροχή ίσων ευκαιριών στους πλέον αδύναμους οικονομικά πολίτες για πρόσβαση στο διαδίκτυο και αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών. Αναλυτικά η λίστα με τα καταστήματα WIND στο www.wind.gr.

    *Η τιμή περιλαμβάνει το όφελος του κουπονιού έως 31/10/2015. Μετά και μέχρι τη λήξη του συμβολαίου η τιμή προσαρμόζεται στα 20€/μήνα για το WIND Double Play, στα 12€/μήνα για το WIND Mobile broadband Control Ψηφιακή Αλληλεγγύη 5GB και στα 19,90€/μήνα για το WIND Mobile broadband Control Ψηφιακή Αλληλεγγύη 20GB.


  2. #2
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Apple Ipad Air 16Gbs Wifi.

    τιμή καταστημάτων στην αγορά : από 376 ευρώ

    τιμή Wind "με έκπτωση 230 ευρώ ψηφιακής αλληλεγγύης" : 329 ευρώ

    Έχει και καλύτερα, πχ στην ταμπλέτα Samsung Galaxy S 8.4 η τιμή με την έκπτωση στη wind είναi 50 ευρώ ΥΨΗΛΟΤΕΡΗ από την τιμή της αγοράς.

    Για όποιον δικαιούχο θέλει να σταθεί.... ψηφιακά αλληλέγγυος στην φτωχή εταιρία wind.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Από την στιγμή που οι συμμετέχοντες έπρεπε να πληρούν τις "προδιαγραφές", να έχουν την δυνατότητα να δίνουν και τηλεφωνικές συνδέσεις και tablet-φορητούς ήταν αναμενόμενο ότι οι μεγάλες αλυσίδες θα έβρισκαν την ευκαιρία να βγάλουν κέρδος να κάνουν και τις καινούριες συνδέσεις τους.
    Άραγε η διάρκεια της σύνδεσης θα είναι μεγαλύτερη από αυτή του προγράμματος;

  4. #4
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την στιγμή που οι συμμετέχοντες έπρεπε να πληρούν τις "προδιαγραφές", να έχουν την δυνατότητα να δίνουν και τηλεφωνικές συνδέσεις και tablet-φορητούς ήταν αναμενόμενο ότι οι μεγάλες αλυσίδες θα έβρισκαν την ευκαιρία να βγάλουν κέρδος να κάνουν και τις καινούριες συνδέσεις τους.
    Άραγε η διάρκεια της σύνδεσης θα είναι μεγαλύτερη από αυτή του προγράμματος;
    Έβαλε και το Πλαίσιο, κι αυτό σε περιορισμένη γκάμα substandard προϊοντων για να βγάλει υπερκέρδη.

    Τελικά μιλάμε για επιδότηση μαγαζακιών τηλεπικοινωνιών και υπολογιστών; Ούτως ή άλλως θα έβγαζαν κέρδος , αλλά ο τρόπος που υλοποιείται μέχρι στιγμής (ουσιαστικά ξεφορτώνουν σαβούρα και τσεπώνουν καπέλο στις τιμές) είναι σκανδαλώδης. Πχ το Πλαίσιο πουλάει οχτακόσια διαφορετικά laptop αλλά για το πρόγραμμα προσφέρει μόνο μια σαβούρα με Atom. Από μόνο του αυτό έπρεπε να τους αποκλείσει από το πρόγραμμα. Και σε τελική ανάλυση έπρεπε ο δικαιούχους να μπορεί ο ίδιος να επιλέξει τί λαπτοπ θα αγοράσει και να πάρει τα χρήματα του προγράμματος με την απόδειξη αγοράς. Όχι αυτή την ξεφτίλα. Λες και το θέμα ήταν να ξεστοκάρουν τα μαγαζάκια από ό,τι σαβούρα είχαν στις αποθήκες τους.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    x
    πήγα τώρα σε ενα κατάστημα wind στα χανια και είχαν παραλάβει κάτι κομμάτια αλλα δεν είχαν προετοιμαστεί, κράτησαν το τηλέφωνό μου όταν είναι έτοιμοι να με καλέσουν. Μου είπαν οτι για λάπτοπ δίνουν ένα HP..μοντέλο δεν ήξεραν.

  6. #6
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    http://www.public.gr/psifiaki-allile...es-dikaiouxon/

    http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti...s-allilegguis/


    να προσέξετε οσοι πάτε για ανανέωση/νεα συνδεση(είτε σε wind είτε σε public),οτι υπάρχει 24μηνη δέσμευση,ακόμα και στο mobile broadband.Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω αν το lenovo που δίνουν εχει dvd player. Στην κοσμοτε αυτό που δίναν δωρεάν είχε,στα public μου είπαν πως δεν εχει,και μου εκαναν και τον εξυπνο οτι δεν το χρειαζεσαι το dvd αφου με ενα φλασάκι εχεις περισσότερα...
    Αν κάνει την διαδικασία κάποιος που έχει μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα στη wind (π.χ. wind DP S),να ενημερώσει τι ακριβώς παίζει. Μάλλον θα υποχρεωθούμε να πάμε στο νέο double-play με 24μηνο,χάνοντας και τα 120' στο κινητό και δίνοντας και 20 ευρώ για αλλαγή προγράμματος...Πάντως γινεται μπάχαλο,τα καταστήματα ενημερώθηκαν τελευταία ώρα,και κάποια δεν πρόλαβαν να βάλουν ακόμα τις προσφορές τους στο e-inclusion. Θα χρειαστούν μέρες για να υπάρχει ολοκληρωμένη εικόνα και να δουλέψουν όλα όπως πρέπει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kmpatra : 04-02-15 στις 16:41.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-06-2003
    Περιοχή
    Κιάτο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΑΤΟ
    Router
    H108NS
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 56,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν έχω καταλάβει καλά η σύνδεση internet είναι υποχρεωτική. Αυτό όμως σημαίνει αυτόματα ότι στην καλύτερη πρέπει να πληρώσεις 3 μήνες συμβόλαιο δηλαδή το λιγότερο 36 ευρώ. Χάνω κάτι ή μας κοροϊδεύουν?

    edit λάθος....
    Η δέσμευση είναι 24μηνη (στην wind σίγουρα... σε vodafone και ΟΤΕ ακόμα το ψάχνω). Άρα μιλάμε για 180 ευρώ!)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pajoee : 04-02-15 στις 20:26.

  8. #8
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    το αρχικο πλανο ηταν να ειναι 12μηνη η επιδοτηση,αλλα καθυστερησαν πολύ. Επι της ουσιας το κοστος της επιδοτησης χωριστικε σε 9 περιπου μηνες και βγαινουν ετσι τα δωρεαν πάγια. Σε 12μηνη συνδεση,θα επιδοτούσαν με 9 ευρω το μηνα,τωρα επιδοτουν με 12. Το πακετο στην ολη ιστορια ειναι οτι αν δεν σε συμφερει η προσφορα του παροχου σου πρεπει να πας αλλου και να πληρωσεις και 36 ευρω φορητοτητα,ασε που θα χασεις και την επιδοτηση για το διαστημα που θα μεσολαβήσει για την μεταφορά.

  9. #9
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Μηνύματα
    1.003
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Fastpath
    Η σύνδεση στο internet είναι υποχρεωτική.... οπότε αρχίζει η κοροϊδία αν διαλέξεις π.χ. το "MobileBroadband Control Ψηφιακή Αλληλεγγύη 5GB" είσαι δωρεάν μέχρι 31/10/2015 και μετά υποχρεωμένος να το πληρώνεις (12€) μέχρι το τέλους των 24 μηνών, δηλαδή περίπου 15χ12=180€ ....

    Αυτό δεν είναι επιδότηση είναι promotion.... άκου δέσμευση 24 μηνών....

  10. #10
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    840
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    απορια εγω που εχω forthnet 24 μπορω κρατησω συνδεση με την ιδια ταχυτητα και εχω την εκπτωση;



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bravelover Εμφάνιση μηνυμάτων
    απορια εγω που εχω forthnet 24 μπορω κρατησω συνδεση με την ιδια ταχυτητα και εχω την εκπτωση;
    hahahahaha ακουστε παιδια τι λεει ο αστειος !!! ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ !!!

    Bravelover ... οπως εχουν τα πραγματα, τσιμπας προσφορα απο καποιο καταστημα με το πακετο να περιλαμβανει ΚΑΙ το Tablet/Notebook ΚΑΙ τη συνδεση που πουλανε.
    Εαν δηλαδη δεν πουλανε φορθνετ ... με το στανιο πρεπει να βαλεις Wind/Voda/HOL ή οτι αλλο ...

    Ξεχωριστα, απο ενα καταστημα π.χ. τη συσκευή και απο αλλο την υπηρεσια Internet δε γινεται απ'οσα ειπαν στον κολλητο μου.
    Γελασα μεχρι δακρυων οταν μου το 'πε, γιατι του ελεγα "περιμενε να δεις τι ψιλα γραμματακια θα 'χει οταν ξεκινησει η χορηγηση...".

  12. #12
    Εγγραφή
    01-02-2011
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΥΡΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    Οτι νάναι ! Σε αναγκάζουν να πληρώσεις σύνδεση την οποία πολλοί από εμάς δεν την χρειαζόμαστε καν. Και δεν κρατάω αυτά τα 180 ευρώ που χρειάζονται για να ξεπληρώσω την υπόλοιπη σύνδεση και να αγωράσω όποιο tablet θέλω ? Οι τύποι είναι τρελοί ! Στα wind έχει και windows tablet η μου φάνηκε ? Γιατί στις απαιτήσεις έλεγε μόνο για android tablets. Λέει αυτό το laptopάκι της HP που το έχει δωρεάν ? Κάπου διαβασα για κακή ποιότητα κατασκευής και οθόνες που σπάνε.
    AMD FX-8350 | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX Beast 1866mhz 8gb | PowerColor HD7870 myst edition 2gb | XFX PRO550w | WesternDigital 1TB | Kingston SSDNow 300 60GB | Zalman Z11

  13. #13
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    840
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Morx Εμφάνιση μηνυμάτων
    hahahahaha ακουστε παιδια τι λεει ο αστειος !!! ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ !!!

    Bravelover ... οπως εχουν τα πραγματα, τσιμπας προσφορα απο καποιο καταστημα με το πακετο να περιλαμβανει ΚΑΙ το Tablet/Notebook ΚΑΙ τη συνδεση που πουλανε.
    Εαν δηλαδη δεν πουλανε φορθνετ ... με το στανιο πρεπει να βαλεις Wind/Voda/HOL ή οτι αλλο ...

    Ξεχωριστα, απο ενα καταστημα π.χ. τη συσκευή και απο αλλο την υπηρεσια Internet δε γινεται απ'οσα ειπαν στον κολλητο μου.
    Γελασα μεχρι δακρυων οταν μου το 'πε, γιατι του ελεγα "περιμενε να δεις τι ψιλα γραμματακια θα 'χει οταν ξεκινησει η χορηγηση...".
    μα εχω ηδη συνδεση να πεσω στο 4 για να παρω λαπτοπ για 24 δεν υπαρχει δυνατοτητα ? αμα εχει εκπτωση 12 το μηνα βαζω και οτε το ιδιο θα βγαινει



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  14. #14
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όπως ειπώθηκε, η Wind (και κατά συνέπεια το public που προσφέρει μόνο δικές της συνδέσεις) ζητά 24μηνη δέσμευση. Κατά συνέπεια, όσοι συμφωνήσουν θα βρεθούν να επιδοτούνται για 9 μήνες και να πληρώνουν από την τσέπη τους 15!!!
    Σε επικοινωνία μου με τη Vodafone, η υπάλληλος μου είπε ότι η δέσμευση είναι "μάλλον" 12μηνη, αλλά για καλό και για κακό να τους πάρω πάλι αύριο που θα πάει "ειδικός να τους ενημερώσει". Η δε Cosmote μιλάει στο site της για 12μηνο συμβόλαιο, αλλά καλύτερα να επιβεβαιωθεί αυτό με επικοινωνία πριν τη σύναψη συμβολαίου.
    Στο ζουμί τώρα, η "προσφορά" έχει ίδια αξία με τα Voucher που βρέθηκαν να δίνουν από 3/5 έως 1/5 των χρημάτων στον εργαζόμενο για 6μηνη εργασία, και από 2/5 έως 4/5(!!!) στα Κ.Ε.Κ. για 20ήμερο παιάνισμα. Απλά υπερκοστολογούν και ξεσκαρτάρουν τη σαβούρα τους τα μεγάλα καταστήματα, και εμείς τους δείχνουμε την αλληλεγγύη μας

  15. #15
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Το πακέτο της cosmote με τα 10 giga είναι σίγουρα (τσεκαρισμενο σε 2 μαγαζια) για 12 μήνες. Πληρώνεις 3 πάγια των 12 ευρώ μετά την επιδότηση, αν η σύνδεση γίνει τώρα φυσικά.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-14, 16:04
  2. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-14, 20:17
  3. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-14, 11:58
  4. Το Nokia X DS διαθέσιμο στα καταστήματα Wind
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-14, 20:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας