Login Form
IPv6 Ready
Σελίδα 57 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 374752555657
Εμφάνιση 841-848 από 848
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22746/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    TL-WDR3600 Modem TD-W8960
    SNR / Attn
    3(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yfas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω ότι δεν έχει αλλάξει κάτι. Η ερώτηση έγινε γιατί τώρα αντιλήφθηκα ότι το KV μου δεν συμπεριλαμβάνεται καν στη λίστα, η οποία περιέχει KV που θα αλλάξουν εντός του 2019.

Επίσης, πως ορίζεται το "πολύ κοντά σε ΑΚ"; Από τις εταιρίες μου λένε ότι είμαι στο 1,5χλμ και η ταχύτητες που μπορώ να πιάσω είναι μέχρι ~13mbps. Δεν το λες και κοντά...
    Καταρχήν δεν αλλάζουν όλες οι καμπίνες ενός αστικού κέντρου, αλλά μόνον όσες είναι πάνω από τα 550 μέτρα. Είναι (προς το παρόν) περιορισμός και ισχύει σε όλες τις χώρες όπου παρέχεται Vectoring.
    Από τις υπόλοιπες καμπίνες σε πάρα πολλές περιπτώσεις πάλι δεν αλλάζουν όλες, αλλά κάποιο ποσοστό που έχει αποφασισθεί από τον πάροχο (για Χ δικούς του λόγους)

Στο Α/Κ Ροσταν, υπάρχουν συνολικά 225 καμπίνες που είναι πάνω από τα 550 μέτρα απόσταση. Από αυτές ο ΟΤΕ έχει αναλάβει και θα αναβαθμίσει τις 183 (81%). Οι υπόλοιπες 42 προφανώς θα μπουν σε επόμενο προγραμματισμό και προς το παρόν είναι άγνωστος ο χρόνος.
    Δυστυχώς είσαι άτυχος αν η καμπίνα σου δεν είναι στον παρόντα προγραμματισμό και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα επ' αυτού πέραν της υπομονής.

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18097 / 848
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    SNR / Attn
    0,1(dB) / 15,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prizi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ήταν τραγικός όποιος έστησε τον κατανεμητή. Έγραψε στο κουτι 257 ενώ το κοντινό ΚΑΦΑΟ ειναι το 275 το οποίο είναι και στο Excel. Ακόμα στην περιοχή δεν εχω βρει την καμπίνα.
    Παρε τηλεφωνο και ρωτα τους. Λογικα στο επομενο διαστημα θα υπαρχει διαθεσιμοτητα αν δεν εχει ενεργοποιθει ηδη η καμπινα σου. Δε νομιζω να μην εχει αλλαξει η καμπινα σου

Περιοχή
    Σε ένα PC
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Υπάρχει τελικά ελπίδα;
    Σήμερα περνώντας από την στροφή Παύλου Μελά προς Πολίχνη στο απέναντι ρεύμα δίπλα στην άκρη του δρόμου παρατήρησα να είναι σκαμμένο το γνώριμο αυλάκι για οπτικές ίνες και λίγο πιο πάνω υπήρχε συνεργείο που συνέχιζε το σκάψιμο....ξέρει κάνείς κάτι περισσότερο;
    Πάντως όπως μου είχε πει φίλος ΟΤΕτζής είναι τραγικό που η όδευση των καλωδίων του ΟΤΕ είχαν γίνει περιμετρικά του -πρώην πλέον- Στρ/δου Πάυλου Μελά. Αποτέλεσμα ένας που μένει στην Πολίχνη στα 700 μέτρα σε ευθεία από το Κέντρο του ΟΤΕ στην Σταυρούπολη, με αυτή την όδευση είναι στα 1900 Μέτρα!

Περιοχή
    Στην ομορφότερη πόλλλλη!!
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    20Mbps / 2 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    Thomson TWG870UG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prizi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ήταν τραγικός όποιος έστησε τον κατανεμητή. Έγραψε στο κουτι 257 ενώ το κοντινό ΚΑΦΑΟ ειναι το 275 το οποίο είναι και στο Excel. Ακόμα στην περιοχή δεν εχω βρει την καμπίνα.
    Δεν έχει σημασία το κοντινό ΚΑΦΑΟ. Στη δική μου πολυκατοικία, δεν παίρνουμε γραμμή από το κοντινότερο ΚΑΦΑΟ (που είναι στο απέναντι πεζοδρόμιο γύρω στα 50μ ) αλλά από κάποιο που ήταν δύο τετράγωνα μακρύτερα (και όπως έγραψα και παραπάνω τώρα είναι ακόμα πιο μακρυά ).
    - Μάνα, θ' αργήσω λίγο, πάω στον πόλεμο !
    - Ζακέτα πήρες ;

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    SNR / Attn
    18(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raven_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει τελικά ελπίδα;
    Σήμερα περνώντας από την στροφή Παύλου Μελά προς Πολίχνη στο απέναντι ρεύμα δίπλα στην άκρη του δρόμου παρατήρησα να είναι σκαμμένο το γνώριμο αυλάκι για οπτικές ίνες και λίγο πιο πάνω υπήρχε συνεργείο που συνέχιζε το σκάψιμο....ξέρει κάνείς κάτι περισσότερο;
    Πάντως όπως μου είχε πει φίλος ΟΤΕτζής είναι τραγικό που η όδευση των καλωδίων του ΟΤΕ είχαν γίνει περιμετρικά του -πρώην πλέον- Στρ/δου Πάυλου Μελά. Αποτέλεσμα ένας που μένει στην Πολίχνη στα 700 μέτρα σε ευθεία από το Κέντρο του ΟΤΕ στην Σταυρούπολη, με αυτή την όδευση είναι στα 1900 Μέτρα!
    Είναι πράγματι εργασίες οπτικής ινας, από wind λογικα. Αρχές 19' θα αρχίσει η διαθεσιμότητα.

Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bouhc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει σημασία το κοντινό ΚΑΦΑΟ. Στη δική μου πολυκατοικία, δεν παίρνουμε γραμμή από το κοντινότερο ΚΑΦΑΟ (που είναι στο απέναντι πεζοδρόμιο γύρω στα 50μ ) αλλά από κάποιο που ήταν δύο τετράγωνα μακρύτερα (και όπως έγραψα και παραπάνω τώρα είναι ακόμα πιο μακρυά ).
    Σωστό. Και το 275 δεν ειναι το κοντινοτερο, αλλα είναι δυο τετραγωνα μακρια (το παλιο ΚΑΦΑΟ, τη VDSL καμπινα δεν τη βρίσκω). Αλλά πρωτον στο εσωτερικο του κατανεμητη εχουν γραψει 275 και δευτερον αν οντως ειναι το 257 τοτε ειμαι 500 μετρα μακρια από το ΚΑΦΑΟ σε ευθεία γραμμή...περνώντας πάνω απο αρχαια.

Περιοχή
    thessaloniki
    Downloads
    61
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26402/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    8.0(dB) / 17.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν λίγο πέρασα απο Γιαννιτσών με αναγεννήσεως και υπήρχε φορτηγάκι elecnet που περνούσε οπτικές σε φρεάτιο της wind. Έτσι πληροφοριακά.

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    18086/3125
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    ΖΤΕ H267N
    SNR / Attn
    6(dB) / 19,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiv4kl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πράγματι εργασίες οπτικής ινας, από wind λογικα. Αρχές 19' θα αρχίσει η διαθεσιμότητα.
    Μακάρι. Σήμερα η γραμμή μου έγινε VDSL και μοιάζει περισσότερο σε καλό ADSL.
    Ανέβασα στο νήμα της Cyta και μια φωτογραφία των πληροφοριών της γραμμής.
    Κάνε το καλό και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό :)
    Για να μην χαλάει η μπαταρία επειδή φορτίζεται όλο το βράδυ: DreamLab

Σελίδα 57 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 374752555657

Παρόμοια Θέματα

1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 11:34
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 23:00
  3. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 13:58
  4. wind vdsl στη θεσσαλονικη (40 ακκλησιες)
    Από lakis1982 στο φόρουμ VDSL
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-14, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία