Σελ. 159 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 139149154157158159160161164169 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.371-2.385 από 2684
  1. #2371
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmych Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άργησε λίγο αλλά έφτασε, σήμερα το μεσημέρι η WIND ενεργοποίησε την γραμμή WIND 50/5 από καμπίνα VDSL (περίπου 150-160m), χωρίς να πειράξω τίποτα στην καλωδίωση (εσωτερική), δηλαδή ξεκούμπωσα το παλιό router και κούμπωσα το καινούργιο. Τα χαρακτηριστικά της γραμμής είναι τα παρακάτω...

    Συνημμένο Αρχείο 215951

    Νομίζω χωρίς περισσότερο ψάξιμο είναι σε καλή κατάσταση.
    Super εισαι , αλλα δεν βλεπω vdsl 50 , 100+ εχεις , εισαι σιγουρος οτι υπεγραψες για 50?

  2. #2372
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από etheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Super εισαι , αλλα δεν βλεπω vdsl 50 , 100+ εχεις , εισαι σιγουρος οτι υπεγραψες για 50?
    Η Wind, αφήνει την γραμμή να πάει όσο πάει ο συγχρονισμός και ο περιορισμός για το πρόγραμμα γίνεται σε άλλο επίπεδο

  3. #2373
    Εγγραφή
    22-04-2020
    Περιοχή
    ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Έτσι ακριβός, η γραμμή συγχρονίζει στα μέγιστα που μπορεί με βάση το προφίλ στο Ρούτερ. Πέφτει "ψαλίδι" με άλλο τρόπο, αλώστε κάποια αρχεία που κατέβασα από διάφορα site τα μέγιστα που έπιασε ήταν γύρο στα 5,6Mb/s το οποίο παραπέμπει σε 50αρα γραμμή.

  4. #2374
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmych Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άργησε λίγο αλλά έφτασε, σήμερα το μεσημέρι η WIND ενεργοποίησε την γραμμή WIND 50/5 από καμπίνα VDSL (περίπου 150-160m), χωρίς να πειράξω τίποτα στην καλωδίωση (εσωτερική), δηλαδή ξεκούμπωσα το παλιό router και κούμπωσα το καινούργιο. Τα χαρακτηριστικά της γραμμής είναι τα παρακάτω...

    Συνημμένο Αρχείο 215951

    Νομίζω χωρίς περισσότερο ψάξιμο είναι σε καλή κατάσταση.
    Εδώ βλέπω ότι η γραμμή σου είναι 120/30 αντί για 50/5 ή κάνω λάθος?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glamour_services Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ βλέπω ότι η γραμμή σου είναι 120/30 αντί για 50/5 ή κάνω λάθος?
    Edit: OK, είδα τις απαντήσεις. Βάλε μας ένα speedtest αν θες!

  5. #2375
    Εγγραφή
    22-04-2020
    Περιοχή
    ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Από ένα 1ο speedtest που έκανα στην γραμμή.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  speed test.png 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  40,5 KB 
ID: 215995

  6. #2376
    Εγγραφή
    06-08-2004
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς εάν η Wind καλύπτει κάτω Τούμπα για VDSL 50? Περιοχή Κλεάνθους με Χαρίση, πίσω ακριβώς από τον ΟΤΕ.
    Η ιστοσελίδα της δείχνει πως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα αλλά γνωρίζω χρήστη επί της Παπάφη που έχει αναβαθμιστεί από 24άρα γραμμή σε 50.
    Πρόκειται σύντομα να μετακομίσω στη περιοχή και καθότι έλειπα εξωτερικό έχω μείνει λίγο πίσω όσων αφορά παρόχους και υποδομές, ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  7. #2377
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Όσι μένουν δίπλα στον ΟΤΕ παίρνουν VDSL απευθείας από το Α/Κ. Όσο πιάσει!

  8. #2378
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AstSam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς εάν η Wind καλύπτει κάτω Τούμπα για VDSL 50? Περιοχή Κλεάνθους με Χαρίση, πίσω ακριβώς από τον ΟΤΕ.
    Η ιστοσελίδα της δείχνει πως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα αλλά γνωρίζω χρήστη επί της Παπάφη που έχει αναβαθμιστεί από 24άρα γραμμή σε 50.
    Πρόκειται σύντομα να μετακομίσω στη περιοχή και καθότι έλειπα εξωτερικό έχω μείνει λίγο πίσω όσων αφορά παρόχους και υποδομές, ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Θα πάρεις απο Α/Κ καμπίνες VDSL για Τούμπα δεν προβλέπονται. Κανονικά θα έπρεπε να δίνει διαθεσιμότητα η Wind.

  9. #2379
    Εγγραφή
    12-02-2003
    Περιοχή
    Συκιές - Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Mikrotik RB5009US
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθε σήμερα το απόγευμα στην περιοχή της Πολίχνης (κοντά στο στρατόπεδο Καρατάσου) πωλητής της WIND. Είπε ότι έχει αναλάβει την περιοχή η WIND όπως φάινεται άλλωστε και από τις καμπίνες και ότι σε λίγο καιρό (χωρίς όμως να ξέρει το πότε) θα περάσει fiber. Μου έκανε προσφορά για να φύγω από την Cosmote και μου είπε ότι δεν θα πιάνω 4mbps όπως τώρα αλλά κοντά στα 10. Ρωτώντας τον πως θα γίνει αυτό μου έδωσε μια γενική και αόριστη απάντηση. Επίσης μου είπε ότι όταν με το καλό περάσουν οι οπτικές τότε σαν πελάτης της WIND θα έχω προτεραιότητα έναντι των υπολοίπων. Στο τέλος όταν του ανέφερα πως φεύγοντας από την Cosmote θα πρέπει να πληρώσω κάποιο πρόστιμο τότε μου είπε ότι δεν είμαι υποχρεωμένος να το πληρώσω και μπορώ να αλλάξω πάροχο χωρίς πρόβλημα.
    Τώρα κάθομαι και σκέφτομαι όλα αυτά που συζητήσαμε και δεν ξέρω αν θέλω να κλάψω ή να γελάσω.
    Το ότι ξεκινάνε με το "περνάμε από την γειτονιά σας για να σας ενημερώσουμε για τις αυξήσεις της ταχύτητας του internet και της μείωσης του λογαριασμού σας" με ξεπερνάει.
    Είναι η 3η φορά που πέρασε πωλητής της Wind από εμένα προχτές. Μπορείτε να πάρετε εως 100Mbit.
    Του λέω επειδή είμαστε κοντά στον ΟΤΕ, δεν αναβαθμισαν τα καφάο μας στα 2 αυτά τετράγωνα, δυστυχώς. Επέμενε ότι αναβαθμίστηκαν όλα. Του εξηγώ ρε bro, να ντυθώ να πάμε παρεούλα να μου τα δείξεις πως κάνατε αυτό το μαγικό ενώ τα καφαο δεν ήταν καν στον προγραμματισμό σας;
    Μου λέει δεν χρειάζεται, κάνουμε μια αίτηση τώρα και θα δείτε ο ίδιος ότι σε 2 βδομάδες θα έχετε 100Mbit .. αν θέλετε να σας δείξω αιτήσεις και από άλλους που έκαναν στην γειτονιά σας.
    Δλδ θες να μου δείξεις χαρτιά, ανθρώπων που θα κλάψουν που έσπασαν τα συμβόλαια τους με τους παρόχους, για να έρθουν στην Wind εξαιτίας ενός πωλητή που τους είπε ψέματα, καθώς όταν το αίτημα τους φτάσει στους τεχνικούς για υλοποίηση θα τους πουν συγγνώμη δεν γίνεται, μέχρι 50?
    Και να κάνω μια αίτηση για να καταλήξω να μπλέξω με αιτήματα υπαναχώρησης και καταγγελίες προς την ΕΕΤΤ και ξανα-συμβόλαιο με τον ΟΤΕ? Αλήθεια? Ντροπή σου.
    Ομολογώ ότι δεν έσπασε ούτε μια στιγμή το χαμόγελο του.
    Working from home

  10. #2380
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iLLiCiT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι ξεκινάνε με το "περνάμε από την γειτονιά σας για να σας ενημερώσουμε για τις αυξήσεις της ταχύτητας του internet και της μείωσης του λογαριασμού σας" με ξεπερνάει.
    Είναι η 3η φορά που πέρασε πωλητής της Wind από εμένα προχτές. Μπορείτε να πάρετε εως 100Mbit.
    Του λέω επειδή είμαστε κοντά στον ΟΤΕ, δεν αναβαθμισαν τα καφάο μας στα 2 αυτά τετράγωνα, δυστυχώς. Επέμενε ότι αναβαθμίστηκαν όλα. Του εξηγώ ρε bro, να ντυθώ να πάμε παρεούλα να μου τα δείξεις πως κάνατε αυτό το μαγικό ενώ τα καφαο δεν ήταν καν στον προγραμματισμό σας;
    Μου λέει δεν χρειάζεται, κάνουμε μια αίτηση τώρα και θα δείτε ο ίδιος ότι σε 2 βδομάδες θα έχετε 100Mbit .. αν θέλετε να σας δείξω αιτήσεις και από άλλους που έκαναν στην γειτονιά σας.
    Δλδ θες να μου δείξεις χαρτιά, ανθρώπων που θα κλάψουν που έσπασαν τα συμβόλαια τους με τους παρόχους, για να έρθουν στην Wind εξαιτίας ενός πωλητή που τους είπε ψέματα, καθώς όταν το αίτημα τους φτάσει στους τεχνικούς για υλοποίηση θα τους πουν συγγνώμη δεν γίνεται, μέχρι 50?
    Και να κάνω μια αίτηση για να καταλήξω να μπλέξω με αιτήματα υπαναχώρησης και καταγγελίες προς την ΕΕΤΤ και ξανα-συμβόλαιο με τον ΟΤΕ? Αλήθεια? Ντροπή σου.
    Ομολογώ ότι δεν έσπασε ούτε μια στιγμή το χαμόγελο του.
    Όταν τον ρώτησα μα πως γίνεται από 4mbps που πιάνω τώρα (και αυτό με το ζόρι) να πιάνω ξαφνικά 9mbps μου απάντησε ότι επειδή η WIND έχει την υπηρεσία Vision για ταινίες κτλ και αυτό χρειάζεται καλή ταχύτητα για streaming, η WIND έχει boostαρει τις γραμμές τις για να πιάνουν όλοι οι πελάτες της μεγαλύτερη ταχύτητα. Ότι ναναι απλά...

  11. #2381
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ψέμματα σου λεει! Εχουν ειδικές ξεματιάστρες οπου κανουν το ματι συη γραμμη και πιανει παραπανω!

  12. #2382
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν τον ρώτησα μα πως γίνεται από 4mbps που πιάνω τώρα (και αυτό με το ζόρι) να πιάνω ξαφνικά 9mbps μου απάντησε ότι επειδή η WIND έχει την υπηρεσία Vision για ταινίες κτλ και αυτό χρειάζεται καλή ταχύτητα για streaming, η WIND έχει boostαρει τις γραμμές τις για να πιάνουν όλοι οι πελάτες της μεγαλύτερη ταχύτητα. Ότι ναναι απλά...
    Την είχα πάθει το 2015 που ήμουν νέος πελάτης στην νοβα όσον αφορά το πατρικό μου τα ιδια μου ελεγαν, και επειδη ημουν και σκραπας με αυτα τοτε.....την πατησα και ετρεχα τελευταια στιγμη για ακυρωση φορητοτητας

  13. #2383
    Εγγραφή
    22-04-2020
    Περιοχή
    ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iLLiCiT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι ξεκινάνε με το "περνάμε από την γειτονιά σας για να σας ενημερώσουμε για τις αυξήσεις της ταχύτητας του internet και της μείωσης του λογαριασμού σας" με ξεπερνάει.
    Είναι η 3η φορά που πέρασε πωλητής της Wind από εμένα προχτές. Μπορείτε να πάρετε εως 100Mbit.
    Του λέω επειδή είμαστε κοντά στον ΟΤΕ, δεν αναβαθμισαν τα καφάο μας στα 2 αυτά τετράγωνα, δυστυχώς. Επέμενε ότι αναβαθμίστηκαν όλα. Του εξηγώ ρε bro, να ντυθώ να πάμε παρεούλα να μου τα δείξεις πως κάνατε αυτό το μαγικό ενώ τα καφαο δεν ήταν καν στον προγραμματισμό σας;
    Μου λέει δεν χρειάζεται, κάνουμε μια αίτηση τώρα και θα δείτε ο ίδιος ότι σε 2 βδομάδες θα έχετε 100Mbit .. αν θέλετε να σας δείξω αιτήσεις και από άλλους που έκαναν στην γειτονιά σας.
    Δλδ θες να μου δείξεις χαρτιά, ανθρώπων που θα κλάψουν που έσπασαν τα συμβόλαια τους με τους παρόχους, για να έρθουν στην Wind εξαιτίας ενός πωλητή που τους είπε ψέματα, καθώς όταν το αίτημα τους φτάσει στους τεχνικούς για υλοποίηση θα τους πουν συγγνώμη δεν γίνεται, μέχρι 50?
    Και να κάνω μια αίτηση για να καταλήξω να μπλέξω με αιτήματα υπαναχώρησης και καταγγελίες προς την ΕΕΤΤ και ξανα-συμβόλαιο με τον ΟΤΕ? Αλήθεια? Ντροπή σου.
    Ομολογώ ότι δεν έσπασε ούτε μια στιγμή το χαμόγελο του.
    αύξηση της ταχύτητας και μείωση του λογαριασμού.....το θέλω και εγώ αυτό . Τι να πεις στεναχωριέμαι για αυτούς που θα μπλέξουν στην διαδικασία του, μου "υποσχεθήκατε", μου "πουλήσατε" υπηρεσίες που δεν ισχύουν, από πωλητές που για να αυξήσουν και να πάρουν όσο περισσότερα συμβόλαια μπορούν θα πουν οτιδήποτε για να το εξασφαλίσουν, και με την λογική πες και μετά βλέπουμε....βασιζόμενοι βέβαια και στην άγνοια του περισσότερου κόσμου πάνω σε τέτοια θέματα.

  14. #2384
    Εγγραφή
    26-11-2002
    Περιοχή
    Σε ένα PC
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    VIGOR 2862Vac
    έργα ΔΕΔΔΗΕ χθες και σήμερα στην πολίχνη επί της Αγ. Παντελεήμονος που μοιάζει για ηλεκτροδότηση της καμπίνας 170 και 173 VDSL της WIND
    οι κακές γλώσσες λένε είχαμε θύμα των εργασιών μια οπτική ίνα της INALAN...που εξυπηρετεί τους πελάτες τοπικά

  15. #2385
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    H 173 θέλει κανονικά και αλλαγή θέσης, πού στο καλό βρήκαν να τη βάλουν....

Σελ. 159 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 139149154157158159160161164169 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 486
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 00:00
  3. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  4. wind vdsl στη θεσσαλονικη (40 ακκλησιες)
    Από lakis1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-14, 21:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας