Σελ. 136 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 116126131134135136137138141146156 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.026-2.040 από 2684
  1. #2026
    Καλησπέρα σε όλους σας!
    Είμαι στη nova εδώ και 3 μήνες σύνδεση 24 adsl αλλά πιάνω 10. Μένω στο κέντρο στην Κρυστάλλη δίπλα στη Συγγρού. Ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό 2 μήνες πχ στον έλεγχο διαθεσιμότητας όλες οι εταιρίες μου έβγαζαν μόνο adsl σήμερα μπήκα έτσι για την πλάκα και βλέπω πως η wind δίνει μέχρι 100 fiber!
    Στην αναζήτησή μου στην cosmote λέει πως θέλει διερεύνηση, στη vodafone μέχρι 24 και η nova που μίλησα πριν μου λέει πως δεν έχει πάνω από adsl 24.
    Μίλησα πριν στο τηλέφωνο με τη wind και έκανα αίτηση για vdsl 50, καθώς μου είπαν πως όντως μπορώ να το έχω.
    Υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει λάθος η wind και να μην υφίσταται τέτοια σύνδεση στην οδό που διαμένω; Μου κάνει εντύπωση που οι άλλοι δεν έχουν.
    Φοβάμαι μη φύγω από τη nova και πληρώσω ποινή και τελικά η wind να μου πει λάθος κάναμε.
    Μπορώ να το ελέγξω κάπως προτού κάνω κάτι που θα μετανιώσω;

  2. #2027
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παρε τον ΟΤΕ τηλεφωνο αν εφοσον σε αυτον ανηκει η καμπινα να σου πει μεχρι τι ταχυτητα δινει, 13888 ειναι το νουμερο

  3. #2028
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    962
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n-ZYXEL 8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρε τον ΟΤΕ τηλεφωνο αν εφοσον σε αυτον ανηκει η καμπινα να σου πει μεχρι τι ταχυτητα δινει, 13888 ειναι το νουμερο
    Νομίζω ότι η Vodafone έχει εκείνη την περιοχή.

  4. #2029
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!good Luck my friend

  5. #2030
    Αφού η Vodafone λέει πως δεν καλύπτει πάνω από 24 όταν βάζω τη διεύθυνσή μου.

  6. #2031
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    962
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n-ZYXEL 8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maximusgrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού η Vodafone λέει πως δεν καλύπτει πάνω από 24 όταν βάζω τη διεύθυνσή μου.
    Πιθανόν να ξέρει κάτι παραπάνω από την wind... Μπορεί όμως και όχι και απλά η wind να τρέχει να δεσμεύσει πελάτες λόγω της επικείμενης σε 1, 2, 3 …, n μήνες, ενεργοποίησης των καμπινών της vodafone...
    Θα σου συνιστούσα να πάρεις κανένα τηλέφωνο στην Vodafone πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση.

  7. #2032
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jacobgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανόν να ξέρει κάτι παραπάνω από την wind... Μπορεί όμως και όχι και απλά η wind να τρέχει να δεσμεύσει πελάτες λόγω της επικείμενης σε 1, 2, 3 …, n μήνες, ενεργοποίησης των καμπινών της vodafone...
    Θα σου συνιστούσα να πάρεις κανένα τηλέφωνο στην Vodafone πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση.
    Μόλις μίλησα με τη Vodafone και μου είπαν πως μου δίνουν μέχρι 24 μόνο! Τους είπα μα πώς γίνεται να μη δίνετε παραπάνω ενώ η wind δίνει 100 και μου απάντησε πως μόνο μία εταιρία παρέχει υψηλές ταχύτητες σε κάθε περιοχή. Ισχύει κάτι τέτοιο;

  8. #2033
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.928
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maximusgrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει κάτι τέτοιο;
    Όχι, δεν ισχύει.

  9. #2034
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    962
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n-ZYXEL 8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maximusgrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις μίλησα με τη Vodafone και μου είπαν πως μου δίνουν μέχρι 24 μόνο! Τους είπα μα πώς γίνεται να μη δίνετε παραπάνω ενώ η wind δίνει 100 και μου απάντησε πως μόνο μία εταιρία παρέχει υψηλές ταχύτητες σε κάθε περιοχή. Ισχύει κάτι τέτοιο;
    Κλασικά ότι να'ναι…
    Σε κάθε περιοχή μόνο ένας πάροχος στήνει καμπίνες και είναι υποχρεωμένος να δίνει χονδρική και στους υπόλοιπους. Στην περιοχή σου (Κρυστάλη & Συγγρού) με βάση τον χάρτη κάλυψης δίνει η vodofone. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όταν θα είναι διαθέσιμο δεν θα μπορείς να πάρεις από ΟΤΕ ή wind ή forthnet.

  10. #2035
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jacobgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασικά ότι να'ναι…
    Σε κάθε περιοχή μόνο ένας πάροχος στήνει καμπίνες και είναι υποχρεωμένος να δίνει χονδρική και στους υπόλοιπους. Στην περιοχή σου (Κρυστάλη & Συγγρού) με βάση τον χάρτη κάλυψης δίνει η vodofone. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όταν θα είναι διαθέσιμο δεν θα μπορείς να πάρεις από ΟΤΕ ή wind ή forthnet.
    Αφού δίνει λοιπόν η Vodafone όπως λες, και μου είπε μόλις τώρα ο υπεύθυνος πως δεν δίνει vdsl, αυτό σημαίνει πως η wind δεν μπορεί να μου δώσει 50 και 100 όπως μου έλεγε χθες σωστά; Να'σαι καλά γιατί ήμουν έτοιμος να υπογράψω. Δηλαδή θα έκανα νέα σύνδεση και θα έπιανα όσο και τώρα με τη nova και θα πλήρωνα και από πάνω τιμή vdsl;;;

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν έχω εξελίξεις!
    Μόλις μίλησα με τη Wind και με διαβεβαίωσαν πως θα έχω σίγουρα 50 ή 100 μαζί τους. Τους εξήγησα πως η Vodafone μου λέει πως αυτό δε γίνεται σύμφωνα με τη διεύθυνσή μου και μου είπαν πως κάποιες φορές βγαίνει λάθος με τη διεύθυνση και για να είμαι σίγουρος θα πρέπει να το δω με τον αριθμό βρόχου. Στη συνέχεια μου είπαν πως με τον αριθμό βρόχου μου είναι σίγουρα οκ.

    Μετά μίλησα με την Cosmote και τους έδωσα τον αριθμό βρόχου και μου είπαν κ αυτοί πως όντως έχει διαθεσιμότητα μέχρι 100. Μετα τους ρώτησα από πού παίρνουν και μου είπαν, όπως κι εσείς εδώ μου είπατε, πως μέσω Vodafone παίρνουν.

    Πήρα ξανά τη Vodafone τώρα και τους ρώτησα πάλι και μου λένε πως δεν υπάρχει καμπίνα κοντά μου και δεν μπορούν να μου δώσουν 50 ή 100, μόνο 24!
    Τους είπα να ελέγξουν με τον αριθμό βρόχου και μου είπαν πως δεν μπορούν να το ελέγξουν αυτό παρά μόνο αν γίνει αίτηση!
    Έχω μπερδευτεί χαχα!

  11. #2036
    Εγγραφή
    22-12-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη Μενεμενη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    181699 kBit/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.9(dB) / 7.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα εχουμε καποιο νεροτερο απο την μενεμενη θεσσαλονικης???Αποσο βλεπω ακομα κανενα εργο για νεες καμπινες απο WIND...

  12. #2037
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Ξεκίνησαν πρώτες τοποθετήσεις! Επί της Κουτηφάρη και προς την Επτάλοφο επίσης έχουν τοποθετηθεί οι πρώτες καμπίνες.


    Υπόψιν οι αντίστοιχες εργασίες για το Α/Κ Παύλου Μελά ήταν ακριβώς πριν δύο χρόνια, δηλαδή μιλάμε για καθυστέρηση 24 μηνών....

    Ειλικρινά όμως, αν έμενα Μενεμένη και με κάλυπταν Inalan & HCN ούτε θα το σκεφτόμουν για VDSL!

  13. #2038
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Την τρυπα που ανοιξανε στην H210 wind και 141 οτε ... Καλλιθέας με παστερ.
    Ποτε εχουν σκοπο νς την κλείσουν? Πανε απο 2 βδομάδες.
    Πιάνουν και 3 θέσεις πάρκινγκ!

  14. #2039
    Εγγραφή
    26-09-2019
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εδώ και δύο εβδομάδες, έχουν εγκατασταθεί καμπίνες από την Wind,στην περιοχή Ξηροκρήνης και Αμπελοκήπων, όπου δεν υπήρχαν οπτικές ίνες. Γνωρίζει κάποιος πόσο θα χρειαστεί για να συνδεθούν;

  15. #2040
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jackal7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και δύο εβδομάδες, έχουν εγκατασταθεί καμπίνες από την Wind,στην περιοχή Ξηροκρήνης και Αμπελοκήπων, όπου δεν υπήρχαν οπτικές ίνες. Γνωρίζει κάποιος πόσο θα χρειαστεί για να συνδεθούν;
    Αν είσαι ΟΤΕ περίπου 7 μήνες αν είσαι από wind όπως λες περίπου 10-12 μηνες

Σελ. 136 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 116126131134135136137138141146156 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 486
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 00:00
  3. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  4. wind vdsl στη θεσσαλονικη (40 ακκλησιες)
    Από lakis1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-14, 21:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας