Σελ. 161 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 141151156159160161162163166171 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.401-2.415 από 2684
  1. #2401
    Εγγραφή
    26-11-2002
    Περιοχή
    Σε ένα PC
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    VIGOR 2862Vac
    Καλημέρα,
    Μετά από επίλυση σε βλάβη σε γραμμή VODAFONE ADSL (που διήρκεσε 7 εβδομάδες) έγινε και μετάβαση της σύνδεσης σε VDSL 50 από καμπίνα της WIND ...περιοχή πολίχνη Θεσσαλονίκης
    σήμερα έγινε η ενεργοποίηση και ορίστε και τα στατιστικά της γραμμής σε προφιλ 35B
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VDSL_PROFILE_01.JPG 
Εμφανίσεις:  51 
Μέγεθος:  93,0 KB 
ID: 216330

    οπότε θεωρητικά μπορώ να φτάσω 280Mbit Down /50Mbit Up?

    Ρούτερ H300s με υπεράθλιο όμως Wifi!
    είχα ένα Vigor 2862Vac που δεν υποστηρίζει όμως προφιλ 35B άραγε θα μπορέσει να συγχρονίσει έστω σε πρόφιλ 17a η θα μου "βάλουν χέρι" από την VODAFONE?

  2. #2402
    Εγγραφή
    28-11-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    85000/11000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    15.2(dB) / 9.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους
    Μετά από μια σύντομη διακοπή σήμερα στις ~14.00 από 5/50 πήγα 5,5/55 10% δώρο

    Modulation Type VDSL2(Vectoring)
    Actual Rate(Up/Down) 5503/54995 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 46120/113752 kbps

    Είναι νέα μόδα όπως βλέπω και παραπάνω;

  3. #2403
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από personal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους
    Μετά από μια σύντομη διακοπή σήμερα στις ~14.00 από 5/50 πήγα 5,5/55 10% δώρο

    Modulation Type VDSL2(Vectoring)
    Actual Rate(Up/Down) 5503/54995 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 46120/113752 kbps

    Είναι νέα μόδα όπως βλέπω και παραπάνω;
    Ναι σε όλους δίνουν 10% παραπάνω στο vdsl

  4. #2404
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Καλησπέρα παιδιά.
    Στην περιοχή Πολίχνης - Σταυρούπολης (πάνω από το στρατόπεδο Π. Μελά και το σχολείο που έχει εκεί), γνωρίζει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο vdsl;
    Τώρα είμαι με nova adsl στα 24 (11+ δλδ) και λέω να αλλάξω σε 50άρα vdsl μήπως και αυξηθεί λίγο η ταχύτητα περιήγησης στο νετ. Στο site της cosmote έβαλα διεύθυνση και μου έβγαλε "Το αίτημά σου θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο". Το έψαξα και με την vodafone, έκανα έλεγχο διαθεσιμότητας και ενώ με την διεύθυνση μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο, με επιλογή θέσης από τον χάρτη, στο ίδιο σημείο που είμαι, δεν μου έβγαλε τπτ. Θα ρωτήσω και εδώ στα τοπικά καταστήματα αλλά δεν τους πολυεμπιστεύομαι, μπορεί να μου πούνε ένα ναι οκ και μετά να τρέχουμε.

    Ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasilios : 24-06-20 στις 20:06.

  5. #2405
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά.
    Στην περιοχή Πολίχνης - Σταυρούπολης (πάνω από το στρατόπεδο Π. Μελά και το σχολείο που έχει εκεί), γνωρίζει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο vdsl;
    Τώρα είμαι με nova adsl στα 24 (11+ δλδ) και λέω να αλλάξω σε 50άρα vdsl μήπως και αυξηθεί λίγο η ταχύτητα περιήγησης στο νετ. Στο site της cosmote έβαλα διεύθυνση αλλά και μου έβγαλε "Το αίτημά σου θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο". Το έψαξα και με την vodafone, έκανα έλεγχο διαθεσιμότητας και ενώ με την διεύθυνση μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο, με επιλογή θέσης από τον χάρτη, στο ίδιο σημείο που είμαι, δεν μου έβγαλε τπτ. Θα ρωτήσω και εδώ στα τοπικά καταστήματα αλλά δεν τους πολυεμπιστεύομαι, μπορεί να μου πούνε ένα ναι οκ και μετά να τρέχουμε.

    Ευχαριστώ.
    Δες στο site της wind με την ακριβή διεύθυνση σου. Στην περιοχή έχει βάλει καμπίνες η wind και ισως ξέρουν καλύτερα από τους υπόλοιπους αν είναι διαθέσιμο το vdsl.

  6. #2406
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jacobgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες στο site της wind με την ακριβή διεύθυνση σου. Στην περιοχή έχει βάλει καμπίνες η wind και ισως ξέρουν καλύτερα από τους υπόλοιπους αν είναι διαθέσιμο το vdsl.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ρωτήσω και στην wind αν και με προβληματίζει το σήμα όταν θα είμαι εκτός Θεσ/νίκης αλλά και το ότι δίνουν μόνο voip σταθερό. H αλήθεια είναι ότι προτιμώ την vodafone, όχι γιατί έχω προηγούμενη εμπειρία, απλά ο ΟΤΕ είναι 7-8 ευρώ το μήνα πιο ακριβός σε ανάλογο πρόγραμμα και έχει έξτρα τα τέλη ενεργοποίησης (36+ ευρώ). Βέβαια αυτά δεν είναι σοβαρά κριτήρια για επιλογή παρόχου, μόνο η ποιότητα του ίντερνετ είναι, αλλά αφού από τον ΟΤΕ παίρνουν κι αυτοί (vodafone), μάλλον ίδια θα είναι.


    Edit:
    Είδα ότι η wind παρέχει στην διεύθυνσή μου και fiber μέχρι 200 Mbps, δεν το γνώριζα, μόνο η ΙΝΑLAN απ΄όσο γνωρίζω πέρασε από εδώ ανάλογο δίκτυο πριν κάτι μήνες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasilios : 24-06-20 στις 20:49.

  7. #2407
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια αυτά δεν είναι σοβαρά κριτήρια για επιλογή παρόχου, μόνο η ποιότητα του ίντερνετ είναι, αλλά αφού από τον ΟΤΕ παίρνουν κι αυτοί (vodafone), μάλλον ίδια θα είναι.


    Edit:
    Είδα ότι η wind παρέχει στην διεύθυνσή μου και fiber μέχρι 200 Mbps, δεν το γνώριζα, μόνο η ΙΝΑLAN απ΄όσο γνωρίζω πέρασε από εδώ ανάλογο δίκτυο πριν κάτι μήνες.
    Δεν είναι οπτική μέχρι το σπίτι (FTTH) αλλά μέχρι την καμπίνα και μετά σου δίνουν VDSL έως 200.
    Και όλοι οι πάροχοι στην περιοχή μας δεν παίρνουν ιντερνετ από τον ΟΤΕ αλλά από την wind. Ο ΟΤΕ έχει μόνο το τελευταίο κομμάτι χαλκού από την καμπίνα μέχρι το σπίτι σου.
    Επίσης όλοι πλέον δίνουν VOIP.

  8. #2408
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά.
    Στην περιοχή Πολίχνης - Σταυρούπολης (πάνω από το στρατόπεδο Π. Μελά και το σχολείο που έχει εκεί), γνωρίζει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο vdsl;
    Τώρα είμαι με nova adsl στα 24 (11+ δλδ) και λέω να αλλάξω σε 50άρα vdsl μήπως και αυξηθεί λίγο η ταχύτητα περιήγησης στο νετ. Στο site της cosmote έβαλα διεύθυνση και μου έβγαλε "Το αίτημά σου θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο". Το έψαξα και με την vodafone, έκανα έλεγχο διαθεσιμότητας και ενώ με την διεύθυνση μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο, με επιλογή θέσης από τον χάρτη, στο ίδιο σημείο που είμαι, δεν μου έβγαλε τπτ. Θα ρωτήσω και εδώ στα τοπικά καταστήματα αλλά δεν τους πολυεμπιστεύομαι, μπορεί να μου πούνε ένα ναι οκ και μετά να τρέχουμε.

    Ευχαριστώ.
    Βρες τον αριθμό καμπίνας του ΟΤΕ που σε εξυπηρετεί και θα σου πω ακριβώς!

  9. #2409
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jacobgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι οπτική μέχρι το σπίτι (FTTH) αλλά μέχρι την καμπίνα και μετά σου δίνουν VDSL έως 200.
    Και όλοι οι πάροχοι στην περιοχή μας δεν παίρνουν ιντερνετ από τον ΟΤΕ αλλά από την wind. Ο ΟΤΕ έχει μόνο το τελευταίο κομμάτι χαλκού από την καμπίνα μέχρι το σπίτι σου.
    Επίσης όλοι πλέον δίνουν VOIP.
    Αυτό δεν το γνώριζα, ότι μόνο το κομμάτι της χάλκινης καλωδίωσης από το καφάο μέχρι το κάθε σπίτι είναι του ΟΤΕ, σε ευχαριστώ πολύ. Όπως επίσης δεν γνώριζα ότι όλοι πλέον δίνουν voip σταθερό. Ανοησία αυτό, δλδ πέφτει η σύνδεση, ή χαλάει το ρούτερ, πάει το σταθερό.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glamour_services Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρες τον αριθμό καμπίνας του ΟΤΕ που σε εξυπηρετεί και θα σου πω ακριβώς!
    Κατά 99% είναι 5402 - 116. Αυτό είναι το id σύμφωνα με χάρτη που ανέβασε ο iris07 σε διπλανό τόπικ. (Αν και στην φωτογραφία του καφάο γράφει 116 και από κάτω 42882).
    Ευχαριστώ πολύ.



    Παιδιά, για την INALAN έχετε άποψη; Πριν λίγο καιρό πέρασαν δίκτυο μπροστά από το σπίτι μου. Είναι σοβαρή εταιρία και άξια εμπιστοσύνης;;

  10. #2410
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Η 116 καμπίνα συνδέεται πάνω στην 162 της Wind, οπότε δίνει VDSL εδώ και καιρό. Υπάρχει όμως ένα "μικρό" θέμα: Η 116 καλύπτει ένα τεράστιο τετράγωνο με πολλές οικίες κοντά στο σχολείο που βρίσκονται έως και πάνω από 500 μέτρα από την ίδια την καμπίνα. Κάκιστος φυσικά σχεδιασμός μιας και θα μπορούσαν να είχαν μοιραστεί ανάμεσα στις καμπίνες 115 και 119 που βρίσκονται πιο κοντά και έτσι να μην υπάρχει πρόβλημα ούτε με το VDSL. Με λίγα λόγια η 162 δίνει VDSL αλλά μόνο σε όσες οικίες βρίσκονται έως τα 300 μέτρα από αυτήν. Αν το σπίτι σου δηλαδή βρίσκεται πιο μακριά, VDSL δύσκολα θα σου δώσουν.
    Φυσικά και ασυζητητί λοιπόν θα βάλεις inalan και ούτε να το σκέφτεσαι (γνώμη μου πάντα), εφόσον σε καλύπτει. Τι να πούμε κι εμείς που χάνουμε την κάλυψη για 400 μέτρα...

  11. #2411
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glamour_services Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η 116 καμπίνα συνδέεται πάνω στην 162 της Wind, οπότε δίνει VDSL εδώ και καιρό. Υπάρχει όμως ένα "μικρό" θέμα: Η 116 καλύπτει ένα τεράστιο τετράγωνο με πολλές οικίες κοντά στο σχολείο που βρίσκονται έως και πάνω από 500 μέτρα από την ίδια την καμπίνα. Κάκιστος φυσικά σχεδιασμός μιας και θα μπορούσαν να είχαν μοιραστεί ανάμεσα στις καμπίνες 115 και 119 που βρίσκονται πιο κοντά και έτσι να μην υπάρχει πρόβλημα ούτε με το VDSL. Με λίγα λόγια η 162 δίνει VDSL αλλά μόνο σε όσες οικίες βρίσκονται έως τα 300 μέτρα από αυτήν. Αν το σπίτι σου δηλαδή βρίσκεται πιο μακριά, VDSL δύσκολα θα σου δώσουν.
    Φυσικά και ασυζητητί λοιπόν θα βάλεις inalan και ούτε να το σκέφτεσαι (γνώμη μου πάντα), εφόσον σε καλύπτει. Τι να πούμε κι εμείς που χάνουμε την κάλυψη για 400 μέτρα...

    Είσαι απίστευτος φίλε! Πώς τα γνωρίζεις όλα αυτά.... Όντως τώρα έβλεπα στο street view ότι και σε πολλά σπίτια εδώ τριγύρω, το κουτί του ΟΤΕ γράφει 116, δίκιο έχεις. Το σπίτι μου είναι στα 60-70 μέτρα από το συγκεκριμένο καφάο. Θα το ψάξω για την Ιναλαν αλλά σαν προχειροδουλειά μου φάνηκε ότι έκαναν. Φυσικά δεν είμαι ειδικός, αλλά μόνο μια πιθαμή βάθος το καναλάκι στον δρόμο. Σε περίπτωση που σκάψουν άλλα συνεργεία (ευαθ, αέριο κλπ) θα υπάρχει πρόβλημα. Ύστερα έβαζαν κάθε 2-3 σπιτια κάτι κουτάκια, σαν μικρά τερματικά που μου φάνηκαν πολύ εκτεθειμένα. Ίσως να έχω λάθος, δεν επιμένω. Θα το ψάξω όμως, να είσαι καλά.



    Edit:
    Δηλαδή στην συγκεκριμένη περίπτωση η wind δίνει vdsl και ο ΟΤΕ όχι; Παίρνει η wind από το ΑΚ Σταυρούπολης και φέρνει οπτική ίνα μέχρι το καφάο και μετά μέσω των χάλκινων καλωδίων του ΟΤΕ έρχεται στο σπίτι μας;; Άρα είναι μονόδρομος η wind εδώ συγκεκριμένα κι ας ήθελε κάποιος (υποθετικά μιλώντας) να επιλέξει ως πάροχο τον ΟΤΕ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasilios : 25-06-20 στις 00:52.

  12. #2412
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μου έχω περάσει στο χάρτη πάνω από 1000 καμπίνες, τι άλλο να σου πω, έχω μάθει 3 Α/Κ απ' έξω!
    Αφού είσαι μόλις 70 μέτρα από τις 116/162 μια χαρά μπορείς να πάρεις VDSL, δεν βλέπω κάποιο θέμα, εκτός αν υπάρχει άλλο πρόβλημα που δεν γνωρίζω.
    Η Wind είναι ο πάροχος του φυσικού δικτύου για την περιοχή μας, φέρνει την οπτική ως τα καφάο της και τα συνδέει με του ΟΤΕ. Φυσικά δίνει χονδρική και σε Cosmote/Vodafone οπότε μπορείς να βάλεις όποιο πάροχο θες.
    Η Inalan είναι ανεξάρτητος πάροχος FTTH, οπτικής δηλαδή ως το σπίτι σου. Δεν έχει σχέση πόσο καλά σκαμμένες είναι οι αύλακες μέσα στις οποίες είναι οι ίνες, δεν είναι ίδια τα δίκτυα.
    Το τι θα διαλέξει να βάλει ο καθένας είναι συνδεδεμένο καθαρά με τις ανάγκες του.
    Εγώ πχ θα έβαζα inalan γιατί δεν θέλω το ίντερνετ να έχει σχέση με το τηλέφωνο, δεν θέλω VOIP, και θέλω συμμετρικό upload δηλαδή 100/100 και όχι ασύμμετρο πχ 100/10 που δίνουν οι πάροχοι VDSL. Αλλά είμαι άτυχος...

  13. #2413
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glamour_services Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου έχω περάσει στο χάρτη πάνω από 1000 καμπίνες, τι άλλο να σου πω, έχω μάθει 3 Α/Κ απ' έξω!
    Αφού είσαι μόλις 70 μέτρα από τις 116/162 μια χαρά μπορείς να πάρεις VDSL, δεν βλέπω κάποιο θέμα, εκτός αν υπάρχει άλλο πρόβλημα που δεν γνωρίζω.
    Η Wind είναι ο πάροχος του φυσικού δικτύου για την περιοχή μας, φέρνει την οπτική ως τα καφάο της και τα συνδέει με του ΟΤΕ. Φυσικά δίνει χονδρική και σε Cosmote/Vodafone οπότε μπορείς να βάλεις όποιο πάροχο θες.
    Η Inalan είναι ανεξάρτητος πάροχος FTTH, οπτικής δηλαδή ως το σπίτι σου. Δεν έχει σχέση πόσο καλά σκαμμένες είναι οι αύλακες μέσα στις οποίες είναι οι ίνες, δεν είναι ίδια τα δίκτυα.
    Το τι θα διαλέξει να βάλει ο καθένας είναι συνδεδεμένο καθαρά με τις ανάγκες του.
    Εγώ πχ θα έβαζα inalan γιατί δεν θέλω το ίντερνετ να έχει σχέση με το τηλέφωνο, δεν θέλω VOIP, και θέλω συμμετρικό upload δηλαδή 100/100 και όχι ασύμμετρο πχ 100/10 που δίνουν οι πάροχοι VDSL. Αλλά είμαι άτυχος...

    Είσαι πλήρως κατανοητός, θενξ.
    Μακάρι σε λίγο καιρό να επεκταθεί το δίκτυο και να είσαι πιο τυχερός.

  14. #2414
    Εγγραφή
    26-09-2019
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα, πριν λίγο, συζήτησα με τον τεχνικό,που άνοιξε την καμπίνα και την ρυθμίζει για να δοθεί σε λειτουργία. Η ταχύτητα που είδε με καλώδιο, ήταν 300mbps, και όταν τον ρώτησα αν πρέπει να δοθεί σε όλες τις καμπίνες ρεύμα για να ξεκινήσει η διαδικασία του γρήγορου ίντερνετ,μου είπε δεν είναι απαραίτητο, άρα κάθε καμπίνα, μπορεί να ξεκινήσει από τις επόμενες ημέρες,την λειτουργία, αριθμός καμπίνας wind H114.

  15. #2415
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jackal7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και όταν τον ρώτησα αν πρέπει να δοθεί σε όλες τις καμπίνες ρεύμα για να ξεκινήσει η διαδικασία του γρήγορου ίντερνετ,μου είπε δεν είναι απαραίτητο, άρα κάθε καμπίνα, μπορεί να ξεκινήσει από τις επόμενες ημέρες,την λειτουργία, αριθμός καμπίνας wind H114.
    Έτσι ακριβώς έγινε ψηλά στην Πολίχνη

Σελ. 161 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 141151156159160161162163166171 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. VDSL στην Θεσσαλονίκη?
    Από DANNYGR στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 486
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 00:00
  3. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  4. wind vdsl στη θεσσαλονικη (40 ακκλησιες)
    Από lakis1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-14, 21:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας