Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 34
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Wind Hellas
    Σύμφωνα με ανακοίνωση στο site της Wind, εφαρμόζονται τιμολογιακές αλλαγές (αυξήσεις) στo πακέτο «ειδικής/φοιτητικής προσφοράς» (5€/1000’ προς όλους & 1000ΜΒ) για συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, με ισχύ από 17 Απριλίου 2015.

    Η ανακοίνωση αναλυτικά έχει ως εξής:


    Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις με αντίστοιχη αύξηση στον παρεχόμενο δωρεάν χρόνο ομιλίας και ΜΒ, στo πακέτο «ειδικής/φοιτητικής προσφοράς» (5€/1000’ προς όλους & 1000ΜΒ) για συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, με ισχύ από 17 Απριλίου 2015.

    Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο «ειδικής/φοιτητικής προσφοράς» αξίας 5€ που προσέφερε 1000’ προς όλους, με βήμα χρέωσης 3’ και στη συνέχεια ανά 1’’ καθώς και 1000ΜΒ, πλέον θα χρεώνεται με 8€ και η ποσότητα λεπτών ομιλίας προς όλους που προσφέρει καθώς και ΜΒ, αυξάνονται σε 1500’ προς όλους, με βήμα χρέωσης 3’ και στη συνέχεια ανά 1’’, καθώς και σε 1500ΜΒ.

    Η αλλαγή θα ισχύει και για παλιούς και για νέους συνδρομητές της «ειδικής/φοιτητικής προσφοράς». Όσοι συνδρομητές πραγματοποιήσουν ενεργοποίηση του πακέτου «ειδικής/φοιτητικής προσφοράς» από 17 Απριλίου 2015 και μετά, θα χρεωθούν πλέον με τη καινούρια αξία (8€) και θα απολαμβάνουν περισσότερο χρόνο ομιλίας και ΜΒ.

    Η ενεργοποίηση του πακέτου ειδικής/φοιτητικής προσφοράς εξακολουθεί να είναι με αποστολή δωρεάν SMS με κείμενο 1000 στο 1264. Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων του πακέτου «ειδικής/φοιτητικής προσφοράς» παραμένει στις 2 φορές ανά 30 ημέρες.

    Εθνικές κλήσεις («Προς Όλους»), αφορούν κλήσεις προς όλους αριθμούς κινητής τηλεφωνίας ελληνικών δικτύων που βρίσκονται εντός Ελλάδας (69ΧΧΧΧΧΧΧΧ) και προς όλους τους γεωγραφικούς αριθμούς ελληνικών δικτύων σταθερής τηλεφωνίας (2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ). Δεν αφορά κλήσεις προς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς, προσωπικό τηλεφωνητή, τηλεφωνικού καταλόγου κλπ).

    Σε περίπτωση που ο συνδρομητής δεν συναινεί με τις ανωτέρω τροποποιήσεις – αυξήσεις, έχει το δικαίωμα να καταγγείλει αζημίως τη σύμβασή του με τη WIND Ελλάς, εντός προθεσμίας 30 ημερών από τη λήψη του σχετικού ενημερωτικού σύντομου γραπτού μηνύματος (SMS) ή να καταργήσει τo πακέτο «ειδικής/φοιτητικής προσφοράς». Με την πάροδο της ανωτέρω προθεσμίας και εφόσον ο συνδρομητής δεν προβεί σε καταγγελία ή κατάργηση του πακέτου, θα εφαρμόζονται οι νέες χρεώσεις.

    Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο www.f2g.gr.

    Πηγή : Wind

  2. #2
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Μηνύματα
    291
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά είναι μια αύξηση της τάξης του 6,6% στις χρεώσεις της ή είναι κάπου λάθος τα μαθηματικά μου;

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Το τερμάτισαν!!! Ήμουν έτοιμος στις 14/4 που έληγε ο χρόνος ομιλίας μου (στο ήδη υπάρχον απλό F2G), να πάω να πάρω καινούργιο αριθμό F2G μόνο και μόνο για να έχω κι εκεί φοιτητικό (έχω Dual SIM με φοιτητικό CU & απλό F2G).

    Τώρα μας λένε ξαφνικά, πως το πακέτο των 5€ καταργείται και γίνεται 8€!! Λες και υπάρχει κάποιος που θα μιλήσει τα 1500'... Καταργήστε το τελείως αν είναι!

    Το CU στους νέους φοιτητές-συνδρομητές, δίνει 1000' και 200ΜΒ τους πρώτους 3 μήνες τσάμπα και μετά το ίδιο πακέτο το παίρνεις με 4€!! Επίσης κάθε 1η του μήνα, παίρνεις 600ΜΒ τσάμπα χωρίς ανανέωση!

    Πραγματικά με τέτοιο ανταγωνισμό, δε μπορώ να καταλάβω τι σκέφτονταν στη WIND... Ξεπέρασαν και την Cosmote.

  4. #4
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Ελπίζω να μην ακολουθήσει η Vodafone. Το φοιτητικό της με έχει βολέψει απίστευτα και δίνω 4 ευρώ για αντίστοιχες υπηρεσίες.

  5. #5
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zafx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά είναι μια αύξηση της τάξης του 6,6% στις χρεώσεις της ή είναι κάπου λάθος τα μαθηματικά μου;
    60% οχι 6,6%.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Το πακετο της WIND ειναι τιμιο και αν συνοδευοταν απο καλυτερο δικτυο θα ηταν σουπερ.
    Οσο λογικο μου φαινεται το οτι μια εταιρια υπαρχει για να βγαζει κερδος, αλλο τοσο λογικο μου φαινεται η συγκεκριμενη αυξηση (ποιος μιλαει αλλωστε 1500 λεπτα στο κινητο).
    Γιατι απο τα φοιτητικα πακετα οι εταιριες δεν βγαζουν καποιο κερδος.

  7. #7
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Το θέμα είναι ότι εκεί που με 15ε κάποιος είχε κάρτα για 3 μήνες, τώρα δε φτάνουν ούτε για 2.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Sorry για το Off-Topic, αλλά θέλω να μοιραστώ τη σκέψη μου...

    Πριν 17 ημέρες, είχα στείλει e-mail στη WIND και τους είπα πως θα ήταν ωραίο να έβγαζαν και φθηνότερα Φοιτητικά Πακέτα από το F2G, με την Q Card. Π.χ. με 3€ να έχεις 300' προς Όλους, 30 SMS, 300 ΜΒ κλπ. Επίσης τους ζήτησα και δωρεάν data κάθε 1η του μήνα, όπως κάνει η Vodafone με το CU. Μου απάντησαν πως θα ενημερώσουν το αντίστοιχο τμήμα.

    (Εμένα αυτό το πακέτο με καλύπτει, μιας και πάνω από 300' το μήνα δε μιλάω ποτέ. Στα ΜΒ θα ήθελα ένα 500αράκι μηνιάτικο, αλλά αν χρειαστώ πάνω από 300 κάποια φορά, υπάρχει το πακέτο της Q που με 2€ παίρνεις 400ΜΒ data!)

    Ξαφνικά, σε μια νύχτα ανακοινώνουν μεγάλη αύξηση στο F2G Φοιτητικό. Λέτε να το έκαναν για να δημιουργηθεί χώρος, για να "κάτσει" κάποια στιγμή αργότερα η Q από κάτω, με φθηνότερα Φοιτητικά πακέτα??

  9. #9
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το συγκεκριμένο πακετάκι το μοίρασαν σε πολύ κόσμο, όχι απαραίτητα φοιτητές, και σου λέει ήρθε η ώρα να πάρουμε κάτι παραπάνω κ απο αυτούς (κανείς η σχεδόν κανεις δε θα χρηςιμοποιηςει τα έξτρα 500' κ 500 μβ). παρόλα αυτά κακά τα ψέματα, παραμένει ένα τίμιο πακέτο και με 100ε περίπου ετησίως είσαι κομπλέ με το κινητό. Κ στη τελική ειναι πολύ καλύτερο απο ένα συμβόλαιο των 25-30€ και σε κόστος κ σε παροχές και κυρίως χωρίς δέσμευση.

  10. #10
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Το θέμα δεν είναι πόσο καλό είναι το πακέτο της Wind σε σχέση με άλλα κοινά συμβόλαια/πακέτα αλλά σε σχέση με τα άλλα φοιτητικά που κυκλοφορούν στην αγορά...

  11. #11
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα δεν είναι πόσο καλό είναι το πακέτο της Wind σε σχέση με άλλα κοινά συμβόλαια/πακέτα αλλά σε σχέση με τα άλλα φοιτητικά που κυκλοφορούν στην αγορά...
    Συμφωνώ μαζί σου, αλλα όπως προείπα το πακέτο το έδωσαν ελεύθερα και σε μη φοιτητές, όπως εγώ, πράγμα που δε νομίζω ότι κάνουν οι άλλοι 2.

  12. #12
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Μηνύματα
    291
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η αύξηση σαν απόλυτη τιμή είναι όντως 60%. Εγώ το υπολόγισα ότι αν πχ στα 5€ σου δίναν 1000 λεπτά, το κόστος ήταν 0,005€/λεπτό. Τώρα με 8€ και σου δίνουν 1500 λεπτά και στο προωθούν σαν μείωση, ενώ στην ουσία το κόστος είναι 0,00533333€/λεπτό, αύξηση 0,0003333€/λεπτό ή 6,6% λαμβάνοντας υπόψιν μόνο τα λεπτά ομιλίας. Ευτυχώς δε μένω Ελλάδα και δεν τους χρειάζομαι.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ μαζί σου, αλλα όπως προείπα το πακέτο το έδωσαν ελεύθερα και σε μη φοιτητές, όπως εγώ, πράγμα που δε νομίζω ότι κάνουν οι άλλοι 2.
    Ας αλλάζανε οι όροι μόνοι στα πακέτα που δώθηκαν στους μη φοιτητές τότε, τα στοιχεία τα έχουν. Αν δεν ακολουθήσουν σε αντίστοιχες αυξήσεις και οι άλλοι providers, δε βλέπω λόγο να μη πάνε οι f2g φοιτητές στη Vodafone πχ.

  14. #14
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας αλλάζανε οι όροι μόνοι στα πακέτα που δώθηκαν στους μη φοιτητές τότε, τα στοιχεία τα έχουν. Αν δεν ακολουθήσουν σε αντίστοιχες αυξήσεις και οι άλλοι providers, δε βλέπω λόγο να μη πάνε οι f2g φοιτητές στη Vodafone πχ.
    Δεν θα πάνε γιατί απ όσο γνωρίζω δε γίνεται φορητότητα ο αριθμός σε φοιτητικό, όποτε πρέπει να πάρεις άλλο νούμερο. Απο την άλλη πιστεύω ότι απο το σύνολο των Ενεργοποιημένων φοιτητικών πακέτων ειναι ουςιαςτικα οι μη φοιτητές, όποτε ίσως πατάνε κ εκεί. Πάντως εν γενεί δε διαφωνώ μαζι σου. Κ μένα με χάλασε το έξτρα 3ευρω αλλα απο την άλλη παραμένει μια πολύ φθηνότερη λύση απο συμβόλαια κ καρτοσυμβολαια.

  15. #15
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Πως κατάφεραν οι μη-φοιτητές να πάρουν φοιτητικό αριθμό F2G??

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Wind: Τιμολογιακές αλλαγές από 10/4/2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-15, 00:41
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 00:34
  3. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-14, 23:35
  4. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-14, 17:04
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-14, 11:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας