Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 94
  1. #16
    Εγγραφή
    09-10-2005
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ZTE H108L
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 29(dB)
    Εγώ δεν είχα ιδιαίτερο παράπονο απο τη Wind μέχρι που εδώ και 2-3 μήνες τα απογεύματα και βράδια το ping σε online παιχνίδια διπλασιάζεται.
    Η αλλαγή σε fastpath απλά το βελτίωσε κατά 10-15 αλλά τι να το κάνω όταν είναι ακόμα στα 150...
    Σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πάροχο πλέον.

  2. #17
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από my8os Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είχα ιδιαίτερο παράπονο απο τη Wind μέχρι που εδώ και 2-3 μήνες τα απογεύματα και βράδια το ping σε online παιχνίδια διπλασιάζεται.
    Η αλλαγή σε fastpath απλά το βελτίωσε κατά 10-15 αλλά τι να το κάνω όταν είναι ακόμα στα 150...
    Σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πάροχο πλέον.
    Οντως προβλημα το πινκ οποτε θελει ειναι 70 οποτε θελει παει 120-150... με cyta ειμουν σταθερα 60 πινκ (στο lol)

  3. #18
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    τι είναι αυτό το πινκ βρε παιδιά;σε εμένα κυμαίνεται στα 25-30 περίπου...δε παίζω ποτέ παιχνίδια.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimeos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι είναι αυτό το πινκ βρε παιδιά;σε εμένα κυμαίνεται στα 25-30 περίπου...δε παίζω ποτέ παιχνίδια.
    το ping ειναι χρονος αποκρισεις που στα Online games πεζει πολυ σημαντικο ρολο

  5. #20
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimeos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι είναι αυτό το πινκ βρε παιδιά;σε εμένα κυμαίνεται στα 25-30 περίπου...δε παίζω ποτέ παιχνίδια.
    Εσύ που δεν το χρειάζεσαι, έχεις πάρα πολύ καλό ping. Οσοι παίζουν και θέλουν χαμηλό, παίρνουν τα τριψήφια. Ετσι είναι η ζωή, άδικη... γιατί η Wind να της πάει κόντρα;

  6. #21
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manila Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την Wind καθώς πληρώνω 20 το μήνα και όλα πάνε ρολόι!
    Στο σταθερό εννοεις; Προσωπικά μου έρχεται ακόμα φθηνότερα (17 Ε) και είναι πλέον τζάμι. Καμμία σχέση με τις αποσυνδέσεις παλιότερα, τώρα κανένα πρόβλημα ευτυχώς.

  7. #22
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Περιοχή
    Βουλιαγμένη
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από my8os Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είχα ιδιαίτερο παράπονο απο τη Wind μέχρι που εδώ και 2-3 μήνες τα απογεύματα και βράδια το ping σε online παιχνίδια διπλασιάζεται.
    Σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πάροχο πλέον.
    Ακριβώς το ίδιο. Από το '11 που είμαι στη Wind δεν τους είχα πάρει καν τηλέφωνο, τους τελευταίους μήνες όμως το ping είναι στο θεό...τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν συνεχήσει έτσι μόλις τελειώσει το συμβόλαιο πάω σε άλλη εταιρία.

  8. #23
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ που δεν το χρειάζεσαι, έχεις πάρα πολύ καλό ping. Οσοι παίζουν και θέλουν χαμηλό, παίρνουν τα τριψήφια. Ετσι είναι η ζωή, άδικη... γιατί η Wind να της πάει κόντρα;
    αφού δεν παίζω καθόλου μακάρι να σου έδινα τα ping μου, ειλικρινά....

  9. #24
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimeos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφού δεν παίζω καθόλου μακάρι να σου έδινα τα ping μου, ειλικρινά....
    Να είσαι καλά, αλλά ούτε εγώ παίζω φίλε μου! Ούτε παιχνίδια on-line, ούτε με την ψυχική μου υγεία (γι'αυτό και μένω μακριά από τη Wind)

  10. #25
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να είσαι καλά, αλλά ούτε εγώ παίζω φίλε μου! Ούτε παιχνίδια on-line, ούτε με την ψυχική μου υγεία (γι'αυτό και μένω μακριά από τη Wind)
    τι να σου πω....το Μάιο κλεινω χρόνο στη σταθερή.....και προς το παρόν όλα μια χαρά. στη κινητή είμαι από εποχή telestet και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα εξυπηρέτησης ή οτιδήποτε άλλο.

  11. #26
    Εγγραφή
    14-07-2008
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Σαν υπηρεσιες, ειναι οπως ολοι, κατα τη γνωμη μου. Αν εχεις καλη γραμμη, θα εχεις καλες υπηρεσιες. Για το ping δεν γνωριζω, δεν παιζω πολλα online στη γραμμη που εχω.
    ΩΣΤΟΣΟ, σαν εξυπηρετηση/οργανωση/συννενοηση ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει. Μεγαλη ασυνενοησια, διαφορετικα πραγματα να μου λενε στα καταστηματα και διαφορα στα τηλεφωνικα κεντρα, και εχουν δωσει την εικονα οτι το μονο που τους ενδιαφερει ειναι απλα να σε δεσμευσουν για αλλο ενα 18μηνο παρα οτιδηποτε αλλο.
    Αυτη η χειριστη εξυπηρετηση αφορα τοσο στην κινητη οσο και στη σταθερη. Ειδικα σε οτι αφορα τιμολογιακα θεματα, ανανεωσεις συμβολαιων, συνδυαστικες υπηρεσιες, ελεγχο του λογαριασμου (που πρεπει να ειναι μονο εντυπος ή μονο ηλεκτρονικός αλλα απαγορευεται και τα 2 μαζι!!) ειναι οτι χειροτερο. Ενας λογαριασμος ακαταλαβιστικος εντελως. Σημερα μου ηρθε ενας λογαριασμος που αφορα σε προπληρωμη 2 μηνων, χωρις λογο, και μαλιστα με χρεωνει συνδυασμο με wind κινητη αναφεροντας εναν αριθμο κινητου που δεν ειναι δικος μου πρωτη φορα τον βλεπω!!!! Προσπαθω να τους παρω τηλ. εδω και 2 ωρες περιπου. Οταν βρηκα καποιον να μιλησω, μου ειπε τελικα οτι εχει πεσει το συστημα τους και δεν μπορουν να εξυπηρετησουν. Ακομα περιμενω να με καλεσουν...

    Προσωπικα εχω δοκιμασει οτε, on telecoms, wind, cyta. Απο υπηρεσιες ειναι ολοι το ιδιο καλοι. Προσοχη στη cyta επειδη ειναι VOIP αν εχετε προβληματα στο συγχρονισμο θα σας ταλαιπωρησει η τηλεφωνια με διαφορα "ανεξηγητα" σκαλλωματα που θα θελει συνεχεια reboot... ωστοσο σαν εξυπηρετηση θεωρω ότι είναι οι καλυτεροι. Φιλικοι προς τον πελατη, εξυπηρετικοι, σχετικα απλα και κατανοητα πακετα-υπηρεσιες-προγραμματα-ανανεωσεις-δομη λογαριασμου. Αυτα για την σταθερη. Στην κινητη εχουν ακομα θεματα. Για σταθερη ομως συστηνω πλεον cyta. Και εγω μετα απο 2 χρονια περιπου που δοκιμασα wind και cyta και μετα απο την ασχημη εξυπηρετηση που εχω εισπραξει επανειλημενως (οχι μονο σε αυτο που σας ανεφερα εδω) απο την wind, θα βαλω και την δευτερη μου γραμμη σε cyta.

  12. #27
    Εγγραφή
    22-05-2009
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3.627
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σε όλους. Από πλευράς, επίσης, υπάρχει σκέψη για μετάβαση από OnTelecoms σε Wind. Μου δόθηκε προσφορά στα 25€, DP + VSDL (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά + κάποια λεπτά προς κινητά). Γενικά, θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας, ως προς τα εξής. Youtube, Downloading, Pings. Για το youtube, θεωρώ δεδομένο, ότι δεν θα υπάρχει καν η έννοια του buffering. Για το download, ok, ας μην κατεβάζω με full speed, αλλά τουλάχιστον στο 90% της γραμμής και ως προς τα pings normal επίπεδα μιας και το online gaming δεν είναι πλέον ψηλά στη λίστα των απαιτήσεων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  13. #28
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Περιοχή
    Βουλιαγμένη
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis556 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Από πλευράς, επίσης, υπάρχει σκέψη για μετάβαση από OnTelecoms σε Wind. Μου δόθηκε προσφορά στα 25€, DP + VSDL (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά + κάποια λεπτά προς κινητά). Γενικά, θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας, ως προς τα εξής. Youtube, Downloading, Pings. Για το youtube, θεωρώ δεδομένο, ότι δεν θα υπάρχει καν η έννοια του buffering. Για το download, ok, ας μην κατεβάζω με full speed, αλλά τουλάχιστον στο 90% της γραμμής και ως προς τα pings normal επίπεδα μιας και το online gaming δεν είναι πλέον ψηλά στη λίστα των απαιτήσεων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Καλύτερα να ανοίξεις καινούριο θέμα για αυτό έτσι ώστε να το δούν περισσότεροι που μπορούν να βοηθήσουν. Νομίζω ότι το VDSL είναι μόνο interleave path οπότε το ping δεν θα είναι και ότι καλύτερο.

  14. #29
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis556 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Από πλευράς, επίσης, υπάρχει σκέψη για μετάβαση από OnTelecoms σε Wind. Μου δόθηκε προσφορά στα 25€, DP + VSDL (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά + κάποια λεπτά προς κινητά). Γενικά, θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας, ως προς τα εξής. Youtube, Downloading, Pings. Για το youtube, θεωρώ δεδομένο, ότι δεν θα υπάρχει καν η έννοια του buffering. Για το download, ok, ας μην κατεβάζω με full speed, αλλά τουλάχιστον στο 90% της γραμμής και ως προς τα pings normal επίπεδα μιας και το online gaming δεν είναι πλέον ψηλά στη λίστα των απαιτήσεων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Πολύ καλή μου ακούγεται η τιμη για vdsl, νομίζω ότι θα είσαι καλυμένος από όλα-προσωπικα με απλή adsl κατεβάζω πανγρηγορα, κομπλέ streaming κλπ

  15. #30
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7000/983
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑ
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    7(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valantis1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα,σήμερα δέχτηκα μια καλή προσφορά από την wind: απεριόριστα σταθερά ,300' προς κινητά,120' στο καρτοκινητό μου & 24 ιντερνετ με 20 ευρώ για 24 μήνες και 15 ευρώ η αλλαγή παρόχου (αντί 35 που είναι) το θέμα μου είναι ότι έχω ακούσει πολλά άσκημα πράγματα γενικά για την εταιρία και ότι έχει χάλια εξυπηρέτηση.
    Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας πως είναι γενικά η εταιρία,αν έχετε αποσυνδέσεις ή προβλήματα και ταλαιπωρίες.
    φιλε μου και εμενα με πηρε η ΠΛΕΓΜΑ ΝΕΤ. θα μου εδιναν δωρο και ταμπλετ με μεταφορικα δικα μου. ακυρωσα την αιτηση μου αλλα δεν μου επιστρεφουν τα μεταφορικα για το ταμπλετ που δεν πηρα. εαν προσπαθησεις να μιλησεις με wind συνηθως δεν απαντανε και δεν βγαζεις ακρη. γιαυτο μακρυα απο αυτους. ζητα καλυτερη τιμη απο τον παροχο σου . η forthnet εμενα μου εκανε καλυτερη τιμη. 19,90 (ιντερνετ,αστικα ,υπεραστικα και 300 λεπτακινητα)και ενα ρουτερ καινουργιο

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Την γνώμη σας για DDR4 μνήμες
    Από wolfman στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-14, 11:49
  2. Την γνωμη σας για S4 i9505 ,i9506
    Από JIMMYSxt στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-14, 22:27
  3. Η γνώμη σας για την αγορά νέων υπολογιστών
    Από ntenis93 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 11:23
  4. Την γνώμη σας πριν την αγοράσω
    Από Charis.a στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-14, 02:57
  5. Θέλω την βοηθειά σας για αναβάθμιση pc με 1090Τ.
    Από petran_18 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-14, 15:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας