Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 94
  1. #31
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε κάθε πάροχο που πήγα (wind, hol, ote, cyta, forthnet) αντιμετώπισα κάποια προβλήματα, άλλα λύθηκαν, άλλα πάλι όχι, αλλά η δική μου εμπειρία με την wind είναι η χειρότερη.

    Απρίλιος 2012, ξεκινάει ο γολγοθάς των αποσυνδέσεων. Από αρχές Απριλίου όπου και ξεκίνησαν οι αποσυνδέσεις, έπαιρνα κάθε μέρα τηλ να δω τι στο καλό γίνεται, αν ασχολούνται ή αν επιδιορθώθηκε. Κόντευε Πάσχα και δεν ηθελα Πασχαλιάτικα να είμαι χωρίς ίντερνετ. Καμία ενέργεια από μέρους τους. Και την Μ.Παρασκευή ενώ ζητούσα πληροφορίες, με διακόπτει, μου λέει Καλό Πάσχα και μου το κλείνει κατάμουτρα!!! μου το'κλεισε καταμουτρα!! Γείωσε τον πελάτη!! Το 12 μηνο είχε παρέλθει, κόντευα τα 2 χρόνια, και όπως καταλαβαίνεις τα μάζεψα (αίτηση) και την έκανα για hol. Όταν έλαβαν την αίτηση από την hol, με παίρνουν να με ρωτήσουν το γιατί. Ειλικρινά δεν ξέρω που ακούστηκα! Θυμάμαι ούρλιαζα για περίπου 20 λεπτά. Και εδώ έρχεται η αποκορύφωση. Ανοίγει την καρτέλα μου, και βλέπει πως η τελευταία δηλωθείσα βλάβη ήταν τον Γενάρη του 2011!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδή ολόκληρο τον Απρίλη του 2012 που έπαιρνα για την βλάβη, με είχαν συνδέσει όχι απλά με Κάϊρο, αλλά με ολόκληρη την υφήλιο!!!!!!! Τέτοιος εμπαιγμός, τέτοια αγένεια δεν τα συγχωρώ!!! Που να με πληρώνουν δεν ξαναβάζω!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...... ούτε με την ψυχική μου υγεία (γι'αυτό και μένω μακριά από τη Wind)
    Και πολύ καλά κάνεις!!!

  2. #32
    Κι εγώ ξεγελάστηκα από αυτή την προσφορά και μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή που έβαλα wind. Disconnects, χαμηλές ταχύτητες στην περιοχή του Χαλανδρίου, αγενείς υπάλληλοι και κακή εξυπηρέτηση. Μέχρι και καινούριο router με βάλανε να αγοράσω παρόλο που ο τεχνικός που ήρθε τα βρήκε ολα εντάξει στην καλωδίωση και στον εξοπλισμό του σπιτιού μου. Τα προβλήματα παραμένουν όπως ακριβώς την πρώτη μέρα της ενεργοποίησης χωρίς να έχει βρεθεί λύση και χωρίς να έχω κάποια νέα υπεύθυνη ενημέρωση. Αυτή είναι προς το παρόν η εμπειρία μου απο wind.

  3. #33
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    τώρα έβαλα και μετανιώνω,τι να πω 2 χρόνια είναι θα περάσουν.

  4. #34
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valantis1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα έβαλα και μετανιώνω,τι να πω 2 χρόνια είναι θα περάσουν.
    Ωωωχχ... Γιατί?

  5. #35
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    άπλα να σου πω ότι πριν κλείσω μηνά έχω καλέσει το 1212 48 φορές μου έχουν γίνει 2 επισκέψεις από τεχνικό ( ο οποίος τα έκανε όλα μαντάρα) έχω αλλάξει όλα τα καλώδια του σπιτιού μου από κάτω στην πολυκατοικία και μέσα στο διαμέρισμα και ακόμα έχω προβλήματα,κατά τα άλλα καλά ....

  6. #36
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valantis1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    άπλα να σου πω ότι πριν κλείσω μηνά έχω καλέσει το 1212 48 φορές μου έχουν γίνει 2 επισκέψεις από τεχνικό ( ο οποίος τα έκανε όλα μαντάρα) έχω αλλάξει όλα τα καλώδια του σπιτιού μου από κάτω στην πολυκατοικία και μέσα στο διαμέρισμα και ακόμα έχω προβλήματα,κατά τα άλλα καλά ....
    Πάντως αν θέλεις την γνώμη μου, το τέλος της πρόωρης αποχώρησης είναι μηδαμινό μπροστά στην αξία της ψυχικής μας υγείας....

  7. #37
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Πριν λίγο καιρό άρχισαν τα τηλέφωνα στο σπίτι από την wind για την γνωστή προσφορά double play με τα 20 ευρώ τον χρόνο. Μου το λέει η γυναίκα μου, την βρήκα πολύ καλή σαν προσφορά αφού στο σάιτ την έδινε 20 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 25 τον δεύτερο. Οπότε όταν την ξαναπήραν τηλέφωνο πήγαμε για την αλλαγή. Όταν ο κούριερ έφερε τα συμβόλαια η γυναίκα μου το διάβασε και ήταν τελικά 20 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 25 το δεύτερο οπότε το γύρισε πίσω. Μας πήραν τηλέφωνο και τους εξηγήσαμε τον λόγο, μας πήρε τηλέφωνο η κοπέλα που ήθελε να κάνει την πώληση να μας ζητήσει συγγνώμη και ότι "ξέχασε" να αναφέρει αυτήν την λεπτομέρια κλπ.
    Εκ τότε ακολούθησαν πολλά τηλέφωνα από την wind για την συγκεκριμένη προσφορά, όσα καθίσαμε να ακούσουμε σε όλα μας λένε 20 ευρώ, κανείς/καμία δεν αναφέρει τα 25 ευρώ τον δεύτερο χρόνο παρά μόνο όταν τους ρωτάμε εμείς οι ίδιοι...
    Ξέρω ότι οι πωλητές και τα call center κάνουν τα πάντα για να πουλήσουν αλλά αυτό είναι απαράδεκτο αφού στην ουσία το λάθος θα το ανακαλύψεις μετά από ένα χρόνο και δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα.

  8. #38
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο καιρό άρχισαν τα τηλέφωνα στο σπίτι από την wind για την γνωστή προσφορά double play με τα 20 ευρώ τον χρόνο. Μου το λέει η γυναίκα μου, την βρήκα πολύ καλή σαν προσφορά αφού στο σάιτ την έδινε 20 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 25 τον δεύτερο. Οπότε όταν την ξαναπήραν τηλέφωνο πήγαμε για την αλλαγή. Όταν ο κούριερ έφερε τα συμβόλαια η γυναίκα μου το διάβασε και ήταν τελικά 20 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 25 το δεύτερο οπότε το γύρισε πίσω. Μας πήραν τηλέφωνο και τους εξηγήσαμε τον λόγο, μας πήρε τηλέφωνο η κοπέλα που ήθελε να κάνει την πώληση να μας ζητήσει συγγνώμη και ότι "ξέχασε" να αναφέρει αυτήν την λεπτομέρια κλπ.
    Εκ τότε ακολούθησαν πολλά τηλέφωνα από την wind για την συγκεκριμένη προσφορά, όσα καθίσαμε να ακούσουμε σε όλα μας λένε 20 ευρώ, κανείς/καμία δεν αναφέρει τα 25 ευρώ τον δεύτερο χρόνο παρά μόνο όταν τους ρωτάμε εμείς οι ίδιοι...
    Ξέρω ότι οι πωλητές και τα call center κάνουν τα πάντα για να πουλήσουν αλλά αυτό είναι απαράδεκτο αφού στην ουσία το λάθος θα το ανακαλύψεις μετά από ένα χρόνο και δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα.
    εμενα παντως μου το ειχανε πει μου ειπε κιολας οτι βγενει 22,5 τον μηνα για 2 χρονια, αλλα συνηθως το κρυβουνε εχεις δικιο.Στο site το εχουν με ψιλα γραμματα...

  9. #39
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7000/983
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑ
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    7(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Interleaved
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis556 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Από πλευράς, επίσης, υπάρχει σκέψη για μετάβαση από OnTelecoms σε Wind. Μου δόθηκε προσφορά στα 25€, DP + VSDL (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά + κάποια λεπτά προς κινητά). Γενικά, θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας, ως προς τα εξής. Youtube, Downloading, Pings. Για το youtube, θεωρώ δεδομένο, ότι δεν θα υπάρχει καν η έννοια του buffering. Για το download, ok, ας μην κατεβάζω με full speed, αλλά τουλάχιστον στο 90% της γραμμής και ως προς τα pings normal επίπεδα μιας και το online gaming δεν είναι πλέον ψηλά στη λίστα των απαιτήσεων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    ημουν στην ON ολα δουλευαν ρολοι. ασε την wind ,μακρυαααα

  10. #40
    Εγγραφή
    14-07-2008
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tombras Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -



    ημουν στην ON ολα δουλευαν ρολοι. ασε την wind ,μακρυαααα

    Δεν εχει σχεση. Σου ετυχε. Και εγω ειχα On και αλλωτε ειχα προβληματα αλλοτε οχι. Οπως και με τη Wind δηλαδη. Πιο πολυ ομως η wind ειναι οτιναναι απο πλευρας εξυπηρετησης του πελατη. Καμια διαθεση να σε βοηθησουνε.

  11. #41
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kinnison Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει σχεση. Σου ετυχε. Και εγω ειχα On και αλλωτε ειχα προβληματα αλλοτε οχι. Οπως και με τη Wind δηλαδη. Πιο πολυ ομως η wind ειναι οτιναναι απο πλευρας εξυπηρετησης του πελατη. Καμια διαθεση να σε βοηθησουνε.
    Μόνο να κάνουν νέες συνδέσεις και σε απόλυτα νούμερα να είναι πρώτοι. Από εξυπηρέτηση, υποστήριξη αλλά και ποιότητα υπηρεσιών.............. άστα..

  12. #42
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kinnison Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει σχεση. Σου ετυχε. Και εγω ειχα On και αλλωτε ειχα προβληματα αλλοτε οχι. Οπως και με τη Wind δηλαδη. Πιο πολυ ομως η wind ειναι οτιναναι απο πλευρας εξυπηρετησης του πελατη. Καμια διαθεση να σε βοηθησουνε.
    η ον έχει τα καλά της,αλλά έχει και αυτή προβλήματα μη νομίζετε.
    Και από εξυπηρέτηση και αυτοί τα ζώα μου αργά είναι και ας ήμουν για χρόνια πελάτης τους.

  13. #43
    Εγγραφή
    16-06-2009
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    SpeedportPlus+TPLinkW8970
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από προσωπική εμπειρία θα σου συνιστούσα να μη βάλεις Wind, αν χρειάζεσαι internet 24 ώρες το 24ωρο και εξαρτάται η δουλειά σου από αυτό ή παίζεις online παιχνίδια. Χαμηλές ταχύτητες download, συχνές αποσυνδέσεις (standard 1 αποσύνδεση στις 3-4 ημέρες λόγω "ανανέωσης IP"), υψηλό και ασταθές latency που είναι ό,τι χειρότερο αν παίζεις παιχνίδια και ελλιπής τεχνογνωσία σε ό,τι αφορά το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

  14. #44
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bignickftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από προσωπική εμπειρία θα σου συνιστούσα να μη βάλεις Wind, αν χρειάζεσαι internet 24 ώρες το 24ωρο και εξαρτάται η δουλειά σου από αυτό ή παίζεις online παιχνίδια. Χαμηλές ταχύτητες download, συχνές αποσυνδέσεις (standard 1 αποσύνδεση στις 3-4 ημέρες λόγω "ανανέωσης IP"), υψηλό και ασταθές latency που είναι ό,τι χειρότερο αν παίζεις παιχνίδια και ελλιπής τεχνογνωσία σε ό,τι αφορά το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.
    Στα υπόλοιπα δεν θα διαφωνήσω, αλλά για να είμαστε δίκαιοι, το κοκκινισμένο ισχύει σε όλους (πλην της On), δεν είναι στραβό της Wind.

  15. #45
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4361648841.png 
Εμφανίσεις:  115 
Μέγεθος:  31,0 KB 
ID: 155231

    Οι μέτρησή μου. Ούτε μια αποσύνδεση και όπως είχα ξαναγράψει σε περίπτωση βλάβης σε 2-3 εργάσιμες ο ΟΤΕ στην πόρτα.
    Και η τιμή στο πάγιο ξεφτιλίκι: (από αντιπροσφορά) έως 24Μ ίντερνετ, απεριόριστα εθνικά σταθερά, απεριόριστα διεθνή ζώνης 1 (χωρίς πολιτική ορθής χρήσης), 5 ώρες σε κινητά, 120 λεπτά + 1 GB internet για το F2G της μάνας μου, ΟΛΑ 17ευρώ (τελική!) για 2 χρόνια. Όταν έσκασε η αντιπροσφορά -γιατί είχα κάνει αίτημα φορητότητας- τη δέχτηκα και είπα κι ευχαριστώ.

    Μόνες παραφωνίες η ασυνενοησία ορισμένες φορές με την εξυπηρέτηση πελατών (χωρίς να είναι ο κανόνας) και προβληματάκια με το ΖΤΕ που στο κάτω κάτω τόσα ρούτερ περισσεύουν από προηγούμενες συνδέσεις, αν κάποιο σου κάνει απλά το βάζεις ή παίρνεις από το εμπόριο.

    Γενικά για όποια εταιρία και να ανοιχτεί αντίστοιχο θέμα θα βγουν και θα μιλήσουν οι πικραμένοι και θα πουν ότι ο ΟΤΕ είναι δημόσιο (μακάρι...), η HOL με έγδαρε, η FORTHNET με κορόιδεψε κλπ. Για να ικανοποιήσετε την περιέργειά σας μπείτε στις FB σελίδες των παρόχων και δείτε τα μηνύματα που αφήνουν οι πελάτες και θα καταλάβετε. Με την ΟΝ δεν ασχολείται πλέον κανένας. Έχουν μείνει όσοι γουστάρουν και είναι ικανοποιημένοι και καλά κάνουν. Όταν έκανε όμως τις διαφημιστικές εκστρατείες και μαζευόταν πελατεία ίσως κάποιοι να θυμούνται τι κράξιμο έτρωγε από τους δυσαρεστημένους (όπως και η vivodi).

    Υ.Γ.: Τελικά ο φίλος που άνοιξε το θέμα που κατέληξε;

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Την γνώμη σας για DDR4 μνήμες
    Από wolfman στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-14, 11:49
  2. Την γνωμη σας για S4 i9505 ,i9506
    Από JIMMYSxt στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-14, 22:27
  3. Η γνώμη σας για την αγορά νέων υπολογιστών
    Από ntenis93 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 11:23
  4. Την γνώμη σας πριν την αγοράσω
    Από Charis.a στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-14, 02:57
  5. Θέλω την βοηθειά σας για αναβάθμιση pc με 1090Τ.
    Από petran_18 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-14, 15:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας