Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 94
  1. #1
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    καλησπέρα,σήμερα δέχτηκα μια καλή προσφορά από την wind: απεριόριστα σταθερά ,300' προς κινητά,120' στο καρτοκινητό μου & 24 ιντερνετ με 20 ευρώ για 24 μήνες και 15 ευρώ η αλλαγή παρόχου (αντί 35 που είναι) το θέμα μου είναι ότι έχω ακούσει πολλά άσκημα πράγματα γενικά για την εταιρία και ότι έχει χάλια εξυπηρέτηση.
    Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας πως είναι γενικά η εταιρία,αν έχετε αποσυνδέσεις ή προβλήματα και ταλαιπωρίες.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    σιγουρα ειναι 20 ευρω για 2 χρονια?η μηπως 20 τον πρωτο χρονο και 25 τον δευτερο?

  3. #3
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    20 για 24 μήνες την προσφορά τη πήρα από τα public

  4. #4
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Προφανώς θα έγινε η παρακάτω προσφορά που υπάρχει και στη σελίδα της wind:

    http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti...d-double-play/

    Και έχει διευκρινιστικό αστερίσκο:

    * Η προσφορά ισχύει για 24μηνη διάρκεια συμβολαίου σε συνδρομητές κινητής WIND, σε διαφορετική περίπτωση η τιμή διαμορφώνεται στα 20,00€ για τον πρώτο χρόνο και στα 25,00€ για τον δεύτερο χρόνο.

    Εκτός αν τρέχει κάποια άλλη εμπορική το τηλεφωνικό κέντρο που σου έκανε την προσφορά και είναι στα 20 ευρώ και για τα δυο χρόνια.

    Όπως και να'χει αν δεχτείς μόνο κερδισμένος πιστεύω ότι θα βγείς αρκεί να έχεις λίγο το νου σου. Αν δεχτείς θα λάβεις αντιπροσφορά από τον πάροχο που είσαι τώρα πιθανόν στις ίδιες παροχές και στην ίδια τιμή ίσως και χαμηλότερα απο αυτά που προτείνει η wind. Σου το λέω γιατί έχω δουλέψει σε τμήμα αντιπροσφορών, οπότε αν τρέχει μια τέτοια καμπάνια πάντα θα υπάρχουν αντίμετρα -δηλαδή αντιπροσφορές για να κρατήσουν τον πελάτη- που κατά κανόνα είναι σε πολύ καλύτερες τιμές από τον τρέχοντα τιμοκατάλογο υπηρεσιών.

    Όσο για τη wind σαν ανταπόκριση κλπ είμαι αρκετά χρόνια πελάτης, όποτε υπήρξε βλάβη μέσα σε δυο - το πολύ τρείς εργάσιμες είχε στείλει συνεργείο ΟΤΕ. Στο προφίλ μου λέω σε ποιο κέντρο είμαι, δεν ξέρω σε άλλες περιοχές τι ψάρια πιάνει η wind. Για την τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν θα πέταγα την σκούφια μου. Όχι από θέμα ευγένειας. Κάθε άλλο. Απλά από υπάλληλο σε υπάλληλο θα πετύχεις τεράστιες διαφορές σε επίπεδο εξυπηρέτησης κυρίως επειδή το προσωπικό σε αυτές τις θέσεις είναι ανακυκλώσιμο. Μέχρι να μάθει την δουλεια και να ρολάρει ο χ-y υπάλληλος, φεύγει επειδή δίνουν ψίχουλα για μισθό.

    Πλατειάζω όμως. Η γνώμη μου είναι πως γενικά με τη wind δεν έχω πρόβλημα, αλλά αν είσαι ικανοποιημένος με τον πάροχό σου κοίτα να πάρεις αντιπροσφορά και να μείνεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ τη λατρεύω τη Wind. Μέχρι στιγμής (εδώ και περίπου 2 χρόνια που έχω f2g) δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο και έχω μειώσει τα έξοδά μου στο ελάχιστο απολαμβάνοντας τις περισσότερες δυνατές παροχές. Θα σε συμβούλευα να προχωρήσεις αν αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να κρατήσεις χαμηλό το κόστος για την κινητή τηλεφωνία σου. Ανάλογα με το που κινείσαι θα έχεις και τα ανάλογα θέματα με το σήμα να ξέρεις, όπως συμβαίνει με όλες ανεξαιρέτως τις εταιρείες άλλωστε.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-02-2013
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τη λατρεύω τη Wind. Μέχρι στιγμής (εδώ και περίπου 2 χρόνια που έχω f2g) δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο και έχω μειώσει τα έξοδά μου στο ελάχιστο απολαμβάνοντας τις περισσότερες δυνατές παροχές. Θα σε συμβούλευα να προχωρήσεις αν αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να κρατήσεις χαμηλό το κόστος για την κινητή τηλεφωνία σου. Ανάλογα με το που κινείσαι θα έχεις και τα ανάλογα θέματα με το σήμα να ξέρεις, όπως συμβαίνει με όλες ανεξαιρέτως τις εταιρείες άλλωστε.
    Εγώ να δεις πόσο την λατρεύω. Η Wind είναι σκέτη ταλαιπωρία. Είμαι πελάτης της 12 χρόνια με πληρωμένους ολους τους λογαριασμούς πριν την λήξη τους πάντα. Μιλάω για το κινητό μου και όχι τίποτα άλλο όπως σταθερό τηλέφωνο η ιντερνέτ. Αυτά τα έχω σε άλλο πάροχο. Το κινητό το ξεκίνησα με συμβόλαιο πολλά χρόνια πριν και λόγω κρίσης πριν 2 χρόνια το έκανα καρτοσύνδεση με τηλεφωνική συμφωνία να πληρώνω 20 ευρώ κάθε μήνα. Μέχρι τον περασμένο μήνα όντως πλήρωνα 20 ευρώ οπότε ξαφνικά τον τελευταίο μήνα μου το ανέβασαν στα 30 ευρώ γιατί λέει τελείωσε η συμφωνία των 20 ευρώ και μου άνοιξαν αυθαίρετα νέο συμβόλαιο για 18 μήνες με λογαριασμό στα 32 ευρώ μηνιαίως. Δεν πήρα χαμπάρι για την αλλαγή και όταν τους ρώτησα τι έγινε άλλος μου έλεγε ότι η αλλαγή έγινε στο μαγαζί που πλήρωσα τον τελευταίο λογαριασμό και άλλος ότι η αλλαγή έγινε τηλεφωνικώς και ότι την κάνουν πάντα με συναίνεση του πελάτη. Εγώ δεν πήρα χαμπάρι τίποτα και τους ζήτησα αν είναι να το φιξάρουν πάλι στα 20 ευρώ αλλά είναι ανένδοτοι ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Τότε τους είπα θα το κάνω καρτοκινητό αλλά πρέπει να κλείσω το συμβόλαιο της καρτοσύνδεσης πληρώνοντας τους τις επιδοτήσεις 2 μηνών. Τους είπα το δέχομαι. Τώρα είμαι στη φάση να κλείσω τον λογαριασμό αλλά με παιδεύουν γιατί τα κεντρικά μου λένε ότι έχει περάσει ένα 2μηνο (προϋπόθεση για να γίνει το κλείσιμο) ενώ στο μαγαζί του αντιπροσώπου τους μου λένε ότι δεν κλείνει γιατί δεν έχει περάσει 2μηνο. Έχω πάει 2 φορές για αυτό το θέμα στο μαγαζί και με κρατάνε δέσμιο λέγοντας διαφορετικά πράγματα. Ξανά πήγα 2η φορά και τους είπα ότι από τα κεντρικά μου λένε άλλα. Τους ζήτησα να πάρουν αυτοί τα κεντρικά και να ρωτήσουν και γύρισαν και μου είπαν ότι αυτοί δεν μπορούν να τους πάρουν τηλέφωνο και μου συνέστησαν να τους πάρω εγώ από το δικό μου κινητό (τέτοια ωραία συνεννόηση) . Τους πήρα λοιπόν εγώ στα κεντρικά και τους είπα ότι οι υπάλληλοι του μαγαζιού δεν μου κάνουν το κλείσιμο και έδωσα το κινητό να μιλήσουν μεταξύ τους. Αφού λοιπόν τα βρήκαν μου είπαν ότι το σύστημα δεν τους επιτρέπει να κάνουν το κλείσιμο σήμερα και να πάω αύριο για να ξανά προσπαθήσουν . Όταν τους ρώτησα πόσες φορές πρέπει να πάω για να κλείσουν τον λογαριασμό μου είπαν δεν ξέρουν. Αυτά τα ωραία με την Wind. Παρεπιπτόντως μέσα εκεί βρήκα και άλλους ανθρώπους με τα ίδια προβλήματα δηλαδή τους έκαναν αυθαίρετες αυξήσεις και έχουν παρόμοια προβλήματα. Πως λοιπόν να μην βγάζω σπυράκια όταν ακούω Wind ;

  7. #7
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Και εγώ έχω μια λατρεία για την Wind για παρόμοιο περηστατικό που ανέφερε ο φίλος παραπάνω. Σαν provider δεν την έχω δοκιμάσει και ούτε πρόκειτε μετά την αντιμετώπιση που είχα.

  8. #8
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    καλησπερα και απο μενα εμπειριες απο την wind καλες παντα αναλογα την χρηση για τορεντ και αλλα youtube ειναι οκ βεβαια αναλογως την περιοχη που εισαι .... στον πατερα μου ειχαμε hol βαλαμε wind και κλειδωσε στα 15 ενω κλειδωνα στην hol με 8 , επισης η προσφορα που εχουμε τωρα εκει ειναι 20 ευρω το μηνα υπεραστικα αστικα δωρεαν 300 λεπτα σε κινητα , για δυο χρονια και τα δυο χρονια 20 ευρω γιατι εχω κινητο wind σε συμβολαιο w που μου κανουν εκπτωση εκει ... μεχρι στιγμης παει καλα ...

  9. #9
    Εγγραφή
    25-12-2014
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    VDSL 50 5495/54999 kbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14.9(dB) / 6,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    την έχω καλά πληρώμενη..........ρώτα κανα γείτονα, πρώτα.......και μετά αποφάσισε.

    Στα λόγια χτίζουν βαπόρια.

  10. #10
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @sjm
    @hannibal
    Έχετε δίκιο και οι δύο, σε όλες τις εταιρίες συμβαίνουν διάφορα τέτοια. Εγώ για παράδειγμα έχησα έναν κανονικό εφιάλτη με τη Vοdafone (την οποία πλέον σιχαίνομαι περισότερο από όλες - γιατί τις έχω δοκιμάσει όλες) και δεν θέλω να περνάω ούτε απ' έξω. Ωστόσο για όποια εταιρεία και να ρωτήσετε, δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου διηγηθούν μερικές τέτοιες ιστορίες, απ' ότι έχω καταλάβει είναι θέμα τύχης τί θα σου κάτσει.
    Πάντως νομίζω ότι αν είναι να κάνεις συμβόλαιο, πρέπει να είσαι τρομερά προσεκτικός τί θα υπογράψεις (όχι τι θα συμφωνήσεις προφορικά), γι' αυτό κι εγώ (και φυσικά για οικονομικούς λόγους) το γύρισα σε f2g που είναι καρτοκινητό και δεν έχει κάποιου είδους δέσμευση.
    Δεν ξέρω φίλοι μου, ο καθένας εδώ καταθέτει τις εμπειρίες του και μαθαίνουμε από τα λάθη μας

  11. #11
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Την χειρότερη και για την σταθερή και για την κινητή και για τα μαγαζιά της

    Κι αν κάνεις το λάθος για σταθερό, όταν αντιμετωπίσεις πρόβλημα που δεν στο εύχομαι, ψάξε για τεχνικό wind ή για κοινό με τον ΟΤΕ

    Σε όλους μπορεί να έχεις πρόβλημα, στην wind 10πλάσια

    Την μοναδικότητα την έχει στην απατεωνιά στις χρεώσεις

  12. #12
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    αν σου κατσει μλκ στανταρτ σε φορουμ θα το διαβασεις ετσι παει..
    κατι περσινα φτηνα παγια που εληξαν και στις 3 εταιριες καναν το ιδιο.
    @sjm αν θες να φυγεις γρηγορα πας σε αλλη εταιρια και δεν περιμενεις να γινει καρτακινητο...
    η wind ειναι μια πτωχευμενη εταιρια που πλεον ανηκει στους πιστωτες της και σε πολλες περιπτωσεις κανουν λαθος κινησεις...(μου την εχει δωσει απιστευτα που αποφασισαν να στελνουν με mail ή με ελτα τον λογαριασμο και οχι και τα 2.χανεις αναλυση ονλινε αν στο στειλουν με ελτα)

    οπως και να χει οι επιλογες για φτηνες τιμες ειναι wind+hol





    http://www.adslgr.com/forum/threads/...F%8C-10-4-2015 αν εχεις καποιο απο αυτα φευγεις χωρις ρητρα..
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...1%CE%BF-Tablet
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kage : 31-03-15 στις 06:53.

  13. #13
    Εγγραφή
    09-10-2008
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Στη wind σταθερη+internet εδώ και πολλά χρόνια (από tellas που έβγαλε το zisto adsl το 2004 αν θυμάμαι καλά) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Αν ζητάς σταθερό σαν ΟΤΕ (ούτε voip ούτε άλλες πατέντες) και αξιόπιστο internet σε πολύ καλή τιμή πας σε Wind. Το ξέρω, δεν συγχρονίζει όσο ψηλά όσο ο OTE στο adsl (από προσωπική εμπειρία) αλλά δεν τρέχει και τίποτα να κατεβάζεις με 50kb/s ή 100kb/s λιγότερα σε μια γραμμή 11Mbps που έχω εγώ τώρα. Από θέμα τεχνικής υποστήριξης είμαι ευχαριστημένος (πάντα σε λογικά πλαίσια) και πολύ καλύτερη από υποστήριξη ΟΤΕ που εάν το θυμηθούν και τους πάρεις 300 τηλέφωνα σε εξυπηρετούν (από προσωπική εμπειρία στο γραφείο). Και όταν έρθει η ώρα που λήγει το συμβόλαιό σου θα σου κάνουν τιμή που δεν πας αλλού. Απλά φρόντισε να την κάνεις έγκαιρα. Καλό είναι να συγκρίνουμε τις εταιρείες ολιστικά (υπηρεσίες-τιμή-εξυπηρέτηση-ποιότητα επικοινωνίας) και όχι συμπέρασμα από ένα περιστατικό. Δηλαδή εγώ που είμαι στην wind 10 χρόνια και μου προσφέρει αυτά που ζητάω δεν θα την καταδικάσω αν στα 10 χρόνια δεν έχω ιντερνετ για 2-3 ημέρες! Τώρα από θέμα κινητής τηλεφωνίας επειδή ταξιδεύω συχνά θέλω καλό σήμα. Εκεί είναι μονόδρομος η cosmote...

  14. #14
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Ειχα double play zisto, κάποια εποχή έβγαζε λογαριασμούς όπου χρέωνε 2 φορές την υπηρεσία, προφανως πλήρωνα τα μισά
    Τοσα χρόνια μετά, ακόμα με καλούν δικηγόροι να ξοφλήσω το χρέος
    Τι κι αν έστειλα παραστατικά, αυτοί τα ίδια

    Ωραία εταιρεία η wind και εις ανώτερα

  15. #15
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την Wind καθώς πληρώνω 20 το μήνα και όλα πάνε ρολόι!

Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Την γνώμη σας για DDR4 μνήμες
    Από wolfman στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-14, 11:49
  2. Την γνωμη σας για S4 i9505 ,i9506
    Από JIMMYSxt στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-14, 22:27
  3. Η γνώμη σας για την αγορά νέων υπολογιστών
    Από ntenis93 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 11:23
  4. Την γνώμη σας πριν την αγοράσω
    Από Charis.a στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-14, 02:57
  5. Θέλω την βοηθειά σας για αναβάθμιση pc με 1090Τ.
    Από petran_18 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-14, 15:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας