Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 33
  1. #16
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Έχω κι εγώ γνωστούς, που την πάτησαν άγρια με την εν λόγω εταιρία... Καινούργια κινητά, μέσα στην εγγύηση, τους ζητούσαν λεφτά να τα φτιάξουν! Είχαν βαρεθεί να τα στέλνουν Θεσσαλονίκη για σέρβις, κάθε φορά που είχαν βλάβη! Οι άνθρωποι του σέρβις, όλο ειρωνεία και πάντα πρόθυμοι να στήσουν καυγά.

    Αλλά όταν έχεις τόσους Ελληναρες, που νιώθουν την ανάγκη να υποστηρίξουν τα δικά τους προϊόντα με κάθε κόστος, καλά να πάθουν...

  2. #17
    Εγγραφή
    13-01-2012
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και γω με tabletaki από χριστουγεννα χαλασε ξαφνικα το touch στη μιση οθόνη σχεδόν .Τώρα είναι για επισκευή .Μεγάλη ξενέρα μιας και είναι η 1η φορά που μου χαλάει κάτι ..Κινεζοκαταστάσεις ...(Υπάρχουν διαφορές στην κινεζικοποιότητα των προιόντων και απ ότι φαίνεται η ΜΛΣ χρησιμοποιεί την χειρότερη ...)

  3. #18
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    χειρότερη εταιρεία ever............... πρόσφατα αγόρασα (βασικά ένας συγγενής μου μέσο επιδότησης και μου το έδωσε) το MLS iQTalk S8 (dual sim)

    ποιότητα κατασκευής μέτρια........ έως κακή θα έλεγα
    ποιότητα λογισμικού άστο ...... (μέσα στην βδομάδα το wifi σταμάτησε να βγάζει δίκτυα και έστρωσε........ για 4 μέρες μέχρι που έβγαλε πάλι......... το ίδιο και έπρεπε να κάνω το ίδιο πάλι..............

    μέσα σε δυο εβδομάδες εμφανίστηκε θέμα με την οθονη (5 κολλημένα pixels στο ίδιο σημείο)........ το πάω για εγγύηση....... (είμαι και θεσσαλονικη το πήγα ο ίδιος) και τους αναφέρω και το πρόβλημα στο wifi............ και άρχισε το παραμύθι......... οθονη δεν μπορεί να αντικατασταθεί αφού λειτουργεί (τα stuck pixels δεν αποτελούν λόγο για αλλαγή ετσι μου είπαν, τέτοια είναι η πολιτική εταιρείας), για wifi......... μου είπαν αφού είναι θέμα λογισμικού (ναι καλά ακούσατε) δεν το καλύπτει η εγγύηση τους..........
    δεν είπα τπτ εφιγα...... μετά από μια εβδομάδα και κάτι....... σταμάτησε να κλειδώνει gps (στο gps test έβγαζε κάνα δυο δορυφόρους με τέρμα χαμηλό σήμα) παλιιιιιιιιιιι το πάω.......... αυτή την φορά το κράτησαν!! μετά από 4 μέρες με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε να το παραλάβω......
    πάω το παίρνω δοκιμάζω έξω......... τα ίδια.. τους το λέω ότι δεν δουλεύει μου λένε ότι άλλαξαν μητρική και δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο και ότι μάλλον είναι θέμα λογισμικού (και καθώς έκλειναν εκείνη την ώρα εφιγα κιόλας για να έρθω δευτέρα)...

    τσεκάρω σπίτι........ imei ίδιο..... (δλδ μητρική δεν αλλαχθείκε ποτέ........ )

    πάω την δεύτερα κάνω λίγο φασαρία (πολιτισμένα), μου λένε κατάμουτρα "κύριε μας κατηγορείτε για επαγγελματισμό αν έχετε τέτοιου είδους παράπονα και κατηγορίες θα πρέπει να μιλήσετε με το νομικό τμήμα μας"

    δεν ασχολήθηκα άλλο..... μέχρι που μετά από μερικές μέρες σταμάτησε να bootare και απλός έκανε μια δόνηση και σταμάταγε........ πάω....... και πάλι........ τους το δινω (το παίρνουν) με παίρνουν τηλ σε δυο μέρες να το παραλάβω.... το παίρνω όλα λειτουργούν.... τσεκάρω το imei άλλαξαν μητρική....... χάρηκα εφιγα......... μετά από 3 μέρες πάλι το θέμα με το wifi το κάνω παλι reset, δουλεύει και όπως είναι το πούλησα 130 ευρώ.

    ποτέ ξανά............ μα ποτέ....... όχι τόσο λόγο συσκευής........ αλλά λόγο εξυπηρέτησης και κοροϊδίας τους προς πελάτη

    για να καταλάβετε πολύ καλύτερη αντιμετώπιση είχα από ενα κινεζομαγαζο όπου είχα πάρει ένα coolpad των 120 ευρώ......... είχε χαλάσει μετα από 5 μήνες μου είπαν να το στείλω (με τα έξοδα μου 10 ευρώ και με δικά τους έξοδα το παραλαμβάνω)....... μέσα σε 30 μέρες πήγε και γύρισε καινούργια συσκευη(έβαλαν και δώρο κάτι ακουστικά...... καλούτσικα)....... οκ 30 μέρες πέρασαν αλλά το καταλαβαίνω λόγο απόστασης

  4. #19
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να έχω πολλές επαφές, από τα λίγα που έχουν περάσει για λίγο από τα χέρια μου (2 tablets και ένα κινητό), η ποιότητα κατασκευής είναι ποιότητα κακού κινέζικου.
    όχι όλα της τα μοντέλα θα παρατηρήσω. Η ταμπλέτα που πήρα εγώ δείχνει ποιοτική (εντάξει όχι 100%) και για αυτό την επέλεξα με πολύ μικρά bezel και πλούσια χαρακτηριστικά, με καλή οθόνη . Εκτός αν τα "κακα κινέζικα" έχουν ανέβει τόσο πολύ δεν θα συμφωνήσω με το χαρακτηρισμό ως προς ΟΛΑ τα μοντέλα της (αν και στο ιντερνετ αρκετοί γκρινιάζουν για προβλήματα hardware failure με την ίδια ταμπλέτα, ελπίζω η δικιά μου να είναι τυχερή). Θα συμφωνήσω για πολλά από τα προϊόντα της (πχ κάτι κινητά και περισσότερο τα παλαιότερα της) είναι όντως "κακά κινέζικα" (φτηνά κινέζικα θα έλεγα εγώ).
    Το άλλο πρόβλημα είναι πως είναι περίεργες oemιές και δεν μπορώ να βρώ ανταλλακτικά και παρελκόμενα (πχ θήκες, μεμβράνες, πως τα κάνουμε root, κτλ).
    There is nothing like 127.0.0.1

  5. #20
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Το πρόβλημα με την εταιρία ΔΕΝ είναι ότι μπορεί να σου βγει μία ελαττωματική τους συσκευή. Ακόμα και με τις κορυφαίες εταιρίες μπορεί να συμβεί αυτό.

    Άντε να δείξουμε κατανόηση ότι το υλικό που χρησιμοποιείται είναι κακό ποιοτικά Made in China, άλλωστε οι τιμές τους είναι χαμηλές.

    Το βασικότερο και ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΟ είναι το κάκιστο after sales και η όλη συμπεριφορά τους όταν χρειάστηκε να τους πάω το GPS που είχε χαλάσει.

    Έχοντας χάσει την απόδειξη (κάτι λογικό μετά από 8 μήνες), δεν αποδέχθηκαν ότι το είχα αγοράσει εγώ, έστω και όταν τους έδειξα την συσκευασία και το serial number της συσκευής, και μου έφεραν προσκόμματα προκειμένου να μην μου αντικαταστήσουν μια ΕΞΟΦΘΑΛΜΑ ελαττωματική συσκευή η οποία πάγωσε άνευ λόγου και αιτίας. Με υποχρεώσαν να πάω στον Κωτσόβολο που το αγόρασα και να ψάχνω πότε το αγόρασα προκειμένου να μου την επανεκδόσουν...

    Όλα μπορεί να τα συγχωρήσει κάποιος, αλλά την αγένεια και την έλλειψη καλής διάθεσης από μια ελληνική εταιρία ΟΧΙ.

  6. #21
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Απο φασαρία άλλο τίποτα! Μάλιστα όταν ζήτησα να μιλήσω με την διοίκηση μου είπαν πως πρεπει να απευθυνθώ μόνο με email (για να ειναι εξασφαλισμένοι προφανώς) και αυτοί μου απαντούσαν σε όλες μου τις επιστολές ΜΟΝΟ τηλεφωνικά ! Μάλιστα όταν τους είπα να μου στείλουν πίσω την συσκευή μου ζήτησαν και 10ευρώ για τον έλεγχο ! + το γελοίο οτι το έστειλα το κινητο με δικά μου μεταφορικά (προχτες χάλασε ενα LG l90 που έχω και η ιδια η LG έστειλε την επομενη μερα courier το πήρε, το επισκέυασαν και σε μια εβδομάδα μέσα μου τα ξανα έστειλαν πίσω υπερ υπερ προστατευμένο και φυσικά χωρις την παραμικρή χρέωση).

    Σχετικά με την συσκευή της MLS ήταν ένα κινητο qi talk crystal αγορασμένο απο την ηλεκτρονική !

    και πολλά άλλα απο την MLS τα οποια τα θυμάμαι ενα ενα...καλύτερα να μη μπω στην διαδικασια να τα ξανα θυμηθώ.... Χρόνο και χρήμα έχασα τίποτα άλλο...ή μάλλον και ψυχική ηρεμία ! Έτσι είναι όταν μπλέκεις με νεο Ελληναράδες ντεμέκ επαγγελματίες ! Μετά μας φταίνε οι κυβερνήσεις , οι φόροι και δεν ξερω γω τι...

    ΥΓ. Να αναφέρω πως ο πατέρας φίλου μου είχε παρόμοια τρεχάματα με tablet της MLS. Μακρυά !

  7. #22
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.263
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Το aftersales είναι τελικά το βασικότερο.
    Όταν διεκδικείς "στήριξη" από την τοπική αγορά και Marketshare πρέπει στην υποστήριξη να είσαι απλά κορυφαίος. Όταν ακόμα και ο τυχαίος noname πωλητής στη μακρινή Κίνα κάνει καλύτερη δουλειά σε αυτό, τότε δεν πρέπει να πανηγυρίζεις...
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  8. #23
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Στο Ιατρείον
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    ISP
    Μεριζόμενο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες τώρα να σου αραδιάσω μερικές εταιρείες από Αθήνα που αντί για κινητά σου πουλάνε καλαμάκια? (αυτά για τον φραπέ, ναι, καλά κατάλαβες)
    Η κλιμακτήριος διαρκεί 6-24 μήνες και χαρακτηρίζεται από διάφορα συμπτώματα όπως εξάψεις, εφιδρώσεις αυπνία, αύξηση αρτηριακής πίεσης,αλλαγή διάθεσης,άγχος,ανησυχία κ.α.

  9. #24
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Με τόσο κράξιμο από τόσους είναι λογικό να πισθώ και εγώ που δεν έχω ακόμα θέμα μαζί της (δεν δοκιμάστηκε η συνεργασία μας και ελπίζω όχι).

    Καλά θα κάνει η εταιρία να το φτιάξει το θέμα αυτό, γιατί θυμάμαι πολλές εταιρίες και ανώτερες να χάνουν θέσεις και θέσεις λόγω κακού service.

    Τι να πω.. Όπως βέβαια και σε άλλες εταιρίες (εδώ λίγο παραπάνω; ) καλό είναι να μην σου τύχει να μπλέξεις με το service τους.
    There is nothing like 127.0.0.1

  10. #25
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ας πάρουμε τα θέματα ένα-ένα:
    1. Οι συσκευές της MLS έχουν εγγύηση 24 μήνες. Οι μπαταρίες 12 μήνες και τα πλαστικά αφαιρούμενα μέρη 6 μήνες. Τα παραπάνω διαστήματα αναφέρονται στα pdf που βρίσκονται στις συσκευές και στο site της MLS. Θυμίζω ότι πολλές συσκευές που κυκλοφορούν στην Ελληνική αγορά έχουν 12 μήνες εγγύηση.
    2. Η απόδειξη αγοράς πρέπει να προσκομίζεται από τον πελάτη ή το κατάστημα στον κατασκευαστή. Το σειριακό, η συσκευασία ή οτιδήποτε άλλο δεν αποδεικνύουν το πότε αγοράστηκε από τον τελικό καταναλωτή η συσκευή και άρα το αν είναι εντός εγγύησης.
    3. Τα 5 κολλημένα pixels είναι λόγος αντικατάστασης οθόνης και έπρεπε να αντικατασταθεί.
    4. Όταν κάποιος ζητάει επικοινωνία με την όποια δοίκηση είναι απόλυτα λογικό να του ζητείται να επικοινωνήσει γραπτά, ώστε να πάρει και απάντηση γραπτά. Σε γραπτή επικοινωνία προφανώς δεν υπάρχει προφορική απάντηση. Αλλιώς ειδικά εδώ στο ελλάντα αυτό το "θέλω να μιλήσω με τον προϊστάμενο" είναι καραμέλα.
    5. 10€ κόστος ελέγχου για συσκευή χρονικα εντός εγγύησης επιβάλλονται από την MLS μόνο για περιπτώσεις ζημίας (π.χ. σπασμένης οθόνης) και άρνησης κόστους επισκευής. Αυτό το ελάχιστο κόστος ισχύει σε όλα τα επισκευαστικά κέντρα, όλων των κατασκευαστών όλων των ηλεκτρονικών συσκευών.
    6. Σε κάθε περίπτωση την ευθύνη για την απόδειξη του πότε μια υπόθεση είναι εκτός εγγύησης βαρύνει τον κατασκευαστή. Όταν λέω τεκμηρίωση δεν εννοώ να πει ο κατασκευαστής πως έσπασε η οθόνη, αλλά το γιατί ενώ η γραμμή κολλημένα pixel π.χ. είναι ελάττωμα οθόνης, η καμπύλη μαύρη γραμμή/περιοχή είναι σπάσιμο της LCD.

    Επειδή μερικά από τα σχόλια αγγίζουν τα όρια της κακεντρέχιας και του φανερού ψέματος, όποιος θεωρεί ότι τα παραπάνω δεν ισχύουν στην περίπτωσή του παρακαλώ να μου στείλει ένα pm με κάποιο αναγνωριστικό της συσκευής του (S/N, IMEI, RMA επισκευής) να του μεταφερω ακριβείς πληροφορίες για την υπόθεσή του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 27-03-15 στις 14:30.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  11. #26
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πάρουμε τα θέματα ένα-ένα:
    2. Η απόδειξη αγοράς πρέπει να προσκομίζεται από τον πελάτη ή το κατάστημα στον κατασκευαστή. Το σειριακό, η συσκευασία ή οτιδήποτε άλλο δεν αποδεικνύουν το πότε αγοράστηκε από τον τελικό καταναλωτή η συσκευή και άρα το αν είναι εντός εγγύησης.
    Αυτό γιατί να ισχύει σε συσκευές που δεν έχουν κλείσει 2ετία, ούτε καν έτος στην αγορά;

  12. #27
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό γιατί να ισχύει σε συσκευές που δεν έχουν κλείσει 2ετία, ούτε καν έτος στην αγορά;
    Τυπική διαδικασία για να διαπιστωθεί αν βρίσκεται εντός εγγύησης και προφανώς είναι στάνταρ πολιτική. Το ίδιο ισχύει και εδώ Βέλγιο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #28
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό γιατί να ισχύει σε συσκευές που δεν έχουν κλείσει 2ετία, ούτε καν έτος στην αγορά;
    Γιατί μετά μπαίνεις στη διαδικασία: Πότε κυκλοφόρησε το μοντέλο, ποιό είναι το πρόβλημα (π.χ. βάση στήριξης= 6 μήνες), από που αγοράστηκε και πότε αυτός ο προμηθευτής τα πήρε κτλ.κτλ. Και σε κάθε περίπτωση... υπάρχει κάποιος που ΔΕΝ ξέρει ότι πρέπει να κρατάει την απόδειξή του ή αντίγραφο αυτής;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  14. #29
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί μετά μπαίνεις στη διαδικασία: Πότε κυκλοφόρησε το μοντέλο, ποιό είναι το πρόβλημα (π.χ. βάση στήριξης= 6 μήνες), από που αγοράστηκε και πότε αυτός ο προμηθευτής τα πήρε κτλ.κτλ. Και σε κάθε περίπτωση... υπάρχει κάποιος που ΔΕΝ ξέρει ότι πρέπει να κρατάει την απόδειξή του ή αντίγραφο αυτής;
    Λάθη γίνονται. Μια φορά έχω χάσει απόδειξη και το κατάστημα αρνήθηκε να μου δώσει αντίγραφο για λόγους εγγύησης. Και είχαν περάσει βδομάδες από την αγορά.

    Στους σκληρούς πως γίνεται να βρίσκεται η εγγύηση από το serial, χωρίς απόδειξη;

    Σαφώς και είναι λογικό να είναι η τυπική διαδικασία έτσι, σε κάτι όμως που είναι οφθαλμοφανές ότι είναι καινούριο/εκτός εγγύησης, δε βλέπω το λόγο εμμονής με την τυπικότητα. Ιδιαίτερα σε μια εταιρεία που πουλάει ουσιαστικά αέρα, και ποντάρει στο οικείο, φιλικό και αξιόπιστο πρόσωπο που έχει μια αμιγώς ελληνική επιχείρηση (ας γελάσω) για να πουλήσει.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθη γίνονται. Μια φορά έχω χάσει απόδειξη και το κατάστημα αρνήθηκε να μου δώσει αντίγραφο για λόγους εγγύησης. Και είχαν περάσει βδομάδες από την αγορά.

    Στους σκληρούς πως γίνεται να βρίσκεται η εγγύηση από το serial, χωρίς απόδειξη;

    Σαφώς και είναι λογικό να είναι η τυπική διαδικασία έτσι, σε κάτι όμως που είναι οφθαλμοφανές ότι είναι καινούριο/εκτός εγγύησης, δε βλέπω το λόγο εμμονής με την τυπικότητα. Ιδιαίτερα σε μια εταιρεία που πουλάει ουσιαστικά αέρα, και ποντάρει στο οικείο, φιλικό και αξιόπιστο πρόσωπο που έχει μια αμιγώς ελληνική επιχείρηση (ας γελάσω) για να πουλήσει.
    Mα δε μιλάμε για κατάστημα. Μιλάμε για κατασκευαστή. Τα καταστήματα πολύ συχνά κόβουν αντίγραφα ή βεβαιώσεις.

    Οι κατασκευαστές των σκληρών δίνουν (συνήθως) +6 μήνες εγγύηση στον έναν τοπικό (χώρας/περιοχής) αντιπροσώπο ώστε να καλύψουν το διάστημα από την αποστολή έως την πώληση. Όμως δεν πουλάνε ξεχωριστά σε 10.000 καταστήματα/αλυσίδες.

    Τέλος-τέλος δε διαφωνώ καθόλου με τη μη εμμονή στην τυπικότητα (παλιοΒέλγοι ). Από το "καλό θα ήταν όμως" έως το "οι απαράδεκτοι τόλμησαν να μου ζητήσουν και απόδειξη μετά από... 8 μήνες", ε... υπάρχει μια διαφορά δε βρίσκεις;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Οικονομικά Αποτελέσματα ομίλου ΟΤΕ 2014
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-15, 15:28
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-14, 14:43
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-14, 22:12
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-14, 18:26
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-14, 08:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας