Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει να κλεισει και ο ΟΤΕ αν θες.
    Έχω νόβα από το 2008, το 2012 μετακόμισα και τους είπα πως δεν θέλω να ανανεώσω τη συνδρομή μου, και πως θα κάνω νεα γραμμή forthnet-nova με νέο αριθμό στο καινούριο σπίτι, Πέρασαν 3 χρόνια από τότε και πριν 2 μήνες μου στείλανε μήνυμα πως χρωστάω 299 ευρώ, τους κάλεσα και μου εξήγησαν πως στην παλιά μου γραμμή έπρεπε να είχα κάνει αίτηση διακοπής μέσω τηλεφώνου στα κεντρικά τους και όχι σε κατάστημα όπως και έκανα, γιατί έτσι είναι η "διαδικασία" τους, λες και εγώ πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου.. Και πως το κοντέρ έγραφε για πάνω από 1 χρόνο και καλά, εδώ δεν πληρώνω μέχρι τις 5 του μήνα και κάνουν διακοπή, ε εκεί κράτησε χρόνο +.. Τέτοιες εταιρίες που όταν δυσκολεύονται οικονομικά ψάχνουν από τη μύγα ξύγκι ας κλείσουν (όσο κ αν λυπάμαι για τους εργαζομένους)

    Υ.Γ εννοείται πως δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να πάρουν τα συγκεκριμένα χρήματα όπως και τους εξήγησα
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  2. #17
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Φαντάζομαι αν εχεις το έγγραφο που ζήτησες αποσύνδεση δεν θα υπάρχει θέμα.

    Απο εκει και πέρα δεν εχει σχέση με τη sl
    mac rulez

  3. #18
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω ότι όποιος ανεβαινει στη Superleague , αποκτά δικαίωμα να συμμετέχει στο πρωταθλημα μόνο αν υπογραψει το τηλεοπτικο συμβολαιο του συνεταιρισμου.
    Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Οι ομάδες μπαίνουν στην κεντρική διαχείριση με το που ανεβαίνουν αλλά μετά μπορούν να σπάσουν το συμβόλαιο πληρώνοντας μια ρήτρα. Το ποιες είναι οι ρήτρες είναι άγνωστο.

    Επί του θέματος, είναι πιστεύω ξεκάθαρο ότι τα τηλεοπτικά δικαιώματα γίνονται απευθείας ανάθεση στη NOVA. Ο Ολυμπιακός έχει το θέμα του με τον ΟΤΕ κι επειδή ο Μαρινάκης κινεί (προς το παρόν) τα νήματα στην SL, δίνονται απευθείας ανάθεση. Είναι απορίας άξιο γιατί δεν υπάρχει διαπραγμάτευση ΚΑΙ με τον ΟΤΕ προκειμένου να πάρουν μια όσο το δυνατόν συμφερότερη προσφορά που θα ευνοήσει και τις μικρότερες ομάδες που παίρνουν ψίχουλα. Φέτος είδαμε 2 ομάδες να μην ολοκληρώνουν το πρωτάθλημα.

  4. #19
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Οι ομάδες μπαίνουν στην κεντρική διαχείριση με το που ανεβαίνουν αλλά μετά μπορούν να σπάσουν το συμβόλαιο πληρώνοντας μια ρήτρα. Το ποιες είναι οι ρήτρες είναι άγνωστο.

    Επί του θέματος, είναι πιστεύω ξεκάθαρο ότι τα τηλεοπτικά δικαιώματα γίνονται απευθείας ανάθεση στη NOVA. Ο Ολυμπιακός έχει το θέμα του με τον ΟΤΕ κι επειδή ο Μαρινάκης κινεί (προς το παρόν) τα νήματα στην SL, δίνονται απευθείας ανάθεση. Είναι απορίας άξιο γιατί δεν υπάρχει διαπραγμάτευση ΚΑΙ με τον ΟΤΕ προκειμένου να πάρουν μια όσο το δυνατόν συμφερότερη προσφορά που θα ευνοήσει και τις μικρότερες ομάδες που παίρνουν ψίχουλα. Φέτος είδαμε 2 ομάδες να μην ολοκληρώνουν το πρωτάθλημα.
    Εχει καθε δικαιωμα μικροτερη ομαδα να διαφωνησει και να μην υπογραψει τη συμφωνια.Ο ΟΤΕ του χρονου θα αυξησει κατα πολυ τους συνδρομητες του εχοντας ch.league και europa αλλα ισως και τον παναθηναικο.Ειναι παρα πολυ υψηλη η ρητρα που ειναι σχεδον ακατορθωτο να μπορει να το σπασει μια ομαδα που ανεβαινει στη superleague.Μακαρι να χτυπησει και την Ευρωλιγκα ο ΟΤΕ,αρκει να μην ανεβασει (αν την ανεβασει) πολυ τη τιμη του sport pack!!!

  5. #20
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεος με τη Νόβα, 2 συνδρομητικές δεν βαστάει η τσέπη, ας κλείσει να τα πάρει ολα ο ΟΤΕ να τελειώνει το παραμύθι
    Υπάρχει όμως η περίπτωση αν κλείσει η Nova να πληρώνεις στο ΟΤΕ που θα είναι μονοπώλιο πλέον ποσό παρεμφερές όσο οι 2 συνδρομητικές μαζί....

  6. #21
    Εγγραφή
    13-07-2014
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει όμως η περίπτωση αν κλείσει η Nova να πληρώνεις στο ΟΤΕ που θα είναι μονοπώλιο πλέον ποσό παρεμφερές όσο οι 2 συνδρομητικές μαζί....
    άμα είναι να γίνει ο οτε όπως ήταν παλιά μονοπώλειο δεν μας συμφέρει γιατί θα εκτοξεύσει τις τιμές στα ύψη . λίγο δύσκολο όμως να κλείσει η Nova αφού τους περισσότερους συνδρομητές στη συνδρομητική τηλεόραση

  7. #22
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    αρα παραμενει το 20ευρο του οτε..good news!
    VAMOS ARIS

  8. #23
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από όσο γνωρίζω, μέχρι και το 2017 όσες ομάδες ανεβαίνουν, δεσμεύονται με την Nova.

    Από το 2018 και μετά δεν ξέρουμε τι θα γίνει.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #24
    Εγγραφή
    03-12-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Η έννοια της κεντρικής διαχείρισης (συνεταιρισμός Superleague) είναι να διαπραγματεύονται οι ομάδες σαν ένα πρόσωπο και μετά να μοιράζουν μεταξύ τους τα κέρδη.
    Προφανώς και οι εμπορικότερες ομάδες (ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ) θα έπαιρναν περισσότερα χρήματα αν διαπραγματεύονταν ξεχωριστά ο καθένας τα τηλεοπτικά τους δικαιώματα. Όμως για να υπάρχουν οι μεγαλύτερες εμπορικά ομάδες, πρέπει να υπάρχουν και οι μικρότερες. Χωρίς αυτές με ποιον θα παίζουν μπάλα οι μεγάλοι; Γι' αυτό λοιπόν οι μεγάλοι μπαίνουν στον συνεταιρισμό και δέχονται να μοιράζονται χρήματα με όλες τις ομάδες. Κι αυτό δεν είναι ελληνική πρωτοτυπία.

    H Superleague παίρνει τώρα 40 εκατ. το χρόνο και αν διαπραγματευτεί με Nova και ΟΤΕ μπορεί να κερδίσει πολλά περισσότερα. Ειδικά αν σκεφτούμε τα ύψη στα οποία έχει εκτινάξει τις τιμές ο ΟΤΕ (πχ. δικαιώματα Champions league) θα μπορούσε να γυρίσει και να πει στη Superleague "εγώ σας δίνω 80 εκατ. το χρόνο.
    Τότε ο ΟΤΕ θα τα έχει πάρει όλα σχεδόν και ουσιαστικά η Nova θα μας χαιρετήσει. Όλα καλά μέχρι εδώ και για τις ομάδες και για τον ΟΤΕ. Όταν όμως έρθει η ώρα να διαπραγματευθεί ξανά τα τηλεοπτικά δικαιώματα η Superleague, εκτός από τον ΟΤΕ δεν θα υπάρχει άλλος να προσφέρει χρήματα. Εσείς πόσα χρήματα πιστεύετε ότι θα προσφέρει τότε ο ΟΤΕ για την ανανέωση του συμβολαίου;

    Αυτό το ξέρουν οι ομάδες και γι' αυτό θέλουν να υπάρχει η Nova και ο ΟΤΕ. Όπως και ο καταναλωτής θέλει να υπάρχει ανταγωνισμός και όχι μονοπώλιο.

    Τώρα όλα τα υπόλοιπα που κάνει ο Αλαφούζος έχουν Γερμανικές ρίζες και σε καμιά περίπτωση δεν έχει να κάνει με τον ΠΑΟ.

  10. #25
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    πρεπει να υπαρχει σωστη μοιρασια,γιατι το παραδειγμα της ισπανιας ειναι κοντα..
    VAMOS ARIS

  11. #26
    Εγγραφή
    19-05-2005
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 10.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    να κάνεις συνδρομή nova και ote για να δεις τι;
    τα πρωταθλήματα της διαφθοράς;

  12. #27
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Μακάρι να κλείσει η Νοβα γιατί υποτιμά τη νοημοσύνη μας.Άμα θέλει ας ονομαστεί γαύρος tv.

  13. #28
    Εγγραφή
    24-12-2004
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μακάρι να τα πάρουν όλα οι γερμανοί φίλοι μας.Καλύτερα να κλείσει η Νοβα και να υπάρχουν μόνο οι γερμανοί.

  14. #29
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Geros 7 Τότε θα είναι που δεν θα το αντέχει η τσέπη μας ότι είναι μονοπώλιο στην ελλάδα πάντα το πληρώναμε χρυσαφι το ίδιο θα γίνει και εδώ!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    15-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.651
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13481/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω νόβα από το 2008, το 2012 μετακόμισα και τους είπα πως δεν θέλω να ανανεώσω τη συνδρομή μου, και πως θα κάνω νεα γραμμή forthnet-nova με νέο αριθμό στο καινούριο σπίτι, Πέρασαν 3 χρόνια από τότε και πριν 2 μήνες μου στείλανε μήνυμα πως χρωστάω 299 ευρώ, τους κάλεσα και μου εξήγησαν πως στην παλιά μου γραμμή έπρεπε να είχα κάνει αίτηση διακοπής μέσω τηλεφώνου στα κεντρικά τους και όχι σε κατάστημα όπως και έκανα, γιατί έτσι είναι η "διαδικασία" τους, λες και εγώ πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου.. Και πως το κοντέρ έγραφε για πάνω από 1 χρόνο και καλά, εδώ δεν πληρώνω μέχρι τις 5 του μήνα και κάνουν διακοπή, ε εκεί κράτησε χρόνο +.. Τέτοιες εταιρίες που όταν δυσκολεύονται οικονομικά ψάχνουν από τη μύγα ξύγκι ας κλείσουν (όσο κ αν λυπάμαι για τους εργαζομένους)

    Υ.Γ εννοείται πως δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να πάρουν τα συγκεκριμένα χρήματα όπως και τους εξήγησα
    Μια καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή, για να είσαι ήσυχος.

    Έχει βγει και πρόσφατα απόφαση (βλ. 17/11, νομίζω, ανάρτηση στην ιστοσελίδα του συνηγόρου) για το άκυρο της χρέωσης υπηρεσιών που δεν λαμβάνει ο χρήστης.

    Είτε έχεις χαρτί από τη διακοπή είτε δεν έχεις, από τη στιγμη που δεν λάμβανες τις υπηρεσίες και δεν ήσουν εντός συμβολαίου, άστους να γράφουν ό,τι θέλουν στους ισολογισμούς τους. Εσύ δεν θα πληρώσεις.
    ...αλλά μην το αφήσεις έτσι να σέρνεται, κάνε καταγγελία.
    Cubby Cloud Sync
    Hubic Cloud Backup (aff. code: XLQTOJ)

    - Οδηγός GivingAssistant (CashBack)

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η προβοκάτσια του Ελληνικού Ναζιστικού Κόμματος
    Από OmniaTV στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 02:59
  2. Πώς βγαίνει μια χώρα από το Ευρώ; Από την Ευρωπαϊκή Ένωση;
    Από xriantw στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-15, 13:27
  3. Προσφορά από την εφημερίδα "Πρώτο Θέμα" που αφορά την NOVA
    Από Zer0c00L στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-14, 22:39
  4. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-14, 18:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας