Σελ. 74 από 81 ΠρώτηΠρώτη ... 546469727374757679 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.096-1.110 από 1204
  1. #1096
    Εγγραφή
    05-01-2021
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψες αυτό:

    Δεν έγραψες ότι διαφωνείς με την ομοφυλοφιλία, απλά πέταξες ότι δεν υπάρχει στη φύση.
    Για αυτό και η ερώτησή μου:
    Δεν είπα ποτέ πουθενά ότι δεν υπάρχει ομοφυλοφιλία στη φύση άλλωστε μεγαλωμένος σε χωρίο έχω δει πολλές τέτοιες συμπεριφορές ακόμα και ανάμεσα σε σκύλους. Φίλοι μου που έχουν πρόβατα επιβεβαιώνουν το ίδιο. Αυτό που είπα και συνεχίζω να το λέω είναι ότι υπάρχουν μόνο δύο φύλλα στην φύση το αρσενικό και το θηλυκό με τα σχετικά όργανα αναπαραγωγής τους.

    Οι υπόλοιπη διαχωρισμοί προέρχονται από διαφοροποιήσεις σε επίπεδο ορμονικών η και ψυχολογικών υποβάθρων (το ψυχολογικών όχι με την κακή έννοια).Δεν υπάρχει άλλο φύλο στην φύση τι να κάνουμε τώραακόμα και η πιο φανατική λεσβία μπορεί να μείνει έγκυος,(θηλυκό ον γαρ) και ο πιο φανατικός gay trans bi και ότι άλλος μπορείς να φανταστείς μπορεί να γονιμοποιήσει ένα θηλυκό(αρσενικό γαρ).

    Δεν ξέρω που διαφωνείς και δεν θα το ψάξω άλλο γιατί είμαστε offtopic.Δεν ξέρω σε ποιους χαλάει η σούπα αλλά όντως δύο φύλλα υπάρχουν κατά κανόνα στον πλανήτη το αρσενικό και το θηλυκό ειδικά στα θηλαστικά. Τώρα αν στα επόμενα 10.000.000 χρόνια αυτό αλλάξει τότε θα αλλάξω και εγώ τον ορισμό μου.

  2. #1097
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σκεψου τωρα πχ να πεθανεις,
    και τα παιδια σου να τα υιοθετησουν ενα ζευγαρι ομοφυλοφυλων...

    Ε οχι, αυτο στην Ρωσια δεν θα συμβει.

  3. #1098
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεψου τωρα πχ να πεθανεις,
    και τα παιδια σου να τα υιοθετησουν ενα ζευγαρι ομοφυλοφυλων...

    Ε οχι, αυτο στην Ρωσια δεν θα συμβει.

    Να το κοιτάξεις αυτό cool


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kantini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα ποτέ πουθενά ότι δεν υπάρχει ομοφυλοφιλία στη φύση άλλωστε μεγαλωμένος σε χωρίο έχω δει πολλές τέτοιες συμπεριφορές ακόμα και ανάμεσα σε σκύλους. Φίλοι μου που έχουν πρόβατα επιβεβαιώνουν το ίδιο. Αυτό που είπα και συνεχίζω να το λέω είναι ότι υπάρχουν μόνο δύο φύλλα στην φύση το αρσενικό και το θηλυκό με τα σχετικά όργανα αναπαραγωγής τους.

    Οι υπόλοιπη διαχωρισμοί προέρχονται από διαφοροποιήσεις σε επίπεδο ορμονικών η και ψυχολογικών υποβάθρων (το ψυχολογικών όχι με την κακή έννοια).Δεν υπάρχει άλλο φύλο στην φύση τι να κάνουμε τώραακόμα και η πιο φανατική λεσβία μπορεί να μείνει έγκυος,(θηλυκό ον γαρ) και ο πιο φανατικός gay trans bi και ότι άλλος μπορείς να φανταστείς μπορεί να γονιμοποιήσει ένα θηλυκό(αρσενικό γαρ).

    Δεν ξέρω που διαφωνείς και δεν θα το ψάξω άλλο γιατί είμαστε offtopic.Δεν ξέρω σε ποιους χαλάει η σούπα αλλά όντως δύο φύλλα υπάρχουν κατά κανόνα στον πλανήτη το αρσενικό και το θηλυκό ειδικά στα θηλαστικά. Τώρα αν στα επόμενα 10.000.000 χρόνια αυτό αλλάξει τότε θα αλλάξω και εγώ τον ορισμό μου.
    Κανείς δε διαφωνεί ότι υπάρχουν 2 sexes. Αυτό που σου λέμε είναι ότι το έχεις κάνει αχταρμά με το gender. Τζάμπα μαλώνεις με αόρατους εχθρούς.
    Υπογραφή

  4. #1099
    Εγγραφή
    05-01-2021
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων

    Να το κοιτάξεις αυτό cool


    - - - Updated - - -



    Κανείς δε διαφωνεί ότι υπάρχουν 2 sexes. Αυτό που σου λέμε είναι ότι το έχεις κάνει αχταρμά με το gender. Τζάμπα μαλώνεις με αόρατους εχθρούς.
    εγώ δεν μαλώνω με κανέναν, ίσα ίσα πιστεύω τεκμηριώνω αυτά που λέω και που γράφω και με εντελώς ήρεμο γραπτό λόγο. Άλλοι μου απάντησαν εντελώς επιθετικά μην έχοντας κατανοήσει το τι γράφω. Πουθενά δεν αναφέρθηκα σε genders από το πρώτο μου post είπα ξεκάθαρα τι εννοώ. Ότι μόνο δύο φύλλα υπάρχουν στην φύση το αρσενικό και το θηλυκό. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να το ξανά γράψω για ακόμα μια φορά.

  5. #1100
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kantini Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ δεν μαλώνω με κανέναν, ίσα ίσα πιστεύω τεκμηριώνω αυτά που λέω και που γράφω και με εντελώς ήρεμο γραπτό λόγο. Άλλοι μου απάντησαν εντελώς επιθετικά μην έχοντας κατανοήσει το τι γράφω. Πουθενά δεν αναφέρθηκα σε genders από το πρώτο μου post είπα ξεκάθαρα τι εννοώ. Ότι μόνο δύο φύλλα υπάρχουν στην φύση το αρσενικό και το θηλυκό. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να το ξανά γράψω για ακόμα μια φορά.
    123456789

    Άλλωστε οι περισσότεροι από μας υπάρχουμε και γράφουμε εδώ επειδή οι γονείς μας δεν ήταν και τόσο προοδευτικοί και σύμφωνοι με την οποιαδήποτε μπούρδα φύλλο κυκλοφορεί εκεί έξω, έχουμε χάσει την μπάλα κυριολεκτικά, και έκαναν οικογένεια με τα πρότυπα που υπάρχουν χιλιετηρίδες τώρα και γραμμένες από την ίδια την εξέλιξη μας και αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ. Πάντα στην φύση θα υπάρχει το άρρεν και το θήλυ ειδικά στα θηλαστικά όλα τα άλλα είναι διαφορετικές ψυχολογικές ανάγκες των ανθρώπων που μάλιστα είναι και μειοψηφία και δεν μπορεί να θέλουν να επισκιάζουν τις γνώμες και τις αντιλήψεις των πολλών.
    Υπογραφή

  6. #1101
    Εγγραφή
    05-01-2021
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    123456789
    Μου αρέσει που μου το υπογράμμισες και με κόκκινο. Φυσικά και υπάρχουν μπούρδες φύλλα που κυκλοφορούν εκεί έξω, ειδικά την τελευταία δεκαετία, όπου ακόμα ακόμα κάποιοι αυτοπροσδιορίζονται ως αυτό .Το jason-Αντιγόνη είναι το πρώτο μπούρδα φύλλο που μου έρχεται στο μυαλό. Στα πλάισια της δήθεν προοδευτικότητας έχουμε χάσει πραγματικά τη μπάλα και καθένας δηλώνει ότι φύλλο γουστάρει χωρίς καμία επιστημονική τεκμηρίωση. Διαφωνείς;

  7. #1102
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kantini Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχω κάνει τίποτα αχταρμά. Δεν έχω πρόβλημα με το ποιος κοιμάται με ποιον. Επίσης δεν θα μπω σε αναλύσεις επί αναλύσεων για το τίποτα. Από καταβολής των θηλαστικών και δη των πρωτευόντων υπάρχουν μόνο δύο φύλλα το άρρεν και το θήλυ με τα ανάλογα γεννητικά του όργανα. Ότι και να θέλει να δηλώνει ο καθένας ότι είναι αυτήν η πραγματικότητα δεν αλλάζει.

    Αν θέλει μία κοπέλα που εν έχει πάει ποτέ με άντρα στην ζωή της μπορεί μια χαρά να συλλάβει με την φυσική διαδικασία. Επίσης κάποιος άντρας που πάει με άντρες μόνο σε όλη του την ζωή αν θέλει μπορεί να επιλέξει να αποκτήσει τέκνο επίσης με την φυσική διαδικασία. Όλα τα άλλα gendres που υπάρχουν υπάρχουν λόγω ψυχολογικού και ορμονικού υποβάθρου και όχι εξελικτικού.

    Δυστυχώς μέχρι να υπάρξουν ερμαφρόδιτοι άνθρωποι οι οποίοι μετά από επιλογή τους θα αποφασίζουν αν είναι άνδρες ή γυναίκες, τα φύλλα στην φύση ήταν είναι και θα είναι δύο, το αρσενικό και το θηλυκό όσο και να ξενίζει κάποιους αυτό.

    Πάντως εμένα και για να είναι σαφής δεν μου καίγεται καρφί για το ποιος κοιμάται με ποιον, αλλά ως πατέρας και εγώ ,μου καίγεται καρφί ποιος υιοθετεί παιδί με τι πρότυπα το μεγαλώνει, όπως επίσης και το αν το παιδί που υιοθετείται από ομόφυλα ζευγάρια το τυγχάνει της αποδοχής που θα έπρεπε από την ευρύτερη κοινωνία στην οποία θα ζήσει.
    Σχετικά με το τονισμένο, εκτός κι αν προσπαθείς να πεις κάτι άλλο, δεν είναι «μέχρι να υπάρξουν ερμαφρόδιτοι άνθρωποι». Υπάρχουν:

    https://www.google.com/search?q=%CE%...hrome&ie=UTF-8
    https://www.google.com/search?q=herm...client=gws-wiz
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3418019/
    https://www.tanea.gr/2009/09/12/worl...ermafroditi-2/
    https://look.athensvoice.gr/look/338...roditi-eikones

    Σύμφωνα με τα Ηνωμένα Έθνη τα ερμαφρόδιτα-μεσοφυλικά άτομα αποτελούν το 1,7% του παγκόσμιου πληθυσμού.

    ....

    «Μετά την επέμβαση κατάλαβα πως δεν μπορέσω ποτέ να αποκτήσω παιδιά. Δεν είχα περίοδο. Καταλάβαινα ότι είχα κάποιο πρόβλημα», είπε η Hanne Gaby Odiele, η οποία υποβλήθηκε σε νέα επέμβαση σε ηλικία 18 ετών για την αποκατάσταση του αιδοίου της.

    Όλες αυτές οι επεμβάσεις άφησαν το σημάδι της στη ζωή και στην ψυχολογία του μοντέλου. Ο λόγος που μίλησε ανοικτά για την κατάστασή της είναι για να αποθαρρύνει άλλους γονείς να υποβάλουν τα παιδιά τους στη διαδικασία αλλεπάλληλων και μη αναγκαίων εγχειρήσεων. «Δεν είναι πια και τόσο σοβαρό θέμα να είσαι ερμαφρόδιτος», λέει η Hanne. «Αν ήταν ειλικρινείς από τη αρχή θα είχα αποφύγει τα ψυχικά τραύματα», σχολίασε αναφερόμενη στους γονείς της.
    Επίσης:

    https://www.healthline.com/health/ba...rsex-look-like

    Sometimes, a baby can have genitalia with some male characteristics and some female characteristics. And even deeper than external appearance, some people are born with a mix of male and female biological features (such as a uterus and testicles) that can’t be seen on the outside.

    When a person doesn’t fall exactly into the “male” or “female” sex designation, the term “intersex” may be used.

    Intersex isn’t new, and it isn’t political in and of itself. It’s just a more widely recognizable term now — though a lot of people still don’t understand it.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #1103
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kantini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που μου το υπογράμμισες και με κόκκινο. Φυσικά και υπάρχουν μπούρδες φύλλα που κυκλοφορούν εκεί έξω, ειδικά την τελευταία δεκαετία, όπου ακόμα ακόμα κάποιοι αυτοπροσδιορίζονται ως αυτό .Το jason-Αντιγόνη είναι το πρώτο μπούρδα φύλλο που μου έρχεται στο μυαλό. Στα πλάισια της δήθεν προοδευτικότητας έχουμε χάσει πραγματικά τη μπάλα και καθένας δηλώνει ότι φύλλο γουστάρει χωρίς καμία επιστημονική τεκμηρίωση. Διαφωνείς;
    Φυσικά και διαφωνώ και είναι ο λόγος που σου λέω ότι τα έχεις κάνει αχταρμά και έχεις βάλει φυλo (sex) και gender στον ίδιο κουβά. Το ένα είναι βιολογικό και το άλλο κοινωνικό.
    Δε μου απάντησες όμως. Προτιμάς τα παιδιά να μένουν σε ορφανοτροφεία/μετακίνηση από foster home σε foster home από το να τα υιοθετούν same sex couples? Υποθέτω ότι ο κάθε νοήμων άνθρωπος θα ήθελε το καλύτερο για τα παιδιά, σωστά?
    Υπογραφή

  9. #1104
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεψου τωρα πχ να πεθανεις,
    και τα παιδια σου να τα υιοθετησουν ενα ζευγαρι ομοφυλοφυλων...

    Ε οχι, αυτο στην Ρωσια δεν θα συμβει.
    σκεψου ομως αν τα υιοθετησουνε πολιτικοι !
    ω τι συμφορα !
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #1105
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκεψου ομως αν τα υιοθετησουνε πολιτικοι !
    ω τι συμφορα !
    Κάτι σαν το ανέκδοτο, εεε όχι και ολυμπιακός ενα πράγμα;

  11. #1106
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Μερικα μυαλα ειναι τοσο μα τοσο αδιαβαστα που δεν μπορουν καν να καταλαβουν οταν ενας συνομιλητης αναφερεται σε gender και αν εχει κοινωνικη επεκταση ολο αυτο, τι εννοει αλλα και πως θα επρεπε να χρησιμοποιειται σε μια συζητηση. Φυσικα δεν θελει πολυ προσπαθεια να καταλαβεις απο τα γραφομενα καποιου τι πιστευει κλπ. Το αστειο ειναι ομως οτι ντρεπονται να παραδεχτουν οτι οντως εχουν προβλημα με το που παει αυτη η κατασταση και προσπαθουν να σου παρουσιασουν τα μηλα πορτοκαλια. Δηθεν δεν εχω προβλημα αν ο αλλος ειναι γκεη αλλα.. Απο κατι τετοιους προτιμω cool11 που τουλαχιστον καταλαβαινεις τι παιζει με τη μια και δεν χρειαζεται καν να μπεις σε συζητηση.

  12. #1107
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kantini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που μου το υπογράμμισες και με κόκκινο. Φυσικά και υπάρχουν μπούρδες φύλλα που κυκλοφορούν εκεί έξω, ειδικά την τελευταία δεκαετία, όπου ακόμα ακόμα κάποιοι αυτοπροσδιορίζονται ως αυτό .Το jason-Αντιγόνη είναι το πρώτο μπούρδα φύλλο που μου έρχεται στο μυαλό. Στα πλάισια της δήθεν προοδευτικότητας έχουμε χάσει πραγματικά τη μπάλα και καθένας δηλώνει ότι φύλλο γουστάρει χωρίς καμία επιστημονική τεκμηρίωση. Διαφωνείς;
    Εμένα πάντως τα εξής φύλλα μου έρχονται στο μυαλό: link.

  13. #1108
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τα φυλα , ειναι δυο , η σεξουαλικοτητα εχει παρα πολλες πτυχες .
    (οπως και ο χαρακτηρας )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #1109
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    CLUB-K το μυστικό όπλο των Ρώσων.


    - - - Updated - - -

    Το ρώσικο Mere έβαλε ταμπέλα στη Λάρισα.
    Επιτέλους και πολύ αργήσαν.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  15. #1110
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    CLUB-K το μυστικό όπλο των Ρώσων.


    - - - Updated - - -

    Το ρώσικο Mere έβαλε ταμπέλα στη Λάρισα.
    Επιτέλους και πολύ αργήσαν.
    Ετσι μπραβο!!!
    Νομιζω οτι αυτα τα θεματα ομως, ταιριαζουν στο ειδικο νημα περι 'Ρωσικης τεχνολογιας'.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...B3%CE%AF%CE%B1

    Τα mere θα σαρωσουν!!!!

Σελ. 74 από 81 ΠρώτηΠρώτη ... 546469727374757679 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-15, 02:18
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 04:20
  3. Που είναι ο δίσκος; οεο;
    Από sonic στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-14, 14:58
  4. Πολυ καταναλωση CPU που οφείλεται;
    Από stelios4711 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-14, 08:32
  5. Που είναι ο ήχος; Help...
    Από dpas στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-14, 20:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας