Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.685
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Google
    Μετά από χρόνια ερευνών, η Ευρωπαϊκή Ένωση είναι έτοιμη -σύμφωνα με την Wall Street Journal- να ξεκινήσει στις επόμενες εβδομάδες αντιμονοπωλιακή διαδικασία εναντίον της Google.

    Η υπόθεση εναντίον της Google που "σέρνεται" εδώ και πέντε χρόνια θα προχωρήσει στο επόμενο επίπεδο, με τις Ευρωπαϊκές αρχές να καλούν τις ανταγωνιστικές εταιρίες να δώσουν δημόσια τα στοιχεία και τις εναντιώσεις που σύμφωνα με αυτές δείχνουν την παραβίαση του ανταγωνισμού από την πρώτη, που έχουν υποβάλει εμπιστευτικά στις αρχές.

    Ο προηγούμενος αρμόδιος επίτροπος Almunia, είχε προσπαθήσει 3 φορές να ξεκινήσει την σχετική διαδικασία, χωρίς αποτέλεσμα και η αντικαταστάτης του Margrethe Vestager, είναι αποφασισμένη να την προχωρήσει το συντομότερο δυνατό.

    Αν τελικά βρεθεί ένοχη η Google, κινδυνεύει με πρόστιμο που μπορεί να φτάσει το 10% των ετήσιων εσόδων της, αν και είναι πιθανό να προσπαθήσει να έρθει σε κάποιου είδους συμφωνία με την Κομισιόν.

    Πηγή : Gizmodo

  2. #2
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ειναι πολλα τα λεφτα..
    VAMOS ARIS

  3. #3
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για ποιο πράγμα; Το ότι οι άλλες εταιρείες έχουν χάλια αναζήτηση; Το ότι προωθεί τα υπόλοιπα προϊόντα της στους πελάτες της;

    Ειλικρινά δεν ξέρω τι το μονοπωλειακό κάνει, αν κάποιος ξέρει ας με διαφωτίσει.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9980
    SNR / Attn
    24(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raidenfreeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο πράγμα; Το ότι οι άλλες εταιρείες έχουν χάλια αναζήτηση; Το ότι προωθεί τα υπόλοιπα προϊόντα της στους πελάτες της;

    Ειλικρινά δεν ξέρω τι το μονοπωλειακό κάνει, αν κάποιος ξέρει ας με διαφωτίσει.
    Κάτι παρόμοιο είχε πάθει και η Microsoft, "Για το ότι οι άλλες εταιρείες είχαν χάλια browsers; Το ότι προωθούσε τα υπόλοιπα προϊόντα της (Windows Media Player/CD-DVD Writing κ.α. ) στους πελάτες της;
    Όταν ένας κολοσσός εξαπλώνεται με x100 ρυθμούς δεν αφήνει περιθώρια ανάπτυξης στους υπόλοιπους. Με κάποιο τρόπο πρέπει να περιοριστεί έτσι ώστε να έχουν περισσότερες ευκαιρίες ανάπτυξης οι υπόλοιποι.
    Κάτι τέτοιο νομίζω πως προσπαθεί να κάνει η Ευρωπαϊκή Ένωση, να περιορίσει τους ρυθμούς ανάπτυξης της Google προς όφελος των καταναλωτών (περισσότερες επιλογές για τους καταναλωτές, χαμηλότερες τιμές υπηρεσιών)

  5. #5
    Εγγραφή
    03-11-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Του γείτονα...
    Path Level
    Interleaved
    Ας υποθέσουμε ότι κάνω εγώ ένα κατάστημα fastfood τύπου Goody's , το κατάστημα μου φέρνει πολλά χρήματα και έτσι επεκτείνομαι σιγά σιγά σε όλο τον κόσμο και αφού κερδίσω τα μεγαλήτερα ποσοστά αγοράς αρχίζω να προωθώ και παγωτό δικιάς μου κατασκευής στα χιλιάδες καταστήματα μου και τότε έρχεται η Ε.Ε. και μου λέει ότι είμαι παράνομος; γιατί δεν βάζω και παγωτά άλλης εταιρίας στα ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ! Hellooooo, δικά μου είναι ότι θέλω πουλάω και όπως θέλω, αν ο κόσμος το βρίσκει "λάθος" θα ψωνίσουν από αλλού.

    Ποτέ δεν το κατάλαβα πραγματικά.
    it's better to be a Pirate than to join the navy. -Steve Jobs
    Hackintosh the pirate way!

  6. #6
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9980
    SNR / Attn
    24(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από userbeta7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας υποθέσουμε ότι κάνω εγώ ένα κατάστημα fastfood τύπου Goody's , το κατάστημα μου φέρνει πολλά χρήματα και έτσι επεκτείνομαι σιγά σιγά σε όλο τον κόσμο και αφού κερδίσω τα μεγαλήτερα ποσοστά αγοράς αρχίζω να προωθώ και παγωτό δικιάς μου κατασκευής στα χιλιάδες καταστήματα μου και τότε έρχεται η Ε.Ε. και μου λέει ότι είμαι παράνομος; γιατί δεν βάζω και παγωτά άλλης εταιρίας στα ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ! Hellooooo, δικά μου είναι ότι θέλω πουλάω και όπως θέλω, αν ο κόσμος το βρίσκει "λάθος" θα ψωνίσουν από αλλού.

    Ποτέ δεν το κατάλαβα πραγματικά.
    Αν λοιπόν εσύ που εξαιτίας της μεγάλης επέκτασής σου και της επιθετικής οικονομικής πολιτικής (τιμές κάτω του κόστους) που ακολουθείς για μικρό χρονικό διάστημα (π.χ. 2-3 χρόνια) και όταν πλέον δεν έχεις αντίπαλο (Έχεις καταφέρει το κλείσιμο των Wendy's, MacDonalds κ.α.) αποφασίσεις να ορίσεις καινούργιες τιμές, ποιος θα σώσει τον καταναλωτή που δεν θα έχει άλλη επιλογή από το να φάει το δικό σου - πλέον πανάκριβο - προϊόν;

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billaros_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..., ποιος θα σώσει τον καταναλωτή που δεν θα έχει άλλη επιλογή από το να φάει το δικό σου - πλέον πανάκριβο - προϊόν;
    Ποιός υποχρεώνει τον καταναλωτή να φάει τα προϊόντα του (ή να χρησιμοποιήσει τις υπηρεσίες του), αφού δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης ;
    Και στην περίπτωση της Google, η χρήση της μηχανής αναζήτησης είναι δωρεάν, οπότε πού κολλάει ο όρος «μονοπώλειο» σε κάτι που δίνεται τσάμπα ;;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-05-2005
    Μηνύματα
    1.290
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιός υποχρεώνει τον καταναλωτή να φάει τα προϊόντα του (ή να χρησιμοποιήσει τις υπηρεσίες του), αφού δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης ;
    Και στην περίπτωση της Google, η χρήση της μηχανής αναζήτησης είναι δωρεάν, οπότε πού κολλάει ο όρος «μονοπώλειο» σε κάτι που δίνεται τσάμπα ;;
    Όταν δεν πληρώνεις για κάτι, συνήθως το προϊόν είσαι εσύ...
    Time marches
    On and on and on, flies eternally

  9. #9
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και πού κολάει αυτό, με τα μονοπώλια ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    SNR / Attn
    21(dB) / 34(dB)
    δωρεαν η google? δεν συζηταμε για την μηχανη αναζητησης σαν χρηστης, το μονοπωλιο ειναι στις υπηρεσιες προωθησης/διαφημισης. Οι επιχειρησεις ξοδευουν αρκετα λεφτα εκει

  11. #11
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πού κολάει αυτό, με τα μονοπώλια ;
    Κολλάει στο εάν και κατά πόσο οι πρακτικές της Google search engine είναι τέτοιες που της επιτρέπουν να εμποδίζει ανταγωνιστικές search engines, αφενός, και, αφετέρου, εάν οι πρακτικές της Google είναι τέτοιες που ουσιαστικά διαστρεβλώνουν τον ανταγωνισμό (πχ αν η εταιρεία Popmaniac Travel είναι μπροστά σε αποτελέσματα έρευνας συγκριτικά με άλλες όχι γιατί είναι δημοφιλής αλλά επειδή με κάποιον τρόπο και ανταλλάγματα το πετυχαίνει σε συνεργασία με την Google).

    Δεν είναι απλά "δεν γουστάρεις την Γούγλη, τράβα αλλού" είναι κάτι πολύ περισσότερο και μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν ενστάσεις που έχουν υποβληθεί στην Επιτροπή από πολλούς παίκτες (λέγεται ότι είναι εκατοντάδες) και δεν είναι μόνο ανταγωνιστικές προς την Google εταιρείες με δικά τους search engines.

    Μου κάνει - πάλι - εντύπωση πώς σε τεχνολογικό site που μάλιστα έχει σαφή καταναλωτικό προσανατολισμό να λέμε απλά so what για κάτι τέτοια πολύ σημαντικά ζητήματα.

    Δεν ξέρω - και κανείς νομίζω δεν ξέρει - ακριβώς ποια είναι τα επιχειρήματα που έχει η Επιτροπή στο θέμα αλλά θα περίμενα να τα δω πρώτα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #12
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλά εγώ καταλαβαίνω ότι βγήκαν στη γύρα για λεφτά. Η google δεν χρησιμοποιεί αθέμιτα μέσα για να κερδίσει τον ανταγωνισμό, αντίθετα με πολλά άλλα παραδείγματα μονοπωλίων. Αν αυτό το πράγμα στέκει νομικά, τότε μπορούμε άνετα να δημιουργούμε καρτέλ αχρηστίας σε ένα κλάδο: όλοι εκτός από έναν ρίχνουμε την ποιότητα, ο ένας πάει νο1 κατά λάθος, καταστρέφεται οικονομικά επειδή οι δικές μας εταιρείες είναι ανίκανες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κολλάει στο εάν και κατά πόσο οι πρακτικές της Google search engine είναι τέτοιες που της επιτρέπουν να εμποδίζει ανταγωνιστικές search engines, αφενός, και, αφετέρου, εάν οι πρακτικές της Google είναι τέτοιες που ουσιαστικά διαστρεβλώνουν τον ανταγωνισμό (πχ αν η εταιρεία Popmaniac Travel είναι μπροστά σε αποτελέσματα έρευνας συγκριτικά με άλλες όχι γιατί είναι δημοφιλής αλλά επειδή με κάποιον τρόπο και ανταλλάγματα το πετυχαίνει σε συνεργασία με την Google).

    Δεν είναι απλά "δεν γουστάρεις την Γούγλη, τράβα αλλού" είναι κάτι πολύ περισσότερο και μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν ενστάσεις που έχουν υποβληθεί στην Επιτροπή από πολλούς παίκτες (λέγεται ότι είναι εκατοντάδες) και δεν είναι μόνο ανταγωνιστικές προς την Google εταιρείες με δικά τους search engines.

    Μου κάνει - πάλι - εντύπωση πώς σε τεχνολογικό site που μάλιστα έχει σαφή καταναλωτικό προσανατολισμό να λέμε απλά so what για κάτι τέτοια πολύ σημαντικά ζητήματα.

    Δεν ξέρω - και κανείς νομίζω δεν ξέρει - ακριβώς ποια είναι τα επιχειρήματα που έχει η Επιτροπή στο θέμα αλλά θα περίμενα να τα δω πρώτα
    Από τα λεγόμενά σου, δεν έχω καταλάβει πουθενά που βρίσκεται κάτι το αθέμιτο στον ανταγωνισμό της google. Αν εγώ φτιάχνω αυτοκίνητα και όλοι οι άλλοι κάρα, προφανώς και θα έχω το 80% των πωλήσεων στη μετακίνηση. Ας ανακαλύψουν το αυτοκίνητο. Αν δεν μπορούν, χεστήκαμε, καπιταλισμό έχουμε.

    Όταν δεν συμφέρει τα lobbies της Microsoft και της κάθε microsoft, ο καπιταλισμός είναι κακός, και φωνάζουμε "κράτος σώσε με! εγώ είμαι κατά βάθος σοσιαλιστής". Και όταν πατάμε στο λαιμό του άλλου με αθέμιτα μέσα "ζήτω ο καπιταλισμός, έχω δικαίωμα να το κάνω". The hypocrisy is over 9000.

  13. #13
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    In the Stargate Universe...
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16699/985
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei EchoLife 520c
    SNR / Attn
    4.1(dB) / 20.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όταν το προϊόν που προσφέρει η Google προτιμάται απλά γιατί είναι πολύ ανώτερο απο τον ανταγωνισμό (και όχι γιατί η Google εμποδίζει τον ανταγωνισμό) τότε δεν υφίσταται θέμα.
    >> James Randi <<--- A man to admire, a man to respect

    Linux4Coffee
    You'll never know what you're missing until you try Arch

    "Next time you want to buy a computer, consider buying a mac (and installing Windows/Linux on it). Even after five years, when it's cheap chinese hardware is obsolete there will be someone ignorant enough to buy it for ten times the price."

  14. #14
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raidenfreeman Εμφάνιση μηνυμάτων

    Από τα λεγόμενά σου, δεν έχω καταλάβει πουθενά που βρίσκεται κάτι το αθέμιτο στον ανταγωνισμό της google. Αν εγώ φτιάχνω αυτοκίνητα και όλοι οι άλλοι κάρα, προφανώς και θα έχω το 80% των πωλήσεων στη μετακίνηση. Ας ανακαλύψουν το αυτοκίνητο. Αν δεν μπορούν, χεστήκαμε, καπιταλισμό έχουμε.

    Όταν δεν συμφέρει τα lobbies της Microsoft και της κάθε microsoft, ο καπιταλισμός είναι κακός, και φωνάζουμε "κράτος σώσε με! εγώ είμαι κατά βάθος σοσιαλιστής". Και όταν πατάμε στο λαιμό του άλλου με αθέμιτα μέσα "ζήτω ο καπιταλισμός, έχω δικαίωμα να το κάνω". The hypocrisy is over 9000.
    Νομίζω πως δεν έχεις καταλάβει γενικά

    Το θέμα δεν είναι αν η Γούγλη έχει το 80 ή το 90 ή και το 100% της αγοράς. Αυτό δεν απαγορεύεται, στην τελική το κατάφερε και όπως λες καπιταλισμό έχουμε.

    Το θέμα είναι αλλού: Πώς έφτασε να έχει τη δεσπόζουσα θέση στην αγορά, αφενός, και αφετέρου εφόσον την έχει ποιες πρακτικές ακολουθεί πρώτον εναντίον των ανταγωνιστών της (έστω και εκείνων που έχουν μόλις συνολικά το υπόλοιπο 10% της αγοράς των search engines) και δεύτερον ποιες πρακτικές ακολουθεί έναντι όλων εκείνων που είναι στα search results της.

    Π.χ. και τυχαία το γράφω, για να είσαι στα top 3 αποτελέσματα μιας έρευνας πρέπει να πληρώσεις κάτι παραπάνω; Ή - πάλι τυχαίο παράδειγμα - η ίδια η Γούγλη αποφασίζει με δικά της κριτήρια; Ή - συνεχίζω το τυχαίο - η Γούγλη έχει κάνει κάποιο άτυπο καρτέλ με τους ανταγωνιστές σου;

    Αυτό διερευνείται και δεν κρίνεται το ότι η Γούγλη έχει δεσπόζουσα θέση στην αγορά. Η δεσπόζουσα θέση δεν απαγορεύεται η κατάχρηση δεσπόζουσας θέσης όμως απαγορεύεται. Σκέψου την περίπτωση της Μ$ πριν χρόνια και το πώς προμόταρε τον ΙΕ εμπεδωμένο στα Windows για να καταλάβεις

    - - - Updated - - -

    Το παραπάνω παράδειγμα δεν αφορά μόνο στο search engine, αφορά και στο bundling υπηρεσιών που δίνει και με ποιους τρόπους μπορεί αυτές να δεσμεύουν χρήστες και να εμποδίζουν ουσιαστικά τον ανταγωνισμό. Και αυτό μπορεί να είναι κατάχρηση δεσπόζουσας θέσης.

    Τέλος πάντων η υπόθεση είναι υπό διερεύνηση, εάν η Επιτροπή αποφασίσει τελικά να κινηθεί εναντίον της Γούγλης θα δημοσιεύσει τα επιχειρήματά της και τότε μόνο θα έχουμε καλύτερη εικόνα για τις θέσεις της Επιτροπής.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #15
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Με πολύ βασικό SEO, έχω φτάσει χαλαρά στην πρώτη δεκάδα αναζητήσεων της Google.

    Μπορεί να μην ήτανε σε δυνατά keywords, αλλά ήτανε γενικού περιεχομένου και δεν πίστευα ότι θα φτάσω εκεί.

    Εκεί που πιστεύω ότι θα έχει πρόβλημα η google, θα είναι η περίπτωση που σπρώχνει συγκεκριμένα site στα αποτελέσματα αναζήτησης.

    Η προβολή διαφημίσεων (με την κατάλληλη ένδειξη πάντα) στα αποτελέσματα, είναι δικαίωμά της.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-15, 15:59
  2. Πώς βγαίνει μια χώρα από το Ευρώ; Από την Ευρωπαϊκή Ένωση;
    Από xriantw στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-15, 13:27
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-14, 01:12
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-14, 13:08
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-14, 11:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας