Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    θελω να παρω ενα απο τα 2 αυτα ταμπλετ.δεν με νοιαζει η τιμη τους,απλα θα παρω ενα απο αυτα τα 2 και θελω να μου πειτε ποιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο.εαν καποιος εχει δουλεψει κανενα απο αυτα και εχει προσωπικη εμπειρια,ή μπορει συγκρινοντας τα χαρακτηριστικα να μου πει τη γνωμη του.

    τα ταμπλετ ειναι:1)το TAB LG G PAD 8.0 4G BLACK http://www.skroutz.gr/s/5447266/LG-G...0-4G-16GB.html

    και 2)το TAB SAMSUNG GALAXY TAB 3 8.0 3G BROWN http://www.skroutz.gr/s/3575850/Sams...0-3G-16GB.html

    στα χαρακτηριστικα μοιαζουν αρκετα.για παραδειγμα οι λιγες διαφορες ειναι π.χ. οτι: α)το lg ειναι τετραπυρινο,ενω το samsung ειναι διπυρινο.β)το lg υποστηριζει 4g,ενω το σαμσουνγκ 3g(δεν με πολυνοιαζει κιολας).γ)το lg εχει καλυτερη
    μπαταρια απο οτι εχω διαβασει.δ)το σαμσουνγκ εχει λειτουργια τηλεφωνου,ενω το lg δεν εχει.ε)το σαμσουνγκ εχει 1,5 gb ram,ενω το lg εχει 1 gb.στ)το σαμσουνγκ εχει usb 2.0,ενω το lg νομιζω δεν εχει.
    τα αλλα ειναι ιδια:αναλυση οθονης,Ενσωματωμένη μνήμη (16GB),android και τα δυο(Android 4.2 Jelly Bean το σαμσουνγκ και Android 4.4 Kit Kat το lg),καμερες κτλ...
    αυτα ειναι πανω κατω.καποιοι μου λενε το σαμσουνγκ,καποιοι το Lg.οπότε θα ηθελα την αποψη καποιου που ειτε εχει δοκιμασει το ενα απο τα δυο,η μπορει να μου πει ποιο ειναι καλυτερο γενικα.εαν ξερει δηλαδη ποιοτητα κατασκευης,αν ειναι καλυτερη η οθονη του ενος η του αλλου κτλ...το ταμπλετ το θελω και για ιντερνετ και για βιντεο-ταινιες και για παιχνιδια.για ολα βασικα.
    οποιος μπορει ας με βοηθησει!ευχαριστω εκ των προτερων....

  2. #2
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σαν κάτοχος του συγκεκριμένου LG στο προτείνω ανεπιφύλακτα… απροβλημάτιστο σερφάρισα χωρίς lag.
    Ταυτόχρονα ανοικτό το skype και το facebook και εγώ συνεχίζω το σερφάρισα με τον chrome.
    Η μπαταρία στους 2 μήνες πολύ δυνατή ακόμα και στο 4G.
    Να θυμάσαι ότι το συγκεκριμένο τάμπλετ θα πάρει και android 5 lollipop.
    Αυτή την στιγμή το απλό μοντέλο που έχει μόνο wifi την πήρε την αναβάθμιση και αναμένουμε και οι υπόλοιποι.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    φιλε,μιας και λες οτι το εχεις το συγκεκριμενο ταμπλετ και μιας και εγω προς τα εκει τεινω,να σε ρωτησω καποια πραγματακια...
    -καταρχην αρνητικο το οτι δεν εχει λειτουργια τηλεφωνου,δηλαδη να βαζεις την καρτα sim του κινητου και να μπορεις να παιρνεις τηλ. και να στελνεις μην. απο το ταμπλετ.αλλα γραφει στα χαρακτηριστικα για ενα "συστημα" νομιζω Qpair λεγεται,που το συνδεεις με το κινητο και ετσι μπορεις να κανεις κλησεις και να στελνεις μηνυματα απο το ταμπλετ.μπορεις να μου πεις πως ακριβως γινεται αυτο;και αν ειναι πρακτικο και ευκολο...
    -στα χαρ/κα λεει οτι διαθετει microUSB v2.0!σε τι διαφερει αυτο απο το κανονικο usb;και επειδη δεν ξερω ακριβως,το lg αυτο μπορεις να το συνδεσεις με το pc για παραδειγμα και να περασεις οτι θελεις απο το ενα στο αλλο;και τι αλλο μπορεις να συνδεσεις,στικακι,ακομα και ενα εξωτερικο σκληρο δισκο για να περασεις π.χ. φωτο,ή βιντεο;
    -αν ξερεις,ποση ειναι η μεγιστη χωρητικότητα;32,ή 64 GB;
    -σε ξενο site που ειχε κριτικη του,εγραφε οτι δεν εχει καλα ηχεια.ισχυει αυτο;διοτι θελω να βλεπω και ταινιες-βιντεο.οποτε,αν εχει κακη ακουστικη δεν λεει...
    -και τελος διαβασα οτι για παιχνιδια δεν ειναι καλο.ζοριζεται πολυ ο επεξεργαστης του.οχι οτι θα το εχω για παιχνιδια,για αυτο εχω το pc,αλλα θελω να εχω και κανενα παιχνιδι ετσι για την πλακα,οποτε πες μου αν ισχυει...
    αυτα!μαλλον σε αυτο θα καταληξω,απλα σε ρωταω για να εχω μια καλυτερη εικονα του ταμπλετ.ευχαριστω....

  4. #4
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    1. Όντος δεν παίρνεις τηλέφωνο. Sms στέλνεις κανονικά! Το Qpair είναι εφαρμογή της εταιρίας όπου την κατεβάζεις από το store και την εγκαθιστάς στο κινητό σου τηλέφωνο και συνδέεις τις δυο συσκευές.
    2. microUSB είναι η υποδοχή όπου έχουν όλα τα κινητά πλέων. Ναι συνδέεις άμεσα το τάμπλετ με τον υπολογιστή σου και τον βλέπει σαν έναν σκληρό δίσκο όπου μεταφέρεις ότι θέλεις.
    3. Σύμφωνα με το gsmarena δέχεται up to 32 GB.
    4. Για τον ήχο δεν μπορώ να σου πω, διότι είναι καθαρά υποκειμενικό το τι αρέσει στον καθένα.
    5. Αν ζορίζεται το τετραπύρηνο τότε το διπύρηνο θα πηγαίνει αγκομαχώντας…
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bromiaris1gr : 09-04-15 στις 13:00.

Παρόμοια Θέματα

  1. ποιό από τα 2 τάμπλετ να πάρω;
    Από Lefteris13 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-15, 09:09
  2. ποιο από τα 3 laptop να αγοράσω και γιατί;
    Από adonle στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-15, 00:08
  3. Wifi USB Stick. Ποιο απο τα 4 ?
    Από andreasp στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-14, 01:09
  4. Ποιο απο τα δυο να γυρισω?
    Από johann69 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-14, 12:36
  5. Ποιο απο τα παρακατω να παρω ?
    Από vortex στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-14, 16:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας