Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    EETT
    Δελτίο Τύπου:
    Η παρούσα δηµόσια διαβούλευση αφορά στην πρόταση του ΟΤΕ σχετικά µε την τροποποίηση του Παραρτήµατος 24 της Προσφοράς Αναφοράς για την Αδεσµοποίητη Πρόσβαση στον Τοπικό Βρόχο και Σχετικές Υπηρεσίες, ως ισχύει τροποποιηθείσα.

    Οι ενδιαφερόµενοι παρακαλούνται να υποβάλουν τα σχόλια τους κάνοντας σαφή αναφορά στα σηµεία που αναφέρονται.

    Η παρούσα δηµόσια διαβούλευση διαρκεί από την ∆ευτέρα 6 Απριλίου 2015 έως την ∆ευτέρα 18 Μαΐου 2015. Οι απαντήσεις πρέπει να υποβληθούν επωνύµως, στην Ελληνική γλώσσα, σε έντυπη και σε ηλεκτρονική µορφή όχι αργότερα από την ∆ευτέρα 18 Μαΐου 2015 και ώρα 15:00 µµ.

    Τυχόν ανώνυµες απαντήσεις δεν θα ληφθούν υπόψη. Οι απαντήσεις θα δηµοσιευτούν αυτούσιες και επωνύµως. Σε περίπτωση που οι απαντήσεις περιέχουν εµπιστευτικά στοιχεία αυτά θα πρέπει να τοποθετηθούν σε ειδικό Παράρτηµα, προκειµένου να µην δηµοσιευθούν.

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails EMAlight.pdf  


  2. #2
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    0 σχόλια;
    OK boomer

  3. #3
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49996/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    31(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τι να γράψουμε ; Πόσοι νομίζεις ότι ξέρουν πως θα παίξει το VPU light ? Ούτε εγώ έχω καταλάβει καλά καλά... Αν παίζει με QinQ VLAN - δηλαδή να περνάει ο εναλλακτικός πάροχος τα δικά του VLAN / υπηρεσίες και ο ΟΤΕ να κοτσάρει ένα εξωτερικό VLAN για να ξεχωρίζει τον ένα εναλλακτικό πάροχο από τον άλλο-, τότε θα είναι τούμπανο και θα γίνει ανταγωνιστικό προϊόν ως προς τα μισθωμένα κυκλώματα Metro Ethernet !

    Επίσης αυτό που δεν έχω καταλάβει, είναι αν ο ΟΤΕ θέλει το VPU & την αδεσμοποίητη πρόσβαση στον τοπικό υποβρόχο ή θέλει να σπρώξει το vectoring. Γιατί και τα δύο... τεχνικά νομίζω ότι δεν γίνονται.
    Ταυτίσου με τ' αυτί σου

  4. #4
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.141
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν καταλαβαινω σωστά, single-tagged είναι τα frames, ανά τύπο υπηρεσίας ανά dslam, τουλάχιστον προς τους παρόχους. Με παρόμοιο τρόπο λειτουργεί ήδη το υπάρχον VPU αν δε με απατά η μνήμη μου. Εσωτερικά ( από το dslam μέχρι το BNG ) δε γνωρίζω ( και δεν αναφέρει το παρόν έγγραφο ) αν ο διαχωρισμός γίνεται με qinq ή άλλο τρόπο.

    Δε νομίζω να κανιβαλλίσει τα μισθωμένα - τουλάχιστον παραπάνω από όσο έχουν ήδη κανιβαλλιστεί.

    Αναφορικά με το vectoring, έχω την εντύπωση ότι τα προβλήματα που έχει αφορούν σενάρια όπου υπάρχει αδεσμοποίητη πρόσβαση στον υπο-βρόχο και εξοπλισμός πολλαπλών παρόχων. Στην περίπτωσή του VPU, όλοι οι βρόχοι τερματίζουν σε εξοπλισμό του ΟΤΕ. Έχουμε κάποια πληροφορία για αντίστοιχες κινήσεις κι από άλλους ?
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας