Σελ. 244 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 224234239242243244245246249254264 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.646-3.660 από 18488

Θέμα: Inalan

  1. #3646
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisvele Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη δεν βλεπεις δεν σημαινει οτι και δεν ακους ..
    Εγώ λέω τα προβλήματά σου να πας να τα λύσεις με τον Alexis και να αφήσεις την Inalan να κάνει τη δουλειά της.

    Τι θες δηλαδή; Να γεννήσει μισό δις ευρώ ώστε να μπορέσει να επεκταθεί ταυτόχρονα σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας; Ή να ξεκινήσει από τις φτωχότερες περιοχές, κάτι που δεν έχει κανένα νόημα για τη βιωσιμότητά της, άρα δεν έχει νόημα ούτε και για μας που ευελπιστούμε ότι μια μέρα θα μπορέσει να φτάσει και σε εμάς; Και φυσικά ισχύει και αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω, ότι δηλαδή οι περιοχές που εξυπηρετεί κατά πλειοψηφία αυτή τη στιγμή δεν είναι σε καμία περίπτωση "προνομιούχες" (το ίδιο και οι τιμές).

  2. #3647
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    481
    Downloads
    61
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport plus
    Οκ μαν, κατανοητό. Αυτό περίμενα να ακούσω από τότε που εξηγγειλαν τα έργα. Αν και είμαι πολύ μακρυα(ιπποκράτειο ν/μ) ενδιαφέρον να υπάρχει κάποια στιγμή θα έρθουν και κατά εδώ. Άλλωστε έχω άλλους 21 μήνες συμβόλαιο με νόβα.

  3. #3648
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    δεν λέω όμορφα είναι να έχεις 100/100 αλλά σκεφτείτε ότι η ΙΝΑΛΑΝ είναι μια πρωτοεμφανιζόμενη εταιρεία δεν έχει τα οικονομικά μεγέθη που έχουν η COSMOTE (DT) - VODAFONE - WIND για να περάσει σε όλες τις περιοχές της αττικής ούτε να μπορέσει να πάρει (λαδώσει) τους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης ώστε να της δώσουν τις απαραίτητες άδειες για να σκάψει

    πάρτε παράδειγμα τον Δήμο Γαλατσίου πόσο τους ταλαιπωρεί και έχει σύνδεση με οπτική ίνα από την εταιρεία

    φανταστείτε να μην είχε κιόλας...

    εγώ πάντως ακούω για το Vectoring και κλαίω καθώς σκέφτομαι τις περιοχές που θα πάρουν οι άλλοι (εκτός την COSMOTE) εκεί να δείτε τι θα γίνει και να με θυμηθείτε όταν αρχίζετε τις γκρίνιες γιατί θυμάστε φαντάζομαι τι έχουν υποσχεθεί VODAFONE και WIND
    100/100 η μία και η άλλη έως 1GBps

  4. #3649
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sakisvele δεν ειδα την ιναλαν να πηγαινει Κηφισιά,Εκαλη,Νεα ερυθραια, κλπ περιοχες...Εκτος αν θεωρεις την Νεα Ιωνια και το Γαλατσι high class society....
    εμ εμείς τους λέμε να έρθουν αλλά.....

  5. #3650
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν λέω όμορφα είναι να έχεις 100/100 αλλά σκεφτείτε ότι η ΙΝΑΛΑΝ είναι μια πρωτοεμφανιζόμενη εταιρεία δεν έχει τα οικονομικά μεγέθη που έχουν η COSMOTE (DT) - VODAFONE - WIND για να περάσει σε όλες τις περιοχές της αττικής ούτε να μπορέσει να πάρει (λαδώσει) τους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης ώστε να της δώσουν τις απαραίτητες άδειες για να σκάψει

    πάρτε παράδειγμα τον Δήμο Γαλατσίου πόσο τους ταλαιπωρεί και έχει σύνδεση με οπτική ίνα από την εταιρεία

    φανταστείτε να μην είχε κιόλας...

    εγώ πάντως ακούω για το Vectoring και κλαίω καθώς σκέφτομαι τις περιοχές που θα πάρουν οι άλλοι (εκτός την COSMOTE) εκεί να δείτε τι θα γίνει και να με θυμηθείτε όταν αρχίζετε τις γκρίνιες γιατί θυμάστε φαντάζομαι τι έχουν υποσχεθεί VODAFONE και WIND
    100/100 η μία και η άλλη έως 1GBps
    Έτσι και αλλιώς το ποσοστό που έχουν ανακοινώσει τουλάχιστον μέχρι τώρα για ftth η wind και η vodafone μόνο για λόγους marketing είναι. Κατά τα άλλα vectoring και άγιος ο θεός. Θα δώσει και η vodafone εγγύηση στο ftth θα σου λέει αν πέσει κάτω από 98 μείωση παγίου και όλα κομπλέ.

  6. #3651
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι και αλλιώς το ποσοστό που έχουν ανακοινώσει τουλάχιστον μέχρι τώρα για ftth η wind και η vodafone μόνο για λόγους marketing είναι. Κατά τα άλλα vectoring και άγιος ο θεός. Θα δώσει και η vodafone εγγύηση στο ftth θα σου λέει αν πέσει κάτω από 98 μείωση παγίου και όλα κομπλέ.
    σίγα την μείωση του παγίου... ελάχιστα € θα είναι τι φαντάζεσαι; επίσης οι περιοχές που πήραν είναι ελάχιστες!

  7. #3652
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    σίγα την μείωση του παγίου... ελάχιστα € θα είναι τι φαντάζεσαι; επίσης οι περιοχές που πήραν είναι ελάχιστες!
    ειρωνικά το είπα για την μείωση παγίου. Γιατί τώρα που το δίνουν στις vdsl, όταν θα παίρνεις από νέες καμπίνες ο μόνος λόγος να μην έχεις φουλ ταχύτητα θα είναι πρόβλημα στην εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού.

  8. #3653
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    27(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάθε φορά που ο Zer0c00l γράφει τη λέξη "πρωτοεμφανιζόμενη" στο thread της inalan, τρία σκιουράκια πεθαίνουν στη Μαδαγασκάρη

  9. #3654
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gatos_fc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε φορά που ο Zer0c00l γράφει τη λέξη "πρωτοεμφανιζόμενη" στο thread της inalan, τρία σκιουράκια πεθαίνουν στη Μαδαγασκάρη

    Υπερβολικούτσικος.

  10. #3655
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    συμφωνώ με το παραπάνω ότι είσαι υπερβολικός
    καθώς με χαρακτηρίζεις χωρίς να το θες ότι είμαι γκαντέμης ή αλλιώς γρουσούζης κάτι σαν τον "επίτιμο" που μας άφησε χρόνους.

    είτε μου αρέσει είτε όχι ως εταιρεία είναι η αλήθεια ότι είναι μια πρωτοεμφανιζόμενη/πρωτοπόρος για το κομμάτι της εταιρεία και το οικονομικό της μέγεθος δεν μπορεί να συγκριθεί με τις υπάρχουσες πολυεθνικές κολοσσούς σε οικονομικό μέγεθος εταιρείες
    έτσι δημιουργεί τις υποδομές της αργά και σταθερά (δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό ο χρόνος θα δείξει)
    ότι αφορά εμάς τους πελάτες-καταναλωτές κάνουμε την επιλογή μας

  11. #3656
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    RIP 21 σκιουράκια Μαδαγασκάρης

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθώς με χαρακτηρίζεις χωρίς να το θες ότι είμαι γκαντέμης ή αλλιώς γρουσούζης κάτι σαν τον "επίτιμο" που μας άφησε χρόνους.
    Δε σε λέει γκαντέμη, ευγενικά σου λέει ότι έχεις καταντήσει κουραστικός επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια. Για να μη σου πει ΣΚΑΣΕ, σου λέει για σκιουράκια.

  12. #3657
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άντε με το καλό και στο Κορδελιό. Αν και η Νικοπολη δεν είναι και πολύ κοντά. Θεωρώ όμως οτι επειδή είναι σε διπλανό δήμο, κάτι θα γίνει και για εμάς.
    Τελικά είναι σκασεουρακια και οχι σκιουρακια...

  13. #3658
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    RIP 21 σκιουράκια Μαδαγασκάρης

    - - - Updated - - -

    Δε σε λέει γκαντέμη, ευγενικά σου λέει ότι έχεις καταντήσει κουραστικός επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια. Για να μη σου πει ΣΚΑΣΕ, σου λέει για σκιουράκια.
    κάτσε γιατί θα με τρελάνετε εδώ μέσα....ποιος γκρινιάζει εγώ ή εσείς?

    σε τι έχω καταντήσει κουραστικός?

    μπορεί να μου πει κάποιος τι επαναλαμβάνω?

    ότι είναι μικρή εταιρεία βάση οικονομικού μεγέθους σε σχέση με τις ήδη υπάρχουσες εταιρείες
    ή ότι ζητάτε να περάσει δίκτυο στις περιοχές σας όταν οι δημοτικές αρχές στους δήμους που ανήκετε αρνούνται να δώσουν άδεια ή ζητάνε παράλογα πράγματα (π.χ γαλάτσι - δήμος αθηναίων - κτλ..)

    ξεκαθαρίστε πρώτα εσείς τι θέλετε και εδώ είμαστε να δούμε τι θα κάνει η συγκεκριμένη εταιρεία

  14. #3659
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάτσε γιατί θα με τρελάνετε εδώ μέσα....ποιος γκρινιάζει εγώ ή εσείς?

    σε τι έχω καταντήσει κουραστικός?

    μπορεί να μου πει κάποιος τι επαναλαμβάνω?

    ότι είναι μικρή εταιρεία βάση οικονομικού μεγέθους σε σχέση με τις ήδη υπάρχουσες εταιρείες
    ή ότι ζητάτε να περάσει δίκτυο στις περιοχές σας όταν οι δημοτικές αρχές στους δήμους που ανήκετε αρνούνται να δώσουν άδεια ή ζητάνε παράλογα πράγματα (π.χ γαλάτσι - δήμος αθηναίων - κτλ..)

    ξεκαθαρίστε πρώτα εσείς τι θέλετε και εδώ είμαστε να δούμε τι θα κάνει η συγκεκριμένη εταιρεία
    φίλε αν θες πήγαινε στην πολυεθνικές αν δεν εμπιστεύεσαι την εταιρία και ναι λες τα ίδια και τα ίδια . Ο κάθε πελάτης θεωρείς παράλογο που θέλει υπηρεσίες ; τι φταίει εκείνος που ο χ δήμος δε δίνει άδεια;;;

  15. #3660
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλε αν θες πήγαινε στην πολυεθνικές αν δεν εμπιστεύεσαι την εταιρία και ναι λες τα ίδια και τα ίδια . Ο κάθε πελάτης θεωρείς παράλογο που θέλει υπηρεσίες ; τι φταίει εκείνος που ο χ δήμος δε δίνει άδεια;;;
    αν κατάλαβες αυτό που μου λες από ότι είπα...πάω πάσο

    θα το πω για τελευταία φορά καθώς όπως πολύ σωστά είπε κάποιος φίλος τι θέλω και ασχολούμαι...

    η εταιρεία είναι μικρή σε οικονομικό μέγεθος έτσι βαδίζει με αργούς μεν αλλά σταθερούς ρυθμούς ώστε να μην αντιμετωπίσει κανέναν κίνδυνο (αν είναι καλός ή κακός ο τρόπος θα το δείξει ο χρόνος)
    οι ανταγωνιστές της είναι πιο ισχυροί από αυτήν στο οικονομικό μέγεθος έτσι με διάφορους τρόπους μπορούν να πάρουν άδειες από τους δήμους που η ίδια δεν μπορεί

    η εταιρεία σύμφωνα με την ιστοσελίδα της έχει πλάνο ανάπτυξης του δικτύου της και βάση αυτού προχωράει είτε μας αρέσει είτε όχι (τυχόν έκτακτα γεγονότα αν συμβούν στην πορεία ενημερώνει τους υποψηφίους πελάτες της)

    πάμε τώρα στο σχόλιο σου

    δεν έχει να κάνει με εμένα φίλε μου το τι επιλογές θα κάνω είναι δική μου υπόθεση και δεν αφορά κανέναν άλλο

    αυτό που προσπαθώ να σας πω και έχετε πέσει σαν τα κοράκια να με φάτε είναι ότι δεν καταλαβαίνετε τι σημαίνει μικρή σε οικονομικό μέγεθος εταιρεία που πάει να αρπάξει ένα κομμάτι από την πίτα της αγοράς που έχουν μοιρασμένη οι άλλοι.

    ούτε καταλαβαίνετε επίσης ότι δεν μπορείτε να αλλάξετε τα πλάνα της (αυτά είναι καθορισμένα και τα έχει αναρτήσει στην ιστοσελίδα της) ώστε να εξυπηρετηθείτε καθώς τώρα πιθανόν να μην απολαμβάνετε σωστές υπηρεσίες βάση αυτών που πληρώνετε

    το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι απλά υπομονή

    σαφώς ξέρω ποια είναι η συγκεκριμένη εταιρεία καθώς είναι πελάτες της φίλοι μου που ασχολούνται με το "streaming online games"

    αυτά

    καλή σας συνέχεια

Σελ. 244 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 224234239242243244245246249254264 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας