Σελ. 316 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 296306311314315316317318321326336 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.726-4.740 από 18494

Θέμα: Inalan

  1. #4726
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.015
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mono_Inalan_RE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας , ειμαι παροχος της inalan εδω και ενα χρονο, ενα εχω να πω , λυπαμαι πολυ για οσους δεν εχουν inalan, και μεταδιδουν τα δυαδικα τους ψηφια με την απαρχαιωμενη τεχνολογια του χαλκου.....
    Μόλις σήμερα σκάφτηκε επιτέλους η καμπίνα μου για να πάρει ρεύμα, μετά από δεκατρείς ατελείωτους μήνες αναμονής. Άρα, σε κανένα δίμηνο το πολύ, θα έχω επιτέλους VDSL 100άρι.

    Παρόλα αυτά, τα 10Mbps upload που θα μου δώσει η Cosmote, είναι απλά για να τα κλαίνε οι ρέγγες. Αν τυχόν έρθει ποτέ η Inalan στα Πατήσια, έχω φύγει την ίδια μέρα για να πάω στην Inalan, ακόμα κι αν έχω υπογράψει την προηγούμενη νέο διετές συμβόλαιο...

  2. #4727
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.119
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις σήμερα σκάφτηκε επιτέλους η καμπίνα μου για να πάρει ρεύμα, μετά από δεκατρείς ατελείωτους μήνες αναμονής. Άρα, σε κανένα δίμηνο το πολύ, θα έχω επιτέλους VDSL 100άρι.

    Παρόλα αυτά, τα 10Mbps upload που θα μου δώσει η Cosmote, είναι απλά για να τα κλαίνε οι ρέγγες. Αν τυχόν έρθει ποτέ η Inalan στα Πατήσια, έχω φύγει την ίδια μέρα για να πάω στην Inalan, ακόμα κι αν έχω υπογράψει την προηγούμενη νέο διετές συμβόλαιο...
    καλα αυτο ξαναπες το! εγω τι να πω που βλεπω να βαζουν VDSL σε ολα τα γειτονικα A/K (εννοω αυτους που ανηκουν σε αυτα) και εδω που τα εχει αναλαβει η WIND δεν κουναει φυλο?
    πληρωνουμε εως 24 καποτε βλεπαμε και 13+ τωρα εχει παει 9 κατι με το ζορι.
    Και εγω συμφωνω αμα ερθει η INALAN αυτη την στιγμη βαζει ινες κοντα μου αρκετα, εχω παει εκει σιγουρα και σπαω τα παντα....
    θεωρω και μεγαλο πλεονεκτημα οτι επιτελους δεν ειμαστε αναγκασμενοι να εχουμε χαλκο για τηλεφωνια PSTN απαρχαιωμενη εντελως, εννοω σταθερο και μπορουμε να εχουμε εταιρεια VOIP της επιλογης μας.
    Για την τηλεοραση θα ηθελα να εδινε πακετα να μπορουσαμε να εχουμε καλωδιακη στην ουσια, ενω τωρα θα πρεπει να φαω στην μαπα δορυφορικα....

  3. #4728
    Εγγραφή
    16-05-2017
    Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    368640/368640
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE-Ubiquiti ER-12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mono_Inalan_RE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας , ειμαι παροχος της inalan εδω και ενα χρονο, ενα εχω να πω , λυπαμαι πολυ για οσους δεν εχουν inalan, και μεταδιδουν τα δυαδικα τους ψηφια με την απαρχαιωμενη τεχνολογια του χαλκου.....
    Φίλε μου έτσι όπως το έγραψες... μάλλον εννοείς ότι ο πάροχος σου (internet provider) ειναι η Inalan... εάν ήσουν από μόνος σου πάροχος δεν θα την χρειαζόσουν, αυτή θα σε χρειαζόταν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AntonyT : 14-02-18 στις 22:42.

  4. #4729
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.877
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mono_Inalan_RE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας , ειμαι παροχος της inalan εδω και ενα χρονο, ενα εχω να πω , λυπαμαι πολυ για οσους δεν εχουν inalan, και μεταδιδουν τα δυαδικα τους ψηφια με την απαρχαιωμενη τεχνολογια του χαλκου.....
    1/10 για την προσπάθεια μόνο...

  5. #4730
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    1/10 για την προσπάθεια μόνο...
    Αυτό το forum χρειάζεται επειγόντως ένα like button
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mr Arkadin : 15-02-18 στις 05:02.

  6. #4731
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..........
    Αγαπητη Ιναλαν

    παρακαλώ επιβεβαιώστε εάν στο extra οικιακό πακέτο (Plus πακέτο, inalan.net+, inalan.net bts (bridge mode, tenTB, staticIP) ) περιλαμβάνει όντως την στατική IP στην τιμή.

    Επίσης μπορείτε να φτιάξετε μια καρτέλα που να αναφέρει αυτά τα δυο πακέτα σας στην ιστοσελίδα σας με όλες τις πληροφορίες που χρειαζόμαστε; (πχ https://www.adslgr.com/forum/threads...14#post6334414)

    Τέλος ενημερώστε το τηλεφωνικό σας κέντρο γιαυτό το extra οικιακό πακέτο (Plus πακέτο, inalan.net+, inalan.net bts) και ότι ένας πελάτης μπορεί να έχει δυο συνδέσεις στο σπίτι του εάν το επιθυμεί (φυσικά με δυο routers)
    Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ;
    Χαρτογράφησε το στο FttxGR.eu

  7. #4732
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, πριν λίγο περνώντας με το αμάξι απο Ανω Κυψελη ειδα οπτικες να εχουν μπει και στην οδο Βελβενδού στην αρχή της με την οδό Καυκάσου.
    Παρακάτω βάζω και χάρτη, εφτιαξα την γραμμη που ειδα.
    Πριν τα σχολεια και την οδο Καυκασου (την συνεχεια της εκει που πεφτει στην Βελβενδού) εκει που λεει ζαχαροπλαστεια κτλ, εχουν μπει στην απεναντι πλευρα (οχι δλδ απο την πλευρα που ειναι τα σχολεια) και κορδελες και προς τα κατω, πριν τα σχολεία.


    Ερωτηση προς ΙNALAN : Ηθελα να ρωτησω θα προχωρησετε σε αυτη την φαση και στην απο κατω οδο παραλληλη της Βελβεδού δλδ στην οδό Πυθίας που περνάει πίσω απο τα σχολεια?


    Υ.Γ θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τον CRANKY για το νέο θέμα με τις απαντήσεις της INALAN! https://www.adslgr.com/forum/threads...E%BD%CE%BF-Q-A
    Αντε παιδια σιγα σιγα και προς τα κατω βελβενδου! σας περιμενω! εχω εκδληλωσει ενδιαφερον εδω και κανα 6μηνο για βελβενδου και βωμου. εν αναμονη...

  8. #4733
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παντως οι σημαντικες πληροφοριες του θεματος χανονται μεσα στο ανελεητο spam.

  9. #4734
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    +1

    To thread είναι τεράστιο, σημαντικές πληροφορίες χάνονται ανάμεσα στα "ποτέ θα έρθετε και από εδώ" και το Q&A έχει να ανανεωθεί μήνες

  10. #4735
    Εγγραφή
    18-03-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το forum χρειάζεται επειγόντως ένα like button

    Ναι, οπωσδήποτε!

  11. #4736
    Εγγραφή
    29-05-2012
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    VMG1312 RT-AC56U RP-AC56
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mono_Inalan_RE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας , ειμαι παροχος της inalan εδω και ενα χρονο, ενα εχω να πω , λυπαμαι πολυ για οσους δεν εχουν inalan, και μεταδιδουν τα δυαδικα τους ψηφια με την απαρχαιωμενη τεχνολογια του χαλκου.....
    Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι σαν εσένα.
    Δε ξέρω πως, θέλω το όνομα σου να αναβοσβήνει λαμπάκια στο φορουμ, να φαινεται με ειδοποιησεις οταν κανεις ποστ, γενικα να σε κάνουμε πρόεδρα, να μας φέρεις και το λιονέλ

  12. #4737
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mono_Inalan_RE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας , ειμαι παροχος της inalan εδω και ενα χρονο, ενα εχω να πω , λυπαμαι πολυ για οσους δεν εχουν inalan, και μεταδιδουν τα δυαδικα τους ψηφια με την απαρχαιωμενη τεχνολογια του χαλκου.....

    Cogent, εσύ;

  13. #4738
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    no_more, και το θέμα συνεχίζει για την Inalan,

  14. #4739
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις μεγάλες επαρχιακές πόλεις (Πάτρα, Λάρισα, Ηράκλειο) έχετε σκοπό να έρθετε; Γιατί αν περιμένουμε από τους υπόλοιπους παρόχους δεν πρόκειται να δούμε τέτοιες ταχύτητες ΟΥΤΕ στα καλύτερα όνειρα μας

    Ευχαριστώ
    Καλησπέρα σας.

    Δεν υπάρχει κάποιο σχέδιο, δυστυχώς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, πριν λίγο περνώντας με το αμάξι απο Ανω Κυψελη ειδα οπτικες να εχουν μπει και στην οδο Βελβενδού στην αρχή της με την οδό Καυκάσου.
    Παρακάτω βάζω και χάρτη, εφτιαξα την γραμμη που ειδα.
    Πριν τα σχολεια και την οδο Καυκασου (την συνεχεια της εκει που πεφτει στην Βελβενδού) εκει που λεει ζαχαροπλαστεια κτλ, εχουν μπει στην απεναντι πλευρα (οχι δλδ απο την πλευρα που ειναι τα σχολεια) και κορδελες και προς τα κατω, πριν τα σχολεία.


    Ερωτηση προς ΙNALAN : Ηθελα να ρωτησω θα προχωρησετε σε αυτη την φαση και στην απο κατω οδο παραλληλη της Βελβεδού δλδ στην οδό Πυθίας που περνάει πίσω απο τα σχολεια?


    Υ.Γ θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τον CRANKY για το νέο θέμα με τις απαντήσεις της INALAN! https://www.adslgr.com/forum/threads...E%BD%CE%BF-Q-A
    Όπως λέμε συνήθως, για ακριβή τοποθεσίες είναι πάντα καλύτερο να επικοινωνείτε μαζί μας τηλεφωνικώς και να μελετάτε λεπτομερώς τον χάρτη με έναν εκπρόσωπό μας.

  15. #4740
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.119
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως λέμε συνήθως, για ακριβή τοποθεσίες είναι πάντα καλύτερο να επικοινωνείτε μαζί μας τηλεφωνικώς και να μελετάτε λεπτομερώς τον χάρτη με έναν εκπρόσωπό μας.
    καλησπέρα!
    ενταξει, θα το κανω, ευχαριστω πολυ και καλο τριημερο!

Σελ. 316 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 296306311314315316317318321326336 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας