Σελ. 345 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 325335340343344345346347350355365 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.161-5.175 από 18494

Θέμα: Inalan

  1. #5161
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ηθελα να μην ηταν προσβάσιμο απο κανεναν εξωτερικά.πχ να γινει η εγκατασταση του κατανεμητή μεσα στην πολυκατοικία η καπου που να μην ειναι ευκολα προσβάσιμο και εμφανες.λογο δουλειας (ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων ) δεν μου αρεσει αυτος ο τροπος εγκατάστασης. πες με περιεργο :P
    Αγαπητέ Νίκο.

    Το θέμα είναι να είναι προσβάσιμο στους τεχνικούς μας, 24/7. Οπότε για αυτόν ακριβώς τον λόγο αποφεύγουμε τις εσωτερικές εγκαταστάσεις, σε σημεία που δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση ή που δεν μπορεί να εξυπηρετηθεί άλλος πελάτης πέραν από εσάς.

  2. #5162
    Εγγραφή
    31-12-2014
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Άνω Κυψέλη σε ποιους δρόμους γίνονται συνδέσεις;

  3. #5163
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρουμε το ποτε θα αρχίσουν και θα ολοκληρωθουν οι συνδέσεις στην νεάπολη θεσσαλονίκης ?
    Μόλις σήμερα ξεκίνησαν οι πρώτες συνδέσεις στην περιοχή σας. Κάθε εβδομάδα βγαίνει το πρόγραμμα των εβδομαδιαίων συνδέσεων και οι ενδιαφερόμενοι ενημερώνονται τηλεφωνικά για το πότε περίπου θα γίνει η εξωτερική εγκατάσταση.
    Αφού αυτή ολοκληρωθεί, καλούμε ξανά για να κλείσουμε ραντεβού με τεχνικό μας για να γίνει και η εσωτερική εγκατάσταση και ο πελάτης απευθείας μετά απολαμβάνει τις υπηρεσίες μας.
    Οπότε, το μόνο που μένει είναι λίγη υπομονή ακόμα, μέχρι να χτυπήσει το τηλέφωνό σας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achilleas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνω Κυψέλη σε ποιους δρόμους γίνονται συνδέσεις;
    Καλημέρα σας.
    Συμβουλευτείτε τον χάρτη κάλυψής μας στην ιστοσελίδα μας www.inalan.gr
    Ένα κομμάτι της Άνω Κυψέλης φαίνεται να ανήκει στο μελλοντικό πλάνο, το μισό όμως, συγκεκριμένα μέχρι την Οστροβου, είναι ήδη ενεργό.

  4. #5164
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Και στην Κυψέλη,χαμηλά μιλάω,εκεί στον Αγιο Δημήτρη,ανεβαίνοντας την οδό Κυψέλης στα δεξιά,τι γίνεται,υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα;

  5. #5165
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    *Αθήνα*
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ Νίκο.

    Το θέμα είναι να είναι προσβάσιμο στους τεχνικούς μας, 24/7. Οπότε για αυτόν ακριβώς τον λόγο αποφεύγουμε τις εσωτερικές εγκαταστάσεις, σε σημεία που δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση ή που δεν μπορεί να εξυπηρετηθεί άλλος πελάτης πέραν από εσάς.
    υπαρχη και σημειο που μπορει να ειναι προσβάσιμο απο τους τεχνικους αλλα οχι τοσο ευκολο οσο να ειναι μπροστα στην πολυκατοικία και να γίνεται απο τον καθε ενα. για αυτο ρωτάω αν γινεται κατι τετοιο.
    Case : Cougar Panzer Max -- Psu : Evga 650W -- Mainboard : GigaByte X570 UD-- CPU : AMD Ryzen 7 3700x -- Ram : G.Skill 2x16 DDR4 3200 -- GPU : RX 570 4GB

  6. #5166
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Οπως αναφερθηκε ηδη... εκτος απο μια ακραια περιπτωση δεν υπαρχει κανενα αλλο προβλημα.

    Ολες οι φωτο που εχω δει απο εγκαταστασεις ειναι μια χαρα.

    Απο εκει και περα αν καποιος θελει "ειδικη" δρομολογηση υποθετω μπορει να το προτεινει στον εγκαταστατη
    και αν δεν υπαρχει δυσκολια η αλλο προβλημα λογικα θα γινει.

    Το να ρωταμε το ατομο των δημοσιων σχεσεων... νομιζω δεν χρησιμευει.
    Ο εγκαταστατης θα το αποφασισει επιτοπου. Καθε εγκατασταση ειναι μοναδικη αλλωστε.

    Αλλα δεν τιθεται θεμα ασφαλείας λογο του τυπου της συνδεσης.

    Εγω παντως οταν με το καλο ερθει.. μπροστα μπροστα θα το βαλω με αυτοκολλητο.
    Να κανουμε και μια διαφημιση να το μαθουν περισσοτεροι και να μπορει και η εταιρεια να αναπτυχθει πιο γρηγορα.
    The gr81 .

  7. #5167
    Εγγραφή
    28-02-2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UDM-Pro
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε εβδομάδα βγαίνει το πρόγραμμα των εβδομαδιαίων συνδέσεων και οι ενδιαφερόμενοι ενημερώνονται τηλεφωνικά για το πότε περίπου θα γίνει η εξωτερική εγκατάσταση.
    Στο Χαλάνδρι προέκυψε κάποιο πρόβλημα; Με είχαν ειδοποιήσει τηλεφωνικά ότι θα γινόταν το δίκτυο και η τοποθέτηση του εξωτερικού κατανεμητή μέσα στην εβδομάδα που μόλις πέρασε, αλλά τελικά δεν εμφανίστηκε κανείς.

  8. #5168
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NinjaMiltos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιο πακέτο σου δώσανε δυνατότητα για bridge;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, καλοριζικη!
    με το βασικο πακετο εισαι και σου εδωσαν bridge? γιατι μου εχουν πει ότι παει στο άλλο που είναι αρκετα ποιο ακριβο...
    Ευχαριστώ πολύ!

    Είναι εταιρικό πακέτο.


    Αν θέλει κανείς να δει τιμές / ταχύτητες από παροχους από Σουηδία ας μου στείλει πμ. Σε ένα μικρο χωριουδάκι και έχουν FTTH ffs...
    Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ;
    Χαρτογράφησε το στο FttxGR.eu

  9. #5169
    Εγγραφή
    02-01-2009
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.

    Όχι, βεβαίως και όχι. Ο χάρτης δείχνει το ενεργό δίκτυο. Από εκεί και πέρα εκτελούνται ταυτόχρονα έργα κορμού από Ριζαρειο προς Μαρούσι και χαμηλά, από Κυψέλη προς Αθήνα.

    To κομμάτι του Δήμου Αθηναίων μεταξύ Γαλάτσι και Άνω Πατήσια (Λαμπρινή /Περισσός) σε τι φάση βρίσκεται ? Κοντεύουν τρια χρόνια που βλέπω το δίκτυο σας στα 300 μέτρα και από τηγανίτα τίποτα που λένε ...

  10. #5170
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Χαλάνδρι προέκυψε κάποιο πρόβλημα; Με είχαν ειδοποιήσει τηλεφωνικά ότι θα γινόταν το δίκτυο και η τοποθέτηση του εξωτερικού κατανεμητή μέσα στην εβδομάδα που μόλις πέρασε, αλλά τελικά δεν εμφανίστηκε κανείς.
    Καλησπέρα σας.
    Λίγη υπομονή ακόμα. Λόγω φόρτου εργασίας, δεν πρόφτασαν τα συνεργεία. Είμαι θέμα ημερών,σήμερα-αύριο

  11. #5171
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.621
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    35(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παίζω ένα παιχνίδι, το PUBG και τώρα στα γεράματα έχω κολλήσει άσχημα....

    Έχω βάλει το MTU των windows στο 1492....ήταν λόγω ethernet στο 1500....έκανα μερικά tests παρατήρησα ότι το 1492 δεν υπάρχουν fragments.

    Ιναλαν, εσύ 1492 έχεις ρυθμίσει στον ρούτερ;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  12. #5172
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    373
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50Mbps/5Mbps Homebooster
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι πρόβλημα προσπαθείς να λύσεις; Και στις DSL πάντως δεν χρειάζεται να πειράξουμε το MTU στα Windows, το modem ρυθμίζει το MTU στα 1492 και τα Windows με το μηχανισμό Path MTU Discovery χρησιμοποιούν το σωστό MTU. 99.99% πάντως το MTU δεν έχει να κάνει τίποτα με τα UDP πακέτα που στέλνουν τα παιχνίδια, καθώς έχουν μέγεθος πάρα πολύ μικρό, σίγουρα πολύ μικρότερο από το MTU.
    Packets: Lost in the intrawebs

  13. #5173
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Σήμερα είναι ημέρα γιορτής. Είχα κλήση απο inalan. Θα έρθουν για εξωτερική εγκατάσταση εντός της εβδομάδας (τοποθέτηση κουτιού για την οποία έχει ήδη γίνει μελέτη όπως μου είπανε) και αφου τελειώσουν θα γίνει εκ νέου κλήση για σύνδεση.

    - - - Updated - - -

    Ήρθαν σήμερα απο INALAN και κάνανε την εξωτερική εγκατάσταση. Δυστυχώς δεν ήμουν παρών για να δω. Ανεβάσω την φωτογραφία όχι για να σχολιάσω αρνητικά μιας και ακόμη δεν έχω συνδεθεί ευελπιστώ όμως πως δεν θα το αφήσουν έτσι. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WP_20180523_19_37_22_Pro[1].jpg 
Εμφανίσεις:  95 
Μέγεθος:  388,9 KB 
ID: 193959

    Και εδώ αυτό που λέμε με το κλειδί στο χέρι.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WP_20180523_19_37_34_Pro[1].jpg 
Εμφανίσεις:  100 
Μέγεθος:  341,4 KB 
ID: 193960

    Οχι οτι με πειράζει ιδιαίτερα αλλά θα γίνει ζημιά, εγώ θα μείνω χωρίς Internet που το χρειάζομαι λόγο της φύσεων της εργασίας μου και οι τεχνικοί θα τρέχουν για τέτοια θέματα αφήνοντας σημαντικότερες δουλείες
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  14. #5174
    Εγγραφή
    13-04-2007
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Attica
    Router
    ZXHN H268Q
    Προς Ακ Πλατωνος θα έρθετε ?

  15. #5175
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα είναι ημέρα γιορτής. Είχα κλήση απο inalan. Θα έρθουν για εξωτερική εγκατάσταση εντός της εβδομάδας (τοποθέτηση κουτιού για την οποία έχει ήδη γίνει μελέτη όπως μου είπανε) και αφου τελειώσουν θα γίνει εκ νέου κλήση για σύνδεση.

    - - - Updated - - -

    Ήρθαν σήμερα απο INALAN και κάνανε την εξωτερική εγκατάσταση. Δυστυχώς δεν ήμουν παρών για να δω. Ανεβάσω την φωτογραφία όχι για να σχολιάσω αρνητικά μιας και ακόμη δεν έχω συνδεθεί ευελπιστώ όμως πως δεν θα το αφήσουν έτσι. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WP_20180523_19_37_22_Pro[1].jpg 
Εμφανίσεις:  95 
Μέγεθος:  388,9 KB 
ID: 193959

    Και εδώ αυτό που λέμε με το κλειδί στο χέρι.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WP_20180523_19_37_34_Pro[1].jpg 
Εμφανίσεις:  100 
Μέγεθος:  341,4 KB 
ID: 193960

    Οχι οτι με πειράζει ιδιαίτερα αλλά θα γίνει ζημιά, εγώ θα μείνω χωρίς Internet που το χρειάζομαι λόγο της φύσεων της εργασίας μου και οι τεχνικοί θα τρέχουν για τέτοια θέματα αφήνοντας σημαντικότερες δουλείες
    Κύριε bazzil ,

    είναι ξεκάθαρο πως η εγκατάσταση δεν έχει τελειώσει.
    Ο κατανεμητής είναι άδειος, δεν καταλήγει κάτι μέσα του ακόμα,απλά τοποθετήθηκε και θα μπει και άλλη στρώση τσιμέντου στην τομή.
    Όταν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση τότε θα το καταλάβετε και από την εικόνα που θα δείτε καθώς και από τηλεφώνημα εκπροσώπου που θα σας καλέσει για ραντεβού.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eliaskat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς Ακ Πλατωνος θα έρθετε ?
    Δυστυχώς δεν είναι ακόμα στα πλάνα μας.

Σελ. 345 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 325335340343344345346347350355365 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας