Σελ. 505 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 485495500503504505506507510515525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.561-7.575 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #7561
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, σημερα ηρθε και email και sms για τα 28 ευρω αλλα το livepay απο την σελιδα της inalan ειναι κατω?
    εχει αλλος προβλημα?
    λεει αυτο : Σφάλμα 002 - Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την εκτέλεση της συναλλαγής σας. Παρακαλούμε καλέστε στο Europhone Banking στο 210 9555019.
    Πληρωνω με καρτα πιστωτικη της Eurobank.

    Θα το αφησω να δω αυριο μπας και...

  2. #7562
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, σημερα ηρθε και email και sms για τα 28 ευρω αλλα το livepay απο την σελιδα της inalan ειναι κατω?
    εχει αλλος προβλημα?
    λεει αυτο : Σφάλμα 002 - Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την εκτέλεση της συναλλαγής σας. Παρακαλούμε καλέστε στο Europhone Banking στο 210 9555019.
    Πληρωνω με καρτα πιστωτικη της Eurobank.

    Θα το αφησω να δω αυριο μπας και...
    αν θυμάμαι καλά ξανά είχες και παλιότερα αυτό το θέμα αλλά λύθηκε ήταν πρόβλημα της εταιρείας και της τράπεζας.

  3. #7563
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, σημερα ηρθε και email και sms για τα 28 ευρω αλλα το livepay απο την σελιδα της inalan ειναι κατω?
    εχει αλλος προβλημα?
    λεει αυτο : Σφάλμα 002 - Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την εκτέλεση της συναλλαγής σας. Παρακαλούμε καλέστε στο Europhone Banking στο 210 9555019.
    Πληρωνω με καρτα πιστωτικη της Eurobank.

    Θα το αφησω να δω αυριο μπας και...
    Τα ίδια και σε μένα. Εχουμε 5 μέρες ακόμα μπροστά μας Θα στρώσει. Αν δεν στρώσει, η πληρωμή γίνεται και μέσω E-Banking

  4. #7564
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια και σε μένα. Εχουμε 5 μέρες ακόμα μπροστά μας Θα στρώσει. Αν δεν στρώσει, η πληρωμή γίνεται και μέσω E-Banking
    Καλημέρα, θα περιμενω να στρωσει βαριέμαι το e-banking...
    θεμα της eurobank είναι αυτό όχι της inalan, απλα ηθελα να δω αν το εχουν και αλλοι το πρόβλημα ή εχει να κανει με μενα, αλλα εμφανίζεται μολις μπεις στην σελιδα πριν γραψεις οτιδήποτε.

  5. #7565
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Καλησπέρα σε όλους! Σας ενημερώνουμε ότι αύριο στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα από την Μεγάλου Αλεξάνδρου και κάτω, στο διάστημα 6 με 7 το πρωί, θα υπάρξει μία διακοπή υπηρεσιών διάρκειας 20-30 λεπτών στα πλαίσια αναβάθμισης. Ευχαριστούμε για την κατανόηση! Καλή συνέχεια!

  6. #7566
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά ++ σ'αυτό.

    Είχα πει το ίδιο σε φίλο στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης που σέρνεται με adsl στα 5mbits και δεν έχει κάλυψη VDSL. Μου απάντησε "κόκκινο είναι έτσι κι αλλιώς, θα περιμένω να'ρθούν και θα εκδηλώσω ενδιαφέρον τότε". Βρε κάντο από τώρα δεν χάνεις τίποτα, τους δίνεις κίνητρο να επεκταθούν προς τα εκεί. Τίποτα. Ε τελικά δεν είχαν αρκετές αιτήσεις στο δρόμο του και ακύρωσαν την επέκταση εκεί (έφυγε και το κόκκινο χρώμα από τον χάρτη), την παρέκαμψαν και προχώρησαν παρακάτω προς το κέντρο. Τώρα μου κλαίγεται.
    Κλασσική απάντηση Έλληνα.

    Και εγώ που το είπα σε κάποια άτομα, και να κάνουν αίτηση από τώρα, την ίδια περίπου απάντηση μου έδωσαν.

    No hope ρε γ@μωτο σε αυτή τη χώρα.

  7. #7567
    Εγγραφή
    20-03-2012
    Περιοχή
    Άνω Κυψέλη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Router
    Xiaomi Mi Router 4A
    Σχεδόν μια εβδομάδα χρήστης και σίγουρα η εντυπώσεις μου είναι θετικές. 126/126 ταχύτητα με καλώδιο που μετρήσαμε αρχικά.
    Εγώ βέβαια συνδέομαι μόνο ασύρματα κι έτσι η ταχύτητα πέφτει στα 80/60 δίπλα στο ρούτερ.

    Όπως έχει πει ο @Nikiforos προφανώς το ρούτερ δε δίνει το 100% της σύνδεσης. Εκτός αυτού μου δημιουργεί και κάποια προβλήματα , όπως κολλήματα, πχ μερικές φορές η smart tv αργεί πάρα πολύ (ή και καθόλου) φορτώσει Netflix/youtube κτλ ή/και τα κινητά ψιλοσέρνονται παρότι σε speedtest η ταχύτητα παραμένει η ίδια.
    Επίσης, κάτι που θεωρώ ότι φταίει το router, είναι το mirroring απο το κινητό στη τηλεόραση όπου κομπιάζει εμφανώς με 2 πολύ καλές συσκευές που έχουμε σπίτι.

    Ισχύουν αυτά που λέω ή φταίει κάτι άλλο;

    Ο @Nikiforos μου πρότεινε ένα πολύ καλό router που σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω, αλλά είναι λίγο για power users που δεν είμαι εγώ...Υπάρχει κάποιο καλό plug n play router στην αγορά που να κάνει καλή δουλειά και να μη στοιχίζει μια περιουσία;

  8. #7568
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elthis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχεδόν μια εβδομάδα χρήστης και σίγουρα η εντυπώσεις μου είναι θετικές. 126/126 ταχύτητα με καλώδιο που μετρήσαμε αρχικά.
    Εγώ βέβαια συνδέομαι μόνο ασύρματα κι έτσι η ταχύτητα πέφτει στα 80/60 δίπλα στο ρούτερ.
    Ασυρματα δεν προκειται να δεις την πραγματικη ταχυτητα. Μονο καλωδιακα θα δεις τις ταχυτητες και τις μηδενικες καθυστερησεις.

    Οποτε αν δεν μπορεις να περασεις καλωδια δικτυου... τοτε θα πρεπε να δεις αν οι συσκευες σου υποστηριζουν ασυρματο 5Ghz. Αν οχι τοτε λιγοστευουν οι επιλογες σου.

    ειναι σαν να εχεις μια Ferrari (Inalan) και να πας να τρεξεις σε χωματοδρομο (wifi) . και σαν λυση να πηγαινεις και να κανεις πλακωστρωτο τον δρομο (καλυτερο wifi) .
    Αν δεν στρωθει η πισσα να γινει δρομος (καλωδιο δικτυου) τοτε θα εχεις τις ταχυτητες που βλεπεις.
    The gr81 .

  9. #7569
    Εγγραφή
    20-03-2012
    Περιοχή
    Άνω Κυψέλη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Router
    Xiaomi Mi Router 4A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασυρματα δεν προκειται να δεις την πραγματικη ταχυτητα. Μονο καλωδιακα θα δεις τις ταχυτητες και τις μηδενικες καθυστερησεις.

    Οποτε αν δεν μπορεις να περασεις καλωδια δικτυου... τοτε θα πρεπε να δεις αν οι συσκευες σου υποστηριζουν ασυρματο 5Ghz. Αν οχι τοτε λιγοστευουν οι επιλογες σου.

    ειναι σαν να εχεις μια Ferrari (Inalan) και να πας να τρεξεις σε χωματοδρομο (wifi) . και σαν λυση να πηγαινεις και να κανεις πλακωστρωτο τον δρομο (καλυτερο wifi) .
    Αν δεν στρωθει η πισσα να γινει δρομος (καλωδιο δικτυου) τοτε θα εχεις τις ταχυτητες που βλεπεις.
    Έτσι όπως τα λές είναι.
    Αυτό που θέλω είναι να λυθούν τα θέματά μου και όχι να πιάνω max ταχύτητες,για την ώρα...

  10. #7570
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elthis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι όπως τα λές είναι.
    Αυτό που θέλω είναι να λυθούν τα θέματά μου και όχι να πιάνω max ταχύτητες,για την ώρα...
    Για να κλεισουμε το offtopic θα σου προτεινω αυτο. Ειναι modem-router και ειναι μια καλουτσικη επενδυση.

    Οτιδηποτε αλλο θες ανοιξε ενα αλλο θεμα να το δουμε , γιατι εχει πολυσυζητηθει αυτο που θελεις.

    Η αλλιως κανε μια αναζητηση να δεις τι προτεινανε και τι υλοποιησανε.
    The gr81 .

  11. #7571
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elthis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχεδόν μια εβδομάδα χρήστης και σίγουρα η εντυπώσεις μου είναι θετικές. 126/126 ταχύτητα με καλώδιο που μετρήσαμε αρχικά.
    Εγώ βέβαια συνδέομαι μόνο ασύρματα κι έτσι η ταχύτητα πέφτει στα 80/60 δίπλα στο ρούτερ.

    Όπως έχει πει ο @Nikiforos προφανώς το ρούτερ δε δίνει το 100% της σύνδεσης. Εκτός αυτού μου δημιουργεί και κάποια προβλήματα , όπως κολλήματα, πχ μερικές φορές η smart tv αργεί πάρα πολύ (ή και καθόλου) φορτώσει Netflix/youtube κτλ ή/και τα κινητά ψιλοσέρνονται παρότι σε speedtest η ταχύτητα παραμένει η ίδια.
    Επίσης, κάτι που θεωρώ ότι φταίει το router, είναι το mirroring απο το κινητό στη τηλεόραση όπου κομπιάζει εμφανώς με 2 πολύ καλές συσκευές που έχουμε σπίτι.

    Ισχύουν αυτά που λέω ή φταίει κάτι άλλο;

    Ο @Nikiforos μου πρότεινε ένα πολύ καλό router που σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω, αλλά είναι λίγο για power users που δεν είμαι εγώ...Υπάρχει κάποιο καλό plug n play router στην αγορά που να κάνει καλή δουλειά και να μη στοιχίζει μια περιουσία;
    Καλησπέρα, υποθετω ότι εχεις το μοντελο με την 1 gigabit θυρα από την ταχυτητα που εχεις με καλωδιο.
    Για το wifi δυστυχως τα συγκεκριμένα είναι παντελως μαπα…χανουν παρα πολύ ταχυτητα δεν πιανουν με τιποτα τις προδιαγραφες που εχει το 2,4ghz N ακομα και όταν εισαι πανω στο ρουτερ στο 1cm!!!!
    η μοναδικη λυση είναι να παρεις ένα access point wifi στα 5ghz ac, αλλα να εχει και gigabit, γιατι πολλα φτηνα της αγορας είναι 100αρια!!! οποτε παλι περιοριζουν την ταχυτητα σου!
    εγω πηρα το mikrotik Hap AC2 https://www.skroutz.gr/s/13923347/MikroTik-hAP-ac.html, τωρα μπορεις να παρεις ότι άλλο θες, μονο να προσεξεις να εχει gigabit ethernet και 5ghz ac για να πιανεις τις ταχύτητες που εχεις.

    Τονιζω ότι αγορασα το ρουτερ μετα με την gigabit θυρα, γιατι μου ειχαν δωσει το 100αρι και ΠΑΛΙ το wifi το ιδιο μαπα και μετα πηρα το AP 5ghz ac.

    - - - Updated - - -

    Αυτές οι συσκευες που λες ότι εχεις προβλήματα ολες με wifi συνδεονται ? ότι συνδέεται με wifi θα εχει πρόβλημα να εχεις υποψην.
    Όπως ειπα εχω και το 100αρι μοντελο και μετα πηρα άλλο νεοτερο που εχει 1 θυρα gigabit, αλλα τα wifi και στα 2 είναι τα ιδια χαλια, εντελως απαράδεκτα είναι.

  12. #7572
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Πάντως το HG8245A (100άρι LAN) μια χαρά χτυπάει τα 100 και μεσω wifi.

  13. #7573
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Επιβεβαιώνω και εγώ όσον αφορά το wifi HG8546M. Πολύ μαύρα χάλια. Στον ακριβώς από πάνω όροφο και δεν πιάνει ούτε κοντά στο παράθυρο. Επιεικώς απαράδεκτο. Ένα extendter που έχω δίνει καλύτερο σήμα από το router. Δυστυχώς μόνη λύση το access point αλλά με σύνδεση gigabit και αυτό να μοιράζει την σύνδεσή σου.

  14. #7574
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το HG8245A (100άρι LAN) μια χαρά χτυπάει τα 100 και μεσω wifi.
    καλησπερα, αυτο που λες δεν ειναι απο αυτα που δινει η INALAN!
    αυτο εδω περα δινει https://www.optech.gr/networking/Fib...TS-1X-USB-WIFI
    και αυτο με ολες 100αρες ειναι ιδιο εμφανισιακα λιγο ποιο μικρο στο μεγεθος, εχω και τα 2.
    Εσυ εχεις inalan και σου εχει δωσει αυτο που αναφερεις?
    οσοι αναφερουμε προβληματα στο WIFI που τα εχουμε αναφερει και στην ιδια την INALAN εχουμε το HG8546M τα προβληματα στο WIFI αφορουν ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο μοντελο και κανενα αλλο!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιβεβαιώνω και εγώ όσον αφορά το wifi HG8546M. Πολύ μαύρα χάλια. Στον ακριβώς από πάνω όροφο και δεν πιάνει ούτε κοντά στο παράθυρο. Επιεικώς απαράδεκτο. Ένα extendter που έχω δίνει καλύτερο σήμα από το router. Δυστυχώς μόνη λύση το access point αλλά με σύνδεση gigabit και αυτό να μοιράζει την σύνδεσή σου.
    Καλησπέρα, αστα να πανε πολυ χαλια, οχι μονο δεν εχει καλο σημα αλλα δεν πιανει καν τις προδιαγραφες του 2,4ghz N ουτε σε μεταφορες αρχειων, δεν εχω δει χειροτερο wifi απο ποσα wifi routers εχω παροχων...

    Υπαρχει και αυτο για οσους θελουν ενα σε ολα αλλα πρεπει να τα σκασουν χοντρα https://www.optech.gr/networking/Fib...-2-4G-5G-WI-FI
    Αν καποιος ενδιαφερετε να ρωτησει γιατι πλεον δεν ξερω αν υπαρχει η δυνατοτητα αγορας μεσω της Optech.

  15. #7575
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, αυτο που λες δεν ειναι απο αυτα που δινει η INALAN!
    αυτο εδω περα δινει https://www.optech.gr/networking/Fib...TS-1X-USB-WIFI
    και αυτο με ολες 100αρες ειναι ιδιο εμφανισιακα λιγο ποιο μικρο στο μεγεθος, εχω και τα 2.
    Εσυ εχεις inalan και σου εχει δωσει αυτο που αναφερεις?
    οσοι αναφερουμε προβληματα στο WIFI που τα εχουμε αναφερει και στην ιδια την INALAN εχουμε το HG8546M τα προβληματα στο WIFI αφορουν ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο μοντελο και κανενα αλλο!
    Εξαρχής έδινε το HG8245A (π.χ. εδώ, εδώ κι εδώ) και αργότερα άλλα μοντέλα. Εξάλλου κι εσύ το είχες αναφέρει αλλά δεν το θυμάσαι.

    Σε ποιο μήνυμα έχεις ή έχετε γράψει ότι το πρόβλημα είναι μόνο στο HG8546M;

Σελ. 505 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 485495500503504505506507510515525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας