Σελ. 512 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 492502507510511512513514517522532 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.666-7.680 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #7666
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Συζητιέται να επεκταθούμε στην περιοχή που αναφέρετε, προς το παρόν θέλουμε απλά να δούμε την ανταπόκριση/ενδιαφέρον του κόσμου και μετά τις γιορτές θα αποφασιστεί αν υλοποιηθεί το έργο αυτό ή όχι και θα δοθεί ένα χρονοδιάγραμμα, αντίστοιχα. Όπως και να έχει, είτε θετική είτε αρνητική απάντηση, οι ενδιαφερόμενοι θα ενημερωθούν ξανά.

    Σας ευχαριστούμε.
    Μήπως έχει αλλάξει και το πλάνο για την Άνωθεν Ασύλου (να κατέβει η οπτική από τη Μαυρομιχάλη στη Φλέμινγκ και Ιεραποστόλου Κοσμά προς οδό Λαγκαδά)? Να κάνουμε αίτηση ή τζάμπα ο κόπος?

  2. #7667
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Το πρόβλημα είναι ότι πριν 3 μήνες ανανέωσα το συμβόλαιο με την Cosmote για άλλα 2 χρόνια.
    Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι οτι συχνά πυκνά βλέπω να κάνετε posts ότι έχει "πέσει" η σύνδεση σας. Με Cosmote μπορεί η γραμμή να έχει το μαύρο της το χάλι (πιάνω 2-4mbs) αλλά δεν έχω ποτέ αποσυνδέσεις.

  3. #7668
    Εγγραφή
    18-11-2018
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100 Mbit
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι ότι πριν 3 μήνες ανανέωσα το συμβόλαιο με την Cosmote για άλλα 2 χρόνια.
    Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι οτι συχνά πυκνά βλέπω να κάνετε posts ότι έχει "πέσει" η σύνδεση σας. Με Cosmote μπορεί η γραμμή να έχει το μαύρο της το χάλι (πιάνω 2-4mbs) αλλά δεν έχω ποτέ αποσυνδέσεις.
    2 ωριτσες χωρις ιντερνετ δεν κανει κακο :P
    Αν και συνηθως δεν ειναι δικό τους λαθος.

  4. #7669
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι ότι πριν 3 μήνες ανανέωσα το συμβόλαιο με την Cosmote για άλλα 2 χρόνια.
    Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι οτι συχνά πυκνά βλέπω να κάνετε posts ότι έχει "πέσει" η σύνδεση σας. Με Cosmote μπορεί η γραμμή να έχει το μαύρο της το χάλι (πιάνω 2-4mbs) αλλά δεν έχω ποτέ αποσυνδέσεις.
    Ρώτα πόσο είναι το πρόστιμο. Αν είναι μέχρι 168€ μπορείς να το πληρώσεις να πας inalan και αυτοί θα σε πιστωσουν 6 μήνες συνδρομή. Όσον αφορά τις αποσυνδέσεις εγώ που είμαι Κυψέλη Αθήνα δεν είχα ποτέ θέμα. Άλλωστε δεν υπάρχει σύγκριση οπτικής με χαλκό. Ακόμα και αποσυνδέσεις να έχει είναι πάλι πολύ ανώτερη και αξιόπιστη σύνδεση. Μοναδικό μειονέκτημα η VoIP τηλεφωνία αν και τώρα όλοι την υιοθετούν.

  5. #7670
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτα πόσο είναι το πρόστιμο. Αν είναι μέχρι 168€ μπορείς να το πληρώσεις να πας inalan και αυτοί θα σε πιστωσουν 6 μήνες συνδρομή. Όσον αφορά τις αποσυνδέσεις εγώ που είμαι Κυψέλη Αθήνα δεν είχα ποτέ θέμα. Άλλωστε δεν υπάρχει σύγκριση οπτικής με χαλκό. Ακόμα και αποσυνδέσεις να έχει είναι πάλι πολύ ανώτερη και αξιόπιστη σύνδεση. Μοναδικό μειονέκτημα η VoIP τηλεφωνία αν και τώρα όλοι την υιοθετούν.
    Αν ισχύει ακόμα, ισχύει εφόσον είσαι στο τελευταίο 6μηνο. Ο φίλος είναι στους 19 μήνες υπόλοιπο.

    Δεν ίσχυαν άλλες δυνατότητες όταν ειχα ρωτήσει.

  6. #7671
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι οτι συχνά πυκνά βλέπω να κάνετε posts ότι έχει "πέσει" η σύνδεση σας. Με Cosmote μπορεί η γραμμή να έχει το μαύρο της το χάλι (πιάνω 2-4mbs) αλλά δεν έχω ποτέ αποσυνδέσεις.
    Καλησπέρα, βασικα σχεδον παντα δεν φταινε αυτοι, το καλο ειναι οτι το φτιαχνουν πολυ αμεσα.
    Εντυπωση μου κανει πως η γραμμη σου ADSL δεν εχει αποσυνδεσεις! πραγματικα πρεπει να εισαι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τυχερος! ειναι παρα πολυ συχνο φαινομενο, εμενα ειδικα ειχε πολλες βλαβες και εχει τυχει 2 φορες να ειμαι σχεδον μηνα χωρις οχι μονο ιντερνετ αλλα και τηλφωνο σταθερο!!!! και μια τριτη φορα λιγοτερο καιρο ομως.
    Εχω και ADSL οχι τοσο για backup αλλα λογω 3play δορυφορικου πακετου και φουλ απεριοριστα ολα εκτος διεθνη με τιμη προσφορας.
    Θα ελεγα να μην σε προβληματιζει αυτο.
    Στην δουλεια μου (εταιρεια) εχουμε VDSL2 100 COSMOTE και εχω δεκαπλασιες αποσυνδεσεις και διακοπες απο την inalan....που δεν εχουμε μαθει και ΠΟΤΕ γιατι και πως γινονται γιατι απλα δεν υπαρχει καμια απολυτως ενημερωση...εκτος αν ειναι βλαβη που δεν μας ετυχε κατι σοβαρο για να μας το πουν.

  7. #7672
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, βασικα σχεδον παντα δεν φταινε αυτοι, το καλο ειναι οτι το φτιαχνουν πολυ αμεσα.
    Εν το μεταξύ στο πραγματικό κόσμο τον πελάτη ποτέ δε (θα έπρεπε να) τον ενδιαφέρει το ποιος φταίει. Προφανώς κάποιος φταίει.
    Ακόμα και σαμποτάζ να κάνουν (που λέει ο λόγος) στην inalan, είναι δικό της πρόβλημα να λύσει. Ο πελάτης μόνο υπηρεσία θέλει.

  8. #7673
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ισχύει ακόμα, ισχύει εφόσον είσαι στο τελευταίο 6μηνο. Ο φίλος είναι στους 19 μήνες υπόλοιπο.

    Δεν ίσχυαν άλλες δυνατότητες όταν ειχα ρωτήσει.
    Φυσικά αν ισχύει ακόμα. Το καλύτερο είναι να ρωτήσει. Τώρα εγώ πιστεύω ότι δεν θα πρέπει να ξεπερνάει το ποσό. Τι την νοιάζει την εταιρεία αν είσαι στο 1ο εξάμηνο ή το τελευταίο.

  9. #7674
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν το μεταξύ στο πραγματικό κόσμο τον πελάτη ποτέ δε (θα έπρεπε να) τον ενδιαφέρει το ποιος φταίει. Προφανώς κάποιος φταίει.
    Ακόμα και σαμποτάζ να κάνουν (που λέει ο λόγος) στην inalan, είναι δικό της πρόβλημα να λύσει. Ο πελάτης μόνο υπηρεσία θέλει.
    Δεν ειπα το αντιθετο, εννοειτε οτι ο πελατης δεν ξερει και θελει υπηρεσια, αλλα και ενημερωση υπαρχει και αμεση επισκευη κατι που με την ADSL-VDSL ΔΕΝ εχουμε....και γενικοτερα οταν ανακατευονται πολλοι παροχοι για την τελικη υπηρεσια στον πελατη.
    Αντε να εχεις VDSL με καμπινα αλλου, παροχον αλλον και τα χαλκινα καλωδια ΟΤΕ, να γινει ζημια να θες τρισυνδυαστικο ραντεβου, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!
    Προσωπικα εμενα με ενδιαφερει ποιος φταιει, για να ξερω σε ποιον να ριχνω καντηλες....

    Πχ προσφατα σχετικα ειχα θεμα και τελικα ο απο πανω μου κουβαλουσε σωληνες σερνοντας τες στον τοιχο, το αποτελεσμα να διαλυσει την οπτικη ινα, η inalan εφταιγε? οχι βεβαια!!!!
    αλλα την αλλαξαν αμεσως την επομενη μερα πρωι.
    Οταν μου εβαλαν φυσικο αεριο και τσακισαν τα καλωδια ΟΤΕ στην εισοδο της πολυκατοικιας με ανοιχτη τρυπα να φαινονται μαλιστα κανανε σχεδον ενα μηνα να τα φτιαξουν λογω των συνδυαστικων οτε-νοβα, κανε την συγκριση λοιπον....οπου λαλουν πολλοι κοκκοροι αργει να ξημερωσει.
    ΜΟΝΟ οτι με την inalan εχεις εναν που δινει στον τελικο χρηστη ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ αυτο κοιταω εγω και να χαλασει κατι θα φτιαχτει ΑΜΕΣΑ και απο τεχνικης αποψης για οσους καταλαβαινουν, ειναι και ευκολο να βρεθει που ειναι το προβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 25-12-19 στις 09:53. Αιτία: Ορθογραφικα λαθη

  10. #7675
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Ένα λάθος κάνεις σε όσα αναφέρεις.. Δεν είναι πλεονέκτημα το ότι έχεις έναν μόνο.. Και ΟΤΕ μπορεί να έχεις μόνο και αν σου κοπεί καλώδιο.. Κλαφτα Χαράλαμπε.
    Το πλεονέκτημα που έχεις.. αυτή τη στιγμή υπάρχει λόγω μεγέθους της εταιρίας.. Φυσικά και όσο η εταιρία παραμένει μικρή θα έχεις προνομιακή εξυπηρέτηση. Αν ποτέ αποκτήσει ένα εκατομμύριο πελάτες και γραμμές θα γίνει σαν όλους τους άλλους.. Η έστω παρεμφερής.
    Φυσικά το πιθανότερο μιας και τώρα μπαίνουν οι μεγάλοι στον χώρο τον οπτικών.. Είναι σε x μήνες να αγοράσει κάποιος 'μεγάλος' την εταιρία..μιας και προφανώς δε μπορεί να ανταγωνιστεί τους άλλους μόνη της..

  11. #7676
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Και εσυ κανεις ενα λαθος εδω καναμε συγκριση με τα παλια χαλκινα καλωδια που ειναι υπογεια ομως και σαν τεχνολογια συνδεσεις καμια σχεση με την inalan (ασχετως οτι ειναι οπτικες εδω), οποτε δεν ειναι το ιδιο το πλεονεκτημα παραμενει.
    Εγω πχ εχω υπογειο καλωδιο με προβλημα σε ολη την πλεξουδα και δεν υπαρχει τροπος προσβασης (μεγαλη ιστορια) δεν μπορει να αλλαχτει εκτος αν σκαφτει το υπογειο πραγμα αδυνατον.
    Και ΟΤΕ οταν ειχα το προβλημα ηταν το ιδιο οποτε εχεις δικιο σε αυτο, αλλα οι πολυ μεγαλες καθυστερησεις οφειλονται 100% απο την χαλια συννενοηση μεταξυ τους στα συνδυαστικα. Οταν εχεις εναν ειναι αλλιως τα πραγματα και η ενημερωση! πραγμα λογικοτατο!
    Σιγουρα θα μετραει οτι ειναι ποιο μικρη η εταιρεια αλλα αν μεγαλωσει λογικα θα εχουν και παραπανω τεχνικους κτλ. οποτε εγω δεν το βλεπω ετσι.
    Το τελευταιο που λες το θεωρω εντελως απιθανο να παιξει. Η inalan δουλευει με αλλον τροπο οπως ειναι γνωστο απο τεχνικης αποψης, οι αλλοι που λες θα δινουν FTTH σε συγκεκριμενες περιπτωσεις και απο καμπινες καμια σχεση απολυτως σαν τεχνολογια συνδεσεων κτλ κτλ, δεν θα εχει και παντου και ας υπαρχουν καμπινες VDSL.

    - - - Updated - - -

    Anyway αυτα τα ειπα για τον φιλο που ειπε οτι προβληματιζεται επειδη διαβαζει για αποσυνδεσεις.
    Εμενα το μονο που εχει γινει που ειμαι συνδρομητης απο 15 Μαρτιου ειναι αυτο με τον γειτονα απο πανω και το εφτιαξαν την επομενη μερα.
    γιατι και εγω στην αρχη προβληματιζομουν λιγο, αλλα και αμεσες επισκευες και αμεση ενημερωση μπραβο στην INALAN!


    ΞΕχασα να πω σορρυ, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ και XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους!!!! την καλημερα μου

  12. #7677
    Εγγραφή
    05-08-2007
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GBIT
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    AVM FRITZ!Box 5530
    Καλησπέρα @INALAN TEAM,

    Την υπόλοιπη Μεταμόρφωση από το praktiker και πάνω την έχετε καθόλου στο πλάνο ? γιατί και έμενα με πήρατε τηλέφωνο και με ρωτήσατε αν ενδιαφέρομαι.
    Μούφα FiberSpeed Cosmote vs Γνήσιο Fiber Γερμανίας


  13. #7678
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MpiSkoTaKi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα @INALAN TEAM,

    Την υπόλοιπη Μεταμόρφωση από το praktiker και πάνω την έχετε καθόλου στο πλάνο ? γιατί και έμενα με πήρατε τηλέφωνο και με ρωτήσατε αν ενδιαφέρομαι.
    Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.

    Το τηλέφωνο που δεχτήκατε ήταν μια έρευνα προκειμένου να επεκτείνουμε το πελατολόγιο μας. Δυστυχώς δεν είχαμε μεγάλο ενδιαφέρον, επομένως προς το παρόν έχει παγώσει η διαδικασία επέκτασης στην συγκεκριμένη περιοχή.

    Σας ευχαριστούμε πολύ.

  14. #7679
    Εγγραφή
    02-11-2004
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    USR 9106
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MpiSkoTaKi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα @INALAN TEAM,

    Την υπόλοιπη Μεταμόρφωση από το praktiker και πάνω την έχετε καθόλου στο πλάνο ? γιατί και έμενα με πήρατε τηλέφωνο και με ρωτήσατε αν ενδιαφέρομαι.
    Έχω στείλει κ εγώ κατά καιρούς για πλάνο σε Φιλαδέλφεια αλλά δεν έχουν κάτι κατά νου. Κατά πάσα πιθανότητα θα καλυψθεί η περιοχή από τους υπόλοιπους παρόχους πριν προλάβει η Inalan να καλύψει. Είδη ο ΤΚ έχει μπει στο sfbb.

  15. #7680
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    όλοι/ες θέλουμε καλύτερες ταχύτητες σύνδεσης με το διαδίκτυο

    θα πρέπει να καταλάβετε όμως ότι η εταιρεία INALAN είμαι μικρή εταιρεία σε οικονομικό μέγεθος έτσι προχωράει αργά και σταθερά η ανάπτυξη του δικτύου της βάση του πελατολογίου της (για αυτό δεν συμμετέχει και στην δράση sfbb.gr που εκμεταλλεύονται οι άλλοι για την ανάπτυξη του δικτύου τους)

    ούτε μπορεί να ανταγωνιστεί τις εταιρείες που είναι μεγάλες σε οικονομικό μέγεθος

    ο καθένας από μας κάνει τις επιλογές του (σωστές ή λάθος) θα δείξει

    εγώ δεν το έχω μετανοιώσει για την επιλογή της COSMOTE FTTH 100/10 καθώς στην περιοχή που βρίσκομαι Δήμος Αθηναίων Περιοχή Βύρωνα/Παγκρατίου δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει το δίκτυο της INALAN

    επίσης κάτι που βλέπω και λειτουργεί αποτρεπτικά για την επέκταση του FTTH είναι το ενδιαφέρον

    λόγω της εργασίας μου περνάω από αρκετές περιοχές της Αθήνας που καλύπτονται από την δράση sfbb.gr περιττό να σας πω πόσο ενδιαφέρον έχουν οι κάτοικοι των περιοχών αυτών ... ναι ξέρω είναι το οικονομικό στην μέση...

Σελ. 512 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 492502507510511512513514517522532 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας